+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
  

Łuk brwiowy

Uniesienie, korekta kształtu

 
 


Uniesienie brwi przy użyciu nici rewitalizacyjno-liftingujących

Brwi tworzą oprawę oczu, ich łagodnie uniesiona linia doskonale je podkreśla a mankamenty związane z ich opadaniem są jednym z najczęstszych problemów pacjentów medycyny estetycznej. Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących w przypadku okolic oczu ma na celu uniesienie opadających powiek i brwi.
   
 

Zabieg na obniżone zewnętrzne krawędzie brwi i opadające brwi i powiekę górną.

Zabieg stosowany jest w przypadkach gdy problemem są obniżonych zewnętrzne krawędzie brwi i opadające brwi i powieka górna. Stosowane nici do zabiegów liftingujących ma na celu odbudowę nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju metody, powstające wokół nici nowe włókna kolagenu i elastyny powodują poprawę wyglądu,  przywrócenie prawidłowej objętości skóry, sprężystości, jędrności i nawilżenia. Do zabiegu podnoszenia łuku brwiowego najczęściej wykorzystuje się nici PDO, które mogą ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej (botox) – uzyskując relaksację mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Nici liftingujące są wykonane z rozpuszczalnej substancji PDO (polidioksonan). PDO jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po określonym czasie rozpuszczają się w tkance.
 
 

Sens nici w liftingu brwi, powiek

Nici mają wysoką biologiczną obojętność i atraumatycznie przechodzą przez tkankę, są trwałe i elastyczne. Technika wprowadzania nici opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Nici wszczepiane są podskórnie.
 
 
 

Metoda Serdeva

Brwi tworzą oprawę oczu, ich łagodnie uniesiona linia doskonale je podkreśla. Silna mimika, upływ czasu oraz codzienny stres niekorzystnie wpływają na tę okolicę twarzy. Dla osób pragnących na nowo cieszyć się pięknem i siłą swojego spojrzenia proponuję wykonanie zabiegu podniesienia brwi innowacyjną metodą profesora Serdeva – ta całkowicie bezpieczna i skuteczna metoda a zabieg polega na implantacji pod skórę specjalnych nici, za pomocą których lekarz przemieszcza i umocowuje tkankę podskórną, skórę we właściwym położeniu. Jest to krótki i efektowny zabieg, po którym pacjent niemalże od razu wraca do domu, nie wymaga operacji, długiego okresu rekonwalescencji i nie pozostawia blizn. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkanaście minut. Dzięki temu, że podniesienie brwi tą metodą jest na prawdę zabiegiem prostym i nie wymagającym skomplikowanej operacji jest też atrakcyjne cenowo wobec pozostałych metod.
 
 
Inne metody
Kolejna metoda korekcji łuku brwiowego to procedura endoskopowa opierająca się na patencie Endotine. Endotine to niezwykle bezpieczny (bo rozpuszczalny), pomysłowy implant umieszczany pod skórą w okolicy brwi, wyposażony w maleńkie haczyki, za ich pomocą chirurg precyzyjnie podnosi i umieszcza brwi w pożądanej pozycji. Następnie po wygojeniu Endotine stopniowo ulega rozpuszczeniu, a powstająca blizna zapewnia permanentny efekt zabiegu.
 
Zabieg "Transbleph" - podniesienie łuków brwiowych
Procedura "Transbleph" - to podniesienie łuków brwiowych bezpośrednio poprzez cięcie na górnych powiekach. Jest rewolucyjnym, szybkim i bardzo efektywnym zabiegiem. Pozwala chirurgowi na jednoczesne podciągnięcie i uformowanie łuków brwiowych i (o ile istnieje taka potrzeba) wycięcie nadmiaru skóry z górnych powiek poprzez niewielkie cięcie na górnej powiece, które zostanie ukryte w fałdzie skórnym powieki.
 
 
 

Efekt zabiegu

 • odmłodzenie wyglądu twarzy
 • wyeksponowanie oczu
 
Efekt estetyczny uzyskiwany po zabiegach wykorzystujących nici liftingujące jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania. Dzięki zastosowaniu nici możemy osiągnąć efekty w postaci uniesienia łuków brwiowych, odmłodzenia skóry, wygładzenia i spłycenia zmarszczek, liftingu skóry. Ponadto, efekty zabiegu widoczne są natychmiast.
 
 
Wskazania
 • dla osób z problemem opadłego łuku brwiowego
 • dla osób chcących odmłodzić wygląd twarzy
 
Przeciwwskazania do zabiegu
 • skazy naczyniowe
 • niedokrwistość
 • cukrzyca
 • nieuregulowane nadciśnienie
 • ropne stany zapalne skóry twarzy
 • ropne zapalenie zatok
 
Jak często powtarzać
Częstotliwość zabiegu: Otrzymane efekty estetyczne widoczne są już po jednym zabiegu i utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.
 
 
Możliwe przejściowe skutki uboczne zabiegu
Natychmiast po zabiegu wystąpić może opuchnięcie i zasinienie okolic łuków brwiowych. Pierwszą noc należy spędzić z uniesioną głową, aby zmniejszyć opuchnięcie twarzy, można także zastosować zimne kompresy na operowane miejsca.
 
 
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Nietrzymanie Moczu
pupuszczanie mikcja
Plastyka Warg Sromowych. Ile to kosztuje, ceny.
wargi sromowe plastyka dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Odmłodzenie Twarzy
Odmłodzenie Twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy - wypełnianie
bruzdy nosowo wargowe dr n. med. Agnieszka Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:

 
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści