+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
  

Przed zabiegiem

  
 
  
 
  

Gabinet Medycyny Estetycznej


Co warto wiedzieć przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej? Kto wykonuje zabieg medycyny estetycznej? Medycyna estetyczna przeżywa w ostatnim czasie duży rozwój. Pojawia się coraz więcej miejsc w których można wykonać zabiegi medycyny estetycznej, z drugiej stronie dynamiczny rozwój firm powoduje, że pojawiają się nowe rozwiązania i preparaty. Przed planowaną wizyta w gabinecie medycyny estetycznej warto dowiedzieć się, kto będzie wykonywał zabieg, czy jest to osoba z dużym doświadczeniem, czy ukończyła studia lub inną szkołę medycyny estetycznej
 
 
  
Jak wybrać zabieg medycyny estetycznej?
Przed pójściem do gabinetu można zapoznać się z wachlarzem zabiegowym, przeczytać o wskazaniach i przeciwwskazaniach. Nie należy jednak podchodzić do informacji internetowych zbyt poważnie, dopiero rozmowa z profesjonalistą pozwoli dobrać odpowiedni zabieg, który da oczekiwany efekt. Warto dopytać jakim produktem będzie wykonany zabieg, czy produkt ma certyfikaty, czy jest bezpieczny do podania, jaka jest jego objętość i nazwa?
 
 
  
Jak wygląda kwalifikacja do zabiegu?
Przed wykonaniem zabiegu medycyny estetycznej odbywa się rozmowa kwalifikująca + badanie lekarskie. Odnotowany jest wywiad chorobowy, przebyte operacje, stosowane leki, uczulenia na leki, alergie. Ważne, aby wziąć z sobą leki, które się zażywa, gdyż w trakcie wizyty możemy zapomnieć ich nazw.
 
 

Czy zabieg odbywa się w znieczuleniu?

Zwykle przed zabiegiem medycyny estetycznej skóra poddana zabiegowi jest znieczulana, aby zabieg był jak najbardziej komfortowy.
 
 

Czy po zabiegu można wrócić do codziennych czynności?
Po wykonaniu większości zabiegów medycyny estetycznej od razu możemy wrócić do codziennych czynności. Skóra może być nieco zaczerwieniona, z delikatnym obrzękiem. Należy pamiętać o stosowaniu się do zaleceń. Nieprzestrzeganie może skutkować gorszym efektem. W sytuacjach wątpliwych warto się skontaktować z osobą wykonującą zabieg celem wyjaśnienia wątpliwości.
 
 
 
Botox /botoks/ czy kwas?
Na koniec: istniejące w internecie informacje na temat zabiegów estetycznych bywają często mylne. Wiele złych opinii jest na temat  botoxu, chociaż lek prawidłowo podany zwykle nie daje żadnych powikłań. Sposób działania kwasu i botoxu znacząco się różni. Toxynę botulinową stosujemy w przypadku chęci zlikwidowania zmarszczek mimicznych np. lwiej zmarszczki, zmarszczek górnego piętra czoła, kurzych łapek, jest „złotym standardem” w zakresie zmarszczek czoła. Kwas hialuronowy jest skuteczny w pozbyciu się zmarszczek statycznych, dodaje objętość, jest szczególnie zalecany w przypadku np. bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek palacza, marionetki, modelowaniu ust.
  
 
  
 
 
 
   
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści