Przejdź do treści
Od 2008 roku
+48 517 056 831
   
   

Czubek (wierzchołek) nosa

                 
usieciowany kwas hialuronowy

Czubek /wierzchołek/ nosa - korekta kształtu
Korekcja kształtu linii grzbietowej nosa - ze względu na pozytywne rekomendacje, opinie zabieg stał się standardem w postępowaniu. Sprawdź cennik. Forum, blog. Wybierz Gabinet bądź Klinikę.
  

Cennik:

Neauvia Intense –
950 PLN (gab. "estei.pl" w zestawie)
1000 PLN (gab. "estei.pl" pojedynczy zabieg)
Restylane Lyft -
950 PLN (gab. "estei.pl" w zestawie)
1000 PLN (gab. "estei.pl" pojedynczy zabieg)
 
 
 
 
    
Spis treści
           
        
  
  

Zabieg: zmiana kształtu, korekcja

        
Korekta kształtu nosa niechirurgiczna - rhinoplastyka niechirurgiczna. Niechirurgiczna korekta kształtu nosa jest metodą, która stanowi alternatywę dla tradycyjnej operacji korekty nosa. Pozwala uzyskać zadowalający efekt korekcji nosa, unikając bolesnego zabiegu chirurgicznego i nie narażając Pacjenta na bolesny proces gojenia po plastyce okolicy nosa. wykorzystując działanie kwasu hialuronowego i preparatów na jego bazie, by natychmiastowo zniwelować garby i nierówności, czy podnieść grzbiet nosa.


Dla kogo przeznaczony jest zabieg
        
Przyczyną zmian w estetyce nosa jest również proces starzenia, w wyniku którego dochodzi m.in. do optycznego powiększenia nosa oraz opadania jego koniuszka.Innymi przyczynami niezadowolenia osób z estetyki nosa jest jego budowa anatomiczna, podzielona chrząstka, wąska nasada lub występujący garb na nosie wynikające z budowy genetycznej lub przebytych urazów, w wyniku których dochodzi do deformacji lub zmian w tkance kostnej.
Kiedy kwalifikujemy do zabiegu korekty kształtu czubka czli wierzchołka nosa?
 • występowanie wzgórka na wierzchołku nosa, garbu na nosie,
 • asymetria grzbietu nosa,
 • w celu uniesienia koniuszka nosa - tzw. opadający koniuszek,
 
 

Katowice i inne miasta

Procedura jest wykonywana m. in. przez lekarzy w 🔥 LabocaClinic w Katowicach, a sam zabieg jest bezpieczny oraz skuteczny. Procedura dostępna  także dla mieszkańców innych miast, zwłaszcza Opola, Kędzierzyna, Zabrza. Zapraszamy do kontaktu także osoby z innych miast - prosimy o e-mail bądź kontakt telefoniczny.
 
   
    
ABC:
> CZAS ZABIEGU: do 50_minut
> LICZBA POWTÓRZEŃ: 1raz/8-10mc. Efekt utrzymuje się około 8-10 miesięcy, jest uwarunkowany indywidualnie.
> ZNIECZULENIE: miejscowe
> EFEKTY ZABIEGU: wyrównanie grzbietu nosa - efekt wyprostowania
> SPECJ. WYKONUJĄCY ZABIEG: dr n. med. Agnieszka Ledniowska, lekarz
> OPIEKA POZABIEGOWA: TAK, 24 godziny na dobę, wsparcie farmakologiczne
> ZWOLNIENIE LEKARSKIE: TAK, jeżeli zachodzi medyczna potrzeba /ICD10/, ZUS-ZLA /L4/.
> WIZYTA KONTROLNA PO ZABIEGU: bezpłatnie
> DODATKOWE ZABIEGI: ewentualnie botox, nici
> POZOSTAŁE INFORMACJE: w przypadku potrzeby wymagane badania - morfologia, glikemia, układ krzepnięcia.
> ZDJĘCIE SZWÓW: nie dotyczy.
> ZMIANA OPATRUNKÓW: nie dotyczy.
> REKONWALESCENCJA: rutynowo max 1 dzień.
  

Zalecenia pozabiegowe:
  • Przez kilka dni skóra może być podrażniona więc postępowanie powinno być ukierunkowane na tej płaszczyźnie
      
      
     Czy zabieg jest bolesny?
     • Zabieg nie jest bolesny, ponieważ na skórę stosuje się krem anestetyczny. Znieczulenie miejscowe.
      
      
       Jak wygląda zabieg?
       • Zabieg jest bezbolesny, wykonywany w miejscowym znieczuleniu. Na wierzchołek nosa nakłada się krem miejscowo znieczulający Emla. Następnym krokiem jest wstrzyknięcie wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, dobranego do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Preparat ma zniwelować zagłębienia, wygładzić ostre kąty lub zmienić kąt wierzchołka nosa, przywracając w ten sposób symetrię. Podczas zabiegu Pacjent, we współpracy z lekarzem wykonującym zabieg, może utrzymywać pełną kontrolę nad wyglądem nosa, by zoptymalizować efekt. W celu podniesienia /uniesienia/ wierzchołka nosa można dodatkowo zastosować BOTOX. Wykonanie niechirurgicznej korekcji nosa trwa około 30 minut.


          Kwalifikacja + badanie lekarskie
          Dla kogo jest przeznaczony zabieg?

          \/
          Wskazania
          • 👉 Niechirurgiczna korekcja nosa rozwiązuje problem widocznych garbów, opadających wierzchołków, zakrzywionych nosów o widocznej dysproporcji. Nieodzowną zaletą jest bezpieczeństwo i szybkość zabiegu - bez ryzyka powikłań pooperacyjnych, długiej rekonwalescencji, która towarzyszy tradycyjnej rynoplastyce. Zabieg szczególnie polecany u osób, które mają niewielki defekt, a chcą przywrócić okolicy nosa właściwe proporcje.
          Ile trwa rekonwalescencja?
          • Po zabiegu często występuje niewielki obrzęk twarzy, zaczerwienienie, można odczuwać niewielkie tymczasowe dolegliwości, które zanikają samoczynnie.


          X
          Przeciwwskazania:
          • ciąża i okres laktacji
          • zmiany zapalne w obrębie skóry
          • skłonność do występowania blizn przerostowych
          • stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych
            
            
             
               
            
             

          Tanio

                  
          Zawsze sprawdź proponowane koszty w innych niezależnych gabinetach - przede wszystkim nigdy nie uważamy i nie zachęcamy, że w Estei jest najtaniej. Cena, podane koszty nigdy nie mogą decydować o Państwa decyzji, wyborze! Najtaniej często równa się temu, że zabieg może być przeprowadzany nieprofesjonalnie, niechlujnie. Zapraszamy zdecydowane osoby, które konkretnie wiedzą czego oczekują, ewentualna konsultacja rozstrzygnie wszystkie niejasności. Informacja: w pakietach zabiegowych wychodzi tanio w stosunku do pojedynczych zabiegów, gdyż istnieje możliwość redukcji ceny o 50% i wynika to wyłącznie z tzw. Optymalizacji usługi bez uszczerbku na jakości i ilości zastosowanego preparatu. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Pamiętaj, że dobre i niskie koszty możliwe przy optymalnie dobranym zestawie zabiegów we wszystkich gabinetach dostępnych na rynku. Dokładne kwoty Estei znajdziesz na witrynie internetowej - więcej informacji w cenniku.
            
            


           

          Czas zabiegu
                  
          Zabieg trwa około do 50 minut.
           
           
           
           
           
          Jak sie przygotować
                 
          Przez 14 dni poprzedzających terapię nie powinno się przyjmować leków zawierających kwas acetylosalicylowy (aspiryna, polopiryna), które zaburzają krzepliwość krwi.
            
            


           

          Ilość powtórzeń
                  
          1raz/8-10mc. Efekt utrzymuje się około 8-10 miesięcy, jest uwarunkowany indywidualnie.
            
            

           
           

          Efekty zabiegu
                  
          Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie i dlatego jest w pełni bezpieczna, nie uczula i natychmiast wypełnia obszar poddawany zabiegowi, integralnie łącząc się z tkanką. Kwas hialuronowy wiąże wodę w naskórku oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu – nawet gdy jest stopniowo wchłaniany –  nadal zachowuje efekt wypełnienia. Efekt korekty nosa utrzymuje się nawet do 2 lat. Po zabiegu nos pacjenta wygląda na mniejszy i bardziej atrakcyjny. Sam zabieg nie powoduje utrzymujących się zasinień ani opuchlizny. Bezpośrednio po zabiegu nos może być tkliwy i lekko zaczerwieniony (w zależności od ilości nakłuć). Pacjenci zazwyczaj mogą wrócić do codziennych aktywności, nałożyć makijaż już bezpośrednio po zabiegu.
            
            


           

          Opieka całodobowa, zwolnienie lekarskie
                  
          Zapewniamy pełne wsparcie pozabiegowe w razie wątpliwości, niepokojących objawów, powikłań. Opieka całodobowa, zwolnienie lekarskie.
            
            
           
             
           
            
          Zabiegi uzupełniające, dodatkowe, alternatywne
                  
          Ewentualnie botox, nici.
            
            
           
           
           
           
          Komentarz eksperta, pozostałe informacje
                  
          Bezbolesna poprawa kształtu nosa jest możliwa i w bardzo wielu przypadkach z sukcesem zastępuje ingerencję chirurgiczną. Dla pełnego działania zabieg wzbogacić można o korekcję opadającego czubka nosa, którą wykonuje się toksyną botulinową typu A. Oczywiście poprzez użycie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego nie osiągniemy tak radykalnych rezultatów, jak w przypadku chirurgicznej korekty nosa, ale pozwalają one na znaczną poprawę kształtu, wypełnienie zagłębień, prostowanie grzbietu i optyczne zwężenie nosa.
           
           
          Korekcja określonych kształtów
          Mówiąc o korekcie kształtu nosa w medycynie estetycznej należy przede wszystkim  zwrócić uwagę, że zabiegiem tym możemy korygować jedynie określone kształty nosa – możemy coś dodać, ale nie możemy ująć. W przypadku problemów z niedrożnością, nabytymi lub wrodzonymi zniekształceniami lub gdy nos jest zbyt duży w stosunku do twarzy, z reguły jedyną skuteczną metodą będzie operacja chirurgiczna.

            
          Zmiana kształtu czubka nosa i nie tylko
          Medycyna estetyczna pozwala jednak na znaczną poprawę kształtu nosa, wypełnienie zagłębień, prostowanie grzbietu i optyczne zwężenie nosa. Czasami, co jest zaskakujące, jeśli podczas zabiegu wyrównamy nawet duży nos o niesymetrycznym grzbiecie to uzyskujemy optyczną harmonię –  paradoksalnie nos wydaje się być mniejszy mimo tego, że dodajemy objętości. Stosunkowo łatwo można również skorygować czubek nosa – jeśli jest opuszczony, podajemy preparat tak, aby wierzchołek nosa podnieść. Wypełnienie możemy również połączyć z wstrzyknięciem toksyny botulinowej typu A. Zabieg ten pozwoli skorygować opadającą końcówkę nosa. Z kolei osobom, które często noszą okulary można podać preparat w  miejsca, gdzie często tworzą się wgłębienia.
           
           
          Poprawa komfotu oddychania
          Wśród swoich pacjentów mam takich, którzy w przeszłości poddawali się leczeniu chirurgicznemu, po którym pozostała niedrożność i problemy z oddychaniem. Rozwiązaniem, które stosuję w tych wypadkach jest uniesienie czubka nosa kwasem hialuronowym, co pozwala na kilka miesięcy przywrócić komfort oddychania. Pacjent nie musi się poddać kolejnemu leczeniu operacyjnemu, którego się obawia. To ciekawe przypadki,  będące dowodem na to, że medycyna estetyczna może pomóc nawet w tak skomplikowanych sytuacjach.
           
          Wykonując zabiegi lekarz musi wykazać się dokładną znajomością anatomii, wielką wyobraźnią, musi wiedzieć jaki efekt chce uzyskać, jakie atuty nosa powinien wydobyć, a które elementy „schować”, dużą rolę odgrywa w tym przypadku również doświadczenie – wszystkie te aspekty powodują, że pacjent i ja po skończonym zabiegu jesteśmy zadowoleni z rezultatu.
           
            
          Zmiana wyglądu twarzy?
          Okazuje się, że mogą sobie robić zdjęcia z profilu, że polubili swoje odbicie w lustrze, a życie stało się bardziej komfortowe. W ciągu kilkuminutowego zabiegu likwidujemy coś co było źródłem kompleksów od lat. Niewielka korekta może sprawić, że twarz będzie bardziej symetryczna, a nos stanie się optycznie mniejszy.
           
            

           
           
          Oferta Estei "Doktor" Sp. P. Lekarzy jest wykonywana przez profesjonalistów, dzięki którym zabieg jest efektywny. Zabiegi przeznaczone są szczególnie dla mieszkańców takich miast jak Katowice, Kędzierzyn, Opole, Zabrze, ale także innych miast:
          Nysa, Rybnik, Racibórz, Tarnowskie Góry, Chorzów, Oświęcim, Tychy, Żory, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Ruda Śląska, Olkusz, Lubliniec, Częstochowa, Zawiercie, Siewierz, Pyskowice, Wodzisław Śląski, Żory, Przyszowice, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Jaworzno, Mikołów, Orzesze, Pszczyna, Czechowice Dziedzice, Cieszyn, Ustroń, Bielsko Biała, Żywiec, Nowy Sącz, Krynica Zdrój, Limanowa, Piwniczna, Brzesko, Bochnia, Tarnów, Nowy Targ, Kraków, Wadowice, Skoczów.
              
              

            
             
              
            
          Inne osoby przeczytały:

          • > Dermapen
           
           
           
          Wróć do spisu treści