+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
  

Naczynka Popękane Pajączki

Laserowe Zamykanie i Usuwanie

 
 
Laserowe zamykanie naczynek na twarzy skutki uboczne. Skutki uboczne laserowego zamykania naczynek. Popękane naczynka Pajączki Laserowe zamykanie rozszerzonych naczynek Usuwanie Rumienia Na Twarzy Nogach Stopy Stóp Twarz Nogi Cena Gojenie Przeciwskazania Opinie Zdjęcia Forum Blog Cennik Tanio Polecane Zdjęcia Gabinet Klinika Gdzie Do Kogo.
 
 
  

Naczynka Popękane Pajączki - Laserowe Zamykanie i Usuwanie


 Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem bardzo skutecznym i bezpiecznym, przynosi szybkie i trwałe efekty. Zamykanie naczynek laserem jest skuteczne i trwałe.Miejscowe zaczerwienienia skóry oraz widoczne zmiany naczyniowe to problem nie tylko kosmetyczny, ale świadczący również o zaburzeniach krążenia. Osoby ze skłonnością do pękających naczynek muszą uważać na gwałtowne zmiany temperatur, opalanie się czy picie alkoholu. Jest to dość uciążliwe i wpływa negatywnie na komfort życia. Zabieg laseroterapii pozwala na skuteczne zamykanie naczynek.
   
   
  

Wskazania do zabiegu:

  • rozszerzone naczynia krwionośne,
  • teleangiektazje pajączki,
  • rumień,
  • trądzik różowaty,
  • znamiona rubinowe (Cherry Angioma),
  • małe naczyniaki,
  • Poikilodermia,
  • plamy naczyniowe typu czerwonego wina (Port Wine Stains),
  • drobne pajączki na nogach,
  • melasma.
   
Efektywna terapia zmian naczyniowych może składać się z kilku zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 4–6 tygodni, zazwyczaj konieczne jest wykonanie od 1 do 5 zabiegów. Zależto to od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. Zabieg nie likwiduje predyspozycji do poszerzania się naczynek, dlatego też należy liczyć się z koniecznością powtórzenia zabiegu w przyszłości. Aby zapobiec rozszerzaniu się naczynek, należy unikać czynników sprzyjających temu procesowi.
   
   
    

Skutki uboczne - laserowe zamykanie popękanych naczynek, pajączków na twarzy, innych częściach ciała.

Tuż po zabiegu może wystąpić rumień i obrzęk, a także (niezbyt często) drobne pęcherzyki, strupki, które ustępują w ciągu kilku dni. Naczynia wchłaniają się na twarzy do 2 tygodni, na kończynach dolnych w ciągu kilku tygodni. Przez 4-6 tygodni po zabiegu zamykania naczyń należy stosować kremy z filtrem o SPF+50, unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń: sauny, gorących kąpieli, picia alkoholu, intensywnego wysiłku fizycznego, itp.
 
 
 

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Energia świetlna lasera wnika w głąb uszkodzonych żył. W procesie fototermolizy selektywnej hemoglobina (barwnik czerwonych ciałek krwi) wychwytuje światło lasera. Energia przekształca się w ciepło. Pod jego wpływem woda z krwi w uszkodzonej żyle odparowuje, ścianki naczynia rozpadają się i zostają wchłonięte przez organizm. Pajączek naczyniowy znika w okamgnieniu, efekty zabiegu stają się widoczne od razu. Przed przystąpieniem do zabiegu zawsze niezbędna jest kwalifikacja lekarska. Usuwanie pajączków na nogach jest obecnie bardzo skuteczne dzięki zastosowaniu laserów.
   
   
   
Wskazania kliniczne do laseroterapii – laserowe zamykanie naczyń:
  • teleangiektazje, rozszerzone naczynia na twarzy,
  • rumień,
  • trądzik różowaty – profilaktyka i leczenie fazy rumieniowej i grudkowo – krostkowej,
  • znamiona naczyniowe, punkty rubinowe,
  • niektóre naczyniaki płaskie i jamiste.



Laserowe zamykanie naczynek – skuteczność
Zastosowanie lasera umożliwia usunięcie zmian naczyniowych, takich jak pajączki, zmiany naczyniowe siateczkowate, trądzik różowaty, teleangiektazje, naczyniaki krwionośne, uszkodzenia skóry na skutek promieniowania słonecznego oraz naczyniaki na skórze rąk, nóg, laserowe zamykanie naczyń klatki piersiowej, ramion i twarzy. Laser  daje bardzo dobre efekty w leczeniu rumienia i profilaktyce trądziku różowatego. Działanie urządzenia oparte jest o zasadę fototermolizy selektywnej, która polega na namierzaniu w skórze chromoforów hemoglobiny, które selektywnie absorbują energię laserową i wykazują pożądaną reakcję.
 
Uszkodzone naczynia są następnie usuwane na skutek naturalnych procesów gojenia, w efekcie których zmiana znika ze skóry. Zmiany naczyniowe bledną i znikają w ciągu 10-14 dni. Sekret zabiegów laserem  leży w technologii podwójnego filtrowania, która dostarcza optymalnie filtrowane długości fali impulsu minimalizując zbędne oddziaływanie promieniowania na naskórek, co zwiększa komfort pacjenta i umożliwia osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów. Laserem można także skutecznie wykonywać laserowe usuwanie żylaków
 
 
 

Przeciwwskazania do zabiegu laserem:

  • ciąża;
  • opryszczka i infekcje bakteryjne w okolicy zabiegowej;
  • łuszczyca,
  • bielactwo,
  • padaczka;
  • świeża opalenizna (nie należy korzystać z solarium ani opalać się miesiąc przed zabiegiem);
  • leki światłouczulające (np. niektóre antybiotyki, retinoidy);
  • zioła światłouczulające (np. nagietek, dziurawiec, preparat ,,Figura”) – nie stosować 3 tygodnie przed zabiegiem;zaburzenia krzepnięcia;
  • skłonność do przebarwień i bliznowców.
 
 

Liczba zabiegów
Dla osiągnięcia optymalnego efektu należy wykonać 1 – 5 zabiegów laserowego zamykania naczyń w odstępach 3 – 6 tygodniowych. Zależy to od ilości, średnicy i głębokości położenia naczyń. Laserowe usuwanie pajączków na nogach jest bardzo skuteczne
 
 
  

Laserowe zamykanie naczyń

Nikt z nas nie ma cery doskonałej i większe lub mniejsze defekty skórne dotyczą każdego. Jednym ich rodzajów są zmiany będące wynikiem nieprawidłowości we włosowatych naczyniach krwionośnych w obrębie skóry. Mogą one przejawiać się jako pajączki naczyniowe, czy też teleangiektazje, lub dawać obraz zmian rumieniowych. Wreszcie mogą być wynikiem nieprawidłowości rozwojowych naczyń krwionośnych, czego jedną z manifestacji jest występowanie naczyniaków płaskich na skórze. Współczesna medycyna estetyczna oferuje rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się problemu skórnych zmian naczyniowych. Między innymi usuwanie pajączków na nogach i twarzy.
 
 
 
Skąd się bierze promieniowanie laserowe?
Laser jest to wysoce specjalistyczne urządzenie emitujące promieniowanie laserowe. Jest to fala elektromagnetyczna powstała dzięki zaistnieniu tak zwanego zjawiska emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego. Wykazuje dużą moc promieniowania oraz gęstość energii. Ponadto wykazuje silne skupienie i spójność wiązki, a także niewielkie jej odchylenie od równoległości. Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje. Dzieli się je więc ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.
 
 
 
Oddziaływanie lasera na ścianę naczyń krwionośnych
Oddziaływanie lasera na naczynia krwionośne opiera się na zjawisku tak zwanej fototermolizy selektywnej. Polega ono na wybiórczym niszczeniu danych struktur na skutek działania ciepła powstałego poprzez pochłanianie przez tkanki energii świetlnej. Strukturę, która ma ulec zniszczeniu określa się przez dobór odpowiedniej długości fali promieniowania laserowego. Komórki organizmu zawierają tak zwane chromofory, czyli białka odpowiadające za pochłanianie fali o określonej długości.
 
W przypadku zabiegu zamykania naczyń krwionośnych, rolę chromoforu pełni hemoglobina. Absorbuje ona energię świetlną przekształcając ją w ciepło. Powoduje ona wyparowanie wody z krwi, a także rozpad ścian naczyń krwionośnych. Następnie, na drodze fizjologicznych procesów ulegają one „pożarciu” przez makrofagi, czyli komórki odpowiadające za usuwanie niechcianych struktur z organizmu. Efektem tego jest praktycznie natychmiastowa likwidacja niechcianych defektów skórnych pod postacią pajączków naczyniowych. Optymalny rezultat przy dużej precyzji udaje się otrzymać dzięki wykorzystaniu zjawiska podwójnego filtrowania. Dzięki niemu możliwy jest dobór pożądanej długości fali umożliwiające minimalizację oddziaływania na tkanki otaczające.
 
 

Jak wygląda zabieg laserowe zamykanie naczynek?
Zabieg laserowego zamykania naczyń krwionośnych charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem i bardzo niewielką bolesnością. Z uwagi na brak konieczności znieczulenia ogólnego, zabieg nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologa. Przed zakwalifikowaniem pacjenta do zabiegu konieczna jest konsultacja lekarska celem określenia, czy istnieją ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury.
 
Z uwagi na niewielką bolesność zabiegu, często nie ma konieczności stosowania jakiegokolwiek znieczulenia, jednak u osób z wysoką wrażliwością na ból istnieje możliwość zaaplikowania kremu ze środkiem anestetycznym. Następnie lekarz przykłada głowicę urządzenia i oddziałuje wiązką promieniowania laserowego, co powoduje uszkodzenie naczyń krwionośnych przeznaczonych do likwidacji. Usuwanie uszkodzonych struktur odbywa się na drodze fizjologicznych procesów zachodzących w organizmie. Zmiany ulegają początkowo zblednięciu, następnie całkowicie zanikają i po upłynięciu maksymalnie 2 tygodni od zabiegu nie ma po nich śladu. Wyjątkiem są kończyny dolne, gdzie czas ten może być dłuższy, nawet do 6 tygodni.
  
 
 

Likwidacja pajączków naczyniowych

Po zabiegu mogą pojawiać się niewielkie powikłania pod postacią obrzęków i rumienia, a nawet pęcherzyków o małym nasileniu. Objawy te zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. Należy odpowiednio dbać o skórę po przeprowadzonym zamykaniu naczyń. Przez około 4-6 tygodni należy stosować kremy z filtrem o wysokim współczynniku ochrony ( SPF 50+). Ponadto konieczne jest unikanie bodźców mogących prowadzić do rozszerzania się naczyń (np. wysokie temperatury czy alkohol). Ilość zabiegów określana jest indywidualnie i zależy od predyspozycji, liczby, wielkości zamykanych naczyń, a także głębokości, na której są położone. Zazwyczaj przeprowadza się od 1 do 5 zabiegów. Odstęp między poszczególnymi sesjami to co najmniej 3 tygodnie, nie może jednak przekraczać 6 tygodni.
 
  
 
Laserowe zamykanie naczynek – Do kogo adresowany?
Laserowe zamykanie naczyń krwionośnych przeznaczone jest dla osób z defektami w obrębie powierzchniowych włosowatych naczyń krwionośnych i towarzyszących im defektów skórnych. Należą do nich przede wszystkim pajączki naczyniowe, teleangiektazje czy też punkty rubinowe. Zabieg może być także wykorzystywany w walce z różnorodnymi zmianami rumieniowatymi, a nawet w usuwaniu niewielkich naczyniaków płaskich. Ponadto znajduje zastosowanie w leczeniu niektórych postaci trądziku różowatego.
 
 
 

U kogo przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, laserowe zamykanie naczyń jest przeciwwskazane u niektórych pacjentów. Pierwszą z nich stanowią kobiety w ciąży oraz w okresie laktacji. Ponadto nie stosuje się go u osób czynnie przyjmujących leki lub zioła zwiększające wrażliwość skóry na światło, a także ze świeżą opalenizną. Nie zaleca się również przeprowadzania go u osób wykazujących skłonność do wytwarzania blizn przerostowych i keloidów. Przeciwwskazaniem są również niektóre choroby skóry, na przykład łuszczyca czy bielactwo.
 
 

Laserowe zamykanie naczynek skutki uboczne

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie lub zasinienie skóry – uzależnione jest to od wielkości i głębokości zmian naczyniowych, które ustępuje po kilku dniach.
 
 
  
Laserowe zamykanie naczynek – zalecenia przed zabiegiem:
  • skóra powinna być czysta (umyta, bez kremu);
  • 4 tyg. przed zabiegiem nie wolno eksponować ciała na promienie UV (Słońce, solarium);
  • nie wolno stosować samoopalacza na 14 dni przed zabiegiem;
  • nie wolno stosować substancji rozrzedzających krew (antykoagulantów, alkoholu, aspiryny);
  • należy pić duże ilości wody.
 
 
Laserowe zamykanie naczynek – Zalecenia po zabiegu:
  • przez 4 tyg. po zabiegu nie wolno eksponować ciała na promienie UV (Słońce, solarium);
  • na skórę poddaną zabiegowi należy stosować filtry UV, SPF  50+;
  • należy unikać skrajnie wysokich lub niskich temperatur, takich jak sauna, wiatr, czy mróz;
  • przez 2 tygodnie po zabiegu nie wolno stosować kosmetyków złuszczających;
  • przez 2 tygodnie po zabiegu należy pić duże ilości wody, aby ułatwić regenerację naczyń.
 
 

Przeciwwskazania do zabiegu: Laserowe zamykanie naczynek:

  • ciąża;
  • zmiany nowotworowe, guzy niewiadomego pochodzenia;
  • opalenizna, stosowanie samoopalaczy;
  • przyjmowanie w przeciągu miesiąca leków (antybiotyki, sterydy, pochodna witaminy A, witamina A, leki przeciwdepresyjne, leki uczulające na kontakt ze światłem, inne);
  • przyjmowanie w przeciągu miesiąca preparatów zielarskich (herbaty ziołowe, napary, herbatki odchudzające, leki przeciwdepresyjne, maści z dziurawcem, inne);
  • choroby dermatologiczne: bielactwo, łuszczyca, otwarte rany, stany zapalne skóry, zmiany alergiczne, fototoniczność (wrażliwość skóry na słońce);
  • choroby ogólnoustrojowe: cukrzyca, nadciśnienie, rozrusznik serca, epilepsja;
  • infekcje wirusowe: opryszczka, HIV;
  • skłonności do powstawania blizn, bliznowców;
  • stosowanie preparatów z retinolem typu maść, krem.
  • Alternatywą do zabiegów laserem jest skleroterapia, zabieg polegający na podawaniu leku zamykającego naczynko, bezpośrednio do jego światła.
 
 
 
 
 
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Nietrzymanie Moczu
pupuszczanie mikcja
Plastyka Warg Sromowych. Ile to kosztuje, ceny.
wargi sromowe plastyka dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Odmłodzenie Twarzy
Odmłodzenie Twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy - wypełnianie
bruzdy nosowo wargowe dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:

 
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści