+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
    
 

Przeszczep włosów

Kobieta / Mężczyzna

 
 

 

Jak wygląda operacja przeszczepiania włosów?

 
Po ustaleniu liczby przeszczepianych włosów i liczby potrzebnych do tego celu operacji ustalany jest termin zabiegu. Przed leczeniem warto wykonać podstawowe badania laboratoryjne, których zakres ustala lekarz. Należy przerwać przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych, ewentualnie zastąpić heparynami drobnocząsteczkowymi.
 
  

Ważne!
Po przybyciu do gabinetu dokładnie wraz z pacjentem ustala się linię włosów w okolicy czołowej. Jest to być może najważniejszy element decydujący o efekcie leczenia. Zarówno pacjent w lustrze, na zdjęciach i w kontaktach z innymi widziany jest z takiej perspektywy, tak że linii włosów nie da się już ukryć. Zarówno zbyt wysoko jak i zbyt nisko poprowadzona linia włosów może zaprzepaścić końcowy efekt.
 
 
 

Przebieg zabiegu przeszczepiania włosów

 
Pacjent kładzie się na brzuchu. Następnie z tyłu głowy po dokonaniu oceny elastyczności skóry i gęstości włosów golimy odpowiedni fragment skóry i po wykonaniu miejscowego znieczulenia bezboleśnie wycinamy pasek skóry o szerokości około 1 cm i długości kilku - kilkunastu centymetrów.  
 
 
 

Etapy przeszczepiania włosów

 
Pacjent kładzie się na plecach. W tym czasie wycięty fragment skóry dzielony jest na pojedyncze wszczepy ( jednostki włosowe). Stosuje się mikroprzeszczepy zawierające od 1 do 3 włosów. W oparciu o wcześniej ustaloną linię włosów wykonuje się miejscowe znieczulenie skóry, następnie wykonuje się mikronacięcia skóry, w które przy użyciu bardzo precyzyjnych narzędzi wszczepia się pojedyncze włosy ( 1-3 w jednym przeszczepie). Można najpierw wykonać odpowiednia ilość nacięć, a potem wszczepiać w nie włosy lub stosować metodę Stick&Place, która polega na wykonaniu nacięcia i bezpośrednio po nim wszczepienia w to miejsce włosa.
 
 
  
Postępowanie po zabiegu
 
Po zakończeniu przeszczepiania włosów zakłada się opatrunek, który zdejmowany jest na drugi dzień. Lekarz dokładnie informuje o postępowaniu po operacji. Przez 24 godziny nie można pochylać głowy. Od 3 dnia można myć włosy .Często pozwalamy na delikatne umycie włosów po 24 godzinach, do suszenia używamy zimnego powietrza. Od 6 dnia można myć głowę z użyciem prysznica. Po 10-12 dniach stosuje się na głowę oliwkę. Przez 10 dni nie można używać sprayu i żeli do włosów. Szew w okolicy, z której pobrany był fragment skóry usuwa się po 8-10 dniach. Może pojawić się obrzęk lub swędzenie skóry głowy. Objawy mogą występować do około dwóch tygodni.
 
 
 
Ile włosów przeszczepia się za jednym razem?
 
Najczęściej podczas jednej sesji przeszczepia się od 50 do 800 włosów. Większe sesje pozwalają na przeszczepienie od 1000 do 3000 włosów. Megasesje dotyczą przeszczepiania od 4000 do 10000 włosów, są jednak wykonywane wyjątkowo rzadko. Z reguły potrzebne są 2 lub 3 sesje celem uzyskania odpowiedniej powierzchni i zagęszczenia włosów.
 
 
 
Czy można uniknąć blizny z tyłu głowy?
 
Blizna po pobraniu włosów  jest całkowicie niewidoczna. Jedynie przy bardzo krótkich włosach może być zauważalna. Jeśli nie potrzebujemy dużej liczby włosów lub pacjent nie zgadza się na jakąkolwiek bliznę możemy wykonać pobieranie pojedynczych jednostek mieszkowych (FUE). Pobierać włosy  możemy również ze skóry klatki piersiowej. Przy użyciu specjalnego narzędzia wycinamy pojedynczy włos, który wszczepiamy w normalny sposób. Powstają liczne rozsiane wśród włosów potylicy „miniblizny”, które są po wygojeniu całkowicie niewidoczne. Ta metoda jest bardziej czasochłonna i w związku z tym pozwala na uzyskanie podczas jednej sesji mniejszej liczb przeszczepów – maksymalnie 600-800 sztuk. Jest zdecydowanie droższa. Stosowana jest przede wszystkim do uzupełniania małych ubytków owłosienia, rekonstrukcji brwi czy wąsów.
  

 
 Kiedy włosy odrosną po zabiegu?
 
Przeszczepione włosy początkowo wypadają. Zaczynają odrastać po kilku miesiącach. Rosną po około 1 cm na miesiąc. Efekt końcowe jest widoczny po około 6-12 miesiącach. Przeszczepione włosy nie wypadają. Nie wymagają specjalnego traktowania.
 
 
 

Co zrobić jeśli łysienie będzie postępować?

 
Istnieje takie ryzyko, dlatego decyzja o leczeniu musi być podjęta rozważnie. Zwykle wykonujemy wtedy kolejne przeszczepy. Należy o tym pamiętać przy wyborze postępowania. Z tego powodu najlepszym kandydatem jest osoba o ustabilizowanym procesie łysienia.
 
 

Ile kosztuje zabieg przeszczepienia włosów?

 
Koszt zwykle wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.
 
 
 
 
 
 
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Nietrzymanie Moczu
pupuszczanie mikcja
Plastyka Warg Sromowych. Ile to kosztuje, ceny.
wargi sromowe plastyka dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Odmłodzenie Twarzy
Odmłodzenie Twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy - wypełnianie
bruzdy nosowo wargowe dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:

 
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści