+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści

Piersi powiększanie Korekcja Niechirurgiczna Małego Biustu

POWIĘKSZANIE

Małe piersi powiększanie korekcja zabiegi cena zabieg gdzie
 
 
 
 
 
 
Piersi powiększanie Korekcja Niechirurgiczna Małego Biustu Powiększenie Biustu Opinie cennik polecane. Nieoperacyjne metody powiększania piersi Wyrównywanie asymetrii Katowice Śląsk Opolskie Opole Kędzierzyn Gliwice Zabrze Rybnik Bytom Chorzów Sosnowiec Dąbrowa Gabinet Klinika Gdzie Leczenie Do Kogo Gojenie Forum Blog - Katowice Śląsk Gliwice Chorzów Bytom Zabrze Rybnik Opole Opolskie Bielsko Biała Żywiec Olkusz Chrzanów Tychy Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Siemianowice Śląskie Czeladź Siewierz Ustroń Wisła Żory Częstochowa Nowy Sącz Krynica Zdrój.
  

PIERSI powiększanie

   
 

Wolumetria biustu


 
Jeżeli nie chcesz poddać się operacji plastycznej piersi istnieje bezinwazyjna metoda powiększania piersi!

 
Powiększanie piersi, powiększanie biustu – to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w chirurgii plastycznej. Powiększanie biustu (plastyka piersi) wykonujemy zarówno metodą, polegającą na przeszczepie własnej tkanki tłuszczowej – lipofilling, jak i z użyciem implantów piersi.
 

Implanty dają uniesienie biustu i poprawiają kształt, tłuszczu natomiast daje naturalny wygląd. Lipofilling, to bezpieczna, mało inwazyjna metoda powiększania piersi bez użycia implantów – zabieg wstrzyknięcia do piersi tłuszczu pobranego drogą liposukcji z innego miejsca. Przeszczep tłuszczu to alternatywa dla kobiet, które obawiają się operacji plastycznej biustu ze wszczepianiem silikonowych protez.
 

      
 
 
 
 
  

Do kogo adresowany jest zabieg powiększania piersi?

 
 
 
Wskazania do przeprowadzenia zabiegu powiększenia piersi obejmują dwie główne grupy. Pierwszą z nich stanowią, jak łatwo można się domyślić, wskazania stricte estetyczne. Procedurę tę wykonuje się u kobiet, które nie są zadowolone z kształtu bądź rozmiaru (lub też obu tych cech) swoich piersi. Pozwala to na poprawienie estetyki wyglądu, a także poczucia własnej wartości i atrakcyjności. Drugą grupę stanowią tak zwane wskazania rekonstrukcyjne.
 
 
W te wskazania wpisują się po pierwsze pacjentki, u których wcześniej przeprowadzono nieudane próby korekcji wyglądu i rozmiaru piersi, których efektem jest ich zniekształcenie. Po drugie, do grupy tej zaliczane są tak zwane zabiegi onkoplastyczne. Polegają one na rekonstrukcji piersi u pacjentek leczonych operacyjnie z powodu raka piersi. Zabiegi te są często okaleczające. Niejednokrotnie wiążą się z koniecznością amputacji piersi, bądź też usunięcia jej znaczącej części, efektem czego jest zniekształcenie piersi i niejednokrotnie ich znaczna asymetryzacja.
 
 
Dzięki zabiegom rekonstrukcyjnym przywracane jest pacjentkom poczucie ich własnej atrakcyjności. W dzisiejszych czasach co raz częściej wykonuje się te procedury podczas jednego zabiegu (np. mastektomia podskórna z wszczepieniem implantu), dzięki czemu pacjentka pomimo przeprowadzenia zabiegu usunięcia miąższu piersi, praktycznie nie ma szansy zauważenia jej braku.
   
  
    
 
 
 
 
     
 

Podniesienie piersi - tzw. lifting biustu



Czasami oprócz powiększania konieczny jest zabieg podniesienia – lifting piersi.
Proponuję zabieg: kliknij
   
   
        
 
 
 
 
  
 
Powiększanie piersi implantami

 
Jednym z elementów ciała wpływających na poczucie kobiecości są piersi. Są one niejako uważane za atrybut kobiecości. Są one również częstym źródłem kompleksów. Obecnie media przepełnione są atrakcyjnymi wizerunkami gwiazd, na które zazwyczaj pracuje sztab wizażystów, fotografów, specjalistów od prezentowania się. Rzadko kiedy ma to realne przełożenie na prawdziwe życie i codzienność. Jednakże współczesna medycyna wychodzi na przeciw potrzebom kobiet, które nie są zadowolone z tego aspektu swojego wyglądu. Co raz bardziej popularne staje się powiększanie piersi przy pomocy implantów.
 
 
     
 

Rodzaje implantów


Powiększanie piersi z wykorzystaniem implantów jest powszechnie znanym zabiegiem, między innymi dzięki temu, że często poddają się mu osoby znane z ekranu, sceny czy estrady. Figuruje obecnie przekonanie i stereotyp, że zabieg powiększenia piersi to implantacja silikonu. Z procedurą tą związane jest również wiele mitów (na przykład to, że implanty gwiżdżą bądź pękają w samolocie). Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach istnieje kilka rodzajów implantów, a także kilka ich podziałów na podstawie różnych kryteriów. Każdy z rodzajów implantów ma swoje zalety i wady. Podczas wizyty lekarskiej przed planowanym zabiegiem, lekarz i pacjentka wspólnie ustalają i dobierają ten typ, który w konkretnym przypadku będzie optymalny dla spełnienia swojego zadania.

  
   
Implanty wypełnione solą fizjologiczną

Charakteryzują się one bardzo wysokim bezpieczeństwem, ponieważ w przypadku wydostania się wypełniacza poza implant, dochodzi do wchłonięcia soli fizjologicznej przez tkanki. Z racji, że jest to płyn bezpieczny dla organizmu, nie powoduje wystąpienia żadnej reakcji zapalnej ani innych niepożądanych efektów ze strony ustroju.
Ponadto są one przepuszczające dla promieniowania rentgenowskiego, dzięki czemu nie stanowią utrudnienia przy wykonywaniu badań obrazowych piersi takich jak badanie mammograficzne. Ich znaczącą wadą jest fakt, że istnieje wysokie ryzyko utraty ich objętości na przestrzeni nawet kilku lat. Ponadto ich konsystencja jest mniej zbliżona do naturalnej niż w przypadku niektórych implantów innego typu.
 
 
 
Implanty wypełnione żelem silikonowym
 
Konsystencja tego rodzaju implantów jest bardzo zbliżona do fizjologicznej konsystencji piersi. Ponadto ryzyko wydostania się żelu silikonowego poza implant jest bardzo niskie, co nie dość, że warunkuje ich bezpieczeństwo, to jeszcze zmniejsza ryzyko utraty przez implant objętości.
Ponadto, z uwagi na fakt, iż żel silikonowy może występować w różnej konsystencji, począwszy od całkowicie płynnej aż do zupełnie stałej, możliwe jest łączenie różnych stanów skupienia żelu w implancie, co dodatkowo wpływa na poprawę odtworzenia fizjologicznej konsystencji piersi. Jednakże przezierność żelu silikonowego dla promieniowania rentgenowskiego, a także fal ultradźwiękowych jest bardzo niska.
 
W związku z powyższym obrazowa kontrola piersi, a także diagnostyka ich chorób jest bardzo utrudniona. W razie konieczności jej przeprowadzenia niezbędne jest zastosowanie specjalnych technik, a także udziału radiologa o dużym doświadczeniu. Co prawda, jak powyżej wspomniano, do wydostania się żelu silikonowego poza implant dochodzi niezwykle rzadko, to jednak jeśli do niego dojdzie może się to wiązać z niepożądanymi skutkami, takimi jak choćby stan zapalny. Żel silikonowy nie jest bowiem wchłaniany przez organizm i jest traktowany jako ciało obce.
 
 
 
Implanty o gładkiej powierzchni
 
 Ten rodzaj implantu jest obecnie bardzo rzadko stosowany. W przypadku jego zastosowania u osoby ze skąpo rozwiniętą podskórną tkanką tłuszczową, pofałdowanie powierzchni implantu jest praktycznie niewidoczne. Ponadto, w przypadku implantu o gładkiej powierzchni, występuje dużo większe ryzyko wytworzenia się torebki włóknistej wokół implantu, co w efekcie może powodować nawet zniekształcenie piersi.
 
 
 
Implanty pokryte pianką poliuretanową
 
 W dzisiejszych czasach ten rodzaj implantów zyskuje co raz większą popularność. Charakteryzują się one konsystencją najbardziej zbliżoną do naturalnej. Ponadto, pokrycie powierzchni pianką poliuretanową zdecydowanie zmniejsza ryzyko przemieszczenia się implantu, a także wytworzenia się torebki włóknistej.
 
 
  
Implanty teksturowe
 
 Ten rodzaj implantów jest obecnie najczęściej i najchętniej stosowany w celu powiększania piersi. Charakteryzują się obecnością powierzchni cechującej się dużą porowatością, co powoduje znikome ryzyko wytworzenia się torebki włóknistej o grubych ścianach wokół implantu.
 
 
  
Implanty okrągłe
 
Ten kształt implantu wymaga wykonania znacznie mniejszego nacięcia w piersi celem jego implantacji. Znajduje on zastosowanie przede wszystkim w korekcji piersi płaskich, ale za razem nie opadających. Sprawdzają się one w przypadku, kiedy powiększanie piersi przebiega w stopniu umiarkowanym, ponieważ w przypadku wszczepiania implantów o dużych rozmiarach, istnieje ryzyko nadmiernego uwypuklenia górnego bieguna piersi, przez co traci ona swój naturalny kształt. Ich wadą jest fakt, iż są one wypełnione żelem silikonowym o konsystencji płynnej. Oznacza to, że w przypadku wydostania się go na zewnątrz implantu, konieczna jest interwencja chirurgiczna mająca na celu usunięcie uszkodzonego implantu oraz wyczyszczenie loży po nim.
 
 
 
Implanty anatomiczne
 
Ten kształt implantu znajduje zastosowanie przede wszystkim w celu korygowania kształtu piersi opadających, oraz asymetrycznych. Pozwala na uzyskanie anatomicznego, naturalnego kształtu piersi. Wymaga on przeprowadzenia nieco większego cięcia w obrębie piersi. Jest również obarczony większym ryzykiem przemieszczenia, co powoduje zniekształcenie piersi.
Proces ten wiąże się z koniecznością interwencji chirurgicznej mającej na celu skorygowanie położenia implantu. Ten rodzaj implantu charakteryzuje się większym bezpieczeństwem, z uwagi na fakt, że jego wypełnienie stanowi żel silikonowy o konsystencji stałej. Dzięki temu nawet w przypadku uszkodzenia implantu, nie dochodzi do wydostania się żelu poza jego obręb.
 

        
 
 
 
 
   
 
Wykaz badań potrzebnych do kwalifikacji zabiegowej:
  • grupa krwi
  • morfologia
  • OB
  • wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR),
  • kreatynina
  • poziom glukozy
  • elektrolity (Na, K)
  • badanie ogólne moczu
  • szczepienie p/WZW B
  • Bilirubina
  • ALAT, ASPAT
  • antygen anty HBs
  • przeciwciała HCV
  • Ultrasonograf piersi
 

 
 
 
 
 
     
 
Plastyka piersi – jak przygotować się do operacji?
 
Dla uzyskania optymalnego efektu zabiegu powiększania piersi, kluczowe jest odpowiednie dobranie implantu. Obecnie odbywa się to za pomocą specjalnych technologii komputerowych i oprogramowania (Quantificare), które na podstawie wprowadzonych parametrów pacjentki w stanie aktualnym, a także efektu, który chce się osiągnąć, dokonują szeregu skomplikowanych obliczeń matematycznych. W ich efekcie powstaje trójwymiarowy model umożliwiający wizualizację spodziewanego efektu, a także dobór odpowiedniego implantu oraz techniki zabiegu.
 
 
     
 
Jak wygląda zabieg?
 
Zabieg powiększania piersi metodą wszczepiania implantów jest procedurą chirurgiczną, tak więc konieczne jest przeprowadzenie znieczulenia ogólnego. Istnieje kilka możliwych lokalizacji przeprowadzenia linii cięcia chirurgicznego. Zazwyczaj wykonywane one są w fałdach skórnych.
Najchętniej wykorzystywanym dostępem jest cięcie w fałdzie podpiersiowym. Daje ono największy wgląd i kontrolę nad polem operacyjnym, a także zapewnia najszybsze gojenie się rany.
 
Wykazano również, że u pacjentek, u których operacja została przeprowadzona z tego dostępu, wystąpił znacznie mniejszy odsetek powikłań w porównaniu do kobiet zoperowanych z wykorzystaniem innych dostępów. Ponadto przeprowadzenie cięcia chirurgicznego w tym miejscu sprawia, że blizna po zagojeniu się rany pozostaje niewidoczna. Inne przykładowe dostępy to fałd pachy, czy cięcie poprowadzone wzdłuż granicy otoczki brodawki sutkowej. To ostatnie jest chętnie wykorzystywane w przypadku korekcji tak zwanych piersi tubularnych.
 
Wybór miejsca i sposobu wszczepienia implantu, a także jego zamocowania, dyktowany jest uwarunkowaniami anatomicznymi pacjentki. Po wykonaniu nacięcia, chirurg wytwarza przestrzeń, w którą zostanie wprowadzony implant. Najczęściej jest ona zlokalizowana albo bezpośrednio pod tkanką gruczołu piersiowego, albo pod mięśniem piersiowym większym. Ta druga lokalizacja jest chętniej wykorzystywania z kilku powodów.
 
Po pierwsze znacząco mniejsze jest ryzyko wytworzenia się torebki włóknistej wokół implantu. Drugi powód, ta lokalizacja implantu wpływa korzystnie na naturalność wyglądu górnego bieguna piersi. Kolejny powód, u kobiet, u których implant został wszczepiony pod mięśniem piersiowym, dużo łatwiejsza jest diagnostyka chorób piersi wykorzystująca ultrasonografię czy też promieniowanie rentgenowskie (mammografia).
 
 
     
 
Odmiany zabiegu
 
 Na przestrzeni kilku ostatnich lat co raz chętniej wykorzystywana jest tak zwana technika Dual Plane. Jej istotą jest wszczepienie implantu zarówno pod mięsień piersiowy większy, jak i pod tkankę gruczołu piersiowego z zachowaniem różnych proporcji. Ich stosunek zależy po pierwsze od wyjściowego wyglądu piersi i uwarunkowań anatomicznych pacjentki, a po drugie z oczekiwanym efektem, co wiąże się bezpośrednio z rodzajem niezbędnego do zastosowania implantu.
 
Istnieje kilka rodzajów modyfikacji tej technologii różniących się proporcjami powierzchni implantu umieszczonego w danej przestrzeni. Przykładowo technika Dual Plane 1 stosowana w przypadku piersi płaskich nieopadających, charakteryzuje się umieszczeniem 80-90% implantu pod mięśniem piersiowym większym, z pozostawieniem jego dolnej części bezpośrednio pod gruczołem piersiowym. Modyfikacja Dual Plane 2 stosowana jest w przypadku piersi umiarkowanie opadających polega na umieszczeniu pod mięśniem piersiowym około 70% implantu.
 
Jeszcze bardziej zaawansowaną i nowoczesną metodą wszczepiania implantów jest tak zwana Multi Plane. Polega ona na połączeniu Dual Plane z dodatkową plastyką piersi z wykorzystaniem płatów skórno-mięśniowych.
 
 
 
 Przebieg zabiegu

Czas trwania zabiegu może być zróżnicowany, średnio trwa on około 1 godziny. Po zakończeniu operacji rany zamyka się wchłanialnym szwem kosmetycznym i zabezpiecza opatrunkiem.
  
   
 
 
 
 
Okres pozabiegowy

Pierwsze dni po zabiegu mogą przebiegać ze znacznym osłabieniem oraz dolegliwościami bólowymi. Brodawki sutkowe są wrażliwe, wręcz tkliwe. Mogą pojawiać się podbiegnięcia krwawe i wynaczynienia w okolicy rany pooperacyjnej. Należy również mieć świadomość możliwości utrzymywania się obrzęku piersi o umiarkowanym nasileniu nawet do 2 miesięcy po przeprowadzonej operacji. Powrót do pełnej aktywności zazwyczaj nie zajmuje więcej niż kilkanaście dni.
  
    
 

Zalecenia pooperacyjne:

 
 Przez okres 3 miesięcy nie można leżeć na brzuchu, opalać się i przegrzewać piersi. Unikać sauny, solarium, wysiłku fizycznego i sportu.
W pierwszych tygodniach po operacji przeważnie zalecane jest noszenie bandaża lub pasa uciskającego piersi od góry i elastycznego biustonosza.
Na miejsca zasinione stosować żel Lioton 1000 lub maść z Arniką po zdjęciu opatrunków i zgodzie lekarza. Na blizny stosować maść Linomag, następnie żel silikonowy lub plastry silikonowe, ewentualnie laser frakcyjny.
 
  • Unikać noszenia stanika z fiszbinami
  • Nie prowadzić samochodu przez 2 tygodnie po zabiegu
  • Po 10 dniach po zabiegu usunąć ewentualnie szwy założone na skórę
  • Stosowanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, i innych wg zaleceń
  •  Po dwóch tygodniach zalecane jest masowanie piersi. Masaż należy wykonywać codziennie. Ogranicza to ryzyko rozwoju torebki dookoła protezy.
   
 
   
Czy po wszczepieniu implantów piersi możliwe jest karmienie piersią?
  
Potencjalna możliwość karmienia piersią po wszczepieniu implantów jest duża. Wiele kobiet po przeprowadzonym zabiegu karmi swoje dzieci bez przeszkód. Silikon ani inne materiały, z których wykonywane są implanty nie przedostają się do mleka. Jednakże przy dokonywaniu nacięć w okolicy brodawki może dojść do mikrouszkodzeń, które uniemożliwiają karmienie piersią. Ponadto stany zapalne dotyczące piersi występujące niejednokrotnie w czasie ciąży i połogu mogą spowodować zaciśnięcie torebki łącznotkankowej wokół implantu co znacznie utrudnia karmienie piersią, jednakże zastosowanie antybiotyku już na wczesnym etapie zapalenia pozwala na znaczne zmniejszenie ryzyka wpływu na możliwość karmienia.
 
 
      
 
Czy implanty piersi mogą wpływać na wynik mammografii?
 
 Implanty piersi, zwłaszcza te wykonane z silikonu mogą wpływać na zaburzenie obrazu badania mammograficznego. Jednakże można sobie z tą kwestią poradzić bez większego problemu. Bardzo ważne jest, by przed badaniem poinformować osobę wykonującą mammografię. Umożliwia to optymalne ułożenie piersi do badania uwzględniając obecność implantów tak, aby jego wartość diagnostyczna była potencjalnie jak największa. W razie wątpliwości wskazane jest wykonanie dodatkowych badań takich jak USG czy rezonans magnetyczny piersi.
 
 
      
 
Czy zastosowanie implantów silikonowych może zwiększać ryzyko wystąpienia raka piersi?
  
Jak dotąd żadne z przeprowadzonych badań nie wykazało, by istniał jakikolwiek związek przyczynowo-skutkowy między wszczepianiem implantów silikonowych a ryzykiem wystąpienia raka piersi.
  
 
   
 
Czy implanty piersi mogą pozostać na całe życie?
 
 Zazwyczaj przychodzi moment, kiedy implanty piersi powinny być wymienione. Nie są one bowiem wyrobem, który z zasady jest przeznaczony na całe życie. Czas, po którym implanty piersi muszą być wymienione jest bardzo zróżnicowany i u każdej kobiety inny. Może on wahać się od kilku dni nawet do kilkunastu lat. Wynika to z wielu różnych przyczyn, do których należą między innymi zmiana oczekiwań pacjentki, opróżnienie implantu czy też jego przemieszczenie.
 
     
 
Czy opalanie się na słońcu bądź korzystanie z solarium jest dozwolone?

Przez co najmniej rok od przeprowadzenia zabiegu należy unikać opalania miejsca nacięcia, gdyż działanie promieniowania UV może wpływać na pogorszenie wyglądu blizny. Ponadto należy pamiętać, iż promienie słoneczne czy solaryjne powodują często nagrzanie implantu, a jego ochłodzenie zajmuje więcej czasu niż potrzebuje na to ciało. Istotne jest by podkreślić, że udowodniono, iż korzystanie z solarium ma bezpośredni związek z powstawaniem nowotworów złośliwych skóry, a w szczególności czerniaka.
 

      
 
Czy wszczepienie implantu powoduje utratę czucia w brodawce sutkowej?
  
Jest to bardzo indywidualna kwestia. Wszczepienie implantu może powodować zmiany we wrażliwości brodawki sutkowej na bodźce. Może ona ulec zarówno zmniejszeniu, ale i zwiększeniu. Nasilenie tych zmian jest bardzo zróżnicowane, tak jak czas ich trwania. Zmiany te mogą bowiem występować jedynie przez jakiś czas, ale mogą również pozostać do końca życia.
     
     
   
 
 
   
        

Może Cię zainteresuje:


 
Wargi sromowe
Wargi sromowe dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Piersi - Uniesienie Nićmi
Piersi - Uniesienie Nićmi dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Implanty Motiva
implanty motiva  zabieg
Ile kosztuje powiększanie piersi
Ceny zabiegów powiększania piersi śląsk  katowice opolskie
Powiększanie piersi własnym tłuszczem
Powiększanie piersi własnym tłuszczem korekta  A. Ledniowska
Penis powiększanie
Penis powiększanie - możliwe zabiegi Grzegorz Ledniowski  dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:

 
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści