+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
 
INDEX zabiegów

Aptos nici - Lifting TWARZY

nici APTOS cena zabieg gdzie
 
 
APTOS Nici na twarz opinie cennik zabieg efekty niechirurgiczny lifting twarzy Wskazania do zabiegu liftingu modelowania poprawy owalu Twarzy Gabinet Klinika Gdzie Do Kogo Gojenie Forum Blog Polecane - Katowice Śląsk Gliwice Chorzów Bytom Zabrze Rybnik Opole Opolskie Bielsko Biała Żywiec Olkusz Chrzanów Tychy Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Siemianowice Śląskie Czeladź Siewierz Ustroń Wisła Żory Częstochowa Nowy Sącz Krynica Zdrój.
 
 
®

Nici APTOS liftingujące TWARZ
CENA OD: prosimy o kontakt e-mail bądź telefoniczny
CZAS ZABIEGU: od 60_minut
LICZBA POWTÓRZEŃ: 1_RAZ/12-24_MC
ZNIECZULENIE: miejscowe
EFEKTY ZABIEGU: poprawa owalu twarzy, wygładzenie zmarszczek, likwidacja chomików
SPECJ. WYKONUJĄCY ZABIEG: dr n. med. Agnieszka Ledniowska, lekarz
OPIEKA POZABIEGOWA: TAK
ZWOLNIENIE LEKARSKIE: TAK
WIZYTA KONTROLNA PO ZABIEGU: bezpłatnie
 Nici Aptos
 
Nici Aptos, nici liftingujące stają się coraz bardzie popularne w medycynie estetycznej. Nici Aptos nazywane są rewolucyjnym wynalazkiem, który mało inwazyjne zabiegi odmładzania czyni jeszcze bardziej skutecznymi i niemal bezbolesnymi. Zabieg z użyciem nici liftingujących Aptos traktuje się jako lifting bez skalpela.
 
Nici Aptos dają natychmiastowe efekty
 
Zastosowanie nici liftingujących zaleca się szczególnie osobom w wieku od 30 do 65 lat, pragnących odmłodzić swoją skórę, a zarazem uniknąć inwazyjnego zabiegu chirurgicznego.
 
Warto przy tym podkreślić, że jest to metoda służąca nie tylko do niwelowania oznak starzenia u osób w wieku średnim lub starszym, ale również u młodszych pacjentek, które chcą poprawić wygląd kości policzkowych lub zmienić kształt łuków brwiowych.
 
Lekarz dobiera zakres zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjentki a także układ nici pod skórą, dzięki czemu można uzyskać optymalny kształt twarzy lub poprawić wygląd innych okolic ciała: wygładzić skórę szyi i dekoltu, poprawić jędrność piersi, zlikwidować zwiotczenia i rozstępy na pośladkach, brzuchu czy udach.
 
Na twarzy zabieg z użyciem nici liftingujących Aptos wykonuje się w okolicy brwi, policzków, żuchwy oraz szyi. Można w ten sposób uzyskać długotrwałe, utrzymujące się przez kilka lat efekty w postaci całościowego liftingu twarzy bądź liftingu wybranych okolic np. czoła (podnoszenie opadających brwi), policzków czy szyi.
 
Nici liftingujące rodzaje:
 
Aptos – z mikrowypustkami, spring, skutecznie liftingują bez użycia skalpela
 
PDO: Barb 4D, COG 3 D – są to nici haczykowe wchłanialne
 
Nici Aptos
 
Któż z nas nie marzy o tym, by przez długie lata zachować młody, świeży wygląd. Oglądając na ekranie twarze gwiazd show-biznesu często zastanawiamy się jak to możliwe, żeby w wieku pięćdziesięciu lat wyglądać na trzydzieści. Jednakże czas płynie nieubłaganie i nie oszczędza nikogo. Starzenie się dotyka każdego człowieka.
 
Objawia się zmniejszeniem ilości obecnych w skórze substancji odpowiadających za jej młody wygląd, takich jak kwas hialuronowy, czy też włókna kolagenowe. Ponadto dochodzi do zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej. W efekcie powyższych przemian dochodzi do ścieńczenia skóry, obniżenia jej napięcia i jędrności, co z kolei skutkuje tworzeniem się różnego rodzaju zmarszczek, a także nawisów skórnych, charakterystycznych dla przebiegu starzenia się.
 
Współczesna medycyna estetyczna wychodzi na przeciw potrzebie zachowania młodego
 
i atrakcyjnego wyglądu. Jedną z nich jest zabieg wykorzystujący nici Aptos.
 
Czym są nici Aptos?
 
Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos wpisuje się w grupę metod określanych jako lifting bez skalpela. Ta procedura nosi również inną nazwę – Excellence Light Lift. Jest to innowacyjna metoda bazująca na niciach caprolac wykonanych z włókien z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Nici te są zintegrowane z igłą i wykorzystują technologię znaną już wcześniej (choćby z nici PDO czy innych rodzajów nici liftingujących). Istotną różnicą jest to, że technologia Aptos bazuje na materiałach rozpuszczalnych. Całkowita degradacja nici trwa około roku.
 
Dzięki zintegrowaniu nici z igłą możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań. Materiał, z którego wykonane są nici Aptos stymulują wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego, który wykazuje duże powinowactwo do wody. Powoduje to zwiększenie uwodnienia i nawilżenia skóry, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia jej napięcia, poprawienia jędrności, a co za tym idzie odmłodzenie wyglądu.
 
Jak działają nici Aptos?
 
Nici Aptos powoduje inicjację wytwarzania kwasu hialuronowego. Jest to związek występujący praktycznie w całym organizmie, szczególnie w skórze, a zwłaszcza młodej. Z biegiem czasu jego ilość ulega znacznemu zmniejszeniu. Posiada on wysoką zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet do dwustu pięćdziesięciu molekuł wody). Dzięki zwiększaniu jego zawartości w skórze dochodzi do poprawienia jej nawilżenia. Efektem wyżej wymienionych procesów jest poprawa napięcia i jędrności skóry, co objawia się w postaci wyraźnego odmłodzenia.
 
Jak wygląda zabieg nićmi Aptos?
 
Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących Aptos jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i praktycznie bezbolesnym. Jedyne uczucie dyskomfortu, jakie może mu towarzyszyć jest niewielkie ukłucie podczas przebijania skóry igłą. Na samym początku zaznaczane są strategiczne miejsca, w które nici będą wprowadzane. Następnie dokonuje się miejscowego znieczulenia za pomocą kremu zawierającego środek anestetyczny (na przykład EMLA).
 
Kolejnym etapem zabiegu jest wprowadzenie nici w skórę właściwą dzięki specjalnym igłom, zintegrowanym z nicią. Czas trwania zabiegu jest zróżnicowany. Wszystko zależy od tego, która okolica ciała poddawana jest procedurze odmładzania tą metodą, a także od stanu wyjściowego oraz oczekiwanego efektu końcowego.
 
Pierwsze rezultaty zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących Aptos zauważalne są praktycznie natychmiast. Objawiają się one zdecydowanym zwiększeniem napięcia skóry. Na ostateczny efekt trzeba poczekać do sześciu tygodni.
 
Procedura ta charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem. Nie wymaga opieki anestezjologa ani hospitalizacji. Jednakże może wiązać się z niewielkiego stopnia niedogodnościami, pod postacią dyskomfortu mimicznego, niewielkich obrzęków i zasinień skóry, które ustępują samoistnie w ciągu dwóch tygodni po zabiegu.
 
Rekonwalescencja jako taka nie jest wymagana i praktycznie od razu po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Jednakże przez pierwszy tydzień należy dać skórze odetchnąć i ją oszczędzać. Zaleca się unikania nadmiernej mimiki, długich rozmów, a także masaży w obrębie twarzy.
 
Czynności te mogą bowiem spowodować przemieszczenie się nici przed ich ostatecznym ustabilizowaniem i brak optymalnego efektu leczenia. Ponadto nie zaleca się korzystania z peelingu, sauny i solarium.
 
Istnieje kilka wariantów wykonania zabiegu z wykorzystaniem nici Aptos. Wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje:
 
Excellence Visage – nici z mikrowypustkami nowego typu, umieszczane naprzeciw siebie, tworzące spiralę, stosowane celem odmłodzenia twarzy
 
Excellence Elegance – nici z tradycyjnie ułożonymi mikrowypustkami, niechirurgiczne przeciwdziałanie efektom procesów starzenia się
 
Excellence Contour – bardzo cienkie nici z węzełkami zamiast mikrowypustek, stosowane do korekcji delikatnych i newralgicznych okolic ciała
 
Excellence Body – długie nici z wypustkami typu Visage, stosowane do korekcji wiotkiej skóry wykazującej tendencję do opadnięć.
 
Gama produktów Aptos i zastosowania
 
Szeroki wybór nici liftingujących Aptos składa się z nici włchanialnych w kilku gatunkach oraz długościach, dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb oraz cech anatomicznych twarzy. Nici wyposażone są w zróżnicowane mikrowypustki, w celu dobrego zakotwiczania się w tkankach miękkich oraz uzyskiwania mocnego mechanicznego liftingu tkanek.
 
Aptos Excellence – bardzo skuteczne nici, dające świetne efekty dużego liftingu twarzy, delikatne i minimalnie inwazyjne . Wyposażone w mocne mikrowypustki na planie spirali. Nici w cienkich kaniulach minimalnie naruszających tkankę. Długość 15 cm. W opakowaniu 10 sztuk.
 
Aptos Spring Soft – doskonałe nici z funkcjonalnością sprężyn, do liftingu dolnej części twarzy i okolicy kącików ust,
 
Aptos Thread 2G – nici z pętlą, szczególnie dobre do odtwarzania policzków. Nici posiadają mikrowypustki stabilizujące w tkance, obustronnie zakończone igłą. Mocny i trwały lifting. Zakładane z jednego wkłucia. W opakowaniu 2 nici.
 
Aptos Needle 2G – długa 50 cm nić, umożliwia wykonywanie pod skórą pętli, co daje szczególnie stabilne mocowanie. Nić łącząca się z dwoma igłami w ich środkowych punktach. Wprowadzane pod skórę jednocześnie, przez jeden punkt wkłucia. W opakowaniu 2 komplety nici, domyślnie po jednej na policzek lub żuchwę.
 
Aptos Elegance – podstawowe i skuteczne nici z mikrowypustkami, do liftingu twarzy, szyi, podbródka. Nici w kaniulach – prowadnicach. Opakowanie 2x 7 sztuk.
 
Aptos Nano Spring – niewielkie nici ułożone w sprężynkę, bardzo dobre do korekty opadających kącików ust oraz zmarszczek marionetek, nie ograniczając przy tym mimiki twarzy.
 
Aptos Nano Vitis – niewielkie nici do aplikacji w obszary skóry o dużej mimice, jak np. pod oczami oraz w kurze łapki.
 
Do kogo adresowany?
 
Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos wykorzystywany jest do liftingu całego ciała. Wskazania obejmują objawy zwiotczenia i opadania skóry i tkanek miękkich, nawet w lepszym stopniu, a tym bardziej w zaawansowanym. Za przykład wskazań mogą służyć opadające brwi, likwidacja zmarszczek nosowo-wargowych, modelowanie owalu twarzy, zmiany zanikowe w obrębie tkanek twarzy i szyi.
 
U kogo przeciwwskazany?
 
Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, stosowanie nici Aptos jest przeciwwskazane w niektórych grupach pacjentów. Są to standardowe sytuacje,
 
w których generalnie nie powinno się wykonywać zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich między innymi aktywne choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, przewlekłe poważne choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia krzepnięcia, a także aktywne stany infekcyjne w obrębie skóry.
 
Jak przebiega i jak długo trwa taki zabieg?
 
Czas trwania zabiegu zależy od rozległości leczonego obszaru. Najczęściej cała procedura trwa od 15 do 40 minut, maksymalnie do 60 minut. Nici wprowadza się w tkankę podskórną z zastosowaniem znieczulenia miejscowego czyli w sposób prawie bezbolesny.
 
W nowoczesnych systemach stosowane są ultracienkie nici liftingujące, sterylne igły, w których osadzone są nici. Jedyne odczucia, to delikatne ukłucie – jest to moment przekłucia igłą skóry.
 
Ile czasu trzeba czekać na efekty zabiegu?
 
Pierwsze efekty w postaci napiętej i właściwie ułożonej skóry widać natychmiast po zabiegu. Najbardziej widoczne efekty zabiegu stają się widoczne po około 6 tygodniach – wtedy zachodzą się efekty stymulacji przebudowy tkanek zainicjowanej obecnością nici w tkankach.
 
Efekty te polegają na: neokolageneza, czyli produkcja nowego kolagenu w tkance łącznej – białka, którego wraz z wiekiem nam ubywa, a które tworzy elastyczne rusztowanie dla tkanek, zabezpiecza przed powstawaniem zmarszczek i gwarantuje właściwe napięcie skóry.
 
Nici stymulują także syntezę elastyny, dzięki której skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna.
 
Trzecim procesem, który zostaje zainicjowany przez nici Aptos – wykonane z polidioksanonu, jest wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego – wielocukru wiążącego wodę w skórze właściwej, co gwarantuje dobre nawilżenie tkanki.
 
Najpóźniej po 6 tygodniach skóra uzyskuje pożądany, docelowy stopień napięcia oraz odmłodzenia.
 
Po zabieg nie ma potrzeby szczególnej rekonwalescencji – już następnego dnia pacjentka może wrócić do swojej zwykłej aktywności. Jedyne co mogą odczuwać pacjentki to niewielki dyskomfort mimiczny utrzymujący się jeszcze przez dwa tygodnie po wprowadzeniu nici.
 
W tym okresie należy unikać intensywnych masaży twarzy, spania na boku oraz zbyt intensywnej mimiki. Mogłoby to spowodować przemieszczenie się nici. Choć po zabiegu możemy wrócić do codziennych obowiązków, to przez 5 do 7 dni należy dać skórze odpocząć.
 
Warto unikać w tym czasie długich rozmów, solarium, sauny i peelingów. W niektórych przypadkach po zabiegu mogą pojawiać się lekkie zaczerwienienia, opuchlizna czy zasinienie. Objawy te powinny jednak ustąpić w ciągu kilku dni.
 
Wskazania do zastosowania nici liftingujących:
 
Twarz
 
poziome i pionowe zmarszczki czoła
 
lifting czoła
 
obniżone zewnętrzne krawędzie brwi
 
wiotka skóra, opadające brwi
 
dolna powieka – worki pod oczami
 
bruzda nosowo-wargowa
 
rowek policzkowo – jarzmowy (dolina łez)
 
fałd podbródkowy
 
fałd marionetkowy (linie marionetki)
 
V lifting
 
opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
 
fałd skóry na policzku
 
pomarszczone policzki
 
Ciało
 
fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
 
ujędrnianie i kształtowanie piersi
 
zwiotczałe tkanki i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach, nogach
 
niewrażliwa tkanka podskórna i skóra (po zabiegach liposukcji)
 
otyłość – ramiona, brzuch, żebra, uda, pośladki
 
PRZECIWWSKAZANIA:
 
ostre infekcje
 
zmiany nowotworowe
 
zaburzenia krzepnięcia krwi
 
stany zapalne
 
ciąża
 
Nici liftingujące – ZALECENIA PO ZABIEGU
 
W ciągu 2-3 tygodni po zabiegu zaleca się pacjentowi powstrzymanie się od intensywnych skurczów mięśni mimicznych twarzy oraz masaży, nie korzystanie z klubów fitness i unikanie intensywnego rozgrzewania np. w saunie.
 
Alternatywą albo uzupełnieniem dla nici Aptos czy innych nici liftingujących jest radiofrekwencja mikroigłowa
 
 
 
   


Inne osoby przeczytały:


a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści