+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
  

Brzuch plastyka powłok

Otyłość brzuszna

 
 
Brzuch plastyka powłok u otyłych. Polecane najskuteczniejsze zabiegi na brzuch z otyłością Cena Katowice Opinie Zdjęcia Forum Cennik Tanio Polecane Nadmiar tłuszczu na brzuchu Gdzie wykonać zabieg odchudzający wiszący brzuch Bez skalpela o plastyce otyłość Operacja Gabinet Klinika Gdzie Do Kogo.
 
 

Plastyka brzucha bez skalpela

Alternatywą dla chirurgicznej plastyki brzucha jest radiofrekwencja mikroigłowa.
Zabiegi wykonuje się w odstępach 3 – 4 tygodni, w celu zwiększenia (przyspieszenia efektu można łączyć z osoczem bogatopłytkowym). Jeśli jest to konieczne można przeprowadzić liposukcję.
Zaletą zabiegu jest brak blizn, w trakcie leczenia można prowadzić normalną aktywność zawodową. Po zabiegu można wrócić do normalnych aktywności życiowych.
Plastyka brzucha, abdominoplastyka – jest to operacja, która cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn, i to bez względu na ich wiek.
Operacja plastyki brzucha polega na usunięciu nadmiaru fałdu skórno-tłuszczowego brzucha oraz na przywróceniu osłabionym lub odseparowanym mięśniom prawidłowego wyglądu i funkcji.
Podczas operacji plastyki brzucha zostają też usunięte w znacznym stopniu rozstępy na brzuchu. Czasami tej operacji towarzyszy liposukcja (zwłaszcza w rejonie nadbrzusza i boków) lub zaopatrzenie przepukliny brzusznej.
 
 
 
Objawy uboczne
Z uwagi na rozległość rany pooperacyjnej konsekwencją zabiegu jest bolesność, obrzęk, czasami zaburzenie czucia, które stopniowo wraca.
Jak każdy zabieg operacyjny niesie ze sobą ryzyko powikłań takich jak krwiak, zakażenie, martwica skóry.
Powikłania te mogą spowodować przedłużone gojenie i w rezultacie nieestetyczne przerostowe blizny. Powikłaniom można zapobiec stosując odpowiednie leki i zabiegi, a przede wszystkim ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich.
 
 
Zalecenia po zabiegu
Przez pierwsze 2-3 tygodnie po operacji należy unikać wykonywania czynności wymagających wysiłku fizycznego (np. sprzątanie, odkurzanie, pranie ręczne, etc).
Przez sześć kolejnych tygodni po operacji, obowiązuje zakaz uprawiania sportu (aerobic, siłownia, pływanie, itp.).
Do 6 miesięcy po operacji nie należy korzystać z sauny oraz solarium; należy też unikać intensywnego opalania się.
 
 
Inne metody poprawy napięcia skóry:
Radiofrekwencja mikroigłowa
Osocze bogatopłytkowe
 
 
 
Inne metody redukcji tkanki tłuszczowej
Liposukcja infradzwiękowa N.I.L.
Lipoliza
 
 
 

WSKAZANIA DO PLASTYKI BRZUCHA:

Brzuch po ciąży: wiotkie mięśnie brzucha, rozstępy, luźna skóra;
Nadmiar luźnej skóry brzucha na skutek dużej utraty masy ciała;
Przepuklina brzuszna
 
 
 
PRZEBIEG OPERACJI
Plastyka brzucha jest operacją przeprowadzaną w znieczuleniu ogólnym. W zależności od stopnia złożoności procedury może ona trwać od 2 do 4 godzin.
W zależności od potrzeby pacjenta można przeprowadzić pełną, małą lub odwrotną plastykę brzucha.
 
 
 
Pełna plastyka brzucha
Operacja ta polega na wykonaniu jednego z kilku rodzajów nacięć powyżej spojenia łonowego tak, aby blizna była najmniej widoczna, a następnie odpreparowaniu fałdu skórno-tłuszczowego od powięzi brzusznej wysoko, aż do łuków żebrowych. Umożliwia to maksymalne zsunięcie skóry ku dołowi i – po odpowiednim naciągnięciu – usunięcie zbędnego nadmiaru skóry wraz z ewentualnymi rozstępami i bliznami po innych operacjach.
Wcześniej wykonuje się nacięcie wokół pępka tak, żeby pozostał na swoim miejscu, a na koniec zabiegu wszywa się go w nowe miejsce, ale na tej samej wysokości co poprzednio.
Przed zaszyciem rany, jeśli zachodzi taka konieczność, wykonuje się zaopatrzenie pochewki mięśnia prostego brzucha w celu maksymalnego ujędrnienia przedniej ściany brzucha.
 
 
 
Zalecenia pooperacyjne:
Przez pierwszy tydzień sugeruje się powolne uruchamianie się i przechodzenie z pozycji zgiętej do pozycji wyprostowanej. Rekomendowane noszenie pasa elastycznego przyspieszającego gojenie i zmniejszającego możliwość zbierania się płynów pod odwarstwionym płatem skórno-tłuszczowym. Należy stosować postępowanie przeciwzakrzepowe przez pierwsze 7-10 dni. Powrót do pracy możliwy jest najczęściej po 2 tygodniach. W klinice bezpośrednio po operacji trzeba pozostać na 2 doby. Na blizny wskazana karboksyterapia w celu poprawienia gojenia. Wskazane jest także stosowanie odpowiednich maści na blizny.
 
 
 
Efekt
Efektem zabiegu jest poprawa sylwetki ciała oraz wyglądu brzucha a także znaczna poprawa samopoczucia. Pacjent po zabiegu uzyskuje satysfakcjonującą go sylwetkę ciała, szczególnie gdy wcześniej posiadał znacznie osłabione napięcie mięśni oraz nadmiernie rozciągniętą skórę brzucha. Pacjent musi sobie jednak zdawać sprawę, że w osiągnięciu dalszego modelowania sylwetki potrzebne jest stosowanie diety i odpowiedni program ćwiczeń fizycznych. Operacja tego typu jest metodą wspomagającą a nie może zastąpić odchudzania czy ćwiczeń.
 
 
 
 
 
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Nietrzymanie Moczu
pupuszczanie mikcja
Plastyka Warg Sromowych. Ile to kosztuje, ceny.
wargi sromowe plastyka dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Odmłodzenie Twarzy
Odmłodzenie Twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy - wypełnianie
bruzdy nosowo wargowe dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:

 
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści