+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
  
      

Żuchwa korekcja kształtu

Mało wyrazista, mała i cofnięta.
     
 
 
 
Zabieg Cena zabiegu Efekty Opinie Tanio Najtaniej Cennik Korekcja Gabinet Klinika Gdzie Leczenie Do Kogo Gojenie Przeciwskazania Forum Blog Polecane
 
 

Żuchwa korekcja kształtu

 
Przy pomocy wypełniaczy tkankowych skutecznie możemy korygować kształt żuchwy. W przypadku nierównej, krzywej czy asymetrycznej dolnej części twarzy medycyna estetyczna jest niezmiernie skuteczna. Dodatkowym zabiegiem może być lifting twarzy przy pomocy nici. Czasami jednak jest potrzebna ingerencja chirurga plastyka.


CENA OD: prosimy o kontakt e-mail bądź telefoniczny
CZAS ZABIEGU: 50_minut
LICZBA POWTÓRZEŃ: 1_RAZ/12_MC
ZNIECZULENIE: miejscowe
EFEKTY ZABIEGU: wyprofilowanie, podkreślenie, korekta kształtu żuchwy
SPECJ. WYKONUJĄCY ZABIEG: dr n. med. Agnieszka Ledniowska, lekarz
OPIEKA POZABIEGOWA: TAK
ZWOLNIENIE LEKARSKIE: TAK
WIZYTA KONTROLNA PO ZABIEGU: bezpłatnie



 
 

Wyraźna linia szczęki

Linia żuchwy - co proponuje Medycyna Estetyczna

Linia żuchwy stanowi ważny fundament twarzy, jej kształt wpływa na szybką, często nieuświadomioną, ale trafną, ocenę wieku.
 

Trójkąt młodości a żuchwa
Charakterystyczną cechą tzw. trójkąta młodości w rysach w twarzy osób młodych jest wąska broda, Wierzchołkiem trójkąta młodości jest wąska broda, a podstawą wypukłe kości policzkowe, zarysowane brwi i oczy. Z wiekiem trójkąt młodości zanika.
 
 

Metoda niechirurgiczna

Korekta kształtu brody pomaga przywrócić proporcjom twarzy atrakcyjność. Często wrażenie kwadratowego konturu twarzy powstaje także u tych osób, które chorują na bruksizm, czyli nawykowo zgrzytają i zaciskają zęby. Z powodu ciągłej pracy podczas zgrzytania, rozbudowują się mięśnie żwacze, a szczęka staje się masywna. O ile u mężczyzn może to zwiększać wrażenie męskości, o tyle u kobiet daje androgeniczny efekt.
 



Żuchwa korekcja kształtu


 
Linia żuchwy stanowi ważny fundament twarzy a jej kształt wpływa na atrakcyjność i proporcje twarzy. Medycyna estetyczna proponuje kilka zabiegów przeznaczonych specjalnie do korekty okolicy żuchwy, zaliczamy do nich:
 
  • lifting z użyciem nici 4D
  • ostrzykiwanie kwasem hialuronowym lub toksyna botulinową (BOTOXEM)
 
 

 
Propozycje zabiegu w zależności od problemu okolicy żuchwy


 

Kwas hialuronowy

– zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w odpowiednie punkty w okolicach żuchwy celem podkreślenia kąta żuchwy.
 Zabieg jest niebolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
 


Lifting z użyciem nici 4D

– zastosowanie nici 4D pozwala przywrócić prawidłowy kształt żuchwy i zniwelować tzw. „chomiczki”. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest niebolesny.



Ostrzykiwanie BOTOXEM

– w przypadku nadmiernie zarysowanego mięśnia żwacza, pozwoli osłabić mięsień dzięki czemu twarz przybiera bardziej owalny kształt. Zabieg jest bezpieczny i niebolesny. Osłabienie mięśnia nie powoduje zaburzeń mowy lub żucia.
 
-w przypadku nadmiernie napiętego mięśnia szerokiego szyi pozwoli go zrelaksować i przywrócić harmonię twarzy.
 
 
 

Na czym polega zabieg

 
Podajemy usieciowany kwas hialuronowy w określone miejsca na brodzie za pomocą igły lub kaniuli. Zmieniamy kształt żuchwy nadając rysom twarzy odpowiedni kształt. Jako zabieg uzupełniający stosuje się toksynę botulinową /BOTOX/. Wystarczy wymodelować linię żuchwy kwasem hialuronowym, by osiągnąć efekt anti-aging.
Niechirurgiczna korekta linii żuchwy opiera się na zastosowaniu kwasu hialuronowego w modelowaniu rysów twarzy. W zależności od proporcji twarzy gęsty, usieciowany kwas hialuronowy zostanie podany w rejonie żuchwy, aby wypełnić przestrzeń między brodą a opadającymi policzkami. Linia żuchwy wygładzi się i uniesie za sprawą wymodelowaniu wyższych partii twarzy, najczęściej dzięki odbudowie utraconej objętości kości policzkowych, a nawet skroni i bocznych partii twarzy. W terapiach łączonych kwas hialuronowy może zostać zastosowany do modelowania owalu po zastosowaniu nici liftingujących.
 
 


Wskazania do zabiegu


 
  •  Opadająca skóra policzków
  •  Chomiki
  •  Rozmyty owal twarzy
  •  Zwiotczenia skóry w środkowym i dolnym piętrze twarzy
  •  Piramida starości

 
 
 
Przebieg zabiegu?

 
Koryguje się miejsca, które lekarz kwalifikuje do korekty. Wypełniacz, najczęściej kwas hialuronowy podawany jest za pomocą igły lub kaniuli. Zabieg trwa około 20-60 minut.
 
 


Efekty pozabiegowe

 
Uzyskanie pożądanych proporcji twarzy. Efekt utrzymuje się od 9 - 12 miesięcy i po tym okresie może zostać wykonany ponownie. Zastosowanie kwasu hialuronowego daje natychmiastowy efekt wygładzenia linii żuchwy, chomiki stają się niewidoczne. Jednak przed taką korektą zalecamy maksymalne ujędrnienie i zagęszczenie skóry innymi technikami medycyny esteycznej.
 
 
 

Ile zabiegów wymaganych jest do uzyskania efektu?

 
Jeden zabieg aby na okres od 9 do 12 miesięcy zmienić kształt żuchwy, ewentualnie zabieg korygujący w cenie pierwszego zabiegu.
Efekt ustępuje powoli w zależności od szybkości zanikania wypełniacza.
 
 

Postępowanie pozabiegowe
 
Kilka dni /1-7/ po zabiegu może utrzymywać się obrzęk tkanek miękkich, małe podbiegnięcia krwawe. Czas rekonwalescencji praktycznie nie istnieje, można na następny dzień powrócić do codziennych biurowych czynności. Ważne po zabiegu
Zawsze po wprowadzeniu kwasu hialuronowego należy unikać słońca, ekstremalnie wysokich temperatur (sauny, solarium), wszystkie te czynniki mogą spowodować zanikanie rozpad i resorpcję kwasu hialuronowego.


 
Rekomendowana liczba zabiegów
 
Wystarczy jeden zabieg, by osiągnąć pożądane efekty. Ponieważ kwas hialuronowy należy do preparatów całkowicie wchłanialnych, po 10-20miesiącach zalecamy powtórzenie zabiegu. Kolejne zabiegi z reguły dają trwalsze rezultaty, zwłaszcza gdy wykonujemy je, gdy pacjent zauważy pierwsze symptomy wchłaniania kwasu.
 
 
 

 Zabiegi uzupełniające


 
W przypadku braków zębów bocznych zalecamy zabiegi implantologiczne, umożliwiające odtworzenie trzonowców wraz z odbudową kości szczęki i żuchwy. Taka terapia sprawia, że skóra ma lepsze podparcie, co zapobiega jej opadaniu.
 
 


Przeciwwskazania


 
  • Ciąża i karmienie piersią
  •  Skłonność do bliznowacenia
  •  Stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  •  Choroby autoimmunologiczne
  •  Bezpieczeństwo
 
 
 

Ortognatyka – korygująca operacja szczęki

 
Korygująca, tzw. ortognatyczna operacja szczęki jest wykonywana przez chirurgów twarzoczaszki w celu poprawy mniejszych i większych nieprawidłowości szczęki, włączając w to przesunięcie zębów i żuchwy. Operacja może poprawić komfort żucia, mówienia i oddychania. Mimo, że wygląd zewnętrzny Pacjenta może ulec dużej zmianie, głównym celem operacji jest naprawa wady twarzy i szczęki.


 
Przypadki, w których wskazana jest operacja:
 
  •  Trudności w gryzieniu lub przeżuwaniu pokarmu
  •  Trudności w przełykaniu
  •  Przewlekły ból szczęki i głowy
  •  Nadmierne ścieranie zębów
  •  Zgryz otwarty (przerwa między górnymi i dolnymi zębami, gdy usta są zamknięte)
  •  Uraz twarzy lub wada wrodzona
  •  Cofnięty podbródek
  •  Odstająca żuchwa
  •  Niemożność zamknięcia ust bez wytężania mięśni
  •  Przewlekłe oddychanie przez usta i suchość w ustach
  •  Bezdech senny (problemy z oddychaniem podczas snu, w tym chrapanie)
  •  Kto potrzebuje chirurgicznej korekty kostnych deformacji twarzy?


 
Wskazaniem do operacji chirurgicznej jest:
  • krzywy zgryz od przesuniętych zębów lub szczęki lub obydwu defektów równocześnie
  • gdy górna i dolna część szczęki urosła w innym tempie
  • wystąpienie urazu lub wady wrodzonej również mogą wpływać na układ szczęki.


 
Jakie korekty wykonuje się najczęściej?
 
Korekta zgryzu otwartego: Część kości z górnej części szczęki jest usunięta. Górna część szczęki jest następnie zabezpieczona dostawkami i śrubkami. Korekta odstającej szczęki: Kość z tylnej części żuchwy zostaje oddzielona od przedniej części, a następnie modyfikowana w taki sposób, aby fragment, na którym oparte są zęby mógł zostać cofnięty do odpowiedniej pozycji. Korekta cofniętej żuchwy: Kość z żuchwy jest oddzielona od jej podstawy i zmodyfikowana. Fragment, na którym są oparte zęby oraz kawałek brody jest przesunięta do przodu.
 

Przygotowanie i przebieg operacji
 
Przed operacją aparat ortodontyczny przesuwa zęby do nowej pozycji. Przez to, że zęby są ustawiane pod Twoją szczękę po operacji, może Ci się na początku wydawać, że Twój zgryz się pogarsza, a nie polepsza. Jednak po tym, jak chirurg przesunie Twoją szczękę, zęby powinny być w odpowiednim miejscu. Wraz ze zbliżającym się końcem przedoperacyjnego leczenia ortodontycznego, możesz być poproszony o zrobienie dodatkowych lub uaktualnionych badań, np. RTG, zdjęć i modeli twoich zębów, w celu uzupełnienia niezbędnych informacji przed operacją. Operacja jest przeprowadzana pod całkowitym znieczuleniem w szpitalu i może może potrwać od jednej do kilku godzin. Chirurg przesunie Twoje kości szczęki zależnie od Twoich indywidualnych potrzeb. W niektórych wypadkach, kość może zostać dołożona, zabrana lub jej kształt może być zmieniony. Dostawki, śrubki, druty i gumki mogą zostać użyte do utrzymania kości w ich nowych pozycjach. Cięcia są zazwyczaj wykonywane po wewnętrznej stronie jamy ustnej, aby zapobiec bliznom, jednak niektóre przypadki wymagają niewielkich nacięć po zewnętrznej stronie ust. W takich przypadkach chirurg dokłada wszelkich starań, aby były jak najmniej widoczne. Po operacji chirurg zaleci zmianę diety, która może zawierać zarówno stałe jak i płynne pokarmy, oraz plan powrotu do normalnej diety. Możesz być również poproszony o wstrzymanie się przed używaniem produktów tytoniowych oraz unikanie wzmożonej aktywności fizycznej. Ból pooperacyjny może być łatwo uśmierzony lekami, więc Pacjenci zazwyczaj są w stanie wrócić do szkoły lub pracy w przeciągu jednego do trzech tygodni od operacji, w zależności od ich samopoczucia. Pierwsza faza rekonwalescencji trwa około sześciu tygodni, jednak całkowite gojenie szczęki trwa od 9 do 12 miesięcy.
 
 

ZABIEG JEDNOSZCZĘKOWY
 
Zabieg jednoszczękowy, może korygować deformacje w obrębie dolnej szczęki (żuchwa) np:
 
  • makorgenia (przerost)
  • progenia (nadmierne wysunięcie do przodu)
  • laterogenia (przemieszczenia boczne związane z zaburzeniem symetrii twarzy)
  • mikrognacja (niedorozwój dolnej szczęki

 
ZABIEG DWUSZCZĘKOWY
 
Zabieg  dwuszczękowy polega na skróceniu trzonu  żuchwy oraz ustawieniu szczęki względem żuchwy. Taka operacja jest połączeniem róznych technik takich jak ostetomia szczęki górnej typu Lefort
ostetomia szczęki dolnej – pionowa ostetomia gałęzi żuchwy, osteotomia strzałkowa. Osteotomii zawsze towarzyszy procedura osteosyntezy (połączenie fragmentów kostnych śrubami i płytkami z tytanu).
 
 
 
UZUPEŁNIENIA PROTETYCZNE WYKONYWANE NA IMPLANTACH
 
Uzupełnienia protetyczne wykonywane na implantach dzielimy na ruchome i stałe. Najbardziej zbliżone do uzębienia naturalnego są stałe protezy przykręcone do implantów. Uzupełnienia protetyczne ruchome – oparte na implantach są nieporównywalnie bardziej wygodne od uzupełnień klasycznych, mają dużo lepsze utrzymanie w obrębie jamy – i są możliwe do wykonania już na 2 – 3 implantach.
 
  
LATERALIZACJA NERWU ZĘBODOŁOWEGO DOLNEGO
 
Obustronnie w żuchwie biegną nerwy, naczynia krwionosne w tzw. pęczku zębodołowym dolnym. W prawidłowej, uzebionej zuchwie biegnie on głęboko w kości w miarę utraty uzębienia pęczek ten jest przykryty coraz mniejszą warstwa kości. W przypadku wprowadzenia implantu w taka kość, kiedy nerw leży blisko lub bezpośrednio pod jej powierzchnią może nastąpić trwałe uszkodzenie nerwu objawiajace się odrętwieniem wargi dolnej i doliny bródki oraz silnymi dolegliwościami bólowymi – tak wprowadzony implant należy niezwłocznie usunąć – co jednak nie gwarantuje w pełni ustąpienia dolegliwości i wygojenia się uszkodzonych struktur. W przypadku znacznych zaników kostnych w żuchwie gdy chcemy szybko zrehabilitować pacjenta wprowadzając implanty jedyną skuteczną metodą jest przesunięcie opisywanego pęczka – czyli tzw. zabieg lateralizacji nerwu zębodołowego dolnego.
 
 
Katowice Śląsk Kędzierzyn-Koźle, Opole, Gliwice, Bytom, Zabrze, Nysa, Rybnik, Racibórz, Tarnowskie Góry, Chorzów, Oświęcim, Tychy, Żory, Jastrzębie Zdrój
Knurów, Ruda Śląska, Olkusz, Lubliniec, Częstochowa, Zawiercie, Siewierz, Pyskowice, Wodzislaw Śląski, Żory, Przyszowice, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Jaworzno, Mikołów, Orzesze, Pszczyna, Czechowice Dziedzice, Cieszyn, Ustroń, Bielsko Biała, Żywiec, Kraków, Wadowice, Skoczów
 
 
 
 
 
   
  
  
Inne osoby przeczytały:

  • > lipoliza podbródka
  • > okolica ust - zabiegi
  • > bruksizm - postępowanie
   

a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści