Gabinet Medycyny Estetycznej od 2008r.

 
+48 517 056 831
Przejdź do treści
   

Twarz Lifting. Nici

Nici do mocnego liftingu

                 
 
Bezpieczna, skuteczna korekcja twarzy – ze względu na pozytywne rekomendacje, opinie, niski koszt zabieg stał się złotym standardem w poprawianiu wyglądu twarzy kobiet i mężczyzn. Szybkie gojenie się. Sprawdź cennik. Jest to zabieg bezpieczny i skuteczny. Forum, blog. Wybierz Gabinet bądź Klinikę - Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Opole, Gliwice, Bytom, Zabrze, Nysa, Rybnik, Racibórz, Tarnowskie Góry, Chorzów, Oświęcim, Tychy, Żory, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Ruda Śląska, Olkusz, Lubliniec, Częstochowa, Zawiercie, Siewierz, Pyskowice, Wodzisław Śląski, Żory, Przyszowice, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Jaworzno, Mikołów, Orzesze, Pszczyna, Czechowice Dziedzice, Cieszyn, Ustroń, Bielsko Biała, Żywiec, Nowy Sącz, Krynica Zdrój, Limanowa, Piwniczna, Brzesko, Bochnia, Tarnów, Nowy Targ, Kraków, Wadowice, Skoczów.
    
    
    
Spis treści
           
        
  
  

Twarz lifting. Nici

        
Modelowanie rysów, odmładzanie twarzy. Innowacyjne nici do mocnego liftingu - wchłanialne, stymulujące produkcję kolagenu i elastyny. Bezpieczny i skuteczny zabieg polegający na korekcji rysów twarzy. Zabiegi poprawiające owal twarzy nićmi, czyli lifting bez skalpela to doskonała alternatywa do bardziej inwazyjnych, chirurgicznych metod modelowania owalu twarzy i szyi. Nici są błyskawicznie przyswajane przez organizm, po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Skóra zyskuje odświeżony, młodzieńczy wygląd. To jedna z metod modelowania twarzy i szyi, która pozwala na uzyskanie efektów przypominających rezultat po liftingu chirurgicznym, jednak, z uwagi na niską inwazyjność, jest bezpieczniejsza i nie pozostawia blizn, jak zabiegi z użyciem skalpela. W tej metodzie używa się wchłanialnych nici, wyposażonych w mikroskopijne haczyki. Te haczyki zaczepiają się w tkance podskórnej, co pozwala na podciągnięcie skóry i wymodelowanie rysów twarzy. Można powiedzieć, że nici te stają się swoistym rusztowaniem dla skóry. Najbardziej pożądanym kształtem twarzy jest tzw. „trójkąt młodości”, którego wierzchołek stanowi wąska broda a podstawę  uwypuklone kości policzkowe, brwi i oczy. Wraz z wiekiem trójkąt młodości zanika a rysy twarzy zmieniają się tworząc „trójkąt starości”, pojawiają się „chomiki”,  bruzdy nosowo-wargowe, opadające kąciki ust,  poszerza się owal twarzy a brzeg linii żuchwy staje się mniej wyrazisty i zaburzony przez opadające tkanki.
 
 
Dla kogo przeznaczony jest zabieg
        
Zabieg jest przeznaczony dla Kobiet oraz Mężczyzn, dla tych, którzy szybko i skutecznie chcą odmłodzić twarz, usunąć zmarszczki i poprawić jej rysy, podnieść owal, finalnie osiągnąć odmładzające efekty. Wszystko zależy od kondycji skóry, która może być bardzo różna nawet dla rówieśników. Zwykle jednak nici aplikuje się u osób pomiędzy 35 a 60 rokiem życia. Bywają przypadki, że nici wszczepia się także młodszym osobom, jeśli występują odpowiednie wskazania (np. problem asymetrii twarzy).
 
   
    
ABC:
> CENA OD: od 880_PLN /2nitki/
> CZAS ZABIEGU: do 50_minut
> LICZBA POWTÓRZEŃ: 1raz/12-24mc. Efekt utrzymuje się około 12-24 miesięcy, jest uwarunkowany indywidualnie.
> ZNIECZULENIE: miejscowe
> EFEKTY ZABIEGU: wygładzenie bruzd na twarzy, poprawa jej owalu, „odświeżenie” wyglądu twarzy.
> SPECJ. WYKONUJĄCY ZABIEG: dr n. med. Agnieszka Ledniowska, lekarz
> OPIEKA POZABIEGOWA: TAK, 24 godziny na dobę, wsparcie farmakologiczne
> ZWOLNIENIE LEKARSKIE: TAK, jeżeli zachodzi medyczna potrzeba /ICD10/, ZUS-ZLA /L4/.
> WIZYTA KONTROLNA PO ZABIEGU: bezpłatnie
> DODATKOWE ZABIEGI: dermapen, botox, wolumetria kwasem hialuronowym, mezoterapia, Hifu.
> POZOSTAŁE INFORMACJE: w przypadku potrzeby wymagane badania - morfologia, glikemia, układ krzepnięcia.
> ZDJĘCIE SZWÓW: nie dotyczy.
> ZMIANA OPATRUNKÓW: nie dotyczy.
> REKONWALESCENCJA: rutynowo 1-3 dni.
  

Rodzaje nici używanych do zabiegów
 
  
 

 
 
 
 
 
 

Zalecenia pozabiegowe:

 • nie korzystać z basenów i saun przez okres kilku dni
 • stosować antybiotyk miejscowo – w miejscu wprowadzenia nici
 • ograniczyć gwałtowne ruchy mimiczne
 • przez jakiś czas po zabiegu Pacjent może odczuwać wrażenie ucisku i gniecenia w miejscach, gdzie zostały wprowadzone nici. Na ogół Pacjenci odczuwają też swego rodzaju dyskomfort mimiczny, brak możliwości silnej ekspresji twarzy, a także swędzenie i zasinienie twarzy. Niestety są to naturalne objawy po wprowadzeniu nici liftingujących – mijają po kilkunastu dniach, ale, przez ten pierwszy okres po zabiegu, o skórę należy dbać w sposób szczególny.
 
 

Czy zabieg jest bolesny?

 • Zabieg nie jest bolesny, ponieważ przed wprowadzeniem nici pod skórę stosuje się krem anestetyczny. Znieczulenie miejscowe. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i w naszej praktyce nie zdarzyło się, aby zabieg należało przerwać, gdyż komuś coś sprawia ból, bądź dzieje się coś innego niemiłego. Dodatkowo jeżeli zabieg przebiega w miłej atmosferze to czas ucieka szybciej i nie skupiamy się tak na tym, że ktoś coś tam robi przy naszej twarzy….. Często słyszę po zabiegu, że wydawało się początkowo, że będzie nieprzyjemnie, ale z biegiem czasu nic negatywnego się nie dzieje i zabieg bez problemu można wytrwać do końca, choć niejednokrotnie założenie wszystkich nitek to czas około 60-90 minut.
 
 

Jak wygląda zabieg?

   • Przed zabiegiem przeprowadzany jest standardowy wywiad lekarski, którego celem jest zapewnienie Pacjentowi pełnego bezpieczeństwa podczas procedury medycznej.
   • Skóra pacjenta na kilkadziesiąt minut przed zabiegiem jest miejscowo znieczulana, tak żeby zabieg był dla Państwa jak najmniej uciążliwy. W ciągu kolejnych kilkudziesięciu minut lekarz medycyny estetycznej, przy pomocy bardzo cienkiej igły, wokół której owinięta jest nić liftingująca, wprowadza ją pod skórę i modeluje w odpowiedni sposób.
   • Nici są całkowicie wchłaniane przez organizm – mają doskonałą tolerancję biologiczną. Same nici, znajdując się pod skórą, tworzą swego rodzaju rusztowanie dla zwiotczałej skóry twarzy.
   • Haczyki obecne w niciach wpływają na firbrozę, przez co zwiększają poziom kwasu hialuronowego, kolagenu oraz elastyny. A zatem zabieg nie tylko wpływa na natychmiastowe odmłodzenie twarzy ale też stymuluje organizm do dalszej konsekwentnej odbudowy i regeneracji skóry. Niechirurgiczny lifting twarzy jest pojmowany jako procedura nieinwazyjna bądź małoinwazyjna. Podczas zabiegu proceduralnie dochodzi do tzw. „przerwania ciągłości skóry na całej grubości” jednak sam uraz ma 2-3 mm, więc jest bardzo mały w porównaniu z jakąkolwiek operacją chirurgiczną. Przerwanie ciągłości skóry jest obustronne, tzn. po prawej i lewej połowie twarzy w wyznaczonym punkcie przez lekarza wykonującego zabieg. Zdarzają się jeszcze oferty zabiegowe w tym zakresie proponowane przez osoby niewykonujące zawodu medycznego – to do Was należy wybór gdzie i do kogo pójdziecie na zabieg.
       
       
      Kwalifikacja + badanie lekarskie

      Dla kogo jest przeznaczony zabieg?


      \/

      Wskazania


      • wiotka skóra zarówno twarzy, jak i ciała
      • zmarszczki
      • utrata owalu – usuwanie chomików twarzy
      • opadające brwi
      • opadające policzki
      • wiszący podbródek
       
       
      Ważne planowanie zabiegu liftingu twarzy.

      Należy bezwzględnie idealnie teoretycznie znać i praktycznie rozumieć anatomię twarzy, jej topografię, aby mieć jakikolwiek sensowny punkt zaczepienia w kwestii planowania tego rodzaju zabiegu. Osobiście nie wyobrażam sobie, aby ktoś mógł przystąpić do tego rodzaju zabiegu bez merytorycznego i praktycznego przygotowania – należy pamiętać, że zabieg wykonujemy w szczególnym miejscu, na twarzy. Każda twarz jest inna, pewne odstępstwa od książkowej anatomii nie są kazuistyką, więc fakt odmienności anatomicznej należy także brać pod uwagę.
        
        
      Czy jest to zabieg rutynowy?

      Nici liftingujące twarz - Lekarz wykonujący zabieg musi znać technikę implementacji nitek, jednak w fazie planowania zabiegu należy poświęcić odpowiednio dużo czasu, aby indywidulanie zaplanować przebieg nitek, tak aby wytworzyć jak najlepszy i pożądany szkielet z nici /nici PDO/, który ma na celu uniesienie owalu twarzy, bądź zmianę jego charakterystyki. W przypadku nici z haczykami bądź stożkami warto jest wykonać kilka, a nawet kilkanaście prób, by mieć 100% pewność, że siły ciągu jakie wytworzą się wzdłuż nitek będą wstanie poprawić owal twarzy, ale zarazem nie będzie to uciążliwe dla danej osoby. „Przeciążenia” na haczykach też nie mogą być zbyt duże, gdyż łatwo dojdzie do zerwania tkanek w tym miejscu i zabieg wtedy nie przyniesie totalnie żadnego efektu.
        
        
      Dobór nitek do liftingu twarzy.

      To ważny i często pomijany temat. Wielokrotnie już napisano, że nici PDO, czyli bez-haczykowe należy zakładać w zdecydowanie większej ilości /kilkanaście, nawet kilkadziesiąt/ i nadają się jedynie u osób, gdzie bardziej chcemy wytworzyć odpowiedni szkielet tkanki łącznej /magiczny kolagen/ niż podnieść owal twarzy. Nitki PDO świetnie sprawdzają się w profilaktyce opadania owalu twarzy. Jeżeli owal twarzy opadnie, skóra zalega w okolicy żuchwy jedyną pomocą mogą być nici z haczykami bądź stożkami. Nici te można podzielić używając potocznego języka na słabsze i mocniejsze. Mocniejsze są grubsze, mają na sobie częściej haczyki bądź stożki i są one większe niż w tzw. słabszych niciach. Wydawałoby się, więc po co są te słabsze nici – mianowicie u osób ze szczupłą twarzą, małą bądź nikłą podskórną wyściółką tłuszczową grube nitki z dużymi haczykami czy stożkami byłyby wyczuwalne przez skórę - a tego nikt nie chce.
       
       
      Ile trwa rekonwalescencja?
      • jeden dzień, szczególna rekonwalescencja nie jest wymagana. Dość często może pojawić się obrzęk okolicy kości jarzmowych, policzków czy żuchwy – wtedy należy bezwzględnie zgłosić się na kontrolną wizytę lekarską. Należy ocenić, czy jest to stan przejściowy i całkowicie niegroźny, bądź czy należy zainicjować jakieś dodatkowe postępowanie. Zdarza się, że do 2-3 tygodni od zabiegu możemy „czuć jakiś haczyk” pod skórą, bądź skóra może być lekko zaciągnięta w okolicy rzutu haczyka czy stożka – nie jest to żaden poważny problem, po obejrzeniu kontrolnego zdjęcia ewentualnie zalecam kontrolę pozabiegową, czasami należy wykonać repozycję haczyka/stożka/. Zaznaczam, że wszystkie kontrole pozabiegowe są bezpłatne.
      • Kolejne tygodnie, miesiące po liftingu twarzy. Jeżeli bezwzględnie zastosujemy się do zaleceń pozabiegowych bardzo ważnych w pierwszych 3-4 tygodniach to efekt zabiegu utrzymuje się do dwóch lat. Zabiegi przypominające są dużo krótsze i prostsze, gdyż szkielet „kolagenowy” wytworzony podczas poprzedniego zabiegu pozostaje na całe życie, więc zabieg przypominający wygląda jak lekka korekta, gdzie stosujemy mniejszą ilość nitek niż podczas pierwotnego zabiegu niechirurgicznego liftingu twarzy przy pomocy nici. Zabieg można wykonywać wielokrotnie przez całe życie i nie daje jakichkolwiek odległych powikłań jak w przypadku np. powiększania piersi. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu, preferuję kontakt e-mailem bądź poprzez formularz kontaktowy.
       
       
      X

      Przeciwwskazania:


      • ciąża i okres karmienia
      • choroba nowotworowa
      • zmiany chorobowe skóry
      • rany i owrzodzenia
      • zaburzenia krzepliwości i leczenie przeciwzakrzepowe
      • choroby autoimmunologiczne
        
        
         
           
        
         

      CENA

              
      Wypełnianie cena od 880 PLN 2nitki. Cena uzależniona od ilości NITEK potrzebnych do wykonania zabiegu liftingu twarzy u danej osoby. Niechirurgiczny lifting twarzy jest alternatywą do zabiegu chirurgicznego. Minusem jest faki, że zabieg należy powtarzać co jakiś czas, jednak zabieg ten można wykonywać wielokrotnie i bardzo dokładnie korygować kształt twarzy mając na uwadze uciekający czas i ciągłą zmianę owalu twarzy - w tym znaczeniu powtarzalność zabiegu jest ogromnym atutem. Koszt oscyluje w granicach 1500 - 2000PLN na 18mc.
        
        


       

      Czas zabiegu
              
      Zabieg trwa około 30-50 minut. Zabieg jest krótki, wręcz weekendowy, wystarczy zaplanować maksymalnie dwa, trzy dni wolnego czasu, mając na uwadze rekonwalescencję. Pobyt w Gabinecie po zabiegu - 30 minut. Wyjście po minumum 30 minutach od zabiegu.
       
       
       
       
       
      Jak sie przygotować
             
      Przez 14 dni poprzedzających terapię nie powinno się przyjmować leków zawierających kwas acetylosalicylowy (aspiryna, polopiryna), które zaburzają krzepliwość krwi.
        
        


       

      Ilość powtórzeń

              
      1raz/12-24mc
      Zabieg powinno sie powtrzać w cyklach 12-18 mc
        
        

       
       

      Efekty zabiegu

              
      Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Pełny efekt osiąga się po około 2 tygodniach.
      • lifting twarzy
      • pozbycie się chomików
      • przywrócenie trójkąta młodości
      • odmłodzenie
      • alternatywa dla liftingu chirurgicznego


      Są widoczne natychmiastowo, pełny efekt po 14 dniach. Lekarz wykonujący zabieg ma dużo lepszą kontrolę na korekcją owalu twarzy niż podczas laserowego zabiegu, a zabieg nie jest tak inwazyjny jak zwykła operacja chirurgiczna.Efekty zabiegu przy pomocy nici są zauważalne niemal natychmiast po zabiegu i utrzymują się do 5-6 lat. Nici rozpuszczają się w organizmie już po kilkunastu miesiącach, ale efekty przez nie wywołane trwają znacznie dłużej. Poza wyraźnym odmłodzeniem skóry, efektem całościowego liftingu lub liftingu konkretnej części ciała, wynikiem wszczepienia nici liftingujących może być również korekta rysów twarzy. Odpowiednie wprowadzenie nici i ich sprofilowanie przez lekarza daje bardzo szerokie pole do modelowania kształtu twarzy Kobiety czy Mężczyzny :)

      • Bezpieczeństwo: kompleksowe odmłodzenie i modelowanie twarzy bez konieczności przeprowadzania zabiegu chirurgii plastycznej twarzy, a zatem bez nacięć, ryzyka blizn i powikłań – to podstawowy atut liftingu przy pomocy nici.
      • Naturalność i biokompatybilność: całkowicie wchłanialne nici liftingujące charakteryzują się doskonałą tolerancją biologiczną, co oznacza, że organizm błyskawicznie je przyswaja, a skóra natychmiastowo zyskuje odświeżony, młodszy wygląd.
      • Szybkość działania: nici liftingujące są bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem dla tych z naszych Pacjentów, którzy chcą w krótkim czasie osiągnąć spektakularne odmładzające efekty i modelowanie twarzy, widoczne niemal natychmiast.
       
       
      Ponieważ o sukcesie zabiegu decyduje doskonała znajomość anatomii, struktury i ułożenia ludzkiej skóry i umiejętne, niezwykle precyzyjne wprowadzenie i wymodelowane nici.W okresie rekonwalescencji warto ograniczyć ekspresję mimiczną i dać niciom ułożyć się pod skórą. Poza tym niewskazane jest wykonywanie masaży i gniecenie partii skóry poddanych zabiegowi. Zbyt długie rozmowy, peelingi lub golenie – również nie są wskazane w tym pierwszym dwu- trzytygodniowym okresie po zabiegu. Po upływie tego czasu lekarz może poprosić Pacjenta na wizytę, aby ocenić rezultaty i udzielić dalszych wskazówek co do pielęgnacji skóry.
        
        


       

      Opieka całodobowa, zwolnienie lekarskie
              
      Zapewniam pełne wsparcie pozabiegowe w razie wątpliwości, niepokojących objawów, powikłań. Opieka całodobowa, zwolnienie lekarskie.
        
        
       
         
       
        

      Zabiegi uzupełniające, dodatkowe, alternatywne

              
      Zabiegami uzupełniającymi mogą być: dermapen, botox, wolumetria kwasem hialuronowym, mezoterapia, Hifu. Więcej informacji zawsze znajdziesz w internecie na różnego rodzaju portalach, sprawdź Forum i Blogi poświęconej danej tematyce. Sprawdź inne polecane zabiegi na twarz.
       
       
      Nici liftingujące są zbudowane z materiału wykorzystywanego podczas operacji chirurgicznych. Wchłanialne nici stają się rusztowaniem podtrzymującym skórę od wewnątrz. Nici wyposażone są w mikroskopijne haczyki, które specjalista wprowadza pod skórę nieinwazyjnie i bezboleśnie. Bezbolesna aplikacja mikroskopijnych haczyków. Zabieg nie wymaga użycia skalpela, nie ma nacięć i blizn, a efekty są równie satysfakcjonujące jak po klasycznym liftingu. Nici  wprowadza w skórę z pomocą igły lub kaniuli, a haczyki otwierają się dopiero po pociągnięciu przez lekarza fragmentu igły, w momencie gdy nić znajduje się na właściwej pozycji, tworząc rusztowanie modelujące rysy. Po około ośmiu miesiącach nici samoistnie się rozpuszczają, a efekt liftingu utrzymuje się nawet przez pięć lat. Metoda ta stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu cera pozostaje długo młoda.

       
      Współczesna medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw potrzebie zachowania młodego wyglądu przez długi czas. Dzięki dostępnym technikom istnieje możliwość przeciwdziałania objawom starzenia się skóry z użyciem małoinwazyjnych metod. Są one bezpieczne i nie wymagają hospitalizacji. Jedną z powszechnie stosowanych metod jest laser frakcyjny. Zabieg ten polega na pobudzeniu procesów regeneracyjnych skóry, zwiększeniu jej napięcia i jędrności poprzez bodziec termiczny. Światło lasera wykonuje mikrouszkodzenia w skórze otoczone tkanką zdrową, która „odbudowuje” uszkodzone fragmenty, dzięki temu dochodzi do wytworzenia nowego kolagenu, skóra staje się bardziej jędrna i napięta.
       
       
      Celem przeprowadzenia zabiegu skórę znieczula się przy użyciu kremu EMLA. Czasami konieczne jest zmniejszenie objętości chomików czy podbródka, wykonuje się wtedy odsysanie tłuszczu – liposukcja, laser frakcyjny pozwala odzyskać napięcie skóry bez interwencji skalpelem. Stanowi wyśmienitą alternatywę dla klasycznej chirurgii. Dzięki swojej małoinwazyjności nie wymaga znieczulenia ogólnego, ani opieki anestezjologa. Eliminuje to ryzyko związane z zabiegiem chirurgicznym oraz znieczuleniem. W związku z powyższym nie ma konieczności hospitalizacji, ryzyko powikłań jest dużo niższe, a okres rekonwalescencji bardzo krótki. Dodatkowo pobudzana jest ich synteza, której intensywność może być nawet dziesięciokrotnie większa niż w warunkach fizjologicznych. Jest to metoda, która dzięki całkowitej bezinwazyjności pozwala na przeprowadzenie zabiegu liftingu w newralgicznych okolicach ciała jak na przykład obszary oczu, usta czy narządów płciowych.
       

      Efektem zabiegu termoliftingu jest zwiększenie napięcia skóry oraz jej jędrności, dzięki czemu przywracany jest jej młody i świeży wygląd. Oczywiście istnieją także inne metody tak zwanego liftingu bez skalpela. Jedną z nich jest wykorzystanie nici liftingujących, które przy pomocy sterylnej igły wprowadzane są pod skórę i umieszczane na granicy tkanki skórnej i mięśniowej, dzięki czemu oddziałują na obie te tkanki. Pobudzając zwiększają ich napięcie, czego efektem jest wygładzenie skóry i przywrócenie jej jędrności co pozwala dłużej przeciwdziałać objawom starzenia się skóry.
       

      Terapie łączone
      Miękki lifting kwasem hialuronowym można także łączyć z innymi metodami wspomagającymi modelowanie twarzy, w celu dodatkowego utrwalenia lub ulepszenia ostatecznego efektu. Lekarze medycyny estetycznej często doradzają swoim pacjentom dobrane indywidualnie do potrzeb tzw. terapie łączone. Jest to odpowiednio skomponowana kombinacja technik w skład których może wchodzić: miękki lifting, modelowanie toksyną botulinową, laseroterapia, mezoterapia, mikrodermabrazja oraz metody wykorzystujące ultradźwięki, a także lecznicze peelingi.
        
        
       
       
       
       
      Komentarz eksperta, pozostałe informacje
              
      Duże ilości kawy oraz słodzonych napojów gazowanych zastępują właściwe źródło płynów jakim jest woda. Niejednokrotnie ciężko także wygospodarować chociaż kilka godzin w tygodniu, które warto by poświęcić na aktywność fizyczną. Zamiast tego wolimy wypoczywać biernie, na kanapie przed telewizorem. Ponadto wszystko kolejnym istotnym problemem jest coraz większe przewlekłe narażenie na stres.Indukowane nim zaburzenia hormonalno-metaboliczne również powodują przyspieszenie procesów starzenia się. W rezultacie pojawiają się zmarszczki, niedoskonałości skórne, przedwczesne siwienie, czy też wypadanie włosów.
       
       
      Lifting jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych zabiegów wykorzystywanych w celu łagodzenia objawów starzenia się. Podczas tego fizjologicznego procesu dochodzi do różnorodnych zmian w zakresie skóry takich jak powstawanie zmarszczek, kurzych łapek, ścieńczenie skóry oraz powstawanie różnego rodzaju defektów i niedoskonałości skóry. Drugą jego komponentą jest zanik podskórnej tkanki tłuszczowej oraz zmniejszenie napięcie mięśni mimicznych. Skutkuje to zmniejszeniem napięcia i jędrności skóry oraz jej opadanie. Efektem tego jest tworzenie się nawisów skórnych w dolnych partiach twarzy.
       
       
      Istotą liftingu jest zlikwidowanie tych nawisów, podciągnięcie skóry i zwiększenie jej jędrności przy użyciu dostępnych metod. Dzięki temu możliwe jest przywrócenie twarzy młodego wyglądu. Zasadniczo istnieją dwa główne sposoby wykonywania tej procedury. Pierwszym z nich jest klasyczne działanie chirurgiczne. Polega ono na przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego, mającego na celu osiągnięcie docelowego efektu. Druga metoda obejmuje oferowane przez medycynę estetyczną zabiegi z grupy tzw. liftingu bez skalpela, które obejmują między innymi: termolifting, zabiegi z wykorzystaniem, Dermapena, czy też użycie nici liftingujących. Zakres procedury może być całościowy obejmujący obszar twarzy i szyi lub częściowy, którego obszar ogranicza się do okolicy żuchwy. Dla kogo lifting twarzy. Należy zdawać sobie sprawę, iż lifting jest zabiegiem usuwającym nadmiar skóry oraz przywracającym jej napięcie i jędrność. Nie powoduje on pozbycia się nadmiernej tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy. Zabieg może być wykonywany u prawie każdego, kto chce złagodzić lub wyeliminować objawy starzenia się skóry.
       
       
      Chirurgiczny Lifting Twarzy
      Klasyczna i pierwotna metoda liftingu twarzy wykorzystuje ingerencję chirurga plastycznego. Polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru opadniętych tkanek i podniesieniu skóry. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg dokonuje nacięć w okolicy skroni, małżowiny usznej (zarówno przed jak i za nią) oraz w zakresie owłosionej skóry głowy. Następnie preparowane są płaty skórno-tłuszczowe, a nadmiar tkanek jest usuwany. Ponadto delikatnie nacinana, a następnie naciągana jest powięź w obrębie twarzy. Naciąga się również uprzednio przygotowane płaty skórno-tłuszczowe i zszywa rany. Po tak przeprowadzonym zabiegu zwiększa się napięcie skóry i jej jędrność a zmarszczki ulegają wygładzeniu przy jednoczesnym zachowaniu mimiki i naturalnego wyglądu twarzy.


      Co prawda istnieje możliwość nadmiernego spłycenia fałdów nosowo-wargowych i rynienki nosowo-wargowej, jednakże współczesna medycyna estetyczna oferuje możliwości łatwego, bezpiecznego i efektywnego retuszu powstałych defektów. Dzięki lokalizacji miejsc cięcia blizny po wykonanym zabiegu są praktycznie niewidoczne. Chirurgiczny lifting twarzy jest metodą sprawdzoną i skuteczną, jednakże z pewnością mniej bezpieczną niż metody wykorzystywane przez medycynę estetyczną. Wiąże się bowiem z większym ryzykiem powikłań związanych zarówno z samym zabiegiem oraz jego inwazyjnością jak i ze znieczuleniem. W związku z powyższym wiąże się on z koniecznością hospitalizacji, która może trwać nawet do kilku dni (w zależności od przebiegu około- i pooperacyjnego), a także dłuższym okresem rekonwalescencji.
       

      Tradycyjny lifting to metoda chirurgiczna. Skóra twarzy jest podczas zabiegu naciągana w kierunku górnotylnym, a jej nadmiar zostaje usunięty. Cięcia wykonuje się w niewidocznych miejscach – na skroni, w okolicach uszu. Szwy zdejmowane są po około dwóch tygodniach – w tym czasie wskazane jest także unikanie wysiłku fizycznego i ograniczenie aktywności. Możliwy jest krótkotrwały obrzęk czy niewielkie wycieki krwi, a okres gojenia trwa około miesiąca. Twarz uzyskuje normalny wygląd po 10 dniach, jednak ostateczny efekt można zaobserwować dopiero po trzech miesiącach, jest on jednak trwały, a zabieg wykonuje się jednorazowo.
       
       
      Lifting miękki
      Obecnie  w większości przypadków wykorzystuje nowoczesną, znacznie mniej inwazyjną metodę, nazywaną “liftingiem miękkim” lub “liftingiem wolumetrycznym”, w rzeczywistości będącą po prostu objętościowym modelowaniem twarzy przy pomocy kwasu hialuronowego o dużej gęstości. Zabieg liftingu miękkiego przywraca twarzy utraconą objętość i koryguje zarys jej tkanek miękkich w odpowiednich obszarach. Ta forma liftingu jest aktualnie najszybszą, najbezpieczniejszą i najmniej inwazyjną metodą przywracania twarzy młodego i zdrowego wyglądu oraz niwelowania efektów starzenia się skóry. Jak większość najnowocześniejszych zabiegów medycyny estetycznej cechuje się też spektakularnością natychmiastowych rezultatów. Wprowadzany pod skórę implant, to całkowicie biozgodny i biodegradowalny preparat naturalnego pochodzenia o jednorodnej, identycznej z ludzką tkanką konsystencji, miękki I elastyczny. Aplikowany jest bezboleśnie za pomocą jednego wkłucia we wszystkich wymagających tego miejscach. Efekt wizualny jest natychmiastowy, a skutki niepożądane w postaci delikatnych, szybko zanikających krwiaków występują niezwykle rzadko. Rezultat zabiegu utrzymuje się od 12 do 24 miesięcy. Skóra po miękkim liftingu sprawia wrażenie napiętej, zdrowej I wypoczętej, okoliczne tkanki zostają też nawilżone przez wchłaniający się implant, co sprawia, że po wykonaniu serii powtarzalnych zabiegów odzyskują one stopniowo naturalne zdrowie. Lifting twarzy miękki jest szczególnie wskazany w celu uwydatnienia kości jarzmowych, modelowania policzków oraz podbródka, a także wypełniania zagłębień w okolicach skroniowych.
         
         
         
      Twarz Lifting Nieoperacyjny podciągniecie skóry bez skalpela. Poprawa konturu twarzy - cennik.  Zastosowanie nici PDO w liftingu twarzy. Katowice, Kędzierzyn. Bez skalpela poprawa konturu twarzy cennik. Nici PDO, haczykowe, zabieg na twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego. Metody pozwalająca na usuniecie nadmiaru skóry z twarzy.
         
       
      Twarz - Lifing Nieoperacyjny czyli podciagniecie skóry. Poprawa konturu twarzy
      Definicja: podciągnięcie skóry twarzy - metoda pozwalająca na usuniecie nadmiaru skóry, co sprawia, że twarz wygląda młodziej. Klasyczną metodą jest lifting chirurgiczny. Podobny efekt można uzyskać przy pomocy metod nieoperacyjnych. Zabieg wtedy trwa kilka minut, a po zabiegu jesteśmy w 100% gotowi do funkcjonowania w codzienności.
       
        
      Lifting twarzy nieoperacyjny. Nici PDO. Podciagniecie skóry bez skalpela
      Zabieg skuteczny u kobiet i u mężczyzn. Można uzyskać imponujący efekt odmłodzenia w kwadrans. Po zabiegu można nałożyć makijaż i normalnie funkcjonować. Odmłodzenie twarzy jest od razu zauważalne, efekt utrzymuje się do dwóch lat. Założenie nici PDO można powtarzać. Zabieg nie pozostawia blizn.
       
       
      Inne metody liftingu twarzy
      Metody laserowe, metody wykorzystujące klasyczną ultrasonografię. Metody dobre, jednak nad ich efektami nie mamy pełnej kontroli.
       

      Ultraformer III
      Technoligia HIFU sprawia że skóra odmłodniona. High Intensity Focused Ultrasound jest technologia wykorzystująca zogniskowaną falę ultradźwiękową, która odpowiedzialna jest za podgrzewanie tkanek skóry, mięśni i tłuszczu, co w efekcie prowadzi do ich obkurczania oraz do mikrouszkodzeń stymulujących powstawanie nowego kolagenu. Umożliwia bezoperacyjny lifting, głównie w najbardziej newralgicznych miejscach takich jak piersi, pośladki, brzuch, uda czy ramiona. Metoda wykorzystująca ultradźwięki jest bezpieczna, bezinwazyjna, zbadana klinicznie, a przede wszystkim skuteczna. Daje spektakularne efekty, które zadowalają każdego pacjenta. Pełne efekty są widoczne po kilku tygodniach – około 90 dni
       
          
      Sens liftingu twarzy
      Zabieg na nowo ukaże piękno naszej twarzy, buduje nasze „ego”, czujemy się młodsi, nie dopuszczamy by młodość odeszła w zapomnienie. Lifting twarzy sprawia, że pojawia się inne nastawienie do życia i stosunku do samego siebie – efekt psychologiczny. Po zabiegu liftingu twarzy stajemy się pewni siebie i optymistycznie nastawieni do życia.
       
        
      Lifting wolumetryczny
      Poprawianie owalu twarzy – to lifting przy użyciu kwasu hialuronowego. Różnice dostrzeżemy w owalu twarzy, brakiem wiotkiej skóry oraz bruzdami skórnymi czy nawet głębokimi zmarszczkami. Kobieta/mężczyzna może cieszyć się z efektów przez długi czas po wykonaniu zabiegu.
       
        
      Lifting twarzy bez skalpela. Dobry gabinet medycyny estetycznej
      Jeśli chodzi o wybór gabinetu, to zdecydowanie najbardziej liczy się specjalista. Metody liftingujące są różne, ale to człowiek wykonuje zabieg. Specjalista dobiera odpowiednią technikę, zachowuje środki ostrożności. Decyduje czy i w jaki sposób dany zabieg wykonać. Istotne jest doświadczenie osoby wykonującej.
        
       
       
        
      Inne zabiegi w obrębie twarzy
         
         
        
       
      PQ AGE PEELING

      PQ AGE to peeling o właściwościach liftingujących, głęboko odżywiający skórę i stymulujący ją do wewnętrznej odnowy. Daje podobne efekty co zabieg mezoterapii, skóra staje się młodsza i gładsza.
       

      Wskazania do wykonania zabiegu:
      -lifting skóry
      -rewitalizacja skóry
      -wygładzenie zmarszczek
      -przebarwienia
      -blizny potrądzikowe
      -blizny pourazowe
      -rozstępy
         
       
      PQ AGE w składzie zawiera:
      -34%  Kwas trójchlorooctowy - który widocznie rozjaśnia i wygładza skórę, zmniejsza wielkość porów, usuwa przebarwienia i drobne blizny
      -nadtlenek mocznika – który ma właściwości silnie rozjaśniające i nawilżające
      -kwas kojowy – który jest uznawany za jedną z najskuteczniejszych substancji przy leczeniu plam pigmentacyjnych i ostudy(melasma / chloasma), hamuje aktywności tyrozynazy – enzymu uczestniczącego w procesie syntezy melaniny. Znany jest również ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwutleniających
      -koenzym Q10 – zwany  eliksirem młodości. Koenzym Q10 odpowiada za wytwarzanie i magazynowanie energii w komórkach oraz ich dotlenienie, wyłapuje wolne rodniki uszkadzające komórki
       

      Jak wygląda zabieg?
      -zabieg jest bezbolesny dla pacjenta, nie daje uczucia pieczenia. Skóra po zabiegu nie złuszcza się. Nakładany jest warstwowo 4-5 warstw.
       
       
      Zalety peelingu
      -bezpośrednio po zabiegu skóra jest nawilżona i napięta
      -peeling  można wykonywać o każdej porze roku (nie jest fotouwrażliwiający) – również w lecie i nawet w przypadku skóry bardzo wrażliwej i suchej
      -dużą zaleta tego peelingu jest brak złuszczenia, dzięki czemu łatwiej jest wrócić do codziennych czynności.
       
       
      Zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów co tydzień.
         
       
       
         
      KOREKCJA BRÓDKI NIECHIRURGICZNA

      Bródka stanowi ważną część twarzy gdyż jej wygląd i kształt odpowiadają za zachowanie proporcji twarzy. W przypadku bródki brukowanej lub cofniętej istnieje możliwość jej korekty niechirurgicznej.
       
       
      1. COFNIĘTA BRÓDKA – korekta kwasem hialuronowym
      Cofnięta bródka może być źródłem wielu kompleksów i zaburzać profil twarzy. Korekcja bródki przy użyciu kwasu hialuronowego pozwoli bródce przywrócić pożądany kształt i  harmonię.
       

      Jak wygląda zabieg?
      -w okolice bródki podaje się preparat kwasu hialuronowego. Zabieg jest krótki. Skórę znieczula się miejscowo kremem Emla.
       

      2. BRÓDKA BRUKOWANA – korekta botoxem
      W przypadku bródki brukowanej (o nierównej powierzchni, związanej z nadczynnością mięśnia bródkowego) bezcenny jest zabieg z użyciem BOTOXU. Podanie BOTOXU pozwala bródce się nieco zrelaksować, przez co wyrównują się nierówności powstałe na brodzie.
       
       
      Jak wygląda zabieg?
      -zabieg wykonywany jest bez znieczulenia. Jest niebolesny. Polega na podaniu w odpowiednie punkty na brodzie toxyny botulinowej. Pierwszy efekt pojawia się po 2-3 dniach. Pełny efekt uzyskuje się po 2 tygodniach.
         
       
       
         
      KOREKCJA NOSA NIECHIRURGICZNA

       1. KWAS HIALURONOWY
      Korekta kształtu nosa kwasem hialuronowym stanowi alternatywę dla tradycyjnej operacji nosa dla osób które nie chcą się poddać operacji chirurgicznej narażając się na proces gojenia i rekonwalescencji. Przy użyciu kwasu hialuronowego możemy zniwelować garby nosa, podnieść grzbiet i czubek nosa.
       

      Jak wygląda zabieg?
      -zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesny.
       
       
      Wskazania do zabiegu:
      -korekcja garbów nosa, opadających wierzchołków nosa
      -podniesienie grzbietu nosa
      -podniesienie czubka nosa
       
       
      Postępowanie po zabiegu:
      -po zabiegu nos może być tkliwy i lekko zaczerwieniony. Mogą wrócić do codziennych aktywności i nałożyć makijaż.
       
       
      Przeciwwskazania do zabiegu:
      -ciąża i okres laktacji
      -choroby autoimmunologiczne
      -zmiany zapalne w obrębie skóry, skłonność do tworzenia się blizn
       

       
      2. BOTOX
      Przy użyciu BOTOXU jesteśmy w stanie skorygować spiczasty nos („ostry” nos) oraz uśmiech dziąsłowy. Zabieg jest krótki, nie wymaga znieczulenia.
       

      Przeciwwskazania do zabiegu:
      -choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
      -stosowanie leków powodujących relaksacje mięśni
      -miejscowe infekcje skóry
      -ciąża i okres laktacji
       
      Kiedy pojawi się efekt zabiegu?
      -efekty zabiegu występują o 2-3 dniach po zabiegu. Pełny efekt zabiegu osiąga się po 2 tygodniach od zabiegu. Efekty zabiegu utrzymują się 5-8 miesięcy
       

       
      KOREKCJA PŁATKA UCHA KWASEM HIALURONOWYM

      Skóra płatka ucha podobnie jak skóra na ciele również ulega procesowi starzenia. Płatek ucha staje się wiotki, traci jędrność, pojawiają się zmarszczki. Istnieje szybka i bezpieczna metoda przywracanie jego jędrności przy zastosowaniu kwasu hialuronowego. Zabieg jest niebolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowy. Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.
       
       
      Przeciwwskazania do zabiegu:
      -ciąża i okres laktacji
      -alergia na kwas hialuronowy
      -choroby autoimmunologiczne
      -stany zapalne w miejscu podania preparatu
      -choroby nowotworowe w trakcie leczenia
       


      LIPOLIZA „CHOMIKÓW”, PODBRÓDKA

      Lipoliza jest nowoczesną nieinwazyjną metodą redukcji tkanki tłuszczowej. Polega na podskórnym podaniu preparatu likwidującego nagromadzony miejscowo tłuszcz. Pozwala na eliminację małych, miejscowych nagromadzeń tłuszczu na twarzy i w innych rejonach ciała.
       
       
      Wskazania do zabiegu:
      -likwidacja „chomików”
      -likwidacja podbródka
       
       
      Przeciwwskazania do zabiegu:
      -ostre choroby nerek i wątroby
      -cukrzyca
      -choroby tarczycy
      -choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem
      -ciąża i okres laktacji
      -przeciwwskazaniem względnym są choroby autoimmunologiczne w tym zapalenie tarczycy, ostre infekcje, znaczna otyłość (BMI>30), nadwrażliwość na jeden ze składników.
       

      Jak wygląda zabieg?
      Zabieg jest bezbolesny. Ilość preparatu stosowanego w czasie jednego zabiegu jest różna i zależy od kilku czynników – tolerancji Pacjenta, ilości tkanki tłuszczowej oraz oczekiwań po zabiegu. Najczęściej konieczne jest wykonanie od 2 do 4 zabiegów z przerwą między zabiegami ok. 8 tygodni.
       

      Kiedy pojawią się efekty zabiegu?
      Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować w czasie około trzech tygodni po każdym zabiegu. Na ogół jest to utrata od dwóch do czterech centymetrów w obwodzie, w miejscu w którym zastosowano preparat. Skóra po zabiegu jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację cellulitu. Lipolizę zawsze przeprowadza się etapami. Podyktowane jest to tym, iż w czasie jednego zabiegu nie można podać pacjentowi zbyt dużej ilości preparatu.
       

       
      DERMAHEAL SB

      Dermaheal SB to innowacyjny koktajl do mezoterapii o działaniu rozjaśniającym i wygładzającym. Poprawia kondycję skóry oraz hamuje syntezę melaniny- substancji odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień.
       
       
      Dermaheal SB w składzie zawiera:
      -biomimetryczny kompleks peptydowy
      -kwas askorbinowy
      -arbutyne, które wyrównają koloryt, redukują przebarwienia oraz poprawiają jakość skóry.
       

      Wskazania do zabiegu:
      -nadmierna pigmentacja skóry
      -miejscowe plamy starcze
      -zmiany posłoneczne i pozapalne
      -melasma / chloasma
      -piegi
       
      Jak wygląda zabieg?
      -preparat podawany jest drogą mezoterapii dokładnie w okolicy zmian pigmentacyjnych, aby bezpośrednio dotrzeć do miejsca dotkniętego problemem. Zabieg wykonywany jest w nieczuleniu miejscowym (krem Emla). Zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów. Terapia ustalana jest indywidualnie, w zależności od nasilenia zmian.
       

       
       
      KOREKTA KSZTAŁTU ŻUCHWY

      Linia żuchwy stanowi ważny fundament twarzy a jej kształt wpływa na atrakcyjność i proporcje twarzy. Medycyna estetyczna proponuje kilka zabiegów przeznaczonych specjalnie do korekty okolicy żuchwy, zaliczamy do nich:
       
      -lifting z użyciem nici 4D
      -ostrzykiwanie kwasem hialuronowym lub toksyna botulinową (BOTOXEM)
       

      Propozycje zabiegu w zależności od problemu okolicy żuchwy:
      -korekta z użyciem kwasu hialuronowego – zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w odpowiednie punkty w okolicach żuchwy celem podkreślenia kąta żuchwy. Zabieg jest niebolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
      -lifting z użyciem nici 4D – zastosowanie nici 4D pozwala przywrócić prawidłowy kształt żuchwy i zniwelować tzw. „chomiczki”. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest niebolesny.
      -ostrzykiwanie BOTOXEM – w przypadku nadmiernie zarysowanego mięśnia żwacza, pozwoli osłabić mięsień dzięki czemu twarz przybiera bardziej owalny kształt. Zabieg jest bezpieczny i niebolesny. Osłabienie mięśnia nie powoduje zaburzeń mowy lub żucia.
      -ostrzykiwanie BOTOXEM - w przypadku nadmiernie napiętego mięśnia szerokiego szyi pozwoli go zrelaksować i przywrócić harmonię twarzy.
       

       
      BOTOX

      Botox jest  preparatem oczyszczonej toksyny botulinowej typu A stosowanej w medycynie od wielu lat, początkowo w okulistyce do leczenia zeza i skurczu powiek, a później w neurologii celem korekcji połowicznego skurczu twarzy oraz w bólach głowy  (w szczególności migrenowych). Mechanizm działania leku opiera się na hamowaniu przewodzenia impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, co powoduje rozluźnienie mięśni i znajdującej się nad nimi skóry, zapobiega skurczowi tych mięśni, marszczeniu i fałdowaniu skóry. Toksyna botulinowa działa jedynie w miejsce w które została podana, pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas.
       

      Jak wygląda zabieg?
      -toksyna botulinowa wstrzykiwana jest przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę.  Preparat wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Zabieg trwa krótko, zaledwie 10-15 minut. Nie potrzebne znieczulenie. Po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.
       
       
      Toksyna botulinowa jest szczególnie skuteczna do usuwania zmarszczek w górnej części twarzy, czyli:   
      -poziome zmarszczki czoła -  górne piętro czoła
      -zmarszczki między brwiami – „lwia zmarszczka"
      -okolica oka - „kurze łapki”
      -uniesienie brwi
      -upadające kąciki ust
      -zmarszczki palacza
      -zmarszczki okolicy nosa („bunny nose”)
      -zmarszczki pod okiem
      -kamienista broda
      -uniesienie czubka nosa
      -bruksizm
      -napięta pasma mięśnia szerokiego szyi
      -zmarszczki na szyi
      -nadpotliwość
      -uśmiech „dziąsłowy”
      -spiczasty nos
         

      Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:
      -ciąża i okres laktacji
      -miastenia gravis
      -zespół Lamberta- Eatona
      -alergia na albuminę ludzką
       
       
      Postępowanie po zabiegu:
      Aby zmniejszyć do minimum ryzyko rozprzestrzeniania się BOTOX-u przez 4 godziny po zabiegu należy unikać: masowania i pocierania miejsc w które podano BOTOX, znacznego schylania głowy  (np. jak przy zawiązywaniu butów czy myciu głowy), kładzenia się i skakania. Do 48 godzin po zabiegu BOTOX-em nie jest wskazany intensywny wysiłek fizyczny a do 24 godzin lot samolotem. Nie należy też narażać sie na wahania termiczne otoczenia - szczególnie przez pierwsze 48h . Do  1 tygodnia rezygnujemy z: sauny, łaźni parowych, solarium czy z komór zimna. Unikamy dłuższego przebywania w temperaturze poniżej 0 st. C oraz nie opalamy się, ponieważ może to spowodować dezaktywację preparatu lub osłabić jego działanie, a tym samym zmniejszyć efekt zabiegu. Wskazana jest natomiast praca mięśni w tych okolicach, aby zwiększyć wychwyt BOTOX-u. Po zabiegu może wystąpić ból głowy- w takim przypadku można zażyć leki p/bólowe dostępne bez recepty np. Ibuprom, Pyralgina, Paracetamol co 4-6 godzin. Ból głowy może się utrzymywać 1-2 dni. Objawy uboczne występujące w wyniku zastosowania BOTOX-u są znikome i w przypadku prawidłowego użycia sporadyczne. Zawsze są one przejściowe.
       

       
       
      MEZOTERAPIA KOLAGENEM LINERASE

      LINERASE jest to wyłączna procedura medyczna wykonywana przez lekarza. Terapia regeneruje i odbudowuje skórę, a tym samym przywraca jej minioną sprężystość i naturalny blask. LINERASE jest nowoczesnym i bezpiecznym preparatem do podawania śródskórnego zarejestrowanym jako wyrób medyczny. Co istotne, terapia nie wywołuje skutków ubocznych ani reakcji alergicznych (jest nieimmunogenny). Procedura zabiegu  jest małoinwazyjna, dzięki czemu nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. LINERASE to jedyny dostępny na rynku atelokolagen typu I w formie iniekcji, najnowsze narzędzie w rękach lekarzy medycyny estetycznej, przeznaczony do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Terapia ta jest przełomowa w walce z oznakami starzenia. Atelokolagen LINERASE stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Bioaktywny preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek. Dzięki terapii skóra może stać się młodsza nawet o 5 lat!

       
      Dla kogo przeznaczony jest zabieg?
      -LINERASE można stosować profilaktycznie już po 25 r.ż. w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu. LINERASE odbudowuje i regeneruje skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i całego ciała poprzez rekonstrukcję tkanki łącznej skóry a przede wszystkim przywraca naturalne piękno skóry. Doskonale sprawdza się w redukcji rozstępów, leczeniu blizn zanikowych i potrądzikowych.  
       
       
      Wskazania do zabiegu:
      -wspomaganie biorewitalizacji przede wszystkim skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni- ale również całego ciała
      -regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej
      -poprawa elastyczności i sprężystości skóry
      -zmniejszenie oznak starzenia się skóry – redukcja zmarszczek
      -leczenie blizn zanikowych, rozstępów
       
       
      Przeciwwskazania do zabiegu:
      -ciąża, okres karmienia piersią
      -choroby autoimmunologiczne
      -cukrzyca
      -tendencje do powstawania bliznowców
      -aktywne zakażenia okolicy zabiegu
      -choroba nowotworowa
       

      Postępowanie po zabiegu:
      Całkowita terapia składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjentki, a pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Zalecane są 4 zabiegi w odstępie 2 tygodniowym dla uzyskanie pełnego efektu terapii. Po tym czasie wyraźnie widać różnicę w elastyczności i gęstości skóry. Efektem młodszego wyglądu można cieszyć się od 12 do 18 miesięcy. Atelokolagen LINERASE zapewnia naturalną regenerację i przywraca skórze jej naturalną strukturę poprzez odtworzenie włókien kolagenowych oraz pobudzenie do produkcji nowego własnego kolagenu. Po zabiegu może pojawić się w miejscu podania preparatu zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Reakcje te zazwyczaj ustępują po kilku godzinach, mogą jednak utrzymać się do 7 dni. Po tym czasie ustępują samoistnie. Do 14 dni po zabiegu nie wykonuje się peelingowi medycznych i zabiegów laserowych
       

       
      AUTOLOGIC CREAM

      Autologic krem jest wskazany do regeneracji i odbudowy skóry, łagodzenia podrażnień i mikrourazów, głębokiego nawilżenia, codziennej pielęgnacji skóry bardzo suchej i wrażliwej, redukcji wiotkości, przywrócenia jędrności i elastyczności oraz zmniejszenia widoczności zmarszczek.  
       
      Skład kremu:
      -magnolSi - roślinne komórki macierzyste przywracają funkcje i zdolności komórek macierzystych skóry do proliferacji i różnicowania się oraz chronią je przed stresem i szkodliwym działaniem czynników środowiska, dzięki czemu skóra lepiej się regeneruje, goi, jest mniej wrażliwa i wolniej się starzeje
      -hyaCare® Filler CL - małocząsteczkowy, usieciowany kwas hialuronowy posiada unikalne własności super absorbujące wodę oraz zwiększoną odporność na rozkład enzymatyczny, w wyniku czego doskonale wypełnia zmarszczki oraz długotrwale nawilża skórę
      -collasol M - trzeciorzędowy, aktywny biologicznie, rozpuszczalny w wodzie kolagen morski posiada właściwości silnie nawilżające, liftingujące, regenerujące, spłycające zmarszczki, ponadto sprzyja wygładzaniu blizn oraz redukcji przebarwień
      -cremol HIG - fosfolipidy i ceramidy odbudowują zniszczoną barierę lipidową skóry. W ten sposób przywrócona zostaje równowaga w jej składzie, przy jednoczesnej redukcji TEWL i zwiększeniu nawilżenia. Przeprowadzono wiele badań potwierdzających skuteczność ceramidów w kombinacji z lipidami w odbudowie bariery ochronnej skóry
      -acqua biominTM – biodostępny kompleks mineralno-białkowy (wapń, krzem, magnez, miedź, cynk) uczestniczy w wielu reakcjach biochemicznych w macierzy zewnątrzkomórkowej. Odgrywa istotną rolę w procesie regeneracji skóry, produkcji elastyny oraz kolagenu, przyspiesza gojenie. Nawilża i ujędrnia skórę
      -sweet almond oil – olej ze słodkich migdałów dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych wykazuje silną zdolność zmiękczania naskórka i wzmacniania lipidowej bariery ochronnej skóry. Wysoka zawartość fitosteroli, lecytyny witaminy A, B1, B2, B6, E działa odżywczo, usprawnia odnowę komórkową, poprawia ukrwienie skóry, zapewnia wytworzenie stabilnego filmu ochronnego, wygładza i zmniejsza cienkie linie i zmarszczki wokół oczu, wyrównuje koloryt. Działa łagodząco i uspokajająco, stanowi efektywny środek w przypadku cery podrażnionej, swędzącej, z elementami zapalnymi
      -folic acid – kwas foliowy bierze udział w metabolizmie węglowodanów i aminokwasów oraz odgrywa ważną role w metabolizmie DNA i RNA. Przyspiesza proces regeneracji i naprawy naskórka uszkodzonego poprzez działanie czynników środowiskowych
      -trokserutyna – substancja pochodzenia roślinnego należąca do grupy bioflawonoidów. Zmniejsza przepuszczalność oraz poprawia elastyczność drobnych naczyń krwionośnych. Neutralizuje wolne rodniki, działa przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo. Zmniejsza skłonność płytek krwi do agregacji, usprawnia mikrokrążenie oraz chroni śródbłonek naczyń przed uszkodzeniami.
      -osocze bogatopłytkowe - uzyskane z Twojej krwi! Osocze zawiera komórki i czynniki wzrostu, które pobudzają skórę do regeneracji i odnowy. Osocze dodawanej jest do kremu.
       
       
      Zastosowanie:
      Zaleca się używanie kremu 2x dziennie na okolice twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Krem musi być przechowywany w lodówce. Krem można stosować pod makijaż. Autologic Cream to Twój indywidualny i spersonalizowany krem. Wspaniałe uzupełnienie pielęgnacji skóry po zabiegach medycyny estetycznej, w szczególności mezoterapii osoczem bogatopłytkowym!
       
       
       
       
       

       
       
        
       
       
      Medycyna Estetyczna na Ratunek Młodości.
      Dzięki zabiegom medycyny estetycznej większość zmian na twarzy można odwrócić przywracając twarzy właściwe proporcje i kształt.
       
      • Wykonując zabiegi kwasem hialuronowym możemy poprawić kształt nosa, zaznaczyć kształt żuchwy, ujędrnić płatek ucha, skorygować cofniętą bródkę i policzki.
      • Nici 4D oraz lifting wolumetryczny pozwalają przywrócić twarzy właściwe proporcje i przywrócić „trójkąt młodości”. Efekty zabiegów są natychmiastowe i utrzymują się do 2 lat.
      • Dzięki zabiegom mezoterapii igłowej jesteśmy w stanie poprawić jędrność i elastyczność skóry oraz wyrównać jej koloryt.  
      • Lipoliza pozwala pozbyć się nieestetycznych „chomików” na twarzy oraz podbródka.
      • Toksyna botulinowa jest skuteczna w korekcji kamienistej bródki, napiętym mięśniu szerokim szyi oraz pasmach mięśnia szerokiego szyi.
       
       
      Tak szeroki wachlarz zabiegów medycyny estetycznej pozwala wybrać najbardziej optymalny aby sprostać Państwa oczekiwaniom i uzyskać wymarzony efekt.
       
       
       
      NICI LIFTINGUJĄCE 4D

      Nić 4D to nowa wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków. Haczyki rozłożone są gęsto dookoła nici w czterech wymiarach, stąd nazwa nici 4 D. Nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO co znacznie zwiększa efekt liftingu.
       
       
      Wskazania do zabiegu:
      -lifting twarzy
      -modelowanie wybranych partii twarzy
      -likwidacja tzw. „chomików"
      -poprawa owalu twarzy
      -asymetria łuków brwiowych
      -opadanie górnych powiek
         
      Jak wygląda zabieg?
      -zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (1-2 % lignocaina), co powoduje że implantacja nici jest bezbolesna. Nic wprowadzana jest pod skórę za pomocą kaniuli. Po zaimplantowaniu nici haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt silnego liftingu. Cały zabieg trwa około godziny.
       

       
      Postępowanie po zabiegu
      Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Skóra w miejscu wprowadzenia nici może być lekko obrzęknięta. Mogą również pojawić się zasinienia lub krwiaki na przebiegu wprowadzonej nici. Przez kilka dni twarz może być tkliwa. Do dwóch tygodni mogą utrzymywać się lekkie nierówności na przebiegu nitki.
       
       
      Zalety zabiegu nićmi 4D:
      -natychmiastowy efekt liftingu
      -nici są całkowicie wchłaniane przez organizm
      -wygładzenie zmarszczek i poprawa konturu twarzy
      -poprawa napięcia, jędrności, nawilżenia i dotlenienia skóry
      -bezpieczeństwo zabiegu - brak nacięć i blizn
      -brak konieczności przygotowywania się do zabiegu
      -możliwość powtórzenia procedury
       
      Po 14 dniach rozpoczyna się pod skórą proces neokolageneza, wzrasta napięcie i jędrność skóry. Stymulowane są fibroblasty do produkcji elastyny, dzięki czemu skóra zyskuje nowe "rusztowanie". Nawet po rozpuszczeniu się nici skóra poddana zabiegowi nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu, proces starzenia zachodzi w zwolnionym tempie.
       

       
      LIFTING WOLUMETRYCZNY

      Zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym - lifting wolumetryczny to nieinwazyjny i komfortowy zabieg poprawiający nawodnienie tkanek i podnoszący owal twarzy. Zabieg polega na linijnym podawaniu kwasu hialuronowego śródskórnie dzięki czemu podnoszą się nam policzki, spłycają bruzdy nosowo-wargowe i kąciki ust, skóra wygląda na bardziej wypoczętą i odżywioną, przywrócone zostają właściwe proporcje twarzy- trójkąt młodości. Zabieg wykonuje się przy użyciu kaniuli, przez którą podaje się kwas hialuronowy redukując w ten sposób powstanie krwiaków i siniaków.
       

      Jak wygląda zabieg?   
      Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem Emla). Następnie wprowadza się kaniulę pod skórę i linijnie podaje kwas hialuronowy.
       
       
      Efekty zabiegu:
      -poprawa owalu twarzy
      -podniesienie i zaokrąglenie policzków
      -spłycenie bruzd nosowo-wargowych i kącików ust
      -redukcja tzw. "chomików”
       
       
      Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy w zależności od zastosowanego preparatu i właściwości skóry.
       

       
       
      OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

      Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym uznawana jest jako najbardziej odmładzający zabieg w medycynie estetycznej dający trwałe i widoczne efekty odmłodzenia skóry. Osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z krwi pacjenta, co powoduje że  nie ma  ryzyka reakcji uczuleniowej a zabieg jest całkowicie bezpiecznym. Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki i czynniki wzrostu, które stymulują komórki skóry do samoodnowy. W efekcie skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. Wygładzają się drobne zmarszczki a twarz nabiera blasku.
       
       
      Jak wygląda zabieg?
      Lekarz pobiera krew (ok. 10ml), następnie krew jest odwirowywana w specjalnym urządzeniu. Powstały w tym koncentrat bogatopłytkowy możemy użyć do zabiegu mezoterapii twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz mezoterapii skóry głowy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Już jeden zabieg wystarczy by odmłodzić skórę o kilka lat i uzyskać efekt liftingu bez konieczności poddawania się operacji plastycznej.

       
      Ile zabiegów należy wykonać?
      -zaleca się wykonać serię 3 zabiegów co 3-4 tygodnie, jednakże już po jednym zabiegu są widoczne efekty odmłodzenia.
       

      Postępowanie po zabiegu:
      -po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Mogą pojawić się siniaki, które ustępują do 10-14 dni. W następnej dobie po zabiegu można wykonać makijaż.
       
       
       
       
      MEZOTERAPIA PRINCESS RICH

      Princess Rich to idealny preparat do głębokiego i intensywnego nawilżenia skóry. Jego innowacyjność jest związana z obecnością w składzie:
       
      - glicerolu – który  jest substancją odpowiedzialną za działanie nawilżające
      - kwasu  hialuronowego – jednego z podstawowych składników tkanki łącznej, który ma dla skóry właściwości uodparniające i utrzymuje ją w dobrej kondycji, zapewnia napięcie skóry i elastyczność.
       
       
      Cząsteczki glicerolu w preparacie poprzez wiązania wodorowe, wiążą się z cząsteczkami wody - każda z nich może związać aż sześć cząsteczek wody; tworzy się wtedy swoistego rodzaju „płaszcz ochronny” wokół cząsteczek kwasu hialuronowego w skórze właściwej, dzięki czemu kwas „korzysta” z właściwości odpornościowych − termicznych, mechanicznych i enzymatycznych; zostaje utworzona skuteczna zapora chroniąca przed inwazją wolnych rodników, a w konsekwencji kwas hialuronowy łatwiej i skuteczniej zatrzymuje wodę. Poprzez to działanie efekty mezoterapii z użyciem Princess Rich utrzymuja się długo.
       

      Wskazania do zabiegu:
      - skóra sucha, wiotka, wymagająca nawilżenia (okolica oczu, twarz, szyja, dekolt, dłonie)
      - skóra wymagającej regeneracji
      - drobne zmarszczki
       
      Efekty zabiegu:
      -długotrwałe nawilżenie skóry
      -przywrócenie skórze elastyczności, napięcia i blasku
       
       
      Jak wygląda zabieg?
      Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (krem Emla) Preparat podawany jest drogą mezoterapii igłowej w miejsca potrzebujące nawilżenia i ujędrnienia. Po zabiegu mogą pojawić się siniaki, które znikają w ciągu 10-14 dni.
       
       
       
      IDUNE

      Idune to najwyższa jakość dającą unikatowe właściwości wynikające z biotechnologicznego połączenia dwóch soli kwasu hialuronowego (HA) oraz unikatowej cząsteczki HA 1000 kDa (najbardziej zbliżonej do endogennej) co daje udokumentowaną, największą odpowiedź komórkową organizmu. Idune jest niesieciowanym kwasem hialuronowym o silnych właściwościach higroskopijnych, antyrodnikowych, wiskoelastycznych oraz powoduje silną stymulację komórkową.
       
       
      Jak działa Idune?
      -poprawia napięcie i elastyczność skóry
      -wygładza drobne zmarszczki
      -wyrównuje koloryt skóry
      -silnie absorbuje wodę -  zwiększając nawet 1000 krotność swojej wagi
      -neutralizuje wolne rodniki
      -chroni komórki przed stresem oksydacyjnym
      -powoduje silna stymulacje komórkową
       

      Wskazania do zabiegu z użyciem Idune:
      -starzenie się skóry (Twarz / Szyja / Dekolt / Ręce)
      -utrata kolorytu skóry
       
       
      Jak wygląda zabieg?
      -zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym kremem Emla. Preparat podawany jest w postaci mikrodepozytów w wybrana okolice skóry. Po zabiegu skóra może  być delikatnie zaczerwieniona. Mogą pojawić się siniaki które ustępują w ciągu 10-14 dni. Zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępie 3-4 tygodni. Terapia podtrzymująca: 1 zabieg co 6 miesięcy.
       

       
      HYDROBALANS RESTYLANE / SKINBOOSTERS

      Restylane reprezentuje nową rodzinę kwasu hialuronowego opartą na opatentowanej technologii NASHA (stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego). Służy do:
       
      -rewitalizacji, odmładzania, nawilżania skóry: twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.
      -pobudza syntezę kolagenu
      -w  przypadku skóry wiotkiej przywraca jej  elastyczność i gęstość
      -utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry – hydrobalans
      -powoduje efekt liftingu
       
       
      Zabieg:
      -preparat może być podawany u osób w każdym wieku, które pragną aby skóra miała naturalny i zdrowy wygląd. Do osiągnięcia optymalnego efektu potrzebne są 3 zabiegi wykonywana w odstępach 3-4 tygodni. Cykl można powtarzać po 6 miesiącach.
       
       
       
       
      STRETCH CARE

      StretchCare to produkt o wyjątkowo skutecznej formule który zawiera:
       
      -kwas hialuronowy
      -DMAE
      -witaminę B5
      -pierwiastki śladowe: Cu-Zn
       
       
      Jaki efekt daje mezoterapia z użyciem StretchCare?
      -efekt liftingu i naprężenia skóry - dzięki obecności DMAE
      -poprawa jakości skóry - dzięki kwasowi hialuronowemu i jego właściwościom nawilżającym oraz odbudowującym komórki
      -wzmocnienie naturalnych mechanizmów obronnych skóry - pierwiastki śladowe oraz witamina B5 wspólnie wzmacniają naturalne mechanizmy obronne skóry przeciwko wolnym rodnikom, co skutkuje młodszą i świeżej wyglądającą skórą
      -zmniejszenie  efektu rozciągnięcia - DMAE wzmacnia poluzowane włókna kolagenowe, co zmniejsza szerokość uszkodzeń skóry oraz łagodzi efekt typowej dla nich pigmentacji
      -twarz i ciało - dzięki efektowi wzmocnienia i tonizacji, StretchCare poprawia napięcie powierzchniowe skóry, szczególnie po zabiegu modelującym, liposukcji oraz przy opadaniu skóry w wyniku starzenia.


      Rezultaty.
      Skóra jest lepiej napięta i wzmocniona. Rysy twarzy się wyostrzają, owal twarzy staje się idealnie wyrzeźbiony i wyrazisty. Skóra jest gładsza, lepiej napięta, wzmocniona i  "podniesiona". Twarz odzyskuje poprzednie napięcie i elastyczność. Efekty rozciągnięcia w znacznym stopniu zostają złagodzone, a pigmentacja zdecydowanie mniej wyraźna (rozjaśnienie skóry). Zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów w odstępie miesięcznym.
        
       
       
      NICI PDO

      Implantacja nici PDO w skórze to przełomowa, szybka i bezpieczna procedura medycznego modelowania i korygowania skóry. PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się  z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Nici PDO pobudzają w tkankach produkcję kolagenu - który jest odpowiedzialny za napięcie i jędrność skóry, stymulują fibroblasty powodując pobudzenie syntezy elastyny - białka odpowiedzialnego za sprężystość skóry oraz kwasu hialuronowego. Nici po wprowadzeniu podskórnym tworzą rusztowanie dla skóry podtrzymując ją i napinając. Ich dłuższa obecność powoduje powstanie mikrozwłóknień, które po wchłonięciu nici nadal w sposób naturalny podtrzymują skórę. Technika wprowadzania nici PDO wykorzystuje naturalne linie napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.
       

      Efekty zabiegu:
      -lifting skóry
      -poprawa jędrności i sprężystości skóry
      -wygładzenie zmarszczek
      -odmłodzenie skóry
       
       
      Dla kogo przeznaczony jest zabieg z użyciem nici PDO?
      -zabieg jest dedykowany wszystkim osobom w wieku 30-65 lat z objawami wiotkiej skóry, którzy chcą poprawić owal twarzy, zredukować zmarszczki i poprawić jędrność skóry.
       
       
      Twarz – wskazania do zabiegu:
      -pionowe i poziome zmarszczki na czole
      -lifting czoła, wiotka, miękka tkanka
      -dolna powieka - wiotkość, zmarszczki
      -policzki – opadająca, zwiotczała skóra
      -nadmiernie zarysowany fałd nosowo-wargowy lub marionetkowy
      -fałdy skóry na policzku
      -pomarszczone policzki
       

      Ciało – wskazania do zabiegu:
      -fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
      -ujędrnianie piersi
      -zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach
       

      Jak przebiega zabieg?
      -po znieczuleniu miejscowym w określony obszar zabiegowy wprowadzamy sterylną, bardzo cienką igłę, na której umieszczona jest nic PDO. Procedura trwa od 5 do 50 minut i w żaden sposób nie upośledza normalnego funkcjonowania pacjenta/tki. Po zabiegu w obszarze zabiegowym może wystąpić delikatne zaczerwienienie. Wszystkie efekty uboczne ustępują w przeciągu 24-48 godzin. Zabiegowi można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest żadnym przeciwwskazaniem.
       

      Jak długo utrzymują się efekty?
      Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.
       

      Czy mogą wystąpić skutki uboczne?
      Po zabiegu z użyciem nici PDO zwykle występuje drobne zaczerwienienie skóry, które znikają w ciągu kilku godzin. Mogą pojawić się siniaki ustępujące w przeciągu 10-14 dni. W następnej dobie po zabiegu można wykonać makijaż.
       

       
       
      AQUASHINE

      Aquashine jest preparatem do mezoterapii łączącym w sobie nieusieciowany kwas hialuronowy i kompleks peptydowy - którego celem jest nawilżenie i rozjaśnienie skóry. Efekty rozświetlenia skóry są widoczne już po pierwszym zabiegu!
       
       
      Wskazania do zabiegu
      -skóra odwodniona i pozbawiona blasku
      -nierówny koloryt skóry
      -utrata jędrności i napięcia skóry
      -drobne zmarszczki
       
      Jak wygląda zabieg?
      -zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym (krem Emla). Preparat podajemy bardzo cienką igłą. Po zabiegu mogą pojawić się zasinienia, które ustępują w ciągu 10-14 dni. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry i niewielki obrzęk, które ustępują w ciągu kilku godzin. W następnej dobie po zabiegu można wykonać makijaż. Zaleca się wykonanie 3 zabiegów co 1 miesiąc.
         
       
        
         

      Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Opole, Gliwice, Bytom, Zabrze, Nysa, Rybnik, Racibórz, Tarnowskie Góry, Chorzów, Tychy, Żory, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Ruda Śląska, Olkusz, Pyskowice, Wodzisław Śląski, Żory, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Jaworzno, Mikołów, Orzesze, Pszczyna, Czechowice Dziedzice, Cieszyn, Ustroń, Bielsko Biała, Żywiec, Nowy Sącz, Krynica Zdrój, Limanowa, Piwniczna, Brzesko, Bochnia, Tarnów, Nowy Targ, Wadowice, Skoczów.

         
           
       
       
        
      a.d. 2020
                    
      dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
      GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
                    
      EMAIL: biuro@estei.pl
      TEL: +48 517 056 831

      czynne 08.00-22.00
                    
      "Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
      KRS: 0000754277
      NIP: 7492102996
      Regon: 381627880
                    
      ©Copyright 2007 - 2020  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
      Wróć do spisu treści