+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
 
INDEX zabiegów

Piękny uśmiech gładka twarz nici PDO Zwiotczała skóra

niechirurgiczny łagodny lifting twarzy

PDO nici cena zabieg gdzie
 
 
Piękny uśmiech gładka twarz Pomarszczone policzki Zwiotczała skóra Zredukowanie zmarszczek na twarzy policzkach szyi Poprawa jędrności skóry Nici PDO Zabieg Cena zabiegu Efekty Opinie Tanio Cennik Korekcja Gabinet Klinika Gdzie Leczenie Do Kogo Gojenie Przeciwskazania Forum Blog Polecane - Katowice Śląsk Gliwice Chorzów Bytom Zabrze Rybnik Opole Opolskie Bielsko Biała Żywiec Olkusz Chrzanów Tychy Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Siemianowice Śląskie Czeladź Siewierz Ustroń Wisła Żory Częstochowa Nowy Sącz Krynica Zdrój.
 
 
®

Zastosowanie nici PDO w liftingu twarzyCENA OD: prosimy o kontakt e-mail bądź telefoniczny
CZAS ZABIEGU: od 60_minut
LICZBA POWTÓRZEŃ: 1_RAZ/12_MC
ZNIECZULENIE: miejscowe
EFEKTY ZABIEGU: poprawa wyglądu skóry twarzy, szyi i dekoltu. Wygładzenie skóry, korekta zmarszczek.
SPECJ. WYKONUJĄCY ZABIEG: dr n. med. Agnieszka Ledniowska, lekarz
OPIEKA POZABIEGOWA: TAK
ZWOLNIENIE LEKARSKIE: TAK
WIZYTA KONTROLNA PO ZABIEGU: bezpłatnie
Odmładzanie z zastosowaniem nici PDO – alternatywa dla chirurgii plastycznej

 
 Chomiki, czyli opadające policzki, to skutek starzenia się skóry. Z pomocą przychodzą nici PDO, które dają efekt bezoperacyjnego liftingu twarzy.
 Nici mają stworzyć nowy stelaż, dzięki czemu uzyskujemy efekt ujędrnienia skóry. Dzięki stopniowemu rozpuszczaniu  w skórze, efekt jest długofalowy. Nici biodegradacji w ciągu kilku miesięcy rozpadając się do dwutlenku węgla i wody.
 
Dzięki stymulowaniu fibroblastów – odpowiedzialnych za produkowanie kolagenu i elastyny – dwóch włókien podporowych, skóra po zabiegu jest gęstsza, jędrniejsza i bardziej elastyczna.
 nici PDO – działanie


Nici PDO pobudzają proces neokolagenazy – stymulacje produkcji nowego kolagenu, który jest odpowiedzialny za napięcie i jędrność skóry. Nici mają za zadanie powodować mikro uszkodzenia na skórze, skurcze tkanki. Nie zmieniając rysów twarzy można uzyskać bardzo naturalny efekt odmłodzenia, liftingu twarzy.
 


nici PDO – bezpieczny, małoinwazyjny zabieg


Implantacja nici PDO w skórze to szybka i bezpieczna procedura medycznego modelowania i korygowania skóry. PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się  z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance.
 Nici po wprowadzeniu podskórnym tworzą rusztowanie dla skóry podtrzymując ją i napinając. Ich dłuższa obecność powoduje powstanie mikrozwłóknień, które po wchłonięciu nici nadal w sposób naturalny podtrzymują skórę. Technika wprowadzania nici PDO wykorzystuje naturalne linie na ciele człowieka.
 Dodatkowo nici PDO połączone z akupunkturą wzmacniają mięśnie i ścięgna.
 
 
 

nici PDO – czy warto stosować?
Zabieg z nićmi PDO to prosty, bezbolesny sposób aby zatrzymać proces starzenia się skóry.
 


nici PDO – efekt zastosowania samych nici bez haczykówEfekty zabiegu utrzymują się nawet do 3 lat. Pierwszy efekt poprawy wyglądu skóry uzyskuje się już po 3-4 tygodniach. Znaczna poprawa widoczna jest po 2-3 miesiącach kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen. Jest to doskonały sposób na poprawę urody. Uzyskujemy efekt odmłodzenia skóry bez użycia skalpela.
 
 
 • Rozjaśniamy i odmładzamy skórę
 • Likwidujemy opadające policzki
 • Lifting skóry
 • Zostają odbudowane i zregenerowane włókna kolagenowe w skórze
 • Poprawa jędrności i sprężystości skóry
 • Wygładzenie zmarszczek
 • Odmłodzenie skóry
 
 


nici PDO – dla kogo przeznaczony jest zabieg

 
Zabieg jest dedykowany wszystkim pacjentom w wieku 30-65 lat z objawami wiotkiej skóry, którzy chcą poprawić owal twarzy, zredukować zmarszczki i poprawić jędrność skóry.
 
 

Twarz, nici PDO – wskazania do zabiegu


 
 • pionowe i poziome zmarszczki na czole
 • lifting czoła, wiotka, miękka tkanka
 • dolna powieka - wiotkość, zmarszczki
 • policzki – opadająca, zwiotczała skóra
 • nadmiernie zarysowany fałd nosowo-wargowy lub marionetkowy
 • fałdy skóry na policzku
 • pomarszczone policzki
 
 
 
 

Ciało, nici PDO – wskazania do zabiegu


 
 • fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
 • ujędrnianie piersi
 • zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogachnici PDO – jak przebiega zabieg

 
-po znieczuleniu miejscowym w określony obszar zabiegowy wprowadzamy sterylną, bardzo cienką igłę, na której umieszczona jest nic PDO. Procedura trwa od 5 do 50 minut i w żaden sposób nie upośledza normalnego funkcjonowania pacjenta/tki. Po zabiegu w obszarze zabiegowym może wystąpić delikatne zaczerwienienie. Wszystkie efekty uboczne ustępują w przeciągu 24-48 godzin. Zabiegowi można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest żadnym przeciwwskazaniem.
 
 

nici PDO – jak długo utrzymują się efekty


 
Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.
 
 
 
 
nici PDO – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

 
ciąża i okres laktacji
choroba nowotworowa
otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
zaburzenia krzepliwości krwi
 
 
 
 
nici PDO – czy mogą wystąpić skutki uboczne

 
Po zabiegu z użyciem nici PDO zwykle występuje drobne zaczerwienienie skóry, które znikają w ciągu kilku godzin. Mogą pojawić się siniaki ustępujące w przeciągu 10-14 dni. W następnej dobie po zabiegu można wykonać makijaż.
 
 • obrzęk, siniaki i krwiaki
 • zakażenie, ziarniniak
 • migracja nici
 • urazy nerwów
 • infekcje
 • alergie, rumień, pokrzywka
 
 
 
Nici PDO
 
Nici PDO to syntetyczne, silne włókna, które – wprowadzone pod skórę – wywołują efekt liftingu i wygładzenia skóry.
 
Nici PDO w ciągu kilku miesięcy stopniowo się rozpuszczają, jednocześnie stymulując syntezę nowego kolagenu oraz elastyny. Dzięki zastosowaniu nici PDO skóra staje się gładsza, bardziej promienna i odmłodzona.
 
Efekt utrzymuje się do roku.
 
Nici PDO umieszczone są na cienkiej, sterylnej igle, przy pomocy której wprowadzana jest pod powierzchnię skóry. Nici umieszczane są w obrębie skóry właściwej, w ściśle określonych miejscach, gdzie stanowią swego rodzaju rusztowanie, na którym luźna, wisząca skóra zostaje naciągnięta i wygładzona.
 
Materiał z którego wykonane są nici, polidioksanon, jest bezpieczną substancją, która stymulując syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, utrzymuje skórę napiętą oraz nadaje jej świeży, wypoczęty i zdrowy wygląd.
 
Bardzo skuteczne są nici posiadające haczyki z 4 stron, stąd ich nazwa 4 D Barb – znacznie lepiej utrzymują się w tkankach, przez co dają lepszy efekt
 
Nici umieszczane są na granicy skóry i mięśni, dzięki czemu oddziałują zarówno na skórę, jak i mięśnie. Precyzyjna implantacja nici na odpowiedniej głębokości, w dokładnie określonych punktach, wywołuje natychmiastowy efekt liftingu w obrębie szyi i dolnej części twarzy. Nici umieszczane są wzdłuż naturalnych linii napięcia skóry, przez co wywołują efekt podobny do liftingu chirurgicznego.
 
Nici PDO założone w okolicy czoła powodują rozluźnienie mięśni i wygładzenie zmarszczek mimicznych. Pozwala to osiągnąć efekt podobny do tego, uzyskanego przy użyciu toksyny botulinowej. Przy czym, w porównaniu do toksyny botulinowej, efekt jest dyskretniejszy i bardziej naturalny.
 
Nici PDO pobudzają także krążenie krwi, co dodatkowo sprzyja syntezie kolagenu i elastyny. Już po kilku dniach od założenia nici widoczny jest efekt zdrowszej, bardziej promiennej skóry.
 
Jak wygląda zabieg z użyciem nici PDO?
 
Procedura założenia nici PDO jest prosta i szybka. Przed zabiegiem na skórę zostaje nałożony krem znieczulający. Dzięki temu zabieg jest zupełnie bezbolesny. Następnie lekarz zaznacza na skórze miejsca, w których umieszczone będą nici. W kolejnym etapie, za pomocą bardzo cienkiej igły (podobnej do tych stosowanych podczas akupunktury) umieszcza nici liftingujące we właściwych, wcześniej określonych miejscach. Cały zabieg trwa od 15 do 45 min, zależnie od obszaru poddawanego leczeniu.
 
Kiedy widoczne będą pierwsze efekty?
 
Pierwsze efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu, jednak na pełen rezultat należy poczekać ok. 3 miesiące. Tyle czasu zajmuje wytworzenie nowego kolagenu i elastyny.
 
Po zabiegu
 
Zabieg nie wymaga hospitalizacji. Po zabiegu na skórze może pojawić się lekki obrzęk i zasinienia, które przemijają w ciągu kilku dni. Zabieg nie pozostawia po sobie blizn. Nici ulegają rozpuszczeniu w ciągu kilku-kilkunastu miesięcy. Efekt końcowy jest bardzo naturalny.
 
W jakich częściach ciała można stosować nici PDO?
 
Nici stosowane są do liftingu i ujędrniania twarzy, szyi, dekoltu, piersi, ramion, brzucha i nóg.
 
Nici liftingujące PDO
 
Chyba każdy z nas zastanawia się czasem, jaki jest sekret długiej młodości. Istnieje wiele mitów na ten temat – kamień filozoficzny, dolina Shangri La, czy Fontanna Młodości znana chociażby z ostatniej części „Piratów z Karaibów”. Rzeczywistość jest jednak taka, że procesy starzenia się skóry prędzej czy później dotykają każdego.
 
Zmniejszenie ilości włókien kolagenowych, elastynowych, a także kwasu hialuronowego w skórze prowadzi do obniżenia jej napięcia i jędrności. Zanik tłuszczowej tkanki podskórnej powoduje ścieńczenie skóry. Powyższe procesy predysponują do powstawania zmarszczek, rozstępów, przebarwień, a także nawisów skórnych. Czy w związku z powyższym istnieje jakaś możliwość przynajmniej opóźnienia tych procesów?
 
Czym są nici liftingujące PDO?
 
Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących PDO wpisuje się w grupę metod określanych jako lifting bez skalpela. Są to bardzo silne włókna wykonane z syntetycznego materiału, do których przymocowana jest sterylna igła. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań. Dzięki ich oddziaływaniu na drodze różnych mechanizmów dochodzi do zwiększenia napięcia skóry, poprawienia jej jędrności, a co za tym idzie odmłodzenie wyglądu.
 
Jak one działają?
 
Mechanizm działania nici liftingujących PDO jest wielopłaszczyznowy i opiera się na przeciwdziałaniu procesom starzenia się skóry. Umieszczone precyzyjnie w skórze właściwej tworzą swoiste rusztowanie dla tkanek. Ponadto drażniąc miejscowo, stanowią bodziec stymulujący zachodzenie procesów regeneracyjnych skóry.
 
Pierwszym mechanizmem, na którym opiera się działanie nici liftingujących jest pobudzanie procesów kolagenogenezy, czyli powstawanie kolagenu. Jest to białko tworzące włókna będące rusztowaniem skóry. Dzięki temu zapewnia prawidłowe napięcie skóry.
 
Drugim aspektem oddziaływania nici liftingujacych, którego efektem jest odmłodzenie wyglądu skóry jest stymulacja elastynogenezy, to znaczy syntezy elastyny. Elastyna jest białkiem występującym w skórze, której zadaniem jest zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności.
 
Ponadto niektóre rodzaje nici na przykład typ Aptos powoduje inicjację wytwarzania kwasu hialuronowego. Jest to związek występujący praktycznie w całym organizmie, szczególnie w skórze,  a zwłaszcza młodej. Z biegiem czasu jego ilość ulega znacznemu zmniejszeniu.
 
Posiada on wysoką zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet do dwustu pięćdziesięciu molekuł wody). Dzięki zwiększaniu jego zawartości w skórze dochodzi do poprawienia jej nawilżenia. Efektem wyżej wymienionych procesów jest poprawa napięcia i jędrności skóry, a co za tym idzie odmłodzenie jej wyglądu.
 
Jak wygląda zabieg?
 
Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących PDO jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i praktycznie bezbolesnym. Jedyne uczucie dyskomfortu, jakie może mu towarzyszyć jest niewielkie ukłucie podczas przebijania skóry igłą. Na samym początku zaznaczane są strategiczne miejsca, w które nici będą wprowadzane. Następnie dokonuje się miejscowego znieczulenia za pomocą kremu zawierającego środek anestetyczny (na przykład EMLA).
 
Kolejnym etapem zabiegu jest wprowadzenie nici w skórę właściwą dzięki specjalnym igłom, przypominającym trochę te wykorzystywane do akupunktury. Czas trwania zabiegu jest zróżnicowany i zazwyczaj mieści się w przedziale od 15 do 45 minut, zdarza się jednak, że przeciąga się nawet do godziny. Wszystko zależy od tego, która okolica ciała poddawana jest procedurze odmładzania tą metodą, a także od stanu wyjściowego oraz oczekiwanego efektu końcowego.
 
Pierwsze rezultaty zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących PDO zauważalne są praktycznie natychmiast. Objawiają się one zdecydowanym zwiększeniem napięcia skóry. Na ostateczny efekt trzeba poczekać do sześciu tygodni.
 
Procedura ta charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem. Nie wymaga opieki anestezjologa ani hospitalizacji. Jednakże może wiązać się z niewielkiego stopnia niedogodnościami, pod postacią dyskomfortu mimicznego, niewielkich obrzęków i zasinień skóry, które ustępują samoistnie w ciągu dwóch tygodni po zabiegu.
 
Rekonwalescencja jako taka nie jest wymagana i praktycznie od razu po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Jednakże przez pierwszy tydzień należy dać skórze odetchnąć i ją oszczędzać. Zaleca sie unikania nadmiernej mimiki, długich rozmów, a także masaży w obrębie twarzy. Czynności te mogą bowiem spowodować przemieszczenie się nici przed ich ostatecznym ustabilizowaniem i brak optymalnego efektu leczenia. Ponadto nie zaleca się korzystania z peelingu, sauny i solarium.
 
Do kogo adresowany?
 
Wskazania do stosowania nici liftingujących PDO zawierają się w kilku grupach. Pierwszą z nich stanowią wskazania związane z przeciwdziałaniem efektów starzenia się skóry. Mogą być więc wykorzystywane do usuwania zmarszczek, nawisów skórnych, bruzd nosowo-wargowych, opadających policzków i generalnie ujędrniania wiotkiej skóry. Ponadto mogą być one stosowane w obrębie ciała na przykład w celu modelowania piersi czy przywracania struktury i wrażliwości skóry po zabiegach liposukcji.
 
Nici liftingujące PDO są również używane w zmniejszaniu skutków otyłości takich jak na przykład rozstępy (praktycznie w obrębie całego ciała).
 
U kogo przeciwwskazany?
 
Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, stosowanie nici liftingujących PDO jest przeciwwskazane w niektórych grupach pacjentów. Są to standardowe sytuacje,  w których generalnie nie powinno się wykonywać zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Należą do nich między innymi aktywne choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, przewlekłe poważne choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia krzepnięcia, a także aktywne stany infekcyjne w obrębie skóry.
 
 
 
   


Inne osoby przeczytały:


a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści