+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
 
INDEX zabiegów

Mezoterapia Igłowa - zabieg.

mezoterapia igłowa cena zabieg gdzie
 
 
Włosy Wypadanie Mezoterapia Igłowa Zabieg Dostarczanie substancji odżywczych do włosów Odżywianie włosów Cena zabiegu Efekty Opinie Tanio Cennik Gdzie Do Kogo Zabieg Cena zabiegu Efekty Opinie Tanio Cennik Korekcja Gabinet Klinika Gdzie Leczenie Do Kogo Gojenie Przeciwskazania Forum Blog Polecane - Katowice Śląsk Gliwice Chorzów Bytom Zabrze Rybnik Opole Opolskie Bielsko Biała Żywiec Olkusz Chrzanów Tychy Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Siemianowice Śląskie Czeladź Siewierz Ustroń Wisła Żory Częstochowa Nowy Sącz Krynica Zdrój.
 
®

Mezoterapia igłowa




CENA OD: 490_PLN
CZAS ZABIEGU: od 30_minut
LICZBA POWTÓRZEŃ: 1-8_RAZY/12_MC  -ilość zmienna osobniczo
ZNIECZULENIE: miejscowe
EFEKTY ZABIEGU: poprawa wyglądu, odżywienia, wygładzenie skóry
SPECJ. WYKONUJĄCY ZABIEG: dr n. med. Agnieszka Ledniowska, lekarz
OPIEKA POZABIEGOWA: TAK
ZWOLNIENIE LEKARSKIE: TAK
WIZYTA KONTROLNA PO ZABIEGU: bezpłatnie




 

 Mezoterapia igłowa - poprawa wyglądu, odmłodzenie skóry



Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną procedurą pozwalającą szybko przywrócić skórze zdrowszy wygląd. Gwarantuje efekt poprawy kondycji skóry, jej znakomitego odmłodzenia, nawilżenia, ujędrnienia!
Mezoterapia jest metodą wykonywaną od lat w medycynie. Po raz pierwszy została zastosowana w roku 1952.


Stanowi doskonałą profilaktyką przeciwko starzeniu się skóry, wypadaniu włosów i powstawaniu cellulitu, dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak: twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda, brzuch.
 


 

Mezoterapia igłowa - wskazania do mezoterapii:



  • zwiotczenie skóry /twarzm szyja, dekolt/
  • suchość skóry
  • zmarszczki mimiczne
  • blizny na skórze
  • asymetria twarzy
  • usuwanie rozstępów
  • zapobieganie wypadaniu włosów
  • usuwanie cellulitu (uda, brzuch, pośladki)
  • profilaktyka przeciwzmarszczkowa
 



Mezoterapia igłowa - na czym polega

Polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w skórę niewielkich dawek substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo. Skład dostarczanego koktajlu uzależniony jest od wskazań ustalanych przez lekarza. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane do rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta. Wstrzykiwane substancje aktywne to najcześciej  m.in. kwas hialuronowy o działaniu nawilążającym, kompleks witamin A, B, C,  aminokwasy, kwasy nukleinowe, składniki mineralne, koenzymy.

Roztwory do iniekcji są mieszaniną substancji rewitalizujących  i regenerujących nazywanych koktajlami.
Zabieg mezoterapii jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, wpływa na długotrwały efekt poprawy struktury skóry, ujędrnienia skóry.




Mezoterapia igłowa - przebieg zabiegu


Zabieg mezoterapii nie wymaga istotnych przygotowań.
Trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.
Jest bezbolesny.







Mezoterapia igłowa - częstotliwość zabiegów


Mezoterapia przynosi efekt tylko wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Odstępy pomiędzy zabiegami wynoszą od 14 dni do 1 miesiąca - w zależności od rodzaju użytego produktu. Później warto zrobić jeden zabieg na pół roku w celu podtrzymania efektu.




Mezoterapia igłowa - efekty


Zabieg dostarcza skórze substancji aktywnych, pobudzają jej naturalne procesy regeneracyjne. Skóra właściwa otrzymuje niezbędne składniki przyczyniając się do rewitalizacji, odmłodzenia oraz nawilżenia.  
Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej sesji, jednak dla uzyskania najlepszych efektów zabieg mezoterapii wykonuje się co 7 - 28 dni, co najmniej 4 razy. Dla utrzymania efektów ujędrnionej skóry zaleca się wykonywanie zabiegu raz na miesiąc przez okres mniej więcej pół roku. Regularne stosowanie mezoterapii igłowej zapewnia młody wygląd skóry i zabezpiecza przed starzeniem się skóry.




Mezoterapia igłowa - postępowanie po zabiegu



Po zabiegu mezoterapii mogą pojawić się siniaki które ustępują w ciągu 10-14 dni. Może również pojawić się niewielki obrzęk lub zaczerwienienie które ustępuje w ciągu doby. W następnej dobie po zabiegu można wykonać makijaż jeżeli nie jakichkolwiek podrażnień.




Mezoterapia igłowa - przeciwwskazania


 
  • alergia na preparat
  • ciąża i okres laktacji
  • cukrzyca niewyrównana
  • stany zapalne na skórze
  • aktywna opryszczka
  • skóra źle tolerująca iniekcje (ryzyko powstawania zwłóknień, bliznowców)
  • choroba nowotworowa w fazie aktywnej
 


 
Mezoterapia igłowa - postępowanie po zabiegu

  • unikanie opalania
  • nie wystawiać skóry na działanie termiczne
  • unikanie możliwości zakażenia skóry nakłuwanej








Mezoterapia igłowa - inne, pozostałe informacje



Główne zastosowanie:
 
Twarz

Twarz to obszar najczęściej podawany mezoteriapii igłowej. Bardzo dobre i szybkie efekty uzyskuje się szczególnie u osób ze skórą delikatna, odwodnioną i dojrzałą.
 
Coraz więcej zainteresowania zyskują także zabiegi mezoterapii igłowej pod oczy. Szczególnie chętnie wykonują je osoby, którym przeszkadzają tzw. „worki” pod oczami. W trakcie terapii w skórę podaje się małe dawki substancji leczniczych, które sprawiają, że jest ona odmłodniona i pozbawiona cieni pod oczami, które tak wiele Pań uważa za defekt.
 

Szyja i dekolt
 
Kolejny, obok twarzy, obszar najczęściej poddawany zabiegowi mezoteriapii. Dzięki niemu zostaje poprawiona elastyczność i odżywienie skóry. Nowa jakość cery widoczna jest już po pierwszym z nich. Najlepsze efekty przynosi jednak wykonanie serii około 4 zabiegów co 2-3 tygodnie, w zależności od stanu skóry i oczekiwanego efektu. W miejscach, takich jak szyja czy dekolt, gdzie skóra szybko traci blask,
po zabiegu jest nie tylko zregenerowana i odmłodzona, ale też bardzo mocno nawilżona. Zmniejszone
i wygładzone zostają także zmarszczki.

Dzięki odbudowie włókien kolagenowych w trakcie zabiegu możliwe jest wyleczenie mniejszych blizn potrądzikowych i pourazowych.
 

Skóra głowy
 
Mezoterapie igłową stosuje się także na skórze głowy jako profilaktykę i leczenie łysienia. Jest jednym
z najbardziej skutecznych zabiegów leczących tego typu problem i polecana jest zarówno kobietom, jak
i mężczyznom. Jej wykonanie przywraca prawidłowe krążenie w skórze głowy, które pobudza wzrost nowych mieszków włosowych. Szczególnie polecana jest dla osób cierpiących na łysienie plackowate oraz androgenowe, związane ze zmianami hormonalnymi.
 
 
 
 
Inne zastosowania
 
Mezoterapia ma rozległy zakres działania można więc stosować ją w przypadku wielu bardzo różnych problemów zdrowotnych i nie tylko. Jeśli chodzi o medycynę konwencjonalną, mezoterapia polecana jest przede wszystkim pacjentom, którzy skarżą się na:
 
  • problemy stawowe – przede wszystkim ich schorzenia degeneracyjne
  • nadmierne napięcie mięśniowe o różnym podłożu
  • urazy mechaniczne stawów i mięśni
  • uciążliwe nerwobóle



 

Rodzaje Mezoterapii




Mezoterapia igłowa - zestaw specjalnych, bardzo cienkich igieł
 
Mezoterapia igłowa, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje do tego zestaw specjalnych, bardzo cienkich igieł. Wprowadza się je w skórę dzięki pistoletowi do mezoterapii lub tzw. rollerów. Dużą zaletą takiego podania preparatu jest brak niepotrzebnego obciążania wątroby i nerek (tak dzieje się w przypadku doustnego dawkowania leków). Co więcej, mikronakłucia stanowią dla skóry bodziec do samoregeneracji.
 
Mezoterapia bezigłowa - wykorzystuje metodę elektroporacji
 
W trakcie takiego zabiegu preparaty wprowadza się w głąb skóry, wykorzystując metodę elektroporacji. Używa się do nich aparatów, które wytwarzają prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości. Ten zaś sprawia, że przepuszczalność błon komórkowych rośnie – otwierają się bowiem ulokowane w błonach kanały hydrofilowe. Zazwyczaj trzeba jednak wykonać więcej zabiegów od 5 do 15.



---------------------




Mezoterapia igłowa
 
Mezoterapia igłowa w medycynie estetycznej ma bardzo szerokie zastosowanie. Od nawilżenia skóry po leczenie blizn i rozstępów oraz cellulitu.
 
Mezoterapia igłowa od lat jest wykorzystywana w różnych gałęziach medycyny – pierwotnie do leczenia migreny, żylaków, chorób neurologicznych i dróg oddechowych, a obecnie przede wszystkim w dermatologii i medycynie estetycznej.
 
Polega na wstrzykiwaniu substancji leczniczych bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. W ostatnich latach za jej pomocą leczy się w szczególności cellulit, regeneruje i poprawia wygląd skóry oraz zapobiega łysieniu.
 
 
 
Wskazania
 
zwiotczenie skóry – utrata jędrności,
 
zapobieganie wypadaniu włosów oraz ich wzmocnienie,
 
podkrążone i zapadnięte oczy,
 
drobne zmarszczki,
 
obręcze na szyi i dekolcie,
 
profilaktyka przeciwstarzeniowa,
 
cellulit,
 
rozstępy,
 
cienka, prześwitująca skóra dłoni
 
 
 
Mezoterapia igłowa to drobne iniekcje wprowadzające aktywne preparaty lecznicze w konkretne miejsca pod skórą, poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej i zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych.
 
Zabiegi te dają szybkie i widoczne efekty rewitalizujące. Dodatkowo roztwory wstrzykiwanych leków, blokując komórkowe sygnały przyswajania tłuszczu, przyspieszają krążenie i spalanie energii.
 
 
 
W ostatnich latach za jej pomocą leczy się w szczególności cellulit, regeneruje i poprawia wygląd skóry oraz zapobiega łysieniu.
 
Jest to metoda niechirurgiczna i w pełni naturalna, przynosząca długotrwałe rezultaty. Nie oznacza to jednak, że wystarczy jeden „magiczny zastrzyk”, by efekt utrzymał się na zawsze. Mezoterapia okazuje się skuteczna tylko wówczas, gdy stanowi serię zabiegów wykonywanych regularnie przez dłuższy okres.
 
Do zabiegu można zastosować dermapen, który poprzez głębsze nakłucia igieł zwiększa efekt zabiegu.
 
 
 
 
Stosowana w sytuacjach:
 
wiotczenia skóry,
 
cellulitu na brzuchu, pośladkach i udach,
 
rozstępów,
 
cienie pod oczami,
 
worków pod oczami,
 
wypadania włosów,
 
przebarwień,
 
w profilaktycznych działaniach przeciwko pojawianiu się zmarszczek.
 
 
 
Przeciwwskazana:
 
podczas ciąży i karmienia piersią,
 
w przypadku niewyrównanej cukrzycy,
 
dla alergików,
 
przy stanach zapalnych skóry,
 
u pacjentów ze skórą naczyniową lub z ryzykiem występowania zwłóknień,
 
podczas stosowania leków obniżających krzepliwość krwi,
 
przy chorobach nowotworowych.
 
 
 
Mezoterapia igłowa – na czym polega
 
Zabiegi są bezbolesne, wykonuje się je strzykawką o bardzo cienkiej igle lub specjalnym pistoletem, który automatycznie reguluje głębokość wkłuć. Igła dociera jedynie do podskórnej tkanki tłuszczowej, więc pacjent może odczuwać tylko minimalny dyskomfort, a ślady na skórze szybko znikają.
 
 
 
W przypadku osób z wyjątkowo niskim progiem wrażliwości na ból, stosuje się dodatkowo krem znieczulający. W celu rozprowadzenia składników na całej powierzchni chorego miejsca, po zakończonym zabiegu lekarz wykonuje delikatny masaż.
 
Jedynym niepożądanym skutkiem może okazać się niewielki siniaczek, powstały gdy igła trafi w naczynko krwionośne czy delikatny obrzęk – zazwyczaj bardzo szybko zanika.
 
Reakcje alergiczne występują niezwykle rzadko i ustępują samoistnie po kilku minutach, w najgorszym wypadku godzinach.
 
 
 
 
Mezoterapia igłowa – zabieg bezbolesny!
 
Mezoterapia igłowa jest niczym tratwa łącząca drogę od kosmetyki do chirurgii plastycznej. Zabieg mezoterapii igłowej daje rewelacyjne efekty porównywalne do zabiegów chirurgicznych, ale jest w pełni bezpieczny, tak jak zwykłe zabiegi kosmetyczne.
 
Polega na wstrzyknięciu odpowiednich preparatów w obszary poddawane zabiegowi. Mezoterapię igłową można stosować podczas zwalczania cellulitu i rozstępów, odmładzania skóry oraz w leczeniu i profilaktyce łysienia.
 
 
 
Ze względu na to, że jest to metoda niechirurgiczna, nie wymaga długiej rekonwalescencji po zabiegu. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem bezbolesnym; w przypadku osób o niskim progu odczuwania bólu stosuje się krem znieczulający Emla w miejscach poddawanych zabiegowi.
 
 
 
 
Mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg
 
Zabieg mezoterapii polega na bezpośrednim wstrzyknięciu w określone okolice konkretnych substancji leczniczych. Zastosowanie cieniutkich igieł pozwala na ominięcie bariery naskórka, w związku z tym mezoterapia umożliwia wniknięcie w głąb skóry zdecydowanie większej ilości substancji aktywnych, niż podczas stosowania nawet najdroższych kremów.
 
Zabieg można stosować w celu likwidacji cellulitu i rozstępów oraz zapobiegania utraty włosów. Procedura ta jest doskonałym zabiegiem poprawiającym wygląd cery. Już po pierwszej iniekcji pacjentki widzą wyraźną poprawę elastyczności skóry, a drobne zmarszczki stają się niewidoczne.
 
Zabieg zyskał szeroką rzeszę zadowolonych klientów ze względu na to, że przynosi oczekiwane efekty w zadziwiająco krótkim czasie.
 
 
 
 
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem skierowanym do osób zapracowanych. Jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej trwa zwykle około 30-tu minut. Od razu po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona w miejscach podania preparatów leczniczych.
 
Zazwyczaj podczas pierwszej nocy regeneruje się i na drugi dzień rano nie widać już żadnych oznak przeprowadzenia zabiegu poza widoczną poprawą kondycji skóry.
 
 
 
 
Mezoterapia igłowa w walce ze zmarszczkami
 
Metoda ta pobudza metabolizm komórek skóry oraz zwiększa w nich syntezę kolagenu i elastyny. W ten sposób zmarszczki zostają spłycone, a skóra odzyskuje elastyczność i jędrność.
 
Zabieg można stosować nawet w przypadku bardzo cienkiej i delikatnej skóry np. wokół oczu.
 
Główną zaletą mezoterapii jest to, że w krótkim czasie doprowadza do odbudowy kolagenu. Ta właściwość zabiegu sprawiła, że stosuje się go również w zwalczaniu poważnych defektów cery, jak np. blizny potrądzikowe, pourazowe oraz rozstępy w fazie zanikowej (tzn. białe rozstępy).
 
 
 
 
Jak często należy wykonywać zabieg?
 
Częstotliwość wykonywania zabiegu mezoterapii igłowej jest indywidualnie ustalana podczas pierwszej konsultacji z lekarzem. W standardowych przypadkach leczenie rozpoczyna się od wykonania 4 zabiegów (w odstępach 1-2 tygodni).
 
Następnie dokonuje się utrwalenia otrzymanych już efektów poprzez wykonanie 2 zabiegów w miesiącu. Na samym końcu można zastosować tzw. zabieg przypominający, który przeprowadza się raz na pół roku.
 
 
Mezoterapia wykonywana dermapenem cechuje o wiele wyższa skuteczność
 
 
 
 
Sposób działania dermapenu
 
Dermapen działa bardzo precyzyjnie, zgodnie z założeniem i celem lekarza prowadzącego zabieg. Dzięki możliwości regulowania głębokości nakłuć możliwe jest idealne dobranie odpowiedniego rozwiązania. Skóra nakłuwana jest na różną głębokość w zależności od konkretnej potrzeby pacjenta.
 
Można ustalić obszar nakłuć od 0,5 mm przy regionach ze skórą cienką (np. okolice oczu) do nawet 2,5 mm (np. blizny). Dzięki temu pozwala działać nie tylko precyzyjnie, ale i zdecydowanie, gdyż skóra nakłuwana jest z częstością do 90 Hz i na sekundę wytwarzane jest nawet do 1000 mikronakłuć.
 
By zachować jak największy komfort zabiegu konieczne jest zastosowanie maści znieczulającej. W trakcie zabiegu trwającego od 10 do 20 minut używana jest sterylna jednorazowa głowica, która zawiera 11 bardzo cienkich igieł. Igły te wykonane są ze stali chirurgicznej.
 
Dermapen to rozwiązanie w medycynie estetycznej, które pozwala w wyraźny i zjawiskowy sposób stymulować produkcję kolagenu i elastyny, fibroblastów (poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego), jak również zdecydowanie poprawia gęstość i elastyczność skóry.
 
Mikronakłucia stymulują naturalne zdolności odnowy skóry, przez co remodeling skóry staje się bardzo wyraźny.
 
 
 
 
Co daje mezoterapia igłowa w medycynie estetycznej?
 
Mezoterapia igłowa to poprawa nawilżenia skóry, uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów oraz wspomaganie mikrokrążenia.
 
W wyniku tego zabiegu zwiększa się elastyczność i napięcie skóry, dzięki czemu nasze ciało wygląda młodziej i bardziej witalnie. W zależności od potrzeb pacjentów lekarze stosują różne sposoby mezoterapii.
 
Wspólnym mianownikiem jest zasada polegająca na aplikowaniu w skórę substancji leczniczych za pomogą mikronakłuć. Dzięki temu dociera się do głębokich warstw skór, a sam efekt jest szybszy i bardziej spektakularny.
 
 
 
Mezoterapia igłowa pozwala na podanie większych ilości preparatów w miejscach szczególnie wymagających – np. w obrębie głębokich zmarszczek. Dlatego zabieg ten poleca się szczególnie osobom, których zabiegi botoxem czy kwasem hialuronowym okazują się być zbyt delikatne, by uzyskać interesujący efekt.
 
Pamiętajmy jednocześnie, że mezoterapia igłowa to zabieg nieinwazyjny i powierzchowny, jest bezpieczny dla pacjentów w każdym wieku.
 
Mezoterapia pomaga w leczeniu wielu schorzeń skóry, takich jak np. przebarwienia, rozstępy czy blizny. Jest skuteczna także w wleczeniu wypadania włosów.
 
 
 
 
Czym się wyróżnia mezoterapia igłowa
 
Ta metoda lecznicza daje wiele możliwości, przy bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa i braku działań niepożądanych.
 
 
 
 
 
   
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści