+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
  

Odstające uszy - przyczyny zabieg

 
 
Odstające uszy. Zabieg u Mężczyyzny Faceta Plastry Opaska na odstające uszy ucho bez operacji klej Dziecko Chłopiec Dziewczynka Nastolatek Dorosła Osoba Kobieta Mężczyzna Gojenie Przeciwskazania Polecane Bezpieczne Trwałe Zabiegi Cena Opinie Tanio Gdzie Forum Cennik Opinie cennik polecane. Gabinet Klinika Gdzie Do Kogo.
 
  

Uszy odstają co zrobić?

Jedno ucho odstaje?


 
Odstające uszy
Tak zwane odstające uszy to deformacja okolicy małżowin usznych o charakterze wrodzonym. Nie wynika jednak z współistnienia innych wad czy zespołów genetycznych. Jest uznawana za defekt kosmetyczny. Dotyczy około 5% populacji i występuje zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. W zdecydowanej większości przypadków jest sporadyczna, aczkolwiek czasem może występować dziedzicznie.
 
 
 
Odstawanie uszu może powstawać wskutek zadziałania różnych mechanizmów. Najczęstszą przyczyną tego defektu jest brak wykształconego fałdu grobelkowego, lub zbyt płaski fałd grobelkowy, czego rezultatem jest zawijanie się ucha do przodu. Również obecność zbyt dużej i głębokiej muszli małżowinowej może być przyczyną mechanicznego oddalania się ucha od czaszki.
 
 
 
Innymi przyczynami, w rezultacie których dochodzi do powstania odstających uszu to niedostatecznie wykształcony obrąbek ucha, a także inne nieprawidłowości w rozwoju małżowiny ustnej. Ponadto, odstające uszy współistnieją z takimi wadami rozwojowymi uszu jak ucho filiżankowe (czyli zwinięte), ucho zwisające, ucho Macchiavellego i ucho satyra.
 
 
 
Odstające uszy to nie tylko defekt estetyczny. Stanowią również bardzo głęboki problem psychologiczny. Bardzo często są źródłem kompleksów i znacznego obniżenia samooceny, co niejednokrotnie przekłada się negatywnie na poczucie pewności siebie, czego implikacje w codziennym życiu są nietrudne do przewidzenia. Na szczęście współczesna chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna mają do zaoferowania rozwiązania pozwalające uporać się z tym problemem.
 
 
 
Odstające uszy – Otoplastyka chirurgiczna
 
Najbardziej klasyczną metodą eliminowania problemu odstających uszu jest standardowy zabieg chirurgiczny zwany otoplastyką. Jest to procedura zapewniająca trwały efekt. Charakteryzuje ją wysokie bezpieczeństwo.
 
 
Do zabiegu wymagane jest odpowiednie przygotowanie. Bardzo ważny jest dokładny wywiad i konsultacja lekarska, celem ustalenia ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia operacji. Należy również wykonać podstawowe badania laboratoryjne, uwzględniające oznaczenie morfologii krwi i parametrów układu krzepnięcia. Jest to niezbędne aby maksymalnie zmniejszyć ryzyko krwawienia po zabiegu.
 
 
 
Z tego względu na tydzień przed zabiegiem należy odstawić wszelkie leki mogące wpływać na krzepliwość krwi. Przed operacją należy być na czczo. Samą procedurę rozpoczyna się od oznaczenia na skórze linii cięcia w zależności od oczekiwanego efektu. Następnie aplikowane jest znieczulenie miejscowe.
 
 
 
Chirurg wykonuje cięcia w tylnej części małżowiny usznej i usuwa nadmiar skóry. W następnej kolejności modyfikuje się kształt ucha przez regulację chrząstki. Niekiedy, jeśli jest ona za duża, fragment jest usuwany. Po uzyskaniu pożądanego efektu dokonuje się zszycia ran operacyjnych i założenie opatrunku.
 
 
 
Z uwagi na lokalizację cięć, blizny są praktycznie niewidoczne. Pacjent po zakończeniu zabiegu wychodzi do domu. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja operowanej okolicy – zmiana opatrunku zgodnie z zaleceniami, unikanie ekspozycji na słońce itp.
 
 
 
Jak każdy zabieg operacyjny, chirurgiczna korekcja odstających uszu obarczona jest ryzykiem powikłań, którego nie da się całkowicie wyeliminować mimo prawidłowego przebiegu zabiegu oraz okresu pooperacyjnego. Do najczęstszych należą krwawienia, obrzęki, krwiaki oraz zakażenia rany. Niekiedy może również dojść do powrotu małżowiny usznej do pierwotnego kształtu, co wymaga powtórzenia zabiegu.
 
 
 
Niechirurgiczna korekcja odstających uszu – Nici Aptos
 
Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos wpisuje się w grupę metod określanych jako lifting bez skalpela. Ta procedura nosi również inną nazwę – Excellence Light Lift. Jest to innowacyjna metoda bazująca na niciach caprolac wykonanych z włókien z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Nici te są zintegrowane z igłą i wykorzystują technologię znaną już wcześniej (choćby z nici PDO czy innych rodzajów nici liftingujących). Istotną różnicą jest to, że technologia nici Aptos bazuje głównie na materiałach rozpuszczalnych, jednakże do przeprowadzania zabiegów korekcji odstających uszu wykorzystuje się nici nierozpuszczalne, dzięki czemu uzyskany rezultat jest trwały.
 
 
 
Dzięki zintegrowaniu nici z igłą możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań. Materiał, z którego wykonane są nici Aptos stymulują wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego, który wykazuje duże powinowactwo do wody. Powoduje to zwiększenie uwodnienia i nawilżenia skóry, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia jej napięcia, poprawienia jędrności, a co za tym idzie odmłodzenie wyglądu.
 
 
 
Zabieg korekcji odstających uszu z wykorzystaniem nici liftingujących Aptos jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i praktycznie bezbolesnym. Jedyne uczucie dyskomfortu, jakie może mu towarzyszyć jest niewielkie ukłucie podczas przebijania skóry igłą. Jest ono porównywalne do uczucia przebicia ucha celem założenia kolczyka. Procedura przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym za pomocą kremu zawierającego środek anestetyczny. Kolejnym etapem zabiegu jest wprowadzenie nici w skórę właściwą dzięki specjalnym igłom, zintegrowanym z nicią. Czas trwania zabiegu wynosi około godziny.
 
 
 
Nici umieszczane są pod powierzchnią skóry i powodują zbliżenie się małżowin usznych do powierzchni głowy, dzięki czemu eliminowany jest problem odstających uszu. Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, stosowanie nici Aptos jest przeciwwskazane w niektórych grupach pacjentów. Są to standardowe sytuacje, w których generalnie nie powinno się wykonywać zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich między innymi aktywne choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, przewlekłe poważne choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia krzepnięcia, a także aktywne stany infekcyjne w obrębie skóry.
 
 
==============
 
Plastyka uszu bez skalpela dzięki niciom Aptos
 
Zalety zabiegu:
 
krótka rekonwalescencja
 
minimalnie inwazyjny – brak blizn
 
odczucia bólowe tylko podczas podawania znieczulenia miejscowego
 
wysoka skuteczność – dobry efekt estetyczny
 
 
 
Odstające uszy można skutecznie leczyć zabiegiem, który nie wymaga długich przerw w pracy. Po zabiegu konieczne jest noszenie opaski uciskowej przez 2 tygodnie przez 24 godziny i kolejne 4 tygodnie przez 12 godzin dziennie, można na noc.
 
Przez kilka dni może się utrzymywać obrzęk i siniaczki, które samoistnie ustępują.
 
 
 
 
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Nietrzymanie Moczu
pupuszczanie mikcja
Plastyka Warg Sromowych. Ile to kosztuje, ceny.
wargi sromowe plastyka dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Odmłodzenie Twarzy
Odmłodzenie Twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy - wypełnianie
bruzdy nosowo wargowe dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:

 
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści