+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
Wygładzanie, korekcja
PAKIET Zmarszczki
           
           
  
   
 

 Zmarszczki - usuwanie zmarszczek


 Do Kogo Cena Gojenie Przeciwskazania Opinie Forum Blog Cennik Polecane Gdzie – Klinika, Gabinet Katowice Śląsk Gliwice Chorzów Bytom Zabrze Rybnik Opole Opolskie Bielsko Biała Żywiec Olkusz Chrzanów Tychy Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Siemianowice Śląskie Czeladź Siewierz Ustroń Wisła Żory Częstochowa Nowy Sącz Krynica Zdrój.

 
Skutecznie

Usuwanie zmarszczek można skutecznie i szybko uzyskać zarówno dzięki toksynie botulinowej, wypełniaczom takim jak kwas hialuronowy czy poprzez zabiegi typu mezoterapia igłowa z osoczem bogatopłytkowym. Usuwanie zmarszczek daje długotrwałe efekty, które zależą od przestrzegania pewnych zasad po zabiegu oraz od zaawansowania zmian na skórze przed zabiegiem. Najczęściej jednak efekt utrzymuje się przez 6-8 miesięcy. Zabiegi są prawie bezbolesne obarczone niewielkim ryzykiem powikłań.
  

Efekty a koszt?   

Efekty niwelowanie zmarszczek


Efekt jest prawie natychmiastowy (w przypadku zastosowania kwasu hialuronowego) lub trzeba na niego poczekać 7 – 10 dni (po zastosowaniu toksyny botulinowej). Natomiast mezoterapia najczęściej wymaga przeprowadzenia kilku zabiegów do otrzymania pełnego efektu.
   
 

Ile kosztują zabiegi do korekcji zmarszczek skóry?

PAKIETY

Mając na uwadze optymalizację kosztów, uzyskanie zadowalających efektów zaleca się korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, kosmetycznych w pakietach.
Laser frakcyjny, Radiofrekwencja mikroigłowa - sposób na zmarszczki, wygładzanie zmarszczek

Bardzo skuteczne jest wygładzanie zmarszczek  powyższymi metodami, ale sens jest wtedy, kiedy jest to metoda uzupełniająca do metod tzw. wyższego rzędu. Zastosowanie samej w/w metody daje wyłącznie ograniczone mikro poprawy w zakresie niwelacji zmarszczek - jedynie tych najdrobniejszych. Jest to uznana metoda, ale jako ostatnia w walce zmarszczkami, po metodach niwelujących tzw. duże zmarszczki.
  

Twarz bez zmarszczek - co zrobić?

Od jakiego wieku powinniśmy zacząć walczyć ze zmarszczkami?


Im wcześniej tym lepiej, na zasadzie profilaktyki przed powstawaniem następnych - to najskuteczniejsza metoda! Przeciętnie po 25 roku życia warto o tym pomyśleć. U młodszych osób zabiegi te mogą mieć charakter prewencyjny, ponieważ zmniejszają, ale nie uniemożliwiają mimiki twarzy, która skłania do powstawania zmarszczek. U mężczyzn warto czasami pomyśleć jeszcze wcześniej zwłaszcza u tych, którzy pracują fizycznie bądź stosują hormony w celu skuteczniejszego nabrania masy mięśniowej.
Ogólna ZASADA: Wygładzanie zmarszczek można wykonać w każdym wieku. Zabiegowi, jakim jest likwidacja zmarszczek można poddać się w każdym wieku. Potencjalnymi pacjentkami kwalifikowanymi do zabiegu są osoby z bogatą mimiką górnej części twarzy, w wyniku której tworzą się zmarszczki o różnym zróżnicowaniu. Jednak zabiegi redukcji zmarszczek są wykonywane najczęściej u osób powyżej 30 roku życia.
  
    

Zmarszczki Twarz - najczęstsze zabiegi


Usuwanie zmarszczek u młodej osoby najczęściej obejmuje:
  • kurze łapki
  • lwie bruzdy
  • zmarszczki poziome czoła
 
  
Wypełnienie pionowych zmarszczek pomiędzy brwiami, tzw. kurzych łapek oraz poziomych zmarszczek na czole może być również z powodzeniem łączone z zabiegiem wygładzania zmarszczek poprzez podawanie iniekcji preparatu toksyny botulinowej, która powodując zmniejszenie napięcia mięśni mimicznych daje pozytywny efekt relaksacji i wygładzenia powierzchni skóry. Obecna medycyna zna wiele sposobów zapobiegania starzeniu się skóry i przywracania jej gładkości oraz sprężystości.
 
  
   

Najpopularniejsze sposoby na wygładzanie zmarszczek


Medycyna estetyczna zna wiele różnych metod wygładzania i usuwania zmarszczek. Są one zwykle stosunkowo mało inwazyjne. Dzięki nowoczesnym technologiom, w większości przypadków, aby naprawdę długo zachować młody wygląd cery, nie potrzeba uciekać się do interwencji chirurgów plastyków. Metody terapii należy jednak dobierać indywidualnie do potrzeb pacjenta. A ich spektrum jest aktualnie naprawdę szerokie.
 
   

Botox – usuwanie zmarszczek

Ogromną popularnością wśród pacjentów cieszy się także botox. Lek ten jest stosowany do prostych i efektywnych zabiegów, polegających na precyzyjnym wstrzykiwaniu preparatu wypełniającego w kilka miejsc twarzy, w celu usunięcia zmarszczek. Zabiegi są niemal bezbolesne, nie wymagają znieczulenia i trwają zwykle tylko około piętnastu minut, efekt natomiast utrzymuje się dość długo.

 
Kwas hialuronowy
Starzejąca się skóra traci swoje podstawowe składniki budulcowe – kolagen i kwas hialuronowy (związek wiążący wodę w naskórku). Aby odzyskać sprężystość skóry, można wypełnić zmarszczki implantami właśnie z kwasu hialuronowego. Jest to metoda najbezpieczniejsza, ponieważ w pełni naturalna, preparat uzyskiwany jest poprzez biosyntezę, a jego cząsteczki doskonale się wchłaniają i nie są traktowane przez organizm jako ciała obce.

    
Inne metody wygładzania zmarszczek
 
  • mezoterapia igłowa
  • karboksyterapia
  • osocze bogatopłytkowe
  • przeszczep tłuszczu
  • laser frakcyjny – zabiegi wykonywane tym urządzeniem polegają na tworzeniu w skórze oparzeń za pomocą mikroskopijnej wiązki lasera. Skóra szybko się goi i nie pozostają na niej rany ani blizny, efektem zaś jest zrośnięcie się nowej, zdrowszej tkanki,
  • radiofrekwencja mikroigłowa
  • stymulatory kolagenu /Ellanse/

 
Wygładzanie zmarszczek – Codzienna pielęgnacja

Do tego worka można wrzucić sporo czynności, które składają się na naszą codzienną pielęgnację i ochronę skóry. Warto unikać słońca – ono niestety przesusza skórę, a ta zawsze wygląda starzej od tej dobrze nawilżonej. Tu należy zadbać o odpowiednie kremy z filtrem, ale też silnie nawilżające. Warto poszukać takich, które zawierają witaminę A. Ma ona działanie regenerujące. Dzięki temu mamy szansę wygładzić powstałe zmarszczki, aczkolwiek lepiej się nie łudzić, że uda nam się pozbyć tych najgłębszych. Stosując kremy należy pamiętać nie tylko o twarzy, ale także o szyi i dekolcie. Wiele kobiet o tym zapomina, że szyja jest właściwie częścią twarzy i po pewnym czasie widać znaczące różnice, jeśli jej nie chronimy kremem. Zostając w temacie stosowania kosmetyków – istnieją specjalne techniki wklepywania ich tak, by wygładzać zmarszczki. Pamiętajmy chociażby o tym, żeby nie trzeć skóry, tylko właśnie wklepywać w nią krem, a wszelkie ruchy powinno się kierować ku górze, nigdy ku dołowi. Delikatny masaż pobudzi krążenie i odżywienie komórek skóry. Poświęcając uwagę na codzienną pielęgnację dobrze też przyjrzeć się dokładniej naszym nawykom żywieniowym. Tutaj ogromne znaczenie będzie miała między innymi ilość wypijanej przez nas wody. Najlepiej mineralnej i niegazowanej. Ponadto unikanie używek, fast foodów, gazowanych i słodkich napojów oraz słodyczy również korzystnie wpłynie nie tylko na wygląd naszej cery, ale na całą sylwetkę i samopoczucie. Najbardziej szkodliwe dla skóry są papierosy. Wystarczy porównać twarz 50-latki palącej od zawsze i innej 50-latki, która nie paliła nigdy. Dobrze będzie zaprzyjaźnić się ze wszystkim, co posiada antyoksydanty. Mają one za zadanie zwalczać wolne rodniki, które gromadzą się w organizmie na skutek niezdrowego trybu życia i stresu. Te z kolei niszczą włókna kolagenu odpowiedzialne za napięcie skóry.
 
   
Toksyna botulinowa

Zabiegiem, który jest również bardzo popularny w usuwaniu zmarszczek jest procedura z wykorzystaniem botoksu, czyli toksyny botulinowej. Jest to substancja, zwana inaczej jadem kiełbasianym, wytwarzana przez bakterie Clostridium botulinum. Mechanizm jej działania polega na blokowaniu przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego. Cząsteczka toksyny łączy się z receptorem acetylocholiny, czym blokuje jej związanie.
Acetylocholina jest odpowiedzialna za wyzwalanie mechanizmu odpowiedzialnego za skurcz mięśnia. Poprzez jej blokowanie, skurcz jest hamowany. Jad kiełbasiany jest silną toksyną i po dostaniu się do krążenia może powodować niebezpieczne zatrucia, często śmiertelne. Jednakże zabieg z użyciem botoksu jest bardzo bezpieczny, ponieważ substancja przy pomocy strzykawki z cienką igłą wprowadzana jest precyzyjnie w pożądany obszar. Ponadto dawka toksyny stosowana podczas zabiegu jest zbyt mała, aby mogła stanowić jakiekolwiek zagrożenie. Jest to procedura ciesząca się dużą popularnością. Jej efektem jest wygładzenie skóry, co nadaje jej młody wygląd.

 
Kwas hialuronowy

Bardzo skutecznym sposobem eliminowania zmarszczek jest zastosowanie zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jest to związek należący do grupy proteoglikanów, czyli wielocukrów zbudowanych z powtarzających się jednostek disacharydowych. Składa się z ułożonych na przemian reszt D-glukuronianu i N-acetylo-D-glukozaminy. Jego występowanie w organizmie człowieka jest bardzo szerokie. Przede wszystkim znajduje się w skórze właściwej. Posiada zdolność wiązania dużych ilości wody (cząsteczka kwasu hialuronowego może związać nawet 250 cząsteczek wody). Dzięki tej właściwości odgrywa ogromną rolę w utrzymaniu prawidłowego napięcia skóry oraz zapewnia jej jędrność i zachowanie młodego wyglądu. Największa jego ilość znajduje się w młodej skórze, i z wiekiem zmniejsza się. W rezultacie tego procesu pogarsza się nawilżenie skóry, ulega ona ścieńczeniu i maleje jej napięcie, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Przeprowadzenie zabiegu polegającego na wypełnieniu zmarszczek kwasem hialuronowym powoduje poprawę nawilżenia skory, a co za tym idzie zwiększenie jej jędrności i odmłodzenie wyglądu.

  
Osocze bogatopłytkowe

Co krew ma wspólnego z usuwaniem zmarszczek? Jest substratem do otrzymywania osocza bogatopłytkowego. Jest to substancja, w której znajduje się duża ilość różnego rodzaju czynników wzrostu i związków powodujących stymulację podziałów komórkowych i powstawanie tkanek. Dzięki temu pobudza procesy regeneracyjne skóry, czego efektem jest poprawa jej jędrności i eliminacja zmarszczek. Jest to metoda w stu procentach bezpieczna, ponieważ wykorzystuje się w niej własną krew pacjenta. Po jej pobraniu odwirowuje się próbkę pozyskując osocze bogate w aktywne płytki krwi. Następnie jest ono wprowadzane precyzyjnie w pożądaną okolicę. Pobudza syntezę włókien kolagenowych, dzięki czemu napięcie skóry ulega zwiększeniu, co z kolei prowadzi do wygładzania zmarszczek.
   
 
     
           
           
           
           
&
Pakiet Minimalny
BotoX
  
 
 
           
           
           
           
&
Pakiet Podstawowy
BotoX
Peeling
==
/zabiegi do wykonania w przeciągu 4 tygodni/
 
 
 
           
           
           
           
&
Pakiet Zaawansowany
BotoX
Peeling
Dermapen
==
/zabiegi do wykonania w przeciągu 6 tygodni/
 
 
 
           
           
           
           
&
Pakiet Premium
BotoX
Peeling
Dermapen
Kwas hialuronowy podany techniką Mezoterapii
Osocze bogatopłytkowe podane techniką Mezoterapii
==
/zabiegi do wykonania w przeciągu 9 tygodni/
 
 
 
           
           
           
           
&
Pakiet Diamentowy
BotoX
Peeling
Dermapen
Kwas hialuronowy podany techniką Mezoterapii
Osocze bogatopłytkowe podane techniką Mezoterapii
Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych
Zabieg na pomarszczone i przesuszone usta
==
/zabiegi do wykonania w przeciągu 10 tygodni/
 
 
 
           
           
   
        
   


Inne osoby także przeczytały:


 
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści