+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
    
Blizny
korekcja
         

 
 
Redukowanie blizny na skórze, odbarwiona blizna. Sposoby, co zrobić, do kogo? Cena, Gojenie, Przeciwskazania, Opinie, Zdjęcia, Forum Blog, Cennik.
 
 
Usuwanie blizn

Usuwanie blizn jest obecnie bardzo skuteczne. Blizny znajdujące się na ciele człowieka stanowią nie tylko defekt czysto estetyczny, ale są również ogromnym problemem dla osób, które je posiadają. Blizny pourazowe, pooperacyjne czy potrądzikowe stanowią ogromny dyskomfort psychiczny dla posiadających je pacjentów. Szczególnie wtedy, gdy występują na twarzy lub na często odsłanianych częściach ciała jak nogi i ręce. Osoby borykające się z problemem blizn starają się ukryć je pod ubraniem lub mocnym makijażem. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, szczególnie wtedy, gdy blizny mają postać wypukłą.
  
    
 
 
blizna
 
 


Jak pozbyć się blizn?

Skuteczną metodą w usuwaniu blizn jest:
  • laser frakcyjny
  • dermapen
  • radiofrekwencja mikroigłowa
  • osocze bogatopłytkowe
  • karboksyterapia
  • chirurgiczne opracowanie
  • podcięcie nićmi Aptos – bez śladu, bez nacięć
 

Laserowe usuwanie blizn

Laserowe usuwanie blizn jest bardzo często przeprowadzanym zabiegiem w gabinetach medycyny estetycznej. Zabieg jest nieinwazyjny, krótki i praktycznie bezbolesny. Pacjenci są bardzo zadowoleni z otrzymanych efektów, ponieważ lekarz wstrzykuje preparat w dokładnie tym miejscu, które tego wymaga.
 

Mezoterapia w usuwaniu blizn   

Mezoterapia w usuwaniu blizn jest metodą bardzo dokładną i efektywną. Cały proces usuwania blizny złożony jest z kilku zabiegów. Po każdym z nich widać częściową zmianę w obrębie blizny, aż do całkowitego jej usunięcia.
 
 
Usuwanie blizn – co jest najbardziej skuteczne?
Najbardziej skutecznym zabiegiem jest laser frakcyjny. Zabiegi laserowe działają na tkankę poprzez stworzenie mikrouszkodzeń, które zaczynają się samodzielnie odbudowywać. W ten sposób powstaje zdrowa tkanka o gładkiej strukturze. Po zabiegu frakcyjnym blizna przekształca się i staje się łudząco podobna do otaczającej jej skóry (pod względem zarówno koloru, jak i faktury). Usuwanie blizn po oparzeniu to także zabieg dla mezoterapii igłowej. Lekarz wstrzykuje odpowiedni preparat w miejscu wystąpienia blizny. Zawarte w preparacie substancje odżywcze mobilizują tkankę do odbudowy.
 
  
Inne metody
Blizny można również usunąć wykonując zabieg dermabrazji, czyli mechaniczne ścieranie naskórka i górnych warstw skóry właściwej. W obecnych czasach odchodzi się od tej metody, ponieważ wynaleziono o wiele bardziej bezpieczne i komfortowe metody, czyli laser frakcyjny i mezoterapię. Dermabrazja polega na ścieraniu skóry aż do krwi przy użyciu specjalnej tarczy diamentowej. Jest to zabieg bardzo skuteczny i szybki (docelowy efekt otrzymuje się już po 1 zabiegu), ale posiada również wiele wad.
 
  
Przede wszystkim rekonwalescencja po zabiegu jest długa (trwa kilka tygodni) i wymaga wielu poświęceń od pacjenta (przyjmowanie antybiotyków, dbanie o aseptykę miejsca poddanego zabiegowi). Pomimo tego, że takie zabiegi należy przeprowadzić kilkukrotnie, to są to metody w pełni bezpiecznie i niewymagające kilkutygodniowej rekonwalescencji. Wybór konkretnej metody często zależy od jej oceny stanu skóry pacjenta, dlatego zachęcamy do zapoznania się z całością oferowanych przez nas usług – często zgłaszają się pacjenci w celu usuwania blizn pooperacyjnych, wtedy konieczne jest stosowanie dwóch lub więcej metod jednocześnie.
 
 
Czym są i jak powstają blizny?
Blizna jest zmianą naprawczą. Przyczyną jej powstawania jest uszkodzenie zdrowej tkanki. Powoduje to pobudzenie aktywności fibroblastów, czyli aktywnych komórek tkanki łącznej. Efektem tego jest uzupełnianie ubytków tkanką łączną. Istnieje kilka rodzajów blizn. Pierwszym z nich są blizny keloidowe. Powstają one podczas procesu agresywnego, zbyt szybkiego gojenia się. Charakteryzują się tym, że swoim zasięgiem wykraczają poza pierwotny obszar urazu. Występują częściej u osób z ciemniejszą karnacją. Odrębną grupę stanowią blizny przerostowe. Mają one różowe bądź też czerwone zabarwienie. Od keloidów odróżnia je rozległość, gdyż nie wykraczają one poza zasięg urazu. Trzecim typem są blizny przykurczowe, charakterystyczne dla stanów pooparzeniowych. Są one o tyle problematyczne, że często mają dużą rozległość zarówno powierzchniową jak i na głębokość. W ciężkich przypadkach mogą nawet obejmować mięśnie i nerwy. Często również powodują ograniczenie ruchomości. Specyficznym rodzajem blizn jest typ zanikowy, powstający jako zmiany zejściowe po trądziku. Charakteryzują się one zagłębieniami, w których tkanka jest ścieńczała. Ich nasilenie jest różne w zależności od rozległości i zaawansowania zmian trądzikowych.
 
 
Urazy
Podstawową przyczyną powstawania blizn są urazy na różnym tle. Zarówno te o podłożu mechanicznym (na przykład rany cięte), ale także termicznym (oparzenia termiczne) czy też chemicznym (oparzenia chemiczne). Ponadto mogą występować również wewnątrz organizmu (na przykład blizny łącznotkankowe w mięśniu sercowym po przebytym zawale, czy wewnętrzne blizny pooperacyjne np. po usunięciu fragmentu narządu). Blizny zewnętrzne, szczególnie te o rozległym zasięgu, niejednokrotnie stanowią poważny defekt estetyczny. Powoduje to często znaczne poczucie dyskomfortu i osłabienie poczucia własnej atrakcyjności. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna wychodzi na przeciw osobom borykającym się z tym problemem i oferuje zabiegi, dzięki którym istnieje możliwość eliminacji tych niedoskonałości.
 
 

Mezoterapia igłowa
Jest to małoinwazyjny i bardzo bezpieczny zabieg pozwalający na wyeliminowanie blizn. Polega na wprowadzeniu w tkankę podskórną odpowiednich substancji leczniczych przy pomocy igły. Dostarczone związki pobudzają mikrokrążenie w skórze, co z kolei prowadzi do poprawy odżywienia tkanki. Ponadto przyspieszają przemiany metaboliczne  w obrębie tkanki tłuszczowej. Rezultatem tego jest stymulacja syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, dzięki czemu bliznowata tkanka zastępowana jest prawidłową skórą. Blizny zanikowe ulegają wypełnieniu, a przerostowe spłaszczeniu. Jest to metoda wykazująca się dużą skutecznością w eliminowaniu tych niedoskonałości skórnych, jednak do utrzymania permanentnego efektu musi być okresowo powtarzana.
 
 
 

Dermapen

Jest to innowacyjne urządzenie szeroko wykorzystywane we współczesnej medycynie estetycznej. Znajduje również zastosowanie w eliminowaniu blizn. Wykorzystuje technologię tak zwanego frakcjonowania mikroigłowego. Podstawowym elementem funkcjonalnym aparatu jest głowica uzbrojona w kilkadziesiąt igieł o niewielkiej średnicy. W sposób pulsacyjny wprowadzane są one w skórę. Dzięki temu powodują jej mikrouszkodzenia. To z kolei stymuluje przebieg procesów regeneracyjnych. W efekcie tego dochodzi do wypełniania bliznowatych ubytków zdrową tkanką. Również tkanka łączna budująca blizny przerostowe zostaje zastępowana prawidłową skórą.
 
Usuwanie blizn poprzez mikronakłucia
Metoda radiofrekwencji mikroigłowej wykorzystuje synergistyczne działanie uszkodzenia skóry na drodze mechanicznej oraz termicznej. Urządzenie do wykonywania tego zabiegu wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w kilkadziesiąt ultracienkich igieł pokrytych powłoką ze złota i silikonu, które w sposób pulsacyjny z dużą częstotliwością nakłuwają skórę na głębokość 0,5-3,5 mm. Ponadto emitują w skórze falę radiową, która powoduje przestrzenne przegrzanie skóry. Znacznie zwiększa to intensywność procesów regeneracyjnych skóry, co powoduje eliminację bliznowato zmienionej tkanki.
   
   
   
 
 
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Nietrzymanie Moczu
pupuszczanie mikcja
Plastyka Warg Sromowych. Ile to kosztuje, ceny.
wargi sromowe plastyka dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Odmłodzenie Twarzy
Odmłodzenie Twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy - wypełnianie
bruzdy nosowo wargowe dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:

 
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści