+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
 
 

Suche usta

       
nawilżenie - korekcja
       
 
  
Na promocje do 50% taniej? Gdzie i u kogo poleconego można tanio i bezpiecznie a zarazem skutecznie wykonać zabieg? Efekty a koszt? Opinie, cennik, forum, blog - celem informacji wyklikaj g-o-o-g-l-e.

 
 
Co to jest?
Suche, pomarszczone usta są problemem prawie każdej kobiety, w szczególności po zimie. Bardzo popularne szminki matowe czy makijaż permanentny bardzo przesuszają skórę ust. Stosowane kremy, błyszczyki, balsamy do ust nie radzą sobie skutecznie z tym problemem. Dzięki krótkiemu zbiegowi z użyciem kwasu hialuronowego istnieje możliwość przywrócenia odpowiedniego poziomu nawilżenia ust, podkreślenia czerwieni wargowej bez efektu powiększenia ust. Często zdarza się, że usta są ładne, symetryczne czy wręcz duże, ale są pomarszczone, przypominają przestarzałą skórę pomarańczy. Wtedy dobrym zabiegiem jest nawilżenie ust z zastosowanie kwasu hialuronowego który działa jako wypełniacz, ale także ma właściwości higroskopijne, więc „naturalnie „naciąga” wodę w okolice podania. Efekt utrzymuje się kilka miesięcy, najlepsze efekty uzyskuje się, jak zabieg powtórzymy 2-3 razy w roku.
 
 
Dla kogo przeznaczony jest zabieg
      
Zabieg dedykowany jest osobom, które nie chcą mieć powiększonych ust ale chcą przywrócić im ładny wygląd, nawilżyć je. Jędrne usta pozbawione zmarszczek są pożądane przez kobiety. Gładka skóra bez bruzd i przebarwień jest dla nas synonimem zdrowia i młodości. Dlatego tak wiele pań decyduje się na skorzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej i wykonanie zabiegów rewitalizujących na usta i ich okolice. Decydując się na zabieg, musimy pamiętać o tym, że wzorcowe usta mają swoje proporcje i należy uważać, aby nie zmienić naturalności wyglądu twarzy. Wypełnianie ust pozwala odtworzyć ich pożądany kształt, idealne proporcje. Modelując usta lub powiększając je powinno się dostosować ich kształt, wielkość oraz objętość do całej twarzy, tak aby efekt był dyskretny, albo na życzenie, aby usta były „dominujące” w odbiorze twarzy. Usta które są piękne i ładnie wyglądają u jednej osoby, mogą zupełnie nie pasować do kogoś innego, gdyż kształt twarzy, proporce jej elementów, włosy i ich długość - to wszystko wpływa pośrednio na odbiór estetyczny ust.
 
 

Wklęsłe i wąskie, przesuszone usta

    
Do zabiegów okolicy ust najczęściej używa się usieciowanego kwasu hialuronowego, który w wyraźny sposób wygładza zmarszczki oraz bruzdy i głęboko nawilża nasze wargi. Wypełniacze, które są oparte na kwasie hialuronowym cieszą się niezwykłym uznaniem przez lekarzy medycyny estetycznej, ze względu na największe bezpieczeństwo ich stosowanie w każdym wieku, ryzyko powikłań ograniczone do minimum, a także swobody wyboru. Kwas hialuronowy podawany jest za pomocą różnych technik iniekcyjnych w znieczuleniu miejscowym lub dentystycznym. Można wypełnić kwasem hialuronowym całą czerwień wargową, jeśli usta są zbyt wąskie i wklęsłe. Możliwe jest także podkreślenie samego konturu, np. po zabiegach makijażu permanentnego. Podczas modelowania ust ulegają likwidacji pionowe zagłębienia skóry warg (tzw. zmarszczki palacza), które zdecydowanie postarzają naszą twarz i nadają jej poważny wygląd.
 
  
Teoretycznie idealne
Podany prawidłowo oraz z umiarem kwas hialuronowy, zwiększy objętość ust w naturalny sposób. Górna warga zawsze musi być nieco węższa i mniejsza od dolnej. Pozwala ta zachować harmonię i ładne proporcje. Odwracalność efektu powiększania ust to olbrzymia zaleta: pacjentkom, którym wydaje się, że mają teraz zbyt duże usta, można błyskawicznie pomóc i zniwelować efekt zabiegu za pomocą specjalnego enzymu – hialuronidazy.

 
Poprawiony kontur
U starszych kobiet jak i u mężczyzn dość często wykonywanym zabiegiem jest korekta konturu ust oraz zniwelowanie zmian wynikających z procesu starzenia. Wraz z upływem lat granica pomiędzy skórą a coraz bardziej wysuszoną czerwienią wargową powoli zanika. W wyniku procesu starzenia się kontury ust zacierają się, a wargi robią się mniej wyraźne. Kąciki ust opadają, a wokół pojawiają się promieniste zmarszczki, natomiast bruzdy nosowo- wargowe pogłębiają się stopniowo. Nasza mimika, zwłaszcza jeśli jest zbyt ekspresyjna, utrwala nasze zmarszczki oraz bruzdy wokół ust. Aby naszym ustom przywrócić ich młodzieńczy wygląd oraz poprawić ich kontury, warto skorzystać z zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Świetnym rozwiązaniem jest podanie kwasu hialuronowego pod opadającymi kącikami, co zapobiega ich następującemu opadaniu nawet przez okres 12 miesięcy.
      
   
Co przyspiesza powstawanie zmarszczek wokół ust?
Na stan skóry wokół ust ma wpływ wiele czynników. Do tych zewnętrznych zaliczyć możemy między innymi to, w jaki sposób żyjemy i jak się odżywiamy. Na stan zdrowia, skóry i włosów ma bardzo pozytywny wpływ zdrowa, zbilansowana dieta. I odwrotnie – skórze szkodzi palenie, odwodnienie, niezdrowe jedzenie. Ujędrnieniu skóry sprzyja ruch, więc jego brak, statyczny tryb życia powoduje szybsze jej starzenie się. By cieszyć się brakiem zmarszczek, powinniśmy unikać stresów, wszelkich używek, wahań hormonów i wagi. Wpływ na stan naszej skóry mają również geny oraz stosowana przez nas pielęgnacja (lub jej brak) skóry.
 
 
Jakie problemy ze skórą dotyczą ust i ich okolic? - Utrata nawilżenia ust
Z wiekiem jędrność traci nie tylko skóra, ale również same usta. Czerwień wargowa staje się bledsza, zmniejsza się poziom nawilżenia, a co za tym idzie same usta nie są już tak pełne i gładkie jak wcześniej. Stosowanie pomadek ochronnych czy balsamów nawilżających w przypadku starzenia się ust nie odniesie oczekiwanych skutków. Możemy jednak zwiększyć nawilżenie ust i przywrócić im pełny kształt dzięki zabiegowi nawilżania ust kwasem hialuronowym.
   
 
Pogorszenie się konturu ust
Innym problemem, jaki może towarzyszyć starzeniu się skóry wokół ust, jest zatarcie się ich konturu. Odpowiedzialne są za to niewielkie zmarszczki przecinające zarys ust oraz zmiany kształtu zachodzące pod wpływem ubytków wody i tłuszczu. Rozwiązaniem tego problemu jest konturowanie ust kwasem hialuronowym.
 
  
Zbyt małe i wąskie usta
Małe, wąskie usta mogą być cechą charakterystyczną naszej urody lub też pojawić się później, w trakcie naszego życia. Niezależnie od przyczyn i czasu pojawienia się problemu, nowoczesna medycyna znalazła na nie rozwiązanie. Wystarczy niewielka porcja kwasu hialuronowego, by nasze usta odzyskały jędrność i zyskały pełniejszy kształt .
 
  
Bruzdy marionetkowe
Zmarszczki marionetkowe to bruzdy w okolicach ust i brody. Powstają na skutek naturalnego procesu starzenia się skóry oraz ruchów mimicznych twarzy. Nie da się im zapobiec, ale można skutecznie sobie z nimi radzić. Zmarszczki marionetkowe  usunie wstrzyknięty kwas hialuronowy. Jest to skuteczny zabieg regenerujący skórę oraz ją ujędrniający. Skóra wokół ust przestaje być wiotka, a staje się pełna i elastyczna.
   
  
Czy po wypełnieniu ust kwasem hialuronowym będę mieć “napompowane” wargi?
Dobrze przeprowadzony zabieg powiększania i nawilżania ust kwasem hialuronowym nie powoduje efektu nadmuchanych warg. Taki objaw charakterystyczny jest dla zabiegów przeprowadzonych przez osoby bez doświadczenia i po wstrzyknięciu zbyt dużej ilości preparatu.
     
    
  
    
    
ABC:
> CZAS ZABIEGU: do 30_minut
> LICZBA POWTÓRZEŃ: 1raz/6mc. Efekt utrzymuje się około 4-6 miesięcy, jest uwarunkowany indywidualnie.
> ZNIECZULENIE: miejscowe
> EFEKTY ZABIEGU: nawilżenie ust, wygładzenie
> SPECJ. WYKONUJĄCY ZABIEG: dr n. med. Agnieszka Ledniowska, lekarz
> OPIEKA POZABIEGOWA: TAK, 24 godziny na dobę, wsparcie farmakologiczne
> ZWOLNIENIE LEKARSKIE: TAK, jeżeli zachodzi medyczna potrzeba /ICD10/, ZUS-ZLA /L4/.
> WIZYTA KONTROLNA PO ZABIEGU: bezpłatnie
> DODATKOWE ZABIEGI: brak
> POZOSTAŁE INFORMACJE: w przypadku potrzeby wymagane badania - morfologia, glikemia, układ krzepnięcia.
> ZDJĘCIE SZWÓW: nie dotyczy.
> ZMIANA OPATRUNKÓW: nie dotyczy.
> REKONWALESCENCJA: bez zaleceń, jednak rutynowo 1 dzień dla osób zapobiegawczych.
  

Cennik:

od 600PLN 1ml kwas hialuronowy (gab. "estei.pl" w zestawie)
od 680PLN 1ml kwas hialuronowyl (gab. "estei.pl" pojedynczy zabieg)


   
Zalecenia pozabiegowe:
 • po zabiegu nie należy spożywać gorących płynów, opalać się
 • należy utrzymywać miejsca wkłuć w czystości
 • należy spożywać 2l wody na dobę przez 7 dni
 • u Pań mających opryszczkę należy zastosować profilaktykę
 
 
 
Czy zabieg jest bolesny?
  • Usta przed zabiegiem są znieczulane. Następnie igłą bądź kaniulą podawany jest preparat kwasu hialuronowego w usta. Zabieg jest szybki i zwykle niebolesny.
   
   
   
  Jak wygląda zabieg?
  • Przed zabiegiem przeprowadzany jest standardowy wywiad lekarski, którego celem jest zapewnienie Pacjentowi pełnego bezpieczeństwa podczas procedury medycznej.
  • Usta przed zabiegiem są znieczulane. Następnie igłą bądź kaniulą podawany jest preparat kwasu hialuronowego w usta.
      
       
        
       Kwalifikacja + badanie lekarskie
       Dla kogo jest przeznaczony zabieg?
       • suche usta
       \/
       Wskazania
       • suchość ust
          
        
        
       Ile trwa rekonwalescencja?
       • brak


       X
       Przeciwwskazania:
       • ciąża
       • okres laktacji
       • niewyrównana choroba autoimmunologiczna
       • infekcja w miejscach wstrzyknięć
       • aktywna opryszczka
       • aktywna choroba nowotworowa
           
             
          
           
       Tanio
              
       Zawsze sprawdź proponowane koszty w innych niezależnych, nie naszych gabinetach - jeśli jednak uważają Państwo, że w Estei jest najtaniej to zapraszamy chętne osoby. Dla stałych klientów Estei - w pakietach zabiegowych wychodzi tanio gdyż istnieje możliwość redukcji ceny o 50%. Wynika to wyłącznie z tzw. optymalizacji usługi bez uszczerbku na jakości i ilości zastosowanego preparatu. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Dobre i niskie koszty możliwe w gabinecie Estei.pl w zestawie zabiegów za określoną kwotę podaną na naszej witrynie internetowej - więcej informacji w naszym cenniku.
        
          
         
          
       Czas zabiegu
              
       Całe leczenie trwa zaledwie do 30 minut. Lekarze wykonujący zabiegi są przeszkoleni w zakresie stosowania preparatu i potrafią precyzyjnie określić miejsca, w które trzeba podać lek, aby uzyskać optymalne rezultaty. Zabieg jest krótki, wręcz weekendowy.
        
        
        
        
       Jak sie przygotować
             
       Przez 10 dni poprzedzających terapię nie powinno się przyjmować leków zawierających kwas acetylosalicylowy (aspiryna, polopiryna), które zaburzają krzepliwość krwi.  
          
            
        
           
       Ilość powtórzeń
              
       x2/12mc  
         
         
          
        
       Efekty zabiegu
              
       Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast. Działanie preparatu utrzymuje się do 4 - 6 miesięcy, a okres ten może się różnić w indywidualnych przypadkach. Po kolejnych kuracjach rezultaty mogą utrzymywać się znacznie dłużej.
         
        
          
        
       Opieka całodobowa, zwolnienie lekarskie
              
       Do kogo i gdzie się zgłosić w przypadku niepokojących objawów pozabiegowych? My zapewniamy pełne wsparcie w razie wątpliwości, niepokojących objawów, powikłań. Opieka całodobowa, zwolnienie lekarskie.
          
            
          
           
       Zabiegi uzupełniające, dodatkowe, alternatywne
              
       brak  
          
          
          
       Komentarz eksperta, pozostałe informacje
              
       Zabieg jest prosty i nieskomplikowany - nie wymaga komentowania.
         
          

        
        
       Oferta Estei "Doktor" Sp. P. Lekarzy jest wykonywana przez profesjonalistów, dzięki którym zabieg jest efektywny. Zabiegi przeznaczone są szczególnie dla mieszkańców takich miast jak Katowice, Kędzierzyn, Opole, Zabrze, ale także innych miast:
       Nysa, Rybnik, Racibórz, Tarnowskie Góry, Chorzów, Oświęcim, Tychy, Żory, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Ruda Śląska, Olkusz, Lubliniec, Częstochowa, Zawiercie, Siewierz, Pyskowice, Wodzisław Śląski, Żory, Przyszowice, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Jaworzno, Mikołów, Orzesze, Pszczyna, Czechowice Dziedzice, Cieszyn, Ustroń, Bielsko Biała, Żywiec, Nowy Sącz, Krynica Zdrój, Limanowa, Piwniczna, Brzesko, Bochnia, Tarnów, Nowy Targ, Kraków, Wadowice, Skoczów.
           
           

         
          
       a.d. 2021
                     
       dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
       GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
                     
       EMAIL: biuro@estei.pl
       TEL: +48 517 056 831

       czynne 08.00-22.00
                     
       "Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
       KRS: 0000754277
       NIP: 7492102996
       Regon: 381627880
                     
       ©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
       Wróć do spisu treści