+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
 
INDEX zabiegów

Zamykanie naczynek Laserowe na twarzy nogach

likwidacja zamykanie naczynek pajączków cena zabieg gdzie
 
 
Zamykanie naczynek Laserowe na twarzy nogach Pajączki naczyniowe na twarzy nogach całym ciele Bezpieczne laserowe usuwanie korygowanie naczynek zamykanie rozszerzonych naczynek Zabieg Cena zabiegu Efekty Opinie Tanio Cennik Gabinet Klinika Gdzie Leczenie Do Kogo Forum Blog Polecane  - Katowice Śląsk Gliwice Chorzów Bytom Zabrze Rybnik Opole Opolskie Bielsko Biała Żywiec Olkusz Chrzanów Tychy Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Siemianowice Śląskie Czeladź Siewierz Ustroń Wisła Żory Częstochowa Nowy Sącz Krynica Zdrój.
 

Korekcja naczynek, pajączków





Laserowe zamykanie pajączków, naczynek


 
Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem bardzo skutecznym i bezpiecznym, przynosi szybkie i trwałe efekty. Zamykanie naczynek laserem jest skuteczne i trwałe.
 


Pękające naczynka, powstawanie pajączków



Miejscowe zaczerwienienia skóry oraz widoczne zmiany naczyniowe to problem nie tylko kosmetyczny, ale świadczący również o zaburzeniach krążenia. Osoby ze skłonnością do pękających naczynek muszą uważać na gwałtowne zmiany temperatur, opalanie się czy picie alkoholu. Jest to dość uciążliwe i wpływa negatywnie na komfort życia.
 
Zabieg laseroterapii pozwala na skuteczne zamykanie naczynek.
 



      Zamykanie naczynek, likwidacja pajączków - wskazania do zabiegu:



  • rozszerzone naczynia krwionośne
  • teleangiektazje, pajączki
  • rumień
  • trądzik różowaty
  • znamiona rubinowe
  • małe naczyniaki
  • poikilodermia
  • plamy naczyniowe
  • drobne pajączki na nogach
  • melasma




    Zamykanie naczynek, likwidacja pajączków - schemat terapii

Efektywna terapia zmian naczyniowych może składać się z kilku zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 4–6 tygodni, zazwyczaj konieczne jest wykonanie od 1 do 5 zabiegów.
 Zależto to od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. Zabieg nie likwiduje predyspozycji do poszerzania się naczynek, dlatego też należy liczyć się z koniecznością powtórzenia zabiegu w przyszłości.
 


 
Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

 
Energia świetlna lasera wnika w głąb uszkodzonych żył. W procesie fototermolizy selektywnej hemoglobina (barwnik czerwonych ciałek krwi) wychwytuje światło lasera. Energia przekształca się w ciepło.
 
Pod jego wpływem woda z krwi w uszkodzonej żyle odparowuje, ścianki naczynia rozpadają się i zostają wchłonięte przez organizm. Pajączek naczyniowy znika, efekty zabiegu stają się widoczne od razu. Przed przystąpieniem do zabiegu zawsze niezbędna jest kwalifikacja lekarska. Usuwanie pajączków na nogach jest obecnie bardzo skuteczne dzięki zastosowaniu laserów.
 


 
Laserowe zamykanie naczynek, pajączków – skuteczność

 
Zastosowanie lasera umożliwia usunięcie zmian naczyniowych, takich jak pajączki, zmiany naczyniowe siateczkowate, trądzik różowaty, teleangiektazje, naczyniaki krwionośne, uszkodzenia skóry na skutek promieniowania słonecznego oraz naczyniaki na skórze rąk, nóg, laserowe zamykanie naczyń klatki piersiowej, ramion i twarzy.
 
Laser  daje bardzo dobre efekty w leczeniu rumienia i profilaktyce trądziku różowatego.
Działanie urządzenia oparte jest o zasadę fototermolizy selektywnej, która polega na namierzaniu w skórze chromoforów hemoglobiny, które selektywnie absorbują energię laserową i wykazują pożądaną reakcję.
Uszkodzone naczynia są następnie usuwane na skutek naturalnych procesów gojenia, w efekcie których zmiana znika ze skóry. Zmiany naczyniowe bledną i znikają w ciągu 10-14 dni. Laserem można także skutecznie wykonywać laserowe usuwanie żylaków



 
Zamykanie naczynek, likwidacja pajączków - przeciwwskazania:

  • ciąża
  • pryszczka i infekcje bakteryjne w okolicy zabiegowej
  • łuszczyca
  • bielactwo
  • padaczka
  • świeża opalenizna
  • skłonność do przebarwień i bliznowców



 
Zamykanie naczynek, likwidacja pajączków -  po zabiegu:

 
Tuż po zabiegu może wystąpić rumień i obrzęk, a także ( niezbyt często) drobne pęcherzyki, strupki, które ustępują w ciągu kilku dni. Naczynia wchłaniają się na twarzy do 2 tygodni, na kończynach dolnych w ciągu kilku tygodni.
Przez 4-6 tygodni po zabiegu zamykania naczyń należy stosować kremy z filtrem o SPF+50, unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń: sauny, gorących kąpieli, picia alkoholu, intensywnego wysiłku fizycznego, itp.
 

 

Zamykanie naczynek, likwidacja pajączków - czy efekt widoczny jest od razu?


 
Rezultat zabiegu laserowego zamykania naczyń krwionośnych zazwyczaj nie jest widoczny od razu. W pierwszym etapie zmiany, które są poddane oddziaływaniu promieniowania laserowego ulegają zblednięciu, a następnie stopniowo zanikają. W większości lokalizacji całkowity efekt widoczny jest po upłynięciu maksymalnie dwóch tygodni. Wyjątkiem są zmiany zlokalizowane w obrębie kończyn dolnych. W ich przypadku proces eliminacji zmian jest zdecydowanie dłuższy i może trwać nawet do sześciu tygodni.



 
Zamykanie naczynek, likwidacja pajączków - czy po zabiegu trzeba przestrzegać jakichś konkretnych zaleceń?

 
Po przeprowadzeniu zabiegu laserowego zamykania naczyń krwionośnych ważne jest, by przestrzegać kilku zaleceń, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie optymalnego efektu. Należy odpowiednio dbać o skórę po przeprowadzonym zamykaniu naczyń. Przez około 4-6 tygodni należy stosować kremy z filtrem o wysokim współczynniku ochrony (SPF 50+). Ponadto konieczne jest unikanie bodźców mogących prowadzić do rozszerzania się naczyń (np. wysokie temperatury czy alkohol).
 



Zamykanie naczynek, likwidacja pajączków - czy można spodziewać się jakichś powikłań po zabiegu?

 
Po zabiegu mogą pojawiać się niewielkie powikłania pod postacią obrzęków i rumienia, a nawet pęcherzyków o małym nasileniu. Objawy te zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.
 
 
 
 
 
   
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści