+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści

Zmęczona twarz - wpływ na wygląd, atrakcyjność.

zmęcznie
Zmęczony wygląd twarzy, Zmęczona twarz Skuteczne Sposoby na zmęczoną twarz. Niwelowanie objawów Jak zamaskować zmęczenie na twarzy, maskowanie zmęczenia twarzy.

Są dni gorsze i lepsze. Jeżeli takie sytuacje zdarzają się sporadycznie, to nie ma powodów do niepokojów, a jest to dość typowe i często powiązane choćby z pogodą za oknem, czy cyklem miesięcznym i poziomem hormonów.


 

Odżywianie się  - wpływ na samopoczucie, wygląd

 
Jednak, gdy sytuacja się powtarza, pamiętać musimy m.in. o tym, że trening na siłowni wiąże się ze zwiększonym zapotrzebowaniem energetycznym, które musi być dostarczone, aby procesy kompensacyjne przebiegały w sposób prawidłowy i niezaburzony. Oznacza to, że nie uwzględniając wysiłku w codziennej diecie, możliwe jest spowodowanie deficytu, który zacznie obciążać organizm, w konsekwencji powodując pogorszenie regeneracji i ochoty na aktywność fizyczną. 
Podaż kaloryczna i makroskładniki

 
Jak zostało wspomniane we wstępie, bilans kaloryczny powinien uwzględniać wysiłek, który ponosisz na dodatkową aktywność, jaką jest trening. Oznacza to, że do bilansu dobowego, jaki posiadasz, trzeba doliczyć ilość energii wydatkowanej na potrzeby treningu. Przelicz raz jeszcze zapotrzebowanie i uwzględnij tego typu dane. Co więcej, kwestia odpowiedniego zbilansowania makroskładników również nie pozostaje obojętna. Odpowiednio dobrana ilość białek, węglowodanów i tłuszczy stanowi element diety, który wyznacza jakość naszego samopoczucia, siłę na aktywności fizyczną czy zawodową. Aspekty dietetyczne więc powinny być pierwszym elementem, jakim się powinnaś zainteresować, gdy spadek sił będzie się utrzymywał.
 Ilość wody pitej w ciągu dnia

 
 
Co prawda ilość płynów w ciągu dnia można podłączyć pod akapit dotyczący diety, jednak spora część osób zapomina, jak ważnym elementem jest odpowiednia ilość wypijanej wody na dobę, która odpowiada za szereg procesów metabolicznych, ale i nie tylko. Wiele kobiet, które dość często utrzymują tezę, że zatrzymują wodę w organizmie, wpada na pomysł, aby ograniczyć jej ilość w diecie, co ma destrukcyjny wpływ na funkcjonowanie organizmu, samopoczucie, a i nie pomaga wyzbyć się kłopotów ze sylwetką. Sytuacja ta jest błędnym kołem, gdyż organizm dostając sygnał, że pijemy mniej wody, uruchamia procesy, które będą dążyły do zwiększenia jej magazynowania. Stan odwodnienia, będzie skutecznie utrudniał podejmowanie aktywności, a wydolność organizmu drastycznie spadnie. Utrzymuj poziom płynów na dobę na stałym poziomie, tak aby organizm przyzwyczaił się do wypijanej ilości i mógł wyregulować poziom wody w organizmie.
 
 
 

 
 
 

Minerały i witaminy
 
Kluczowymi minerałami, które odpowiedzialne są za funkcjonowanie układu nerwowego, jak i mięśniowego są magnez, sód i potas. Odpowiadają one m.in. za funkcję przesyłu impulsów nerwowych, które to zaopatrują cały organizm w szereg informacji o wykonywanych ruchach ciała, jak i działaniu licznych receptorów itd. Odpowiedni poziom magnezu pozwoli na utrzymanie wysokiej kondycji układu nerwowego, niwelując nadmierny stres. Co więcej, magnez bierze udział w licznych reakcjach metabolicznych, wpływających na poziom energii.
 
Jeżeli mowa o witaminach, kluczem będzie odpowiednia podaż witaminy D3, której niedobory w dzisiejszych czasach występują powszechnie, nawet w okresie letnim. Osłabienie, stany depresyjne, problemy z koncentracją i brak ochoty na cokolwiek, może być podstawą do tego, aby oznaczyć jej poziom w organizmie i zbadać, czy występują niedobory.
 


Hormony
 
Poziom hormonalny, głównie powiązany z cyklem miesięcznym, będzie miał spory wpływ na to, jak będziesz się czuła i czy będziesz miała ochotę na podjęcie aktywności sportowej. Niektóre kobiety, podczas okresu nie rezygnują z wysiłku, uczestnicząc w treningach, jak w każdym innym dniu. Jednak, jest to kwestia wysoce indywidualna i każda kobieta przechodzi czas menstruacji na swój sposób, co może wiązać się z brakiem energii, jak i ochoty na wysiłek. Czasem bóle towarzyszące okresowi, są zbyt silne, aby można było cieszyć się z treningu. Jednak jeżeli obniżona chęć na aktywność będzie się utrzymywała, warto wykonać podstawowe badania hormonalne, które zaleci ginekolog, jak i osobno zbadać hormony tarczycy. VADEMECUM SZYBKIEJ REDUKCJI ZMĘCZONEGO WYGLĄDU TWARZY

1. Podkład rozświetlający
2. Baza pod podkład
3. Róż na policzkach
4. Dobrze dobrany kształt brwi
5. Redukcja przebarwień
6. Peelingi –złuszczenie starego naskórka
7. Fryzura przykrywająca czoło
8. Makijaż w matowych kolorach
9. Żuć używki
10.  Masaż twarzy
11. Wysypia się
12. Pij dużo wody
 


   
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści