+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
 
  

ABO Liquid

płynna toksyna botulinowa - bez środków konserwujących
  
 
             
   
   
             
             
   
 
 
 

ABO Liquid - płynny neuromodulator

ABO Liquid to najnowszy botoks od samego początku w formie płynnej służący do relaksacji określonych mięśni mimicznych w okolicy twarzy (nadmierna aktywność mięśni). Preparat zarejestrowany do redukcji zmarszczek pionowych czoła, czyli między brwiami zgodnie ze wskazaniami lekarskimi. ABO Liquid dostępny na receptę. Zastosowanie u kobiet i mężczyzn w wieku do 65 lat. Jest to tzw. płynny neuromodulator, którego działanie zauważymy już w pierwszej dobie po iniekcji toksyny botulinowej. Toksyna botulinowa od wielu lat z powodzeniem jest stosowana w medycynie nie tylko w strefie beauty.
   
             
             
   
 
 
   

Toksyna botulinowa na zmarszczki

Najnowsza toksyna botulinowa w formie płynnej z głównym wskazaniem rejestracyjnym, czyli na lwią zmarszczkę nadaje się także do zastosowania w innych okolicach twarzy ze względu na zmarszczki. Zmarszczki mimiczne w wyższej partii czoła, czyli tzw. poziome czoła oraz wokół oczu – kurze łapki i pod oczami. Preparat także możemy zastosować do leczenia migreny, nadpotliwości , zmarszczki „królicze”, „palacza”, „brukowana bródka”.
 
Zmarszczki pionowe czoła, tzw. lwia zmarszczka jest bardzo głęboka szczególnie u mężczyzn. Regularne stosowanie toksyny botulinowej w 100% przeciwdziała im wystąpieniu, stąd tak ważna jest wczesna profilaktyka w momencie, kiedy problem pojawia się i przede wszystkim nie pogłębia. Stosowanie skutecznej toksyny jest tu szczególnie ważne.

Zmarszczki poziome czoła są zazwyczaj płytsze i mniej postarzają niż głęboka lwia zmarszczka. W przypadku gdy już problem się w pełni rozwinął zastosowanie ABO Liquid w dużej mierze dzięki relaksacji mięśni mimicznych zniweluje zmarszczki, efekt jest zmienny osobniczo. Szczególnie głębokie nierówności wymagają dodatkowych i alternatywnych metod wygładzających, nie pomijając przejściowego wypełnienia kwasem hiauronowym.
 
 
   
             
             
   
 
  
Czy preparat jest bezpieczny i sprawdzony
Zanim preparat został dopuszczony do rejestracji i obrotu musiał przejść 🚶 szereg badań, testów, które trwały kilka lat. ABO Liquid jest w pełni 🔐 bezpieczną toksyną botulinową, która dodatkowo nie powinna immunizować, gdyż nie zawiera białek zwierzęcych ani konserwantów. Ogólnie preparaty jadu kiełbasianego w medycynie są stosowane od kilkudziesięciu lat z wieloma sukcesami i są uznawane za 100% bezpieczne dla kobiet i mężczyzn. Preparat został dokładnie przebadany i sprawdzony w zanim oficjalnie będzie można go nabyć na receptę. Obawa, że nowa substancja jest mniej bezpieczna niż klasyczne toksyny botulinowe wydaje się być bezzasadna.
 
 
 
 
   
             
             
   
  
   
   

Wskazania i przeciwskazania

         
Zgodnie z informacją od producenta głównym wskazaniem jest tzw. zmarszczki gładzizny czoła. Inne wskazania off-label:
 • czoło zmarszczki poziome
 • zmarszczki wokół oczu – „kurze łapki”
 • zmarszczki nosa – „zmarszczki królicze”
 • zmarszczki wokół ust – „zmarszczki palacza”
 • zmarszczki na policzkach
 • zmarszczki na brodzie – „brukowana broda”
 • nadpotliwość
 • leczenie migreny
 • bruksizm
 
 
ABO Liquid na zmarszczki w okolicy oka jest idealnym preparatem. Po bokach oczodołu twarzą się tzw. kurze łapki, pod oczami drobne nierówności – zastosowanie botoksu jest praktycznie zabiegiem z wyboru na te okolice. Ni zapominajmy też, aby jednoczasowo rozważyć zastosowanie preparatu na zmarszczki królicze, gdyż je też można zaliczyć do okolicy oczodołu. Zmarszczki palacza wymagają dość często łączonej terapii z wypełniaczami (kwas hialuronowy). W leczeniu nadpotliwości czoła, pach, rąk i stóp preparat sprawdzi się świetnie, zwłaszcza u aktywnych osób płci męskiej. Przy tego typu problemach liczy się jak najbardziej skuteczny preparat. Przy migrenie mamy większą swobodę stosowania toksyny botulinowej, gdyż łatwiej dobrać ilość preparatu do iniekcji, tak aby zabieg był maksymalnie skuteczny.
 
 
 
 
Odradzamy gdy:
 • Występuje uczulenie na jakąkolwiek substancję podawaną w iniekcji danego preparatu
 • Postępujące i przewlekłe poważne schorzenia neurologiczne, w tym: miastenia, stwardnienie boczne zanikowe,
 • Czynny proces nowotworowy
 • Przebyta choroba nowotworowa do 12 miesięcy po pełnym wyleczeniu
 • Stany zapalne skóry w miejscu iniekcji (bakteryjne, grzybicze, wirusowe)
 • Nieuregulowana cukrzyca i nadciśnienie tętnicze
 • Ciąża i okres karmienia
           

Uczulenia w przypadku ABO Liquid powinny należeć do kazuistycznych objawów niepożądanych. Każda pani i pan systematycznie stosujący botoks wie, że czasami występuje nadwrażliwość na podaną toksynę bądź następuje migracja podskórna preparatu w miejsce, gdzie nie chcemy aby ona zadziałała. Wszelakie stany związane ze destabilizacją układu odpornościowego dyskredytują od iniekcji botoksu, zwłaszcza czynne stany zapalne, procesy nowotworowe. Nieuregulowana cukrzyca jak i nadciśnienie tętnicze także wymagają interwencji w pierwszej kolejności.
 
 
   
             
             
   
  
   
   
Instrukcje dotyczące przygotowania się do zabiegu:
Funkcje życiowe, w tym glikemia, ciśnienie tętnicze krwi muszą być w normie. W przypadku przyjmowania jakichkolwiek preparatów rozrzedzających krew należy na 10-14 dni skonsultować się z lekarzem, czy można je odstawić, czy należy zastosować na pewien okres heparynę drobnocząsteczkową. Nie wymaga jakiś szczególnych przygotowań w związku z faktem iniekcji toksyny botulinowej. Przebieg zabiegu jest krótki i bezpieczny.  Skóra powinna być czysta, bez 💄 makijażu, tak aby zminimalizować ryzyko powikłań i skutków niepożądanych.
 
 

   
             
             
   
 
   
Przebieg procedury zabiegowej związanej z ABO Liquid
Iniekcja płynnego modulatora (ABO Liquid) poprzedzona jest rutynowymi czynnościami lekarskimi jak zebranie wywiadu lekarskiego, badanie fizykalne oraz określenie wskazań rejestracyjnych jak i off-label. Po tych czynnościach pacjent zaznajamia się i podpisuje zgodę na iniekcję. Zabieg nie jest bolesny, dla osób szczególnie wrażliwych możemy znieczulić skórę krem anestetycznym. Dalszy okres pozabiegowy jest identyczny jak w przypadku klasycznego preparatu botoksu. Sam proces zabiegu w niczym nie różni się od stosowania klasycznych, starszych produktów.
 
 
 
 
Porównanie z innymi preparatami botoksu
Klasyczne postacie botoksu posiadają więcej wad związanych z produkcją, substancjami pomocniczymi, przechowywaniem produktu jak i z transportem. Podawanie musi być dokładnie wyliczone, inaczej podanie nieodpowiedniej dawki toksyny botulinowej stanie się znacznym problemem. Badanie kliniczne dowiodły, że preparat charakteryzuje się większą skutecznością i trwałością niż poprzedniki. W praktyce zazwyczaj kluczem będzie ostateczna cena za zabieg, gdyż jak na polskie warunki finansowe zabiegi medycyny estetycznej dalej są drogie i niedostępne dla wszystkich. Warto jest pamiętać, że botoks to lek, ABO Liquid to dodatkowo nowoczesny preparat. Nie można go legalnie kupić w Internecie. Jest to preparat na receptę, którą wypisuje lekarz. Lek nie jest refundowany w medycynie estetycznej – Alluzience, roztwór do wstrzykiwań; 200 j. Speywood/ml; 2 fiol. 0,625 ml, Ipsen Pharma
 
 
 
 
Reasumując
ABO liquid to jedyny płynny neuromodulator w postaci gotowego do zabiegu roztworu toksyny botulinowej, więc nie wymaga rozpuszczenia w 0,9% NaCl (sól fizjologiczna). Preparat blokuje przekaźnictwo nerwowe i związane z tym zmniejszenie bądź wyłącznie skurczu mięśni. Po zabiegu można powrócić do aktywności w codziennych czynnościach, obowiązkach. Początek działania jest dużo szybszy niż klasycznych produktów, bo już w pierwszej dobie po zabiegu zaczyna botoks działać. Producent deklaruje dłuższe działania niż poprzednie preparaty. ABO Liquid jest bezpieczny, objawy niepożądane w grupach kontrolnych podczas badań było prawie na poziomie placebo, występuje minimalne ryzyko powikłań. Jest odpowiedzią na oczekiwania lekarzy, gdyż optymalizuje pracę z korzyścią dla pacjenta, zapewnia naturalny efekt. Walka ze zmarszczkami mimicznymi będzie dużo łatwiejsza, niż wcześniej.
   
             
             
   
 
 

Cena ABO Liquid


Likwidacja zmarszczek - (zmarszczki poprzeczne czoła, kurze łapki, lwia zmarszczka)
obszar zabiegowy, cena za ABO Liquid Alluzience - gabinet "Estei.pl" - Kędzierzyn
 • Jedna strefa I  400 zł (gab. "estei.pl" w zestawie) - korekta botoksu po zabiegu do 3 tygodni bezpłatna
 • Jedna strefa I  500 zł (gab. "estei.pl" pojedynczy zabieg) - korekta botoksu po zabiegu do 3 tygodni bezpłatna
 • Dwie strefy I  750 zł (gab. "estei.pl" w zestawie) - korekta botoksu po zabiegu do 3 tygodni bezpłatna
 • Dwie strefy I  850 zł (gab. "estei.pl" pojedynczy zabieg) - korekta botoksu po zabiegu do 3 tygodni bezpłatna
 • Trzy strefy  I  1050 zł (gab. "estei.pl" w zestawie) - korekta botoksu po zabiegu do 3 tygodni bezpłatna
 • Trzy strefy  I  1100 zł (gab. "estei.pl" pojedynczy zabieg) - korekta botoksu po zabiegu do 3 tygodni bezpłatna
 • zmarszczki nosa – „zmarszczki królicze” od 300PLN (gab. "estei.pl" pojedynczy zabieg, zestaw)
 • zmarszczki wokół ust – „zmarszczki palacza” od 300PLN (gab. "estei.pl" pojedynczy zabieg, zestaw)
 • zmarszczki na policzkach od 300PLN (gab. "estei.pl" pojedynczy zabieg, zestaw)
 • zmarszczki na brodzie – „brukowana broda” od 300PLN (gab. "estei.pl" pojedynczy zabieg, zestaw)
 
 
Botoks Alluzience Abo Liquid – cena za 1 jednostkę Speywood – 8 PLN (gab. "estei.pl" w zestawie) - korekta botoksu po zabiegu do 3 tygodni bezpłatna
Botoks Alluzience Abo Liquid – cena za 1 jednostkę Speywood – 10 PLN (gab. "estei.pl" pojedynczy zabieg) - korekta botoksu po zabiegu do 3 tygodni bezpłatna
 
 

cennik - jedna okolica od 500PLN - Katowice

obszar zabiegowy, cena za ABO Liquid Alluzience w Katowice

Jedna strefa I  500 zł - korekta botoksu po zabiegu do 3 tygodni bezpłatna

Dwie strefy I  800 zł - korekta botoksu po zabiegu do 3 tygodni bezpłatna

Trzy strefy  I  1200 zł - korekta botoksu po zabiegu do 3 tygodni bezpłatna
            
            
              
ABC:
> CZAS ZABIEGU: do 30_minut
> LICZBA POWTÓRZEŃ: do 2-3 razy/12mc. Efekt utrzymuje się około do 6 miesięcy, jest uwarunkowany indywidualnie.
> ZNIECZULENIE: miejscowe
> EFEKTY ZABIEGU: wygładzenie zmarszczek, zwłaszcza mimicznych.
> SPECJ. WYKONUJĄCY ZABIEG: dr n. med. Agnieszka Ledniowska, lekarz
> OPIEKA POZABIEGOWA: TAK, 24 godziny na dobę, wsparcie farmakologiczne
> ZWOLNIENIE LEKARSKIE: TAK, jeżeli zachodzi medyczna potrzeba /ICD10/, ZUS-ZLA /L4/.
> WIZYTA KONTROLNA PO ZABIEGU: bezpłatnie
> DODATKOWE ZABIEGI: dermapen, laser co2, radiofrekwencja mikroigłowa, wypełniacze tkankowe. Bezcenne uzupełnienie to DERMAPEN & RF💕
> POZOSTAŁE INFORMACJE: w przypadku potrzeby wymagane badania - morfologia, glikemia, układ krzepnięcia.
> ZDJĘCIE SZWÓW: nie dotyczy.
> ZMIANA OPATRUNKÓW: nie dotyczy.
> REKONWALESCENCJA: rutynowo 1 dzień.
  
   
 

Opinie o ABO Liquid

Ze względu na cenę, płynna formę, brak konserwantów i białek zwierzęcych opinie o zastosowaniu płynnego neuromodulatora napawają znaczym optymizmem, że abo liquid zrewolucjonizuje medycynę estetyczną.
 
 
 
Zabiegi Estei "Doktor" Sp. P. Lek. są wykonywane przez lekarzy. Zabiegi przeznaczone są szczególnie dla mieszkańców takich miast jak: Katowice, Kędzierzyn, Opole, Zabrze, ale także innych miast:
Nysa, Rybnik, Racibórz, Tarnowskie Góry, Chorzów, Oświęcim, Tychy, Żory, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Ruda Śląska, Olkusz, Lubliniec, Częstochowa, Zawiercie, Siewierz, Pyskowice, Wodzisław Śląski, Żory, Przyszowice, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Jaworzno, Mikołów, Orzesze, Pszczyna, Czechowice Dziedzice, Cieszyn, Ustroń, Bielsko Biała, Żywiec, Nowy Sącz, Krynica Zdrój, Limanowa, Piwniczna, Brzesko, Bochnia, Tarnów, Nowy Targ, Kraków, Wadowice, Skoczów.
   
             
Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści