+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści

Pora roku zimna ciepła.  Wpływ na nasz wygląd, skórę.

Cera skóra Jak przygotować skórę na ciepłą i zimną porę roku Jak przygotować skórę na ciepłą i zimną porę roku Wpływ pory roku na cerę skórę twarzy jej kolor zima wiosna lato jesień jak dbać skóra aby była wiecznie młoda.


Pora roku wpływ na wygląd

Jak przygotować ciało na każdą porę roku, szczególnie na wiosnę oraz lato?

  
Zima nie jest łaskawa dla naszej cery. Co zrobić, aby je jak najszybciej i najskuteczniej ją zregenerować i wyglądać pięknie?
Zimą amplituda powietrza pomiędzy wnętrzem domu a światem zewnętrznym osiąga nieraz po kilkadziesiąt stopni Celsjusza! Prosty rachunek. Tu +25 st. C, a tam -15 st. C. Nie ma możliwości, aby nie odbiło się to na naszym organiźmie. Oczywiście, dzięki mrozom hartujemy się, wzmacniamy, ale jednak trzeba też pamiętać o cieniach (a nie tylko blaskach) tego stanu rzeczy. Jednym z minusów jest właśnie stan naszej skóry i wpływ na jej piękno, atrakcyjny odbiór.
 
 
 

Zimą zaniedbujemy się

 
Generalnie po zimie nasza skóra ma nieco szarawy odcień (nawet jeśli byliśmy gdzieś w ciepłych krajach i zyskaliśmy złocistą opaleniznę). Poza tym bywa niedostatecznie nawilżona oraz, niestety, czasem troszkę zaniedbana. Proszę, przyznajcie się z ręką na sercu: czy za każdym razem po wyjściu spod prysznica balsamowaliście ciało? Latem- owszem, wierzymy, że tak robicie, ale zimą? Nie zawsze się chce, poza tym po kąpieli marzymy, aby jak najszybciej założyć coś na siebie.
 
 

 

Suchość skóry a korelacja z porą roku zima czy lato?

 
Największym problemem, z jakim mierzymy się po kilkumiesięcznej zimie jest suchość skóry, co powoduje szereg problemów, jak: uszkodzona bariera lipidowa, brak elastyczności, wiotkość itd. Jakby tego było mało, po zimie zazwyczaj jesteśmy mniej lub bardziej ciężcy.
 
 
 
  
Systematyczne złuszczanie naskórka
 
Każdy kosmetolog uważa, że pielęgnację skóry należy zacząć od złuszczenia jej. Konkretnie chodzi o pozbycie się martwych komórek naskórka. Bez tego nie ma co zaczynać balsamowania, masaży, bo to absolutna baza, podstawa pielęgnacji. Must- have w każdej łazience. Peeling jest dobrodziejstwem. Nie dość, że działa błyskawicznie i natychmiastowo, to jeszcze przygotowuje nasze ciało do kolejnych etapów pielęgnacyjnych. Od głębokiego nawilżania, aż po zabiegi antycellulitowe czy wyszczuplające.
 
 
 
 
Systematyczne nawilżanie, kremowanie skóry
 
Jeśli zimą zapominaliście używać balsamu do ciała regularnie, to pocieszymy Was: nie jesteście w tym odosobnieni. Nawet sprzedawcy ze sklepów kosmetycznych potwierdzają, że sprzedaż balsamów, kremów do pielęgnacji ciała, a także specjalnych masełek natłuszczających wzrasta wraz z nadejściem pierwszych wiosennych dni. Wybierając balsam, zwróćcie uwagę na zawartość, czytajcie etykiety.
 


   
Systematyczny ruch, wysiłek fizyczny
 
Eksperci radzą, aby wypijać 1,5 litra wody dziennie. I zrezygnować z kawy na rzecz herbaty zielonej i białej, soków świeżo wyciskanych, różnych pysznych mieszanek ziołowych czy pobudzającej yerba mate.   
 
 
 
 
Systematyczne zabiegi odmładzające
 
Jeśli zaczniecie zauważać potrzeby swojego ciała, dbać o nie z uwagą i szacunkiem, ono szybko się Wam odwdzięczy. Będzie działało jak szwajcarski zegarek i przestanie się „psuć”. A jeśli borykacie się z problemami zdrowotnymi, jest szansa na szybsze zdrowienie.   

  
 
pora roku a wiotkość skóry
jaka pora roku najgorsza dla skóryInne osoby interesowały się także:
Kurze łapki

a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści