+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści


Cosmelan Dermamelan

Przebarwienia - Terapia depigmentacyjna

               
 
 
 
 
Terapia depigmentacyjna Śląsk Katowice Depigmentacja skóry Zabieg Cena zabiegu Efekty Opinie Tanio Cennik Korekcja Gabinet Klinika Gdzie Leczenie Do Kogo Gojenie Przeciwskazania Forum Blog Polecane - Katowice Śląsk Gliwice Chorzów Bytom Zabrze Rybnik Opole Opolskie Bielsko Biała Żywiec Olkusz Chrzanów Tychy Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Siemianowice Śląskie Częstochowa.

 

Krem depigmentujący


 
 

Cosmelan Dermamelan

Najskuteczniejsza terapia usuwająca plamy barwnikowe pochodzenia hormonalnego, jednocześnie przywracająca równowagę skórze tłustej i mieszanej.


> CENA OD: prosimy o kontakt e-mail bądź telefoniczny
> CZAS ZABIEGU: 50_minut
> LICZBA POWTÓRZEŃ: wykonany jednorazowo
> ZNIECZULENIE: niewymagane
> EFEKTY ZABIEGU: rozjaśnienie skóry, usunięcie przebarwień na skórze
> SPECJ. WYKONUJĄCY ZABIEG: dr n. med. Agnieszka Ledniowska, lekarz
> OPIEKA POZABIEGOWA: TAK
> ZWOLNIENIE LEKARSKIE: TAK
> WIZYTA KONTROLNA PO ZABIEGU: bezpłatnie

Krem DERMAMELAN ® 2 (30 g)
Krem Dermamelan to aktywny krem depigmentujący. Wspomaga eliminowanie przebarwień, stanowi uzupełnienie zabiegów dermatologicznych na przebarwienia.Różnice pomiędzy Cosmelan 2 krem, a Dermamelan treatment:
Dermamelan zawiera wyższą zawartość składników aktywnych od Cosmelanu oraz zawiera kwas salicylowy (którego nie ma w Cosmelanie). Różnica w składzie może sugerować większe powinowactwo Dermamelanu do skóry łojotokowej, jednak Cosmelan również dobrze sprawdza się przy tego rodzaju skórze.


Właściwości:

Reguluje wydzielanie łoju i zwęża pory, jest kompozycją skłądników hamujących powstawanie melaniny o wysokim stężeniu. Preparat zachowuję barierę naskórkową ponieważ nie zawiera typowych czynników złuszczających. Chroni w ten sposób przed szkoliwym działaniem promieniowania UV.
Krem zawiera antyoksydanty i dwutlenek tytanu. Nie uwrażliwia skóry na światło, może być stosowany o każdej porze roku. Ze względu na zawartość retinolu, witaminy C i E wyraźnie odmładza skórę.

WSKAZANIA:


 • przebarwienia o podłożu hormonalnym
 • przebarwienia po trądziku
 • przebarwienia posłoneczne
 • skóra tłusta i mieszana – reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory
SKŁADNIKI AKTYWNE:

  • Kwas azelainowy i kojowy hamują syntezę tyrozynazy, kluczowego enzymu w procesie powstawania melaniny, działają antybakteryjnie, regulują wydzielanie łoju.
  • a-arbutyna hamuje syntezę tyrozynazy.
  • Rumex canadensis - inhibitor tyrozynazy.
  • Kompleks Tyrosinol - inhibitor tyrozynazy, hamuje syntezę melaniny.
  • Wyciąg z aloesu CAloe Barbadensis) działa kojąco, łagodzi podrażnienia, odmładza.
  • Wyciąg z lukrecji działa ściągające i przeciwbakteryjnie.
  • Niacynamid posiada właściwości przeciwzapalne.
  • Bisabolol działa odmładzające.
  • Etoksydiglikol działa odmładzające, zwiększa penetrację pozostałych składników aktywnych,
  • Kwas salicylowy działa antybakteryjnie.
  • Witamina E - antyoksydant.
  • Witamina A odmładza, zwiększa odnowę komórkową.
  • Witamina C działa antyoksydacyjnie, stymuluje syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne.  STOSOWANIE:
  Aplikacja kremu Dermamelan według ścisłych wskazówek specjalisty. Ochrona przeciwsłoneczna: pacjent powinien stosować krem z wysokim filtrem słonecznym.


  USUWANIE PRZEBARWIEŃ

  Cosmelan / Dermamelan jest  preparatem nowej generacji w leczeniu i usuwaniu przebarwień. Zabieg jest indywidualnie dostosowany do potrzeb pacjenta. Wskazaniem do stosowania Cosmelanu są plamy o podłożu hormonalnym - melasma, chloasma.  Procedura zabiegu jest 2 etapowa:

  -pierwszy etap wykonuje się w gabinecie – skórę odtłuszcza się, nakłada się maskę w kolorze make-up’u
  -pacjent z nałożoną maską udaje się do domu, zmywa wodą po 3-7 godzinach, następnie stosuje się krem Cosmelan 2 przez kilka miesięcy po zabiegu.  Przy ciemnej skórze –fototyp IV i V plamy znikają po 8-10 dniach . U osób z fototypem I, II, III plamy znikają między 8-21 dniem.

  Jeśli leczenie preparatem Cosmelan 2 zostanie przerwane przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ preparat nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji lecz ją przerywa. U osób z wrażliwa cerą podczas 2 pierwszych dni kuracji może pojawić się silne zaczerwienienie skóry i pieczenie.

  Jest jedną z najskuteczniejszych kuracji na przebarwienia o podłożu hormonalnym. Zabieg powinien być wykonywany przez lekarza lub kosmetologa współpracującego z lekarzem. Zabieg Cosmelan® wystarczy wykonać tylko raz. Przebarwienia ulegają redukcji o 95% w dość szybkim czasie - pomiędzy 8 a 21 dniem - w zależności od osobniczych skłonności pacjenta. Kuracja, nie eliminuje natomiast skłonności do powstawania przebarwień - dlatego też istotne jest aby korzystać z wiedzy, którą przekazuje pacjentowi osoba przeprowadzająca zabieg. Preparat można stosować do każdego rodzaju skóry i przebarwień o różnej etiologii. Najlepsze efekty uzyskuje się w przypadku przebarwień o podłożu hormonalnym (melasma), przy skórze tłustej lub mieszanej, ponieważ oprócz tego, że pozwala pozbyć się plam barwnikowych, reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory i dodaje skórze blasku.  Zabieg składa się z 2 etapów:

  Etap 1 - w gabinecie: Osoba przeprowadzająca zabieg oczyszcza i odtłuszczaj skórę.Kolejnym etapem jest nałożenie preparatu Cosmelan lub Dermamelan. Jest to maska koloru musztardowego i stanowi podstawę kuracji. Jego głównym celem jest eliminacja plam.

  Etap 2 - w domu: Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po około 5 godzinach - czas trzymania maski ustala osoba przeprowadzająca zabieg lub lekarz konsultujący, w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie pacjent stosuje krem Cosmelan 2 przez 3 miesiące od zabiegu według schematu dobranego przez osobę wykonującą zabieg oraz krem nawilżający.
  Przeciwskazania


  ciąża,
  depilacja (przeciwskazanie względne),
  epilacja laserowa (należy odczekać 2 tygodnie po zabiegu),
  trądzik w fazie aktywnej (przeciwskazanie względne),
  słońce/ekspozycja na promieniowanie UV

  Przeciwskazania względne
  opryszczka w fazie aktywnej,
  aktywne stany zapalne,
  peelingi chemiczny (należy odczekać 1 tydzień po zabiegu),
  roacutan (należy odczekać około 6 miesięcy po zakończeniu kuracji),
  pochodne witaminy A stosowane zewnętrznie (należy odczekać 2 tygodnie po zabiegu).  Zalety

  najskuteczniejsza kuracja wybielająca w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku


  zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu
  bardzo skuteczny w terapii przebarwień hormonalnych, zwłaszcza typu melasma, chloasma
  bardzo wyraźnie rozjaśnia małe i specyficzne plamy takie jak piegi, znamiona barwnikowe i przebarwienia posłoneczne
  może być wykonywany o każdej porze roku
  odpowiedni dla każdego fototypu i rodzaju skóry
  reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory
  stymuluje odnowę kolagenu.  Zasady kuracji
  Podczas pierwszej wizyty lekarz informuje pacjenta o zasadach działania i etapach zabiegu. Po zabiegu następuje kontynuacja terapii w warunkach domowych. Cosmelan 2/ Dermamelan 2 Krem podtrzymuje efekt działania zabiegu. Preparat wspomaga usunięcie przebarwień, posiada właściwości regulujące wydzielanie łoju, zamyka pory, zapobiega hiperpigmentacji. Jednym ze składników kremu jest wysoki filtr przeciwsłoneczny, który chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym w trakcie trwania terapii wybielającej. Krem intensywnie odżywia, nawilża skórę po zabiegu i stanowi uzupełnienie kuracji, utrzymuje skórę gładką i elastyczną. Musi być stosowany wg wskazań lekarza. Terapia nie może zostać przerwana. Jeśli leczenie preparatem Cosmelan lub Dermamelan zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających, w przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte. Zalecane są wizyty kontrolne 8, 15, 30 dnia po zabiegu.  Wygląd skóry po zabiegu

  W trakcie 3 pierwszych dni po zabiegu i w przypadku cer bardzo wrażliwych skóra może być bardzo zaczerwieniona. Jest to reakcja jak najbardziej normalna. Może być również obserwowane uczucie napięcia i pieczenia. Pacjent powinien stosować krem z wysokim filtrem słonecznym codziennie rano i przed wyjściem z domu.


  Zestaw obejmuje:

  – roztwór odtłuszczający
  – maskę w kremie cosmelan 1
  – krem depigmentacyjny cosmelan 2
  – krem łagodzący Hydra-Vital Faktor K
   
  Czynnikami aktywnymi w preparacie cosmelan są:
  – kwas kojowy
  – kwas fitowy
  – arbutyna
  – palmitynian retinolu
  – kwas askorbowy
   
  Procedura zabiegu składa się z 2 etapów:
  – w gabinecie
  Specjalista oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę
   
  – w warunkach domowych
  Pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po kilku godzinach. Czas trzymania maski jest ustalany przez lekarza w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie stosuje krem cosmelan 2 przez miesiąc od zabiegu według schematu dobranego przez lekarza.
  Zabieg jest bezbolesny. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. Może pojawić się uczucie pieczenia, napięcia i zaczerwienienia skóry. Następuje silne złuszczanie naskórka, które można zniwelować poprzez używanie kremów regenerujących.
   
  Zalecenia po zabiegu
  Aby zmniejszyć uczucie dyskomfortu zaleca się stosowanie preparatów o działaniu nawilżającym i natłuszczającym.
  Pacjent powinien stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym codziennie rano i przed wyjściem z domu.
   

  Ważne!
  Terapia nie może zostać przerwana pod żadnym pozorem!

  Jeśli leczenie preparatem cosmelan zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa. W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować żadnych innych środków wybielających i złuszczających. W przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte. Chociaż pod koniec pierwszego tygodnia będzie już widoczna wyraźna poprawa stanu skóry i rozjaśnienie przebarwień, to kuracja powinna trwać przynajmniej 3 miesiące.
   

   
  Zalety terapii

  – bardzo skuteczny we wszystkich typach melasmy
  – bardzo wyraźnie rozjaśnia małe i specyficzne plamy takie jak piegi, znamiona barwnikowe,
  przebarwienia posłoneczne i plamy starcze
  – łatwa i szybka depigmentacja
  – brak TCA
  – zabieg może być wykonywany o każdej porze roku
  – odpowiedni dla każdego fototypu i rodzaju skóry
  – reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory
  – stymuluje odnowę kolagenu
  – działa jednocześnie rozjaśniająco, wygładzająco i odmładzająco
  – wysokie bezpieczeństwo
   
   
   
   
     

   
  Inne osoby przeczytały:

  • inne zabiegi usuwające przebarwienia - DERMAPEN
  • inne zabiegi usuwające przebarwienia - RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA
   
   
  Cienie pod oczami
  Cienie pod oczami dolina łez korekcja
  likwidacja
  cena od 200 PLN
  Mezoterapia Szyi Dekoltu
  szyja mezoterapia zabieg
  Odmładzanie
  cena od 300 PLN
  Nadpotliwość
  Nadpotliwość rąk
  Leczenie Botoxem
  cena od 700 PLN 1fiol
  Dermapen Przebarwienia
  Przebarwienia Dermapen
  Zabieg
  cena od 280 PLN
  /pakiet/
  a.d. 2021
                
  dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
  GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
                
  EMAIL: biuro@estei.pl
  TEL: +48 517 056 831

  czynne 08.00-22.00
                
  "Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
  KRS: 0000754277
  NIP: 7492102996
  Regon: 381627880
                
  ©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
  Wróć do spisu treści