Wiotka skóra
Medycyna Estetyczna
Wiotka skóra - Skuteczne i trwałe Leczenie wiotkości skóry jak sobie z tym radzić? Zabieg Przeciwskazania Sposób Do Kogo Cena Gojenie Opinie Forum Blog Cennik Tanio Polecane Katowice Śląsk Opolskie Opole Rybnik Zabrze Gliwice Bytom Chorzów Bielsko Kędzierzyn Sosnowiec Racibórz Dąbrowa Nysa Częstochowa Kraków Sącz Gabinet Klinika Gdzie Do Kogo.
Wolumetria na wiotkosć skóry
Wiotkość skóry to częsty problem, pojawiający się wraz z wiekiem lub gwałtowną utratą wagi. Czasami po ciąży lub zaburzeniach hormonalnych. Któż z nas nie marzy o zachowaniu młodego, zdrowego wyglądu przez jak najdłuższy czas? Jednakże proces starzenia się dotyka każdego człowieka. W skórze zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, czego efektem jest zmniejszenie jej nawilżenia, a co za tym idzie napięcia i jędrności. Redukcji ulega również liczba włókien kolagenowych, a ich struktura rozluźnia się. Ponadto zanika tłuszczowa tkanka podskórna. Rezultatem tych procesów jest powstawanie zmarszczek. Czas rozpoczęcia i tempo przebiegu starzenia się skóry jest różna i zależy od wielu czynników.
Należą do nich czynniki niemodyfikowalne, które obejmują predyspozycje rodzinne i genetyczne. Dużo liczniejszą grupę stanowią uwarunkowania, na które mamy wpływ. Należą do nich między innymi środowisko życia i pracy (narażenie na przykład na chemikalia czy zanieczyszczenia powodują przyspieszenie rozpoczęcia i przebiegu starzenia się skóry i powstawania zmarszczek). Do jak najdłuższego zachowania młodego wyglądu konieczne jest prowadzenie zdrowego stylu życia. Dbanie o właściwą, prawidłowo zbilansowaną i zrównoważoną dietę, regularne przyjmowanie posiłków, zapewnienie odpowiedniej podaży wody, a także systematyczna aktywność ruchowa pozwalają na znaczne spowolnienie procesów starzenia się skóry i powstawania zmarszczek. Niestety, coraz częściej zaniedbujemy zdrowy styl życia, co powoduje przyspieszenie starzenia się skóry. Jednym z bardzo uciążliwych objawów tych procesów jest objaw wiotkości skóry, szczególnie zaznaczający się w okolicy twarzy. Tworzą się nawisy skórne (tak zwane „chomiki”), a także objaw „worków pod oczami”.
Laser frakcyjny na wiotkość skóry
Promieniowanie laserowe jest falą elektromagnetyczną emitowaną przez specjalne urządzenie, wykorzystujące tak zwane zjawisko emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego. Charakteryzuje się ono silnym skupieniem wiązki, jej spójnością i bardzo małym jej odchyleniem od równoległości. Wykazuje również dużą moc promieniowania oraz gęstość energii. Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje. Istnieje więc podział ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie. Laser frakcyjny charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.
Działanie lasera frakcyjnego - wiotkość skóry
We współczesnej medycynie estetycznej laser frakcyjny CO2 wykorzystywany jest w wielu wskazaniach. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia. Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry.
Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową. Dodatkowo, urządzenie emituje również strumień dwutlenku węgla. Gaz ten powoduje poprawienie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie jej odżywienia. Dzięki tym właściwościom dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. Pozwala to na wyeliminowanie jej wiotkości. Bolesność zabiegu jest niewielka i zazwyczaj nie wymaga on zastosowania żadnego znieczulenia. U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować kremy anestetyczne (na przykład EMLA). Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone. Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.
Radiofrekwencja mikroigłowa - wiotkość skóry
W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna oferuje całą gamę zabiegów określanych zbiorczo mianem liftingu bez skalpela. Dzięki ich zastosowaniu możliwy jest do osiągnięcia efekt uzyskiwany przy wykorzystaniu klasycznej metody. Jednakże dzięki swojej małoinwazyjności, charakteryzuje się dużo wyższym bezpieczeństwem niż interwencja chirurgiczna. Dzięki temu nie wymaga również znieczulenia ogólnego, hospitalizacji oraz opieki anestezjologa, a okres rekonwalescencji jest nieporównywalnie krótszy. Najpopularniejszą metodą małoinwazyjnego liftingu jest tak zwany termolifting z wykorzystaniem metody radiofrekwencji mikroigłowej. Technologia ta opiera się na synergistycznym działaniu dwóch mechanizmów. Pierwszym z nich jest uszkodzenie tkanki na skutek oddziaływania bodźca mechanicznego, drugi zaś opiera się na bodźcu termicznym. Zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu kremem zawierającym środek przeciwbólowy (na przykład krem EMLA).
Procedurę przeprowadza się przy pomocy specjalnego urządzenia. Przykładowym aparatem wykorzystywanym w tym celu jest DeAgeEx. Jest to urządzenie wyposażone w specjalną głowicę uzbrojoną w kilkadziesiąt igieł o średnicy kilku mikronów. Są one pokryte warstwą złota i silikonu. Dzięki pulsacyjnym drganiom o bardzo dużej częstotliwości wykonywanym przez głowicę, są one wprowadzane w skórę na różną głębokość. Mieści się ona w przedziale od 0,5 do 3,5mm.
Wiotkość skóry - termolifting
Poprzez te nakłucia dochodzi do mikrouszkodzeń skóry. Ponadto, igły emitują impuls fali elektromagnetycznej o częstotliwości fal radiowych. Powoduje to miejscowe zwiększenie temperatury skóry do około 60 stopni Celsjusza. Bardzo istotne jest, by temperatura mieściła się w przedziale od 45 do 60 stopni. Niższa temperatura nie wywołuje pożądanego efektu, wyższa zaś może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. W trakcie wykonywania zabiegu przeprowadza się od jednego do czterech przejść z różnymi głębokościami nakłuć.Dzięki różnej głębokości wprowadzania igieł efekt przegrzania jest przestrzenny, trójwymiarowy. Dzięki temu podwójnemu mechanizmowi, dochodzi do wywołania miejscowych uszkodzeń, a nawet niszczenia włókien kolagenowych. Powoduje to stymulację ich produkcji, a co za tym idzie pobudza procesy regeneracyjne skóry. W rezultacie dochodzi do poprawienia jej napięcia, jędrności, a co za tym idzie wygładzenia zmarszczek i odmłodzenia wyglądu twarzy. Okres rekonwalescencji jest krótki i praktycznie od razu można powrócić do codziennych aktywności. Aby dodatkowo przyspieszyć gojenie, stosuje się na skórę kremy rewitalizujące z witaminą E. Do uzyskania pełnego efektu zazwyczaj konieczne jest przeprowadzenie od dwóch do czterech zabiegów. Dzięki zastosowaniu tej metody można uzyskać znaczną poprawę napięcia i jędrności skóry, co pozwala wyeliminować objaw jej wiotkości.
Wiotkość skórą a inne metody liftingu
Bardzo skutecznym zabiegiem likwidacji wiotkości skóry zarówno na twarzy jak i na ciele są nici Aptos. Nici te występują zarówno w wersji wchłanialnej jak i nie wchłanialnej. Nici wchłanialne oprócz liftingu stymulują skórę i prowadzą do poprawy jej jędrności. Nici niewchłanialne tylko naciągają – liftingują skórę. Osobnym rodzajem nici są nici Nano Vitis, które wyłącznie stymulują skórę do jej poprawy poprzez wytwarzanie kolagenu typu pierwszego. Nici Aptos szybko i skutecznie likwidują wiotkość skóry.
Może Cię zainteresuje:
- > ginekologia estetyczna
- > plastyka warg sromowych
- > powiększanie warg sromowych
- > leczenie nietrzymania moczu
- > piersi - uniesienie nićmi
- > piersi - powiększanie
RF a cellulit
Plastyka Warg Sromowych. Ile to kosztuje, ceny.
Odmłodzenie Twarzy
Kurze Łapki
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
Mezoterapia