+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
  

Włosy wypadanie

Łysienie

 
 
Włosy wypadanie Sposoby na łysiznę zakola wysokie czoło Rzadkie delikatne włosy jak zagęścić Leczenie Zabieg Sposób Do Kogo Cena Gojenie Przeciwskazania Opinie Forum Blog Cennik Tanio Polecane Gabinet Klinika Gdzie Do Kogo.
 
   

Leczenie wypadania włosów


Leczenie wypadania włosów jest bardzo ważne ponieważ wypadanie włosów to często pojawiający się problem u kobiet i mężczyzn. Wypadanie włosów jest problemem, który odbija się na samopoczuciu człowieka. Szczególnie wtedy, gdy dotyczy kobiet, ale nie tylko. Również mężczyźni utożsamiają wypadanie włosów z brakiem atrakcyjności. Często kojarzy nam się to również ze starością. W związku z tym naukowcy zaczęli poszukiwać skutecznej metody, która zatrzyma proces wypadania włosów lub mu skutecznie zapobiegnie.
 
 
 

Sposoby na wypadanie włosów:

1. Mezoterapia – Dermapen
2. Karboksyterapia
3. Osocze bogatopłytkowe
4. Dr Cyj
 
 
 
Wypadanie włosów przyczyny
Leczenie wypadania włosów należy rozpocząć od diagnostyki. Trzeba znaleźć przyczynę wystąpienia tego problemu. Wypadanie włosów może być spowodowane złym sposobem odżywiania się, ale nie tylko. Poniżej znajdują się najpopularniejsze powody nadmiernego wypadania włosów oraz najskuteczniejsze metody leczenia. Osoby prowadzące niezdrowy styl życia, spożywające wysoko przetworzoną żywność i zażywające wielu używek nie dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Powoduje to pogorszenie się stanu skóry głowy i włosów oraz przyczynia się do uszkodzenia cebulek włosowych. Nieodżywione i uszkodzone cebulki włosowe są bezpośrednią przyczyną wypadania włosów. Można temu zapobiec wzbogacając swoją dietę w suplementy diety, które zawierają sporą dawkę kolagenu, skrzypu i siarki.
 
 
  
Problemy hormonalne
Wypadanie włosów spowodowane czynnikami hormonalnymi można efektywnie wyleczyć mezoterapią igłową. Lekarz dermatolog wstrzykuje odpowiedni koktajl substancji odżywczych w skórę głowy. Cebulki włosowe zostają odżywione. Po kilku zabiegach można zauważyć wyraźną poprawę kondycji i obecnie posiadanych włosów (stają się grubsze i mocniejsze) oraz pojawienie się nowych.
 
 
 
Stres
Nagle występujący problem nadmiernego wypadania włosów lub pogorszenia ich kondycji jest najczęściej związany ze stresem. Traumatyczne sytuacje w życiu pacjenta odciskają swe piętno na zdrowiu. Najszybciej można to zauważyć w pogorszeniu się kondycji skóry i włosów (często dochodzi do przedwczesnego pojawienia się siwizny). Stres bezpośrednio wpływa na spowolnienie krążenia krwi. Skóra głowy staje się mniej nawodniona a włosy zaczynają masowo wypadać. W tym przypadku również odpowiednią metodą będzie mezoterapia igłowa. Podane podskórnie substancje skutecznie hamują wypadanie włosów. Leczenie powinno być rozpoczęte jak najszybciej – wtedy osiągniemy zadowalające efekty w bardzo krótkim czasie.
 
 
Czynniki genetyczne
Najczęściej spotykanym rodzajem łysienia jest łysienie androgenowe. Jak sama nazwa wskazuje spowodowane jest męskimi hormonami – androgenami. Skłonności do takiego rodzaju łysienia są w dużej mierze dziedziczne. W tym przypadku również skuteczną metodą terapii będzie mezoterapia igłowa. W przypadku bardzo zaawansowanego problemu można również zastosować bardzo skuteczne leczenie chirurgiczne, czyli przeszczep włosów. Każdy pacjent przed podjęciem decyzji o przeszczepie powinien wypróbować inne, mniej inwazyjne metody leczenia. Postaraj się więc skonsultować ze specjalistą, postawić skuteczną diagnozę i podjąć odpowiednie leczenie, by znów móc cieszyć się gęstą fryzurą na swojej głowie.
 
 
 

Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?

Wiele osób boryka się z problemem nadmiernie przerzedzających się, wypadających włosów. Jest to dolegliwość uciążliwa i nieprzyjemna głównie ze względów estetycznych, może w efekcie prowadzić także do pojawiania się kompleksów, złego samopoczucia psychicznego i niskiego poczucia własnej wartości. Aby pozbyć się tego kłopotu, należy przede wszystkim wykryć właściwą przyczynę wypadania włosów. Nie jest to proste zadanie, gdyż powodów może być bardzo wiele: od uwarunkowań genetycznych lub problemy hormonalne, przez nadmierny stres, przemęczenie, nieodpowiednią dietę czy sposób pielęgnacji, aż po choroby skóry oraz infekcje ogólnoustrojowe.
 
  
 
Leczenie wypadania włosów – metody?
Sposobów leczenia wypadania włosów jest wiele. Dobór odpowiedniej metody terapii w dużej mierze zależy od przyczyny problemu oraz kondycji skóry głowy, cebulek i mieszków włosowych. Lekarz, przed podjęciem decyzji o sposobie dalszego postępowania, zwykle wykonuje serię potrzebnych badań. Coraz częściej korzysta się w tym celu z nowoczesnej technologii badania komputerowego.
 
 
 
Metody autologiczne
          Za najskuteczniejszy sposób zapobiegania wypadaniu włosów uważa się mezoterapię skóry głowy. Polega ona na wstrzyknięciu pod skórę, w miejscach największego przerzedzenia włosów odpowiednio dobranego preparatu. Do tego celu może służyć koktajl z peptydami jako czynnik wzrostu, osocze bogatopłytkowe lub własne komórki macierzyste. W przypadku zabiegu z osoczem bogatopłytkowym, od pacjenta pobiera się kilkanaście mililitrów krwi, a następnie odwirowuje się ją w odpowiednich parametrach, by uzyskać osocze bogatopłytkowe. Powstała substancja jest podawana na skórę głowy w czasie zabiegu intradermoterapii. Zabieg z użyciem komórek macierzystych jest stosowany wyłącznie u pacjentów, w których przypadku inne rodzaje terapii nie przynoszą pożądanych efektów. Jest to metoda bardziej skomplikowana i inwazyjna, jednak rezultaty zwykle okazują się spektakularne.
 
 
 
Metody trychologiczne
W przypadkach łagodniejszych, w których nie doszło do uszkodzenia lub obumarcia mieszka włosowego, można stosować terapię mniej inwazyjną, opartą na użyciu indywidualnie dobranych zespołów preparatów. Substancje te aplikuje się bezpośrednio na skórę głowy, wyłącznie zewnętrznie, bez ingerencji mechanicznej w strukturę skóry. Zabieg taki jest całkowicie bezbolesny, a używane substancje naturalne, dlatego leczeniu mogą być poddawane również dzieci. Innowacyjną metodą jest także mezoperacja, czyli wprowadzanie do skóry połączenia dermokosmetyku z substancjami aktywnym. Zabiegi takie mogą przybierać różną formę: igłową lub mniej inwazyjną – bezigłową. Niekiedy stosuje się również synoforezę – wprowadzenie substancji do skóry metodą ultradźwiękową. Mezoperacja pozwala na wprowadzenie preparatu do głębokich warstw skóry, aż do 6 cm. w głąb. Jednak najskuteczniejszą metodą na leczenie wypadania włosów jest osocze bogatopłytkowe, szczególnie w połączeniu z karboksyterapią i ledoterapią. Metody alternatywne: Hairegen
 
 
 

Leczenie łysienia- czym jest łysienie, skąd się bierze i jakie są jego rodzaje?

Łysienie jest procesem, którego istotą jest utrata włosów. Dotyczy głównie skóry owłosionej głowy, choć nie tylko. Istnieje kilka rodzajów łysienia, które różnią się typem wypadania włosów i obszarami ich przerzedzenia, a przede wszystkim mechanizmem powstawania. Łysienie może być samoistne i wynika z pewnych indywidualnych uwarunkowań i predyspozycji (na przykład łysienie androgenowe), może również być rezultatem różnych schorzeń (np. autoimmunologicznych w przypadku łysienia plackowatego), a także powikłaniem poterapeutycznym (klasyczny przykład – łysienie w przebiegu chemioterapii z powodu nowotworu złośliwego).
 
Najczęstszym typem łysienia jest łysienie androgenowe, wynikające z przemian hormonalnych (dokładniejszy mechanizm opisano poniżej). Funkcjonuje kilka teorii na temat tego, jak do niego dochodzi. Najbliższa prawdy wydaje się ta o uwarunkowaniach genetycznych, która dotyczy dziedziczenia genu łysienia. Co ciekawe, gen ten jest dziedziczony wyłącznie po matce, natomiast ujawnia się u mężczyzn.
 
 

Łysienie androgenowe i jego patomechanizm
Łysienie androgenowe jest najczęstszym rodzajem łysienia o charakterze samoistnym, wynikającym z pewnych procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie. Zdecydowana większość przypadków dotyczy mężczyzn, jednakże u kobiet o dużej wrażliwości mieszka włosowego na androgeny również może do niego dojść. Bezpośrednią odpowiedzialność za przerzedzanie się i wypadanie włosów ponosi pochodna androgenowa – dihydrotestosteron. Jego działanie powoduje zwiększenie intensywności wypadania włosów, czemu często towarzyszy łojotok i występowanie tłustego łupieżu. Ten typ łysienia najczęściej pojawia się około 50 roku życia, ale równie dobrze może pojawiać się wcześniej. Rozpoczyna się ono najczęściej od kątów czołowych, czemu towarzyszy powstawanie charakterystycznych „zakoli”, a także czubka głowy. U kobiet jest ono dużo rzadsze, i objawia się równomierną utratą włosów na całym obszarze głowy, co w rezultacie daje obraz równomiernego przerzedzenia włosów.
 
Istnieje skala opisująca poszczególne etapy procesu łysienia androgenowego u mężczyzn, nosząca miano skali Norwood-Hamiltona, i przedstawiająca się następująco:
 
  • tworzenie tak zwanych zakoli (ubytków włosów w przedniej części głowy)
  • przerzedzenie i przesunięcie w górę pierwotnej linii włosów – efekt „wysokiego czoła”
  • stopniowe przerzedzanie się włosów na środkowej części głowy oraz tak zwanej koronie
  • objęcie procesem całej głowy
  • całkowita łysina
 
 
 
Inne rodzaje łysienia
Oczywiście, przyczyn i rodzajów łysienia jest wiele, choć występują one zdecydowanie rzadziej. Jednym z typów jest tak zwane łysienie bliznowaciejące, występujące jako objaw niektórych chorób skóry owłosionej głowy, takich jak raki skóry czy rybia łuska, lub jako skutek działania niektórych czynników fizycznych (na przykład promieniowania jonizującego). Może być również pourazowe. Jego istotą jest uszkodzenie mieszków włosowych przez wyżej wymienione czynniki.
 
Mechanizm wystąpienia łysienia telogenowego i anagenowego są bardzo analogiczne, i polegają na nagłym zatrzymaniu rozwoju włosa w określonym etapie (odpowiednio w telogenie lub anagenie). Dochodzi do tego pod wpływem nagłego zadziałania czynniku zewnętrznego (na przykład chemioterapii). Łysienie plackowate jest to specyficzna jednostka chorobowa o podłożu autoimmunologicznym, mogąca dotyczyć zarówno dorosłych jak i dzieci. Objawia się nagłą, lokalną utratą owłosienia zarówno w zakresie głowy jak i poza nią.
  
 
 

Jak sobie radzić z łysieniem?

Aby skutecznie leczyć łysienie, konieczne jest ustalenie przyczyny. W przypadku łysienia o ustalonej przyczynie, terapia powinna objąć przede wszystkim chorobę podstawową. Nie bez znaczenia pozostaje dbanie o zdrowy styl życia, w tym prawidłową dietę, co pozwala na wzmocnienie włosów i zmniejszenie ryzyka ich wypadania.
 
 
Czym jest i jak działa urządzenie Hairegen?
Jednym z istotnych sposobów walki z łysieniem, które są wykorzystywane we współczesnej medycynie estetycznej jest zabieg z zastosowaniem urządzenia Hairegen. Jest to innowacyjny aparat medyczny do samodzielnego stosowania. Wykorzystuje on nowatorską technologię PCLT (Pintpoint Current Laser Therapy), opartą na czterech mechanizmach molekularnych prowadzących do zwiększenia grubości włosa, ale i poprawy ukrwienia i odżywienia cebulek włosowych. Wyróżniany jest mechanizm optyczny (wykorzystanie światła o właściwościach leczniczych), elektrostatyczny (rozładowanie specyficznych mikronapięć w obrębie skóry), mechaniczny (polegający na masażu stymulującym), oraz biochemiczny (polegający na uwalnianiu odpowiednich jonów). Czas trwania zabiegu to około 5-8 minut każdego dnia. Urządzenie wyłącza się automatycznie, tak więc jest bardzo proste w obsłudze. Dzięki swojej bezinwazyjności charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem. Praktycznie nie obserwuje się powikłań po jego wykonaniu, aczkolwiek niekiedy może wystąpić krótkotrwała przeczulica skóry głowy oraz jej zaczerwienienie. Urządzenie może być wykorzystywane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, zarówno do włosów długich jak i krótkich (dostępne są dwa rodzaje kartridży do aparatu).
 
 
Środki ostrożności i przeciwwskazania
Istotne jest, by przed zastosowaniem tej metody leczenia łysienia zebrać odpowiedni wywiad, a także wykonać niezbędne badania dodatkowe pozwalające wykluczyć uchwytne przyczyny łysienia, a także ewentualne przeciwwskazania do zastosowania urządzenia Hairegen. Przeciwskazania do wykorzystania tej metody obejmują tę samą grupę, u których generalnie przeciwwskazane jest stosowanie medycyny estetycznej (ciąża, laktacja, cukrzyca, stany zapalne, choroby autoimmunologiczne etc.). Ponadto nie należy go stosować u chorych z obciążeniami dermatologicznymi, takimi jak łuszczyca, nadmierne rogowacenie, różnego rodzaju wypryski. Nie zaleca się również zabiegów Hairegen w okolice znamion czy blizn. Przeciwwskazaniem jest również aktywne leczenie retinoidami z zastrzeżeniem, że aby móc przeprowadzić zabieg musi minąć co najmniej 6 miesięcy od jego zakończenia.
 
 
 
Inne sposoby leczenia łysienia
Współczesna medycyna estetyczna oferuje również inne metody walki z łysieniem, na przykład mezoterapię igłową, karboksyterapię, czy też zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Metodę dobiera się indywidualnie do rodzaju łysienia, jego intensywności, pożądanego efektu, a także możliwości przeprowadzenia zabiegu i preferencji pacjenta.
 
 
 
 

Leczenie wypadania włosów – łysienia androgenowego


Wypadanie włosów - Dr Cyj Hair Filler to pierwszy na świecie preparat peptydowy stosowany w terapii wypadania włosów, który skutecznie wspomaga odrost włosów i zatrzymuje proces ich wypadania. Dr Cyj Hair Filler zawiera siedem opatentowanych peptydów połączonych ze stabilizowanym kwasem hialuronowym, które stymulują mikrokrążenie skóry głowy i odżywiają osłabione mieszki włosowe. Odpowiedni skład zawartych peptydów przynosi kompleksowe działanie: w preparacie znajdują się składniki stymulujące komórki do życia i „namnażania się”, a także peptydy znoszące niekorzystny wpływ środowiska na kondycję skóry głowy i te przyczyniające się do zahamowania procesu wypadania włosów czy utraty koloru. Innowacyjne w leczeniu problemów z włosami jest powolne uwalnianie substancji aktywnych, pozwala to na stopniowe i długotrwałe wnikanie składników leczniczych i ciągłe pobudzanie komórek do regeneracji nawet przez 2 tygodnie po zabiegu.
 
 
Działanie:
Częściowo stabilizowany kwas hialuronowy, zawarty w Dr Cyj Hair Filler, ułatwia przenikanie i wprowadzenie w głąb skóry substancji i aktywnych składników preparatu. Niewielkie stale uwalniane dawki peptydów działają dokładnie tam, gdzie chcemy wywołać zmiany w komórkach, a po wniknięciu w skórę, peptydy naśladują naturalne i obecne w naszym organizmie substancje, oddziałując na procesy komórkowe odpowiedzialne za wzrost włosów. Zabieg z wykorzystaniem Dr Cyj Hair Filler pobudza krążenie i odżywia owłosioną skórę głowy, odnawia mieszki włosowe i przyspiesza porost włosów, pielęgnując przy tym skórę głowy.
  
 
Efekty:
Pierwsze zauważalne efekty widoczne są już po 15 dniach od rozpoczęcia cyklu 4 zabiegów, składających się na kompletny program zabiegowy. Zabieg hamuje proces wypadania włosów, działając na poziomie genów i DNA. Pobudza wzrost nowych włosów – szczególnie w fazie anagenu. Zabieg rekomendujemy dla kobiet i mężczyzn w leczeniu problemów z włosami o różnym nasileniu i podłożu.
  
 
Dr Cyj przebieg zabiegu:
Preparat podawany jest metodą iniekcji, cieniutką igłą z ampułkostrzykawki. Niewielka bolesność w trakcie zabiegu, obserwowana u Pacjentów szczególnie wrażliwych, nie wymaga podawania znieczulenia. W razie potrzeby można zastosować spray chłodzący. Zabieg trwa ok. 20 min. i jest rozpisany na 4 kolejne powtórzenia w odstępie, nie mniejszym i nie większym, niż 2 tygodnie.
Co bardzo ważne, dla powodzenia procesu leczenia, w trakcie trwania kuracji bezwzględnie zakazane jest spożywanie alkoholu – nawet w niewielkich ilościach. Dla podtrzymania efektu i przedłużenia działania zabiegu Dr. Cyj Hair Filler zaleca się wykonanie kuracji przypominającej po 6 miesiącach od zakończenia pierwszej serii iniekcji preparatem.
 
Wskazania:
– pacjenci z alopecją (łysieniem) – hamowanie wypadania włosów
– osoby z cienkimi, przerzedzonymi włosami
– po przeszczepie włosów w celu ich wzmocnienia
– przyspieszenie wzrostu włosa
 
 
Przeciwwskazania:
– choroba nowotworowa
– stan zapalny okolicy owłosionej skóry głowy
– otwarte rany okolicy owłosionej skóry głowy
– ciąża i okres karmienia piersią
 
DR CYJ to:
  • SZYBKIE EFEKTY: pełna terapia to zaledwie 8 tygodni, podczas których pacjent przechodzi 4 zabiegi w odstępach dwutygodniowych. Pierwsze zauważalne efekty już po 15 dni od pierwszego zabiegu.
  • INNOWACYJNA FORMUŁA: połączenie kwasu hialuronowego z kompleksem 7 peptydów.
  • POTWIERDZONE REZULTATY: badania wykazały, że preparat stymuluje wzrost włosa i hamuje ekspresję genów związanych z wypadaniem włosów (obniżenie poziomu DHT, czynnika powodującego wypadanie włosów).
 
 

Mechanizmy łysienia


Mechanizm wystąpienia łysienia telogenowego i anagenowego są bardzo analogiczne, i polegają na nagłym zatrzymaniu rozwoju włosa w określonym etapie (odpowiednio w telogenie lub anagenie). Dochodzi do tego pod wpływem nagłego zadziałania czynniku zewnętrznego (na przykład chemioterapii). Łysienie plackowate jest to specyficzna jednostka chorobowa o podłożu autoimmunologicznym, mogąca dotyczyć zarówno dorosłych jak i dzieci. Objawia się nagłą, lokalną utratą owłosienia zarówno w zakresie głowy jak i poza nią.
 
Aby skutecznie leczyć łysienie, konieczne jest ustalenie przyczyny. W przypadku łysienia o ustalonej przyczynie, terapia powinna objąć przede wszystkim chorobę podstawową. Nie bez znaczenia pozostaje dbanie o zdrowy styl życia, w tym prawidłową dietę, co pozwala na wzmocnienie włosów i zmniejszenie ryzyka ich wypadania.
   
   
   
 
 
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Nietrzymanie Moczu
pupuszczanie mikcja
Plastyka Warg Sromowych. Ile to kosztuje, ceny.
wargi sromowe plastyka dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Odmłodzenie Twarzy
Odmłodzenie Twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy - wypełnianie
bruzdy nosowo wargowe dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:

 
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści