+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści

Bruzdy marionetki

Linie Marionetki

 
 
Bruzdy Marionetki. Opadające kąciki ust jak się ich pozbyć usunąć? Leczenie Zabieg Sposób Do Kogo Cena Gojenie Przeciwskazania Opinie Forum Blog Cennik Tanio Polecane Gabinet Klinika Gdzie Do Kogo.
 

Bruzdy marionetki – zmarszczki

Bruzdy marionetki – zmarszczki to jedne z najczęstszych oznak starzenia się skóry, które z wiekiem stają się coraz wyraźniejsze i głębsze.  Popularnym problemem wielu pacjentów korzystających z zabiegów kosmetycznych są tzw. „bruzdy marionetki”, czyli charakterystyczne charakterystyczne fałdki tworzące się u styku policzka i brody, gdy tkanka podskórna w tych miejscach traci objętość i zaczyna opadać. W wyniku pojawienia się tego mankamentu twarz zaczyna przypominać oblicze drewnianej marionetki z ruchomą żuchwą – stąd potoczna nazwa defektu.
 
Tendencja do tego typu zmarszczek jest zwykle dziedziczna, odpowiadają za nią geny. Na ich pojawianie się ma wpływ również budowa twarzy oraz efekt dużych wahań masy ciała. Bruzdy marionetki to bardzo często problem osób, które przybierają na wadze, a potem nagle i szybko chudną, osób o okrągłym kształcie twarzy, niewyraźnie zarysowanych kościach policzkowych, nisko ułożonej kości jarzmowej.
 
 

Bruzdy marionetki – jak się pozbyć

Aby pozbyć się tego defektu i związanego z nim dyskomfortu, najczęściej zalecane jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w postaci bezpiecznego, biozgodnego i naturalnego wypełniacza. Zapewni on tkankom skóry odpowiednie nawilżenie, a mięśniom właściwe napięcie, wygładzi cerę i poprawi wizualnie wygląd twarzy. Jest to terapia nie tylko tuszująca niedoskonałość, ale realnie lecząca problem przyczynowo.
 
Kwas hialuronowy najlepiej jest wstrzyknąć jednocześnie pod samą bruzdę marionetki, w celu jej wypełnienia jednorodną, elastyczną substancję i wygładzenia, jak również pod fałdę wargowo-nosową w celu jej spłycenia. Przy połączeniu obu tych metod leczy się zarówno przyczyny powstawania bruzd, jak i niweluje efekty. Celem wstrzyknięcia kwasu jest dodanie objętości i podniesienie poziomu policzka lub bezpośrednio okolicy bruzd, odtworzenie naturalnych rysów i wiązadeł podporowych.

 
Znieczulenie
Zabieg wykonuje się pod miejscowym znieczuleniem za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Jest mało inwazyjny, bezbolesny i trwa zazwyczaj nie więcej niż 40 minut. Poprawę wyglądu twarzy widać niemal natychmiast po zakończeniu zabiegu.

 
Efekty uboczne
Jedynym efektem ubocznym mogą być utrzymujące się przez kilka dni niewielkie siniaczki w miejscach ukłuć oraz delikatne, samoistnie znikające zaczerwienienia. Przy odpowiednio dobranych proporcjach preparatu, efekt utrzymuje się przez 8-12 miesięcy. Po tym okresie należy powtórzyć zabieg. Do zabiegu stosuje się nici Aptos – Light Lift Spring.  Nici te są wykonane w postaci „sprężynki”, czyli nic jest nawinięta na igłę. Po wprowadzeniu pod skórę pozwala na ruchomość tkanek razem z mimika twarzy, jednocześnie delikatnie pociągając ku górze.
 
 
 
 
 
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Nietrzymanie Moczu
pupuszczanie mikcja
Plastyka Warg Sromowych. Ile to kosztuje, ceny.
wargi sromowe plastyka dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Odmłodzenie Twarzy
Odmłodzenie Twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy - wypełnianie
bruzdy nosowo wargowe dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:

 
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści