Gabinet Medycyny Estetycznej od 2008r.

 
+48 517 056 831
Przejdź do treści
 

Czubek /wierzchołek/ nosa

Zabieg: zmiana kształtu, korekcja

 
Kiedy kwalifikujemy do zabiegu korekty kształtu czubka czli wierzchołka nosa? Gdzie i u kogo poleconego można tanio i bezpiecznie a zarazem skutecznie wykonać zabieg – Klinika, Gabinet {Katowice Śląsk Kędzierzyn Koźle Opolskie Opole Rybnik Zabrze Gliwice Bytom Chorzów Bielsko Biała Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Tychy Olkusz}? Efekty a koszt? Opinie, cennik, forum, blog.


Kiedy kwalifikujemy do zabiegu korekty kształtu czubka czli wierzchołka nosa?

  • występowanie wzgórka na wierzchołku nosa, garbu na nosie,
  •  asymetria grzbietu nosa,
  • w celu uniesienia koniuszka nosa - tzw. opadający koniuszek,
   
   
  

Korekta kształtu nosa niechirurgiczna - rhinoplastyka niechirurgiczna

 Niechirurgiczna korekta kształtu nosa jest metodą, która stanowi alternatywę dla tradycyjnej operacji korekty nosa. Pozwala uzyskać zadowalający efekt korekcji nosa, unikając bolesnego zabiegu chirurgicznego i nie narażając Pacjenta na bolesny proces gojenia po plastyce okolicy nosa. wykorzystując działanie kwasu hialuronowego i preparatów na jego bazie, by natychmiastowo zniwelować garby i nierówności, czy podnieść grzbiet nosa.


Co może być tego przyczyną?
Przyczyną zmian w estetyce nosa jest również proces starzenia, w wyniku którego dochodzi m.in. do optycznego powiększenia nosa oraz opadania jego koniuszka.Innymi przyczynami niezadowolenia osób z estetyki nosa jest jego budowa anatomiczna, podzielona chrząstka, wąska nasada lub występujący garb na nosie wynikające z budowy genetycznej lub przebytych urazów, w wyniku których dochodzi do deformacji lub zmian w tkance kostnej.
 
 
Działanie:
Bezbolesna poprawa kształtu nosa jest możliwa i w bardzo wielu przypadkach z sukcesem zastępuje ingerencję chirurgiczną. Dla pełnego działania zabieg wzbogacić można o korekcję opadającego czubka nosa, którą wykonuje się toksyną botulinową typu A. Oczywiście poprzez użycie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego nie osiągniemy tak radykalnych rezultatów, jak w przypadku chirurgicznej korekty nosa, ale pozwalają one na znaczną poprawę kształtu, wypełnienie zagłębień, prostowanie grzbietu i optyczne zwężenie nosa.
 
 

Zabieg - przebieg:

Zabieg jest bezbolesny, wykonywany w miejscowym znieczuleniu. Na wierzchołek nosa nakłada się krem miejscowo znieczulający Emla. Następnym krokiem jest wstrzyknięcie wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, dobranego do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Preparat ma zniwelować zagłębienia, wygładzić ostre kąty lub zmienić kąt wierzchołka nosa, przywracając w ten sposób symetrię. Podczas zabiegu Pacjent, we współpracy z lekarzem wykonującym zabieg, może utrzymywać pełną kontrolę nad wyglądem nosa, by zoptymalizować efekt. W celu podniesienia /uniesienia/ wierzchołka nosa można dodatkowo zastosować BOTOX. Wykonanie niechirurgicznej korekcji nosa trwa około 30 minut.
 
 
Wskazania:
Niechirurgiczna korekcja nosa rozwiązuje problem widocznych garbów, opadających wierzchołków, zakrzywionych nosów o widocznej dysproporcji. Nieodzowną zaletą jest bezpieczeństwo i szybkość zabiegu - bez ryzyka powikłań pooperacyjnych, długiej rekonwalescencji, która towarzyszy tradycyjnej rynoplastyce. Zabieg szczególnie polecany u osób, które mają niewielki defekt, a chcą przywrócić okolicy nosa właściwe proporcje.
   
 

Efekty:

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie i dlatego jest w pełni bezpieczna, nie uczula i natychmiast wypełnia obszar poddawany zabiegowi, integralnie łącząc się z tkanką. Kwas hialuronowy wiąże wodę w naskórku oraz pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu – nawet gdy jest stopniowo wchłaniany –  nadal zachowuje efekt wypełnienia. Efekt korekty nosa utrzymuje się nawet do 2 lat. Po zabiegu nos pacjenta wygląda na mniejszy i bardziej atrakcyjny. Sam zabieg nie powoduje utrzymujących się zasinień ani opuchlizny. Bezpośrednio po zabiegu nos może być tkliwy i lekko zaczerwieniony (w zależności od ilości nakłuć). Pacjenci zazwyczaj mogą wrócić do codziennych aktywności, nałożyć makijaż już bezpośrednio po zabiegu.
   
 
Przeciwskazania:
• ciąża i okres laktacji
• zmiany zapalne w obrębie skóry
• skłonność do występowania blizn przerostowych
• stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych


 
Korekcja określonych kształtów  
Mówiąc o korekcie kształtu nosa w medycynie estetycznej należy przede wszystkim  zwrócić uwagę, że zabiegiem tym możemy korygować jedynie określone kształty nosa – możemy coś dodać, ale nie możemy ująć. W przypadku problemów z niedrożnością, nabytymi lub wrodzonymi zniekształceniami lub gdy nos jest zbyt duży w stosunku do twarzy, z reguły jedyną skuteczną metodą będzie operacja chirurgiczna.

   
Zmiana kształtu czubka nosa i nie tylko
Medycyna estetyczna pozwala jednak na znaczną poprawę kształtu nosa, wypełnienie zagłębień, prostowanie grzbietu i optyczne zwężenie nosa. Czasami, co jest zaskakujące, jeśli podczas zabiegu wyrównamy nawet duży nos o niesymetrycznym grzbiecie to uzyskujemy optyczną harmonię –  paradoksalnie nos wydaje się być mniejszy mimo tego, że dodajemy objętości. Stosunkowo łatwo można również skorygować czubek nosa – jeśli jest opuszczony, podajemy preparat tak, aby wierzchołek nosa podnieść. Wypełnienie możemy również połączyć z wstrzyknięciem toksyny botulinowej typu A. Zabieg ten pozwoli skorygować opadającą końcówkę nosa. Z kolei osobom, które często noszą okulary można podać preparat w  miejsca, gdzie często tworzą się wgłębienia.
 
 
Poprawa komfotu oddychania
Wśród swoich pacjentów mam takich, którzy w przeszłości poddawali się leczeniu chirurgicznemu, po którym pozostała niedrożność i problemy z oddychaniem. Rozwiązaniem, które stosuję w tych wypadkach jest uniesienie czubka nosa kwasem hialuronowym, co pozwala na kilka miesięcy przywrócić komfort oddychania. Pacjent nie musi się poddać kolejnemu leczeniu operacyjnemu, którego się obawia. To ciekawe przypadki,  będące dowodem na to, że medycyna estetyczna może pomóc nawet w tak skomplikowanych sytuacjach.
 
Wykonując zabiegi lekarz musi wykazać się dokładną znajomością anatomii, wielką wyobraźnią, musi wiedzieć jaki efekt chce uzyskać, jakie atuty nosa powinien wydobyć, a które elementy „schować”, dużą rolę odgrywa w tym przypadku również doświadczenie – wszystkie te aspekty powodują, że pacjent i ja po skończonym zabiegu jesteśmy zadowoleni z rezultatu.
   
 
Zmiana wyglądu twarzy?
Okazuje się, że mogą sobie robić zdjęcia z profilu, że polubili swoje odbicie w lustrze, a życie stało się bardziej komfortowe. W ciągu kilkuminutowego zabiegu likwidujemy coś co było źródłem kompleksów od lat. Niewielka korekta może sprawić, że twarz będzie bardziej symetryczna, a nos stanie się optycznie mniejszy.
 
 
 
 
               
              
   
   
               
               
 
 
 
 
 
 
 
   
        
Lasery, Radiofrekwencja
lasery  dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Piersi - Uniesienie Nićmi
Piersi - Uniesienie Nićmi dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Ile kosztuje powiększanie piersi
Ceny zabiegów powiększania piersi śląsk katowice opolskie
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Powiększanie piersi własnym tłuszczem
Powiększanie piersi własnym tłuszczem korekta  A. Ledniowska
Migrenowy ból głowy
leczenie migreny BOTOX Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:


 
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści