Przejdź do treści
Gabinet Medycyny Estetycznej od 2008 roku 💋  
   

Medycyna Estetyczna - Racibórz

lekarz dr n. med. Agnieszka Ledniowska
         
         
      
medycna estetyczna Racibórz
  
Medycyna estetyczna stosuje techniki o małej inwazyjności w stosunku do procedur chirurgicznych.
Zabiegi wykonywane są przez lekarzy.
&
1°Miejce_ 🌷 Ranking Mistrzyni Urody Kraków 2018
1°Miejce_ 🌷 Lider naturalnego wyglądu w estetyce - Polish Businesswomen Awards Warszawa 2019
&
Agnieszka Ledniowska
Lekarz medycyny estetycznej
Doktor nauk medycznych
Wykładowca naukowy, trener, edukator
      
Prowadzę szkolenia Lekarzy SWSM K-ce
13 lat doświadczenia w Polsce i Europie
Wsparcie pozabiegowe 24 godziny na dobę
 
 
 
 
 
 

  
Zabiegi wykonywane przez doświadczonego lekarza, wykładowcę naukowego.
      

 
  

Gabinet

kilka miast do wyboru
Filmy Zdjęcia
          
Zobaczysz prawdziwe efekty
   
 
  
ZAUFANIE
&
BEZPIECZEŃSTWO
....
Sterylne materiały użyte podczas pracy to podstawa.
Estetyka szczególnie wymaga jałowości.
Zabiegi na twarzy są wyjątkowe - ważne jest minimalne ryzyko narażenia na powikłanie.
    
 
🌼🌼🌼
„Estei Aesthetic”
dla osób z Raciborza - gabinet w K-K
ul. Matejki 18
            
+48 517 056 831
biuro@estei.pl

 

Racibórz

         
tylko oryginalne, uznane preparaty
informacje o nas znajdziesz w:
Modelowanie i powiększanie ust; Lifting i odmładzanie twarzy; Wypełnianie i niwelowanie bruzd nosowo-wargowych; Usuwanie kurzych łapek; Zagęszczanie skóry i redukcja zmarszczek twarzy, szyi, dekoltu oraz innych okolic ciała; Korekcja kształtu i prostowanie nosa; Korekcja i usuwanie zmarszczek czoła; Korekcja i usuwanie lwiej zmarszczki; Korekcja i wypełnianie zmarszczek wokół ust, Wypełnianie kącików ust; Redukcja cieni pod oczami; Mezoterapia; Leczenie nadpotliwości; Powiększanie i modelowanie brody; Wolumetria czyli powiększanie policzków; Leczenie przebarwień; Leczenie blizn; Korygowanie zmarszczek palacza - zabiegi, które potrzebujesz :)
 
Lekarz Medycyny Estetycznej
Wyróżnienia

 

 
 
  
     

Cennik

Cennik jest dostępny w kilku wersjach od najkrótszej do najbardziej rozbudowanej wersji o podstawowe informacje tyczące się danej procedury estetycznej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w razie pytań zawsze służymy pomocą.


Gabinet


Gabinet Medycyny Estetycznej dr n. med. Agnieszki Ledniowskiej proponuje zabiegi poprawiające urodę, ogólny wizerunek, co przekłada się na holistyczną ATRAKCYJNOŚĆ.

  

Lekarz, zabiegi

Współpraca z dietetykami, kosmetologiami, projektantami mody dopełnia pełne metamorfozy wyglądu! Agnieszka Ledniowska jest lekarzem Medycyny Estetycznej od przeszło ponad 10 lat.


Mężczyzna

Medycyna Estetyczna Racibórz - Zabiegi Medycyny Estetycznej dla Mężczyzn. Nie tylko kobieta potrzebuje od czasu do czasu zabiegów estetycznych. Powodów z których mężczyźni także korzystają z Medycyny Estetycznej jest kilka:
 • chęć podniesienia własnej wartości poprzez poprawienie zewnętrznej atrakcyjności co przekłada się na skuteczniejsze kontakty biznesowe
 • chęć walki z defektami urody, postępującym starzeniem się
 • podniesienie własnej wartości seksualnej względem partnera seksualnego
 • chęć odmłodzenia, walki z upływem czasu
 • korekta drobnych defektów i niedoskonałości

U mężczyzn od kilku lat z sukcesami wykonujemy zabiegi Medycyny Estetycznej oraz Urologii Estetycznej /korektę zewnętrznych narządów płciowych/. Poza dr n. med. Agnieszką Ledniowską zabiegi u mężczyzn wykonuje dr Grzegorz Ledniowski, specjalista Urolog, FEBU posiadający także wykształcenie z zakresu Seksuologii Klinicznej SWPS.


Możliwości

Medycyna Estetyczna w Raciborzu umożliwia pełne korzystanie z dobrodziejstw estetycznych. W mieście jest kilku lekarzy, którzy zajmują się zabiegami medycyny estetycznej zapewniając pełną gamę zabiegową – to sprawia, że nie ma potrzeby wyjeżdżać do innych miast.


Kameralność i dyskrecja
W swoim gabinecie zapewniam pełną poufność i kameralność, a to sprawia, że nikt nie musi wiedzieć, że ktoś korzysta z tego typu dobrodziejstw medycznych, nie zobaczy nas znajomy czy sąsiad, czy ktoś z pracy. Korzystam wyłącznie ze sprawdzonych materiałów medycznych w estetyce, liczy się bezpieczeństwo i oryginalność preparatów. Najważniejsze jest uzyskanie najlepszego współczynnika efektu do wydanych środków finansowych. Zabiegi w pakietach zawsze są tańsze.     
  
Zapraszamy do dr A. Ledniowskiej i G. Ledniowskiego.
Zabiegi z medycyny estetycznej przeprowadzamy skutecznie i kameralnie w miłej, przyjemnej atmosferze, w dobrych i konkurencyjnych cenach.
Zajmujemy się także Seksuologią Kliniczną oraz Ginekologią Estetyczną i Urologią Estetyczną. Estei „Doktor” Sp.p. lekarzy A. Ledniowska & G. Ledniowski.
 
    

Zabiegi medycyny Estetycznej

 
 • botox
 • kwas hialuronowy
 • nici
 • dermapen
  
  
                  
Gabinet Estetyczny jest miejscem gdzie zgłaszają się kobiety oraz mężczyźni, nawet nastolatkowie celem poprawy urody, ogólnie wyglądu zewnętrznego. Medycyna Estetyczna oferuje różne możliwości: po pierwsze przeciwdziałać pojawiającym się z biegiem lat objawom starzenia się skóry, głownie na twarzy:
 • zmarszczki  
 • bruzdy  
 • fałdy
 • zwiotczenie, czyli wiotkość skóry
 • wysuszenie skóry
 • utrata elastyczności skóry
 • zmiany skórne
 • utrata jędrności skóry
 • ogólnie niwelowanie objawów starzenia się
  
   
Inne zabiegi jakie są przeprowadzane w gabinetach medycyny estetycznej to zabiegi mające na celu korekcję wybranej okolicy ciała, najczęściej do czynienia mamy z twarzą. Do najpopularniejszych procedur zaliczamy:
 • powiększanie ust
 • korekcja opadających powiek
 • korekcja brwi
 • korekcja nosa
 • usunięcie „chomików” – opadająca skóra twarzy w okolicy żuchwy
 
 
Ostatnie lata to bum na zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej oraz urologii estetycznej. Zabiegi estetyczne tego typu służą przede wszystkim poprawieniu doznań z życia seksualnego oraz podbudowania własnego poczucia wartości. Najczęstsze zabiegi to:
 • wydłużenie penisa
 • poszerzenie, modelowanie penisa
 • korekcja krzywego prącia
 • wydłużenie krótkiego wędzidełka
 • usuwanie grudek skórnych prącia
 • usuwanie zmian skórnych penisa
 • korekcja: wąski napletek, krótkie wędzidełko
 • stulejka
 • korekcja warg sromowych
 • modelowanie punktu G
 • rewitalizacja pochwy
  
  
Wartą wymienienia grupą zabiegów w gabinecie estetycznym są zabiegi z użyciem toksyny botulinowej. Botox czy Botoks to lek, który jest stosowany w medycynie od wielu lat, także w zakresie urologii. Co najczęściej:
 • leczenie nadpotliwości pach
 • leczenie nadpotliwości rąk /dłoni/
 • leczenie nadpotliwości stóp
 • leczenie nadpotliwości czoła
 • leczenie migrenowego bólu głowy
 
  
W gabinetach zajmujących się estetyką przede wszystkim panuje wyjątkowa i kameralna atmosfera, gdzie budowane zaufanie jest kluczowe, gdyż praktycznie wszystkie wymienione zabiegi bezwzględnie muszą być przeprowadzone z wyjątkowym poszanowaniem dla osoby, która poddaje się tego typu zabiegom. Często wizyty są umawiane indywidualnie, tak aby zachować maksimum poufności, a godziny czy dni w jakich są wykonywane zabiegi mogą niejednego zaskoczyć, gdyż na życzenie zabieg będzie wykonany np. późną porą, w weekend tak aby nie naruszać codzienności klienta.Znajdą nas Państwo w centrum miasta. Pomimo centralnej lokalizacji gabinet umiejscowiony jest bardzo kameralnie, więc zachowanie poufności jest tutaj wyjątkowo proste. Dojazd także nie sprawia najmniejszego problemu, samochód można zaparkować tuż przed wejściem. Zapraszamy wszystkie osoby, które pragną poprawić swój zewnętrzny wizerunek.
 
 
 

Odmładzanie twarzy
Redukcja zmarszczek, anti-aging  
 
 
  

Lifting kwasem hialuronowym

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego przeprowadza lekarz, gdyż jest to pełne przerwanie ciągłości skóry. Przy pomocy cienkiej igły lub kaniuli lekarz podaje preparat. Mogą to być delikatne zmarszczki powierzchniowe, głębsze liniowe zmarszczki, bruzdy, głębokie fałdy lub ubytki objętościowe. Najczęstszymi wskazaniami są: Utrata jędrności i napięcia skóry twarzy i ciała. Powiększenie i korekta kształtu ust, ich nawilżenie. Poprawa jakości skóry (problemy skóry dojrzałej), uszkodzenia posłoneczne skóry, leczenie blizn potrądzikowych i innych. Wspomaganie leczenia zmarszczek mimicznych. Poprawa wyglądu dłoni, kształtu nosa, płatków uszu.
 
  

 
Nici - PDO, 4D / z haczykami /, strong

Ze względu na inwazyjność procedur chirurgii ogólnej i plastycznej na świecie wymyślono małoinwazyjne bądź nieinwazyjne metody niechirurgicznego liftingu twarzy. Zastosowanie nici można zaliczyć do procedur skąpoinwazyjnych bądź małoinwazyjnych. Ogólnie nici można podzielić na nici PDO czyli gładkie, nici z haczykami  (3D, 4D, itp.) oraz nici ze stożkami. W zależności co chcemy wykonać używamy innego rodzaju nici bądź łączymy metody. W celu uzyskania szkieletu kolagenowego zastosowanie samych nici PDO w liczbie kilkanaście, kilkadziesiąt będzie skuteczne. Jeżeli chcemy przemieścić opadniętą skórę z okolicy żuchwy w okolicę policzków, by odnowić trójkąt młodości wtedy musimy użyć nici z haczykami bądź stożkami. Jeżeli nadmiar skóry jest duży wtedy należy wykonać chirurgiczny lifting twarzy. Nici świetnie się sprawdzają także w korygowaniu bruzd nosowo-wargowych, są stosowane w liftingu szyi, dekoltu, uniesienia obwisłych piersi, korekcji penisa (prącia – przyrodzenia – członka)
 
   
 

Migrena - migrenowy ból głowy

Wiele osób cierpi na przewlekłe migrenowe bóle głowy. Chodzimy od lekarza do lekarza, ostatecznie po wielkim wysiłku mamy komplet „wszystkich” badań i dalej nic, jak boli tak boli i pozostają jedynie tabletki przeciwbólowe, dobrze, jak żołądek to wytrzymuje. Mało kto wie, że ratunkiem może być niedoceniana medycyna estetyczna. Migrenowy ból głowy- lekarstwem jest toksyna botulinowa (BOTOX,BOTOKS). Bóle głowy. Leczenie bólu głowy. Migrena jest chorobą przewleką charakteryzującą się nawracającymi uciążliwymi bólami głowy. Szacuje się, że choroba dotyka ok. 20 % populacji. Symtomatyka choroby jak i uciążliwość bólu mogą znacznie pogarszaj jakość życia, powodować absencję zawodową czy wykluczać z życia rodzinnego. Na migrenę częściej chorują kobiety. Odsetek chorujących mężczyzn jest znacznie mniejszy. Zwykle chorują osoby w średnim wieku: ból ma charakter napadowy /tętniący/, zwykle zaczyna się jednostronnie, napad bólu głowy może trwać do 72 godzin, ból słabo ustępuje po podaniu leków przeciwbólowych, ma charakter nawracający.
 
 
 

Starzenie się dłoni - ręce, dłonie odmładzanie (lifting wolumetryczny)

Z biegiem lat, skóra rąk podlega intensywnemu procesowi starzenia się - traci swoją elastyczność, skóra dłoni staje się bardziej wiotka, zanikają mięśnie i podskórna tkanka tłuszczowa, co powoduje, że przez skórę prześwitywać zaczynają naczynia krwionośne, ścięgna i zarysy kości śródręcza. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego nawilża, wtórnie napręża skórą dłoni. Zabieg jest szybki do wykonania, bardzo bezpieczny, można powtarzać go wielokrotnie przez wiele lat. Efekt jest natychmiastowy. Zabieg powoduje naprężenie wiotkiej skóry, zwłaszcza na grzebiecie rąk. Z problemem borykają się zwłaszcza starsze, szczupłe kobiety. Przy większym nadmiarze skóry wskazana jest korekta chirurgiczna.
 
 
 

Przebarwienia na skórze - leczenie przebarwień

Cosmelan to depigmentację skóry. Zabieg też dodatkowo ją wygładza, napręża. Cosmelan / Dermamelan jest skutecznym zabiegiem usuwającym plamy barwnikowe /plamy powstałe w wyniku nadmiernego opalania się, pochodzenia hormonalnego/. Preparat jest bardzo skuteczny w działaniu i bezpieczny dla zdrowia. Mechanizm działania preparatu Cosmelan jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących enzym tyrozynazę - katabolizm melaniny.
 
    
 

Botox - Zmarszczki czoło

Zbiegiem upływających lat u każdej osoby zaczynają się tworzyć zmarszczki na czole i nie tylko. Początek tego problemu jest nieco osobniczo zmienny, jednak zaczyna się w wieku dwudziestu paru lat i postępuje z czasem. Procesowi starzenia towarzyszy powstawanie dwóch typów zmarszczek: zmarszczek dynamicznych (mimicznych), spowodowanych nadmierną aktywnością mięśni. Do nich należą m.in. tzw. „zmarszczki lwie” lub glabelarne/ międzybrwiowe, tzw. „kurze łapki” – zmarszczki wokół oczu, czy tzw. „linie palacza” – zmarszczki wokół ust. Drugi rodzaj zmarszczek to zmarszczki statyczne, związane z utratą pierwotnej objętości skóry, jej wiotczeniem, często spotęgowane siłą grawitacji. Należą do nich bruzdy nosowo-wargowe, opadające kąciki ust, zmarszczki okolicy dolnej części twarzy, szyi i dekoltu, w okolicy uszu, łokci, kolan, pępka, grzbietu dłoni.
 
    
 

RUSSIAN LIPS

Inną skuteczną metodą na powiększenie ust jest tzw. technika RUSSIAN LIPS – polega ona na powiększaniu ust na płasko, efekt uzyskuje się poprzez maksymalne obwodowe w stosunku do czerwienie wargowej podanie kwasu hialuronowego w ilości przynajmniej 1 ml.
 
   
 

Broda

Bardzo popularnym zabiegiem jest powiększanie brody, tak aby z owalnego kształtu zrobić tzw. szpiczastą brodę. Zabieg wykonuje się przy pomocy wypełniaczy, najczęściej kwasu hialuronowego. Tego typu uwydatnienie podkreśla rysy twarzy, co ewidentnie sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjnie. Na brukowaną, nierówną brodę gorąco polecamy zabieg przy użyciu botoxu – skóra staje się wygładzona, pozbawiona zmarszczek. Warto obejrzeć zdjęcia przed i po tyczące się brody u kobiet jak i u mężczyzn.
 
  
 

Szyja i dekolt

Szyja i dekolt dość często zdradza nasz wiek, gdyż najczęściej dbamy tylko o skórę twarzy, w związku z tym tworzy się znaczna dysproporcja między tymi okolicami. U Kobiet i Mężczyzn wraz z wiekiem skóra tych okolic wiotczeje, pojawiają się zmarszczki – rozwiązaniem na to jest seria zabiegów mezoterapii odżywczej oraz można zastosować wypełniacze, np. kwas hialuronowy celem „nawilżenia” tych okolic.
 
 

 
Zmarszczki palacza

U wieloletnich palaczy tytoniu zwłaszcza u osób starszych tworzą się koncentryczne zmarszczki wokół ust. Prostopadle od czerwieni wargowej tworzą się głębokie nierówności, które powodują, że wyglądamy dużo starzej niż wskazuje na to nasza metryka. Medycyna Estetyczna posiada szereg rozwiązań na ten problem począwszy od botoxu, poprzez wypełniacze tkankowe /hialuron/, kończąc na dermapenie, laserze co2 czy radiofrekwencji mikroigłowej. Kwalifikacja zależy od ilości i przede wszystkim głębokości nierówności.
 
 
 

Wampirzy lifting

Wampirzy lifting jest odmianą mezoterapii polegającą na podskórnym podaniu własnego, wcześniej odpowiednio odwirowanego osocza, które uzyskujemy z własnej krwi pobranej podczas zabiegu. Zabieg cieszy się ogromną popularnością, wśród kobiet oraz mężczyzn, zwłaszcza osób z telewizji, pierwszych stron gazet. Stosowany w serii kilku zabiegów daje spektakularne efekty.
 
 
 

Lwia zmarszczka

Lwia zmarszczka to głęboka bruzda powstała w wyniku nadmiernej mimiki i utraty jędrności skóry wraz z wiekiem pomiędzy brwiami, nad nosem. Powstaje zbyt ostry „wyraz” twarzy, który warto złagodzić celem uzyskania efektu odmłodzenia. Skuteczną terapią jest iniekcja botoxu, ewentualnie można zastosować wypełniacze tkankowe.
 
 
 

Kurze łapki

Kurze łapki to koliste zmarszczki wokół oczodołów. Koncentryczne nierówności w okolicy oka powodują, iż subiektywnie przybywa nam sporo lat. Bardzo skutecznym zabiegiem na ten problem jest stała iniekcja botoxu. Skóra tej okolicy jest bardzo cienka, w wyniku zastosowania botoxu praktycznie zmarszczki mijają, efekt jest trwały pod warunkiem systematycznych dostrzyknięć botuliny.
 
 

Wygładzanie zmarszczek

Wygładzanie zmarszczek w Medycynie Estetycznej nie stanowi większego problemu. Początkową procedurą jest toksyna botulinowa, która jest bardzo bezpieczna. Następnie można rozważyć nawilżenie kwasem hialuronowym. Niezależnie od tego można stosować zabiegi przy pomocy dermapenu, lasera, radiofrekwencji mikroigłowej. Najbardziej zaawansowaną procedurą jest implantacja nici (PDO, 4D, strong).
 
 

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest sporym problemem u mężczyzn, ale także u kobiet. Medycyna estetyczna sama w obie nie jest wstanie spowodować, aby całkowicie zatrzymać ten proces, jednak może spowolnić utratę włosów, zwłaszcza u kobiet, generalnie u osób, u których za utratę owłosienie odpowiada zbyt słabe odżywienie włosów. Przy całkowitej utracie warto rozważyć przeszczep, który jest zabiegiem bardzo skutecznym.
  
 

Cienie pod oczami

Cienie pod oczami powodują, że twarz ma wygląd przemęczonej, jesteśmy kojarzeni z osobą, która się nie wyspała, tracimy znacznie na atrakcyjności. Zabiegi estetyczne mogą zlikwidować ten problem, seria peelingów, mezoterapii w tym własnym osoczem w ciągu kilku tygodni usuwa problem.
 
 
 

Kąciki ust

Opadające kąciki ust sprawiają smutny wyraz twarzy, starczy. Odwrócenie tej tendencji odejmuje nam kilka dobrych lat. Kąciki warto wypełnić kwasem hialuronowym oraz należy zastanowić się nad eliminacją pierwotnej przyczyny powodującej ten problem. Czasami należy założyć nici, aby skórę w sposób trwały wygładzić w tej okolicy. O wyborze postępowania decyduje konsultacja lekarska.
 
 

Bruksizm

Bruksizm to inaczej zgrzytanie zębami, które powoduje ich nadmierne ścieranie i uszkodzenie. Stała terapia toksyna botulinową /botoxem/ skutecznie rozwiązuje ten problem. Preparat podaje się w mięsień żwacz. Osoby korzystające z tego zabiegu sa bardzo zadowolone z efektów. Iniekcję botoksu należy systematycznie powtarzać.
 
  

Botox

Botoks wymiennie Botox jest używany w medycynie estetycznej od kilkunastu lat z sposób powtarzalny. W samej medycynie toksyna botulinowa jest stosowana od dziesięcioleci. Jad kiełbasiany brzmi groźnie, jednak przez lata opracowano bezpieczne dawki wstrzykiwanej toksyny, tak aby wykorzystać jej pozytywne aspekty bez ryzyka narażenia na jakiekolwiek powikłania, zdarzenia niepożądane. W estetyce Botox jest określany jako złoty standard w walce ze zmarszczki na twarzy w okolicy czoła (zmarszczki poziome i pionowe), brwi, oczodołu czyli okolicy oka. Popularność zdobył także jako skuteczny preparat w korygowaniu zmarszczek palacza wokół ust.
 
  

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest kolejnym złotym standardem w medycynie estetycznej. Jest stosowany od wielu lat co udowodniło, że obecnie jest to dalej najbezpieczniejszy wypełniacz tkankowy. W zależności od jego usieciowania uzyskujemy preparat bardziej bądź mniej miękki, czyli mniej plastyczny. Miękki preparat jest stosowany do wypełniania okolic, gdzie skóra musi pozostać elastyczna, gdzie nie możemy czuć żadnych oporów, gdzie skóra musi zachować prawidłową giętkość i ruchomość. Wadą znacznego usieciowania jest fakt, że szybciej taki kwas metabolizuje, czyli bardziej znika i zabieg przypominający należy wykonywać szybciej niż ma to zastosowanie w przypadku preparatów mniej usieciowanych. Najczęściej kwas hialuronowy jest używane do powiększania ust, modelowania ust, korekcji krzywego nosa, wypełniania i usuwania bruzd nosowo-wargowych, jest idealny do wypełniania głębokich zmarszczek, jakichkolwiek bruzd, nierówności, zagłębień nie tylko na twarzy, ale także na szyi, dekolcie, rękach (dłoniach), indywidualnie w każdej możliwej okolicy ciała. Stał się bardzo popularny w ginekologii estetycznej oraz urologii estetycznej.
 
  

Nici

Ze względu na inwazyjność procedur chirurgii ogólnej i plastycznej na świecie wymyślono małoinwazyjne bądź nieinwazyjne metody niechirurgicznego liftingu twarzy. Zastosowanie nici można zaliczyć do procedur skąpoinwazyjnych bądź małoinwazyjnych. Ogólnie nici można podzielić na nici PDO czyli gładkie, nici z haczykami  (3D, 4D, itp.) oraz nici ze stożkami. W zależności co chcemy wykonać używamy innego rodzaju nici bądź łączymy metody. W celu uzyskania szkieletu kolagenowego zastosowanie samych nici PDO w liczbie kilkanaście, kilkadziesiąt będzie skuteczne. Jeżeli chcemy przemieścić opadniętą skórę z okolicy żuchwy w okolicę policzków, by odnowić trójkąt młodości wtedy musimy użyć nici z haczykami bądź stożkami. Jeżeli nadmiar skóry jest duży wtedy należy wykonać chirurgiczny lifting twarzy. Nici świetnie się sprawdzają także w korygowaniu bruzd nosowo-wargowych, są stosowane w liftingu szyi, dekoltu, uniesienia obwisłych piersi, korekcji penisa (prącia – przyrodzenia – członka).
 
 

Dermapen

Dermapen jest urządzeniem do mikronakłuwania skóry. Sens takiego działania jest nieoceniony, gdyż mikro czy nano nakłuwanie skóry niejako zmusza ją do odnowy biologicznej poprzez stymulowanie procesów regeneracyjnych. Takich nakłuć należy wykonać tysiące i w zależności od okolicy na twarzy, a dokładniej w zależności od grubości nakłuwanej skóry, nakłucia wykonuje się na standaryzowaną głębokość wg protokołów zabiegowych. Co możemy zyskać z tego typu zabiegu? Skóra staje się zauważalnie gładsza, o jednolitym kolorycie, elastyczna, pozbawiona mikro blizn. Zabieg wykonuje się u osób, u których chcemy zniwelować zmarszczki, wygładzić małe blizny, zredukować głębokość większych blizn, zamknąć poszerzone pory, bądź znacznie ograniczyć ich średnicę. U osób z przebarwieniami skóry sprawdza się wspaniale pod warunkiem wykonania 4 do 6 zabiegów w określonych okresach. Wielkim atutem jest fakt, że efekt zabiegu jest niezmiernie trwały i praktycznie nie powoduje powikłań.
 
 

Zmarszczki

Zmarszczki są niepożądanym elementem urody każdego człowieka, nawet mężczyźni, którzy uważają się w tym względzie za wielkich konserwatystów w dłuższej rozmowie przyznają, że jednak najchętniej pozbyliby się zmarszczek i dopytują o metody ich niwelowania. Należy pamiętać, że niezdrowy tryb życia, brak odpowiedniej jakości i długości snu, złe odżywianie się na zasadzie braku zbilansowanego pożywienia są kluczowe w powstawaniu zmarszczek, dopiero później możemy mówić o predyspozycjach genetycznych i po prostu uciekającym czasie, który nas tylko postarza, ale w różnym tempie. Dla kobiet oraz mężczyzn przewidziane są te same metody korygowania, niwelowania bądź pozbywania się zmarszczek. Najważniejszymi tego typu metodami są:
 • Botox
 • Kwas hialuronowy
 • Mezoterapia Igłowa
 • Osocze bogatopłytkowe
 • Dermapen
 • Laser frakcyjny
 • Radiofrekwencja Mikroigłowa
 • Nici liftingujące
     
 

Bruzdy na skórze, fałdy skórne

Bruzdy najczęściej z jakimi mamy do czynienia w medycynie estetycznej to bruzdy nosowo – wargowe, które gdy są zbyt głębokie i widoczne wymagają korekcji poprzez wypełnienie czy zastosowanie innych niwelujących ich głębokość metod, np. przy pomocy nici liftingujących z haczykami czy stożkami. Bruzdy między kącikiem ust a nosem z powodzeniem można się pozbyć pod warunkiem najlepiej łączenia metod wypełniania i naciągnięcia, a raczej rozciągnięcia tych bruzd w wyniku zastosowania nici liftingujących twarz. Fałdy skórne to jej niechciany nadmiar w jakiejś okolicy ciała – najczęściej w okolicy żuchwy, gdzie zgromadzona skóra brzydko gromadzi się, a czasami wręcz wisi tworząc tzw. „chomiki”. Twarz z chomikami zawsze wygląda starczo i nieatrakcyjnie. Chomiki są zmorą kobiet po 30 roku życia, najczęściej jednak po 40 roku życia, u osób, które skutecznie zredukowały wagę ciała. Problem chomików występuje także u mężczyzn. Na wstępnej konsultacji w gabinecie medycyny estetycznej określimy na ile można problem zniwelować bądź całkowicie się go pozbyć, czasami jednak wskazana jest inwazyjna procedura chirurgicznego usunięcia poprzez wycięcie przez chirurga plastyka.
  
 

Zwiotczenie skóry – wiotkość skórna

Skóra dziecka jest nawilżona czyli zawiera dużo więcej wody niż skóra dorosłej osoby. Od wieku pokwitania, czyli od wieku 13 – 15 lat ilość wody w sensie procentowej zawartości systematycznie maleje do wieku starczego, gdzie skóra jest najbardziej wiotka i przesuszona. Kiedy wkracza z pomocą medycyna estetyczna? Pierwszymi zgłaszającymi się osobami z tego typu problemem są osoby w okolicy 30 roku życia, zdarzają się mężczyźni bądź nawet kobiety w młodszym wieku, którzy nałogowo palą papierosy, paląc jedną – dwie paczki dziennie. Co możemy im zaproponować? Idealnie sprawdzają się preparaty na bazie kwasu hialuronowego z dodatkowo innymi jeszcze substancjami stymulującymi. Ogólnie polecanymi przez nas metodami są:
 • Profhilo
 • Sculptra
 • Xela Rederm
 • Wampirzy lifting osoczem bogatopłytkowym
 • Klasyczna mezoterapia igłowa z kwas hialuronowym
 • Pomocniczo Mezobotox i Dermapen
 
  

 

Cellulit
   
Metody badania cellulitu
Po ujęciu palcami skóry i tkanki podskórnej w fałd, na powierzchni skóry pojawiają się zagłębienia. W sytuacji, gdy nierówności pojawiają się tylko przy ucisku, bez związku z pozycją ciała mówimy o pierwszym stopniu cellulitu. Gdy na leżąco kończyny dolne i pośladki są gładkie, a w pozycji stojącej pojawiają się grudki sugerujące cellulit, to rozpoznajemy drugi stopień. Kiedy widzimy cellulit bez względu na pozycję, to trzeci stopień. Dzięki estrogenom mamy piękną cerę oraz włosy. W kwestii cellulitu estrogeny pobudzają fibroblasty do wydzielania kolagenazy. Jest to enzym, który zmienia strukturę kolagenu. Tkanka tłuszczowa „upakowana” jest jakby w małe pudełka, które położone są jedno obok drugiego. Ścianki pudełka (czyli powięź powierzchowna tkanki tłuszczowej i przegrody) zbudowane są z włókien kolagenowych. Jak się rozpadną – tłuszcz ze środka pudełeczka ucieka ku górze (do skóry właściwej) i tworzy pofałdowania powierzchni.
 
Mężczyźni, estrogeny
Rozmieszczenie tkanki tłuszczowej opisane powyżej nie wydarzy się u mężczyzn, gdyż rozmieszczenie komórek tłuszczowych jest inne. Sieć przegród łącznotkankowych przypomina plaster miodu – krzyżują się one ukośnie, przez co uwolniony tłuszcz nie wydostaje się do góry i nie tworzy cellulitu. Nawet u otyłych mężczyzn przy braku zaburzeń hormonalnych wszystkie komórki tłuszczowe układają się porządnie jedna obok drugiej, a skóra jest gładka i napięta.

Jak postępować z cellulitem
Nie warto wydawać pieniędzy na antycellulitowe balsamy do ciała. Balsamy nie działają na głębokie części tkanki podskórnej, dyskusyjna jest jakakolwiek skuteczność. Wysiłek fizyczny poprawi na pewno wygląd miejsc, w których rządzi cellulitis. Spalając tłuszcz, komórki tłuszczowe staną się puste, i będą mniej widoczne przez skórę.
   
 
BOTOX /BOTOKS/

BOTOX /BOTOKS/ - polecam wyłącznie oryginalne preparaty toksyny botulinowej, różnica głównie polega na dłużej utrzymującym się efekcie zabiegu.
 
 

Nici Liftingujące


Nici liftingujące to idealne rozwiązanie dla pań, które borykają się z obwisłymi policzkami, opadającą twarzą, czy zmarszczkami na szyi. Nici liftingujące korygują utracony owal twarzy. Przeszło 3 na 4 zabiegi ukazują wręcz spektakularny efekt przewyższający inne podobne niechirurgiczne metody. Od kilku lat są numerem jeden na świecie w medycynie estetycznej i najczęściej wybieraną metodą odmładzania wraz z korekcją owalu twarzy. Skuteczność nici liftingujących - 85% kobiet potwierdza skuteczność nici liftingujących w walce o młody wygląd. Skóra jest bardziej napięta, wygładzona, jędrna :)
   
 
Osocze bogatopłytkowe

Terapia osoczem bogatopłytkowym w moim doświadczeniu nie daje tak spektakularnych efektów jak to jest opisywane w wielu artykułach prasowych i nie tylko. Cóż, osobiście uważam, że jest to terapia ciut przereklamowana, choć stosuję ją, ale jedynie z myślą o przysłowiowej kropce nad „i”, jeżeli już w kwestii odmłodzenia, korekcji zmęczonego wyglądu twarzy użyliśmy innych technik medycyny estetycznej.
   
 
Wampirzy lifting
Zabieg jest bezpieczny, ponieważ wykonuje się go z materiału pozyskanego od osoby, u której jest wykonywany, zatem nie istnieje możliwość reakcji alergicznej ani wystąpienia innych powikłań. Jest to zabieg wymagający profesjonalnego podejścia oraz wiedzy medycznej.
Zapraszam do zapoznania się z pełną ofertą zabiegową, a także z pełnymi opisami zabiegów :)
Miłej lektury :)  
 
 
Zmarszczki mimiczne

Zmarszczki są niepodważalną oznaką starzenia. Mimo, iż stosujemy różne zabiegi pielęgnacyjne, kremy, maseczki, masaże zmarszczki  pojawiają się na twarzy. Część zmarszczek jest wynikiem pracy mięśni znajdujących się pod skórą. Zwiotczenie skóry oraz praca mięśni z wiekiem powodują powstanie zmarszczek mimicznych które z wiekiem stają się zmarszczkami statycznymi.
 
Lwia zmarszczka, kurze łapki, króliczy nos
Nazewnictwo zmarszczek mimicznych twarzy zostało zaczerpnięte z nazw „zwierzęcych”  i w ten sposób mamy:
- zmarszczki wynikające z pracy mięśnia marszczącego brwi - nazywane lwią zmarszczką
- zmarszczki wynikające z pracy mięśnia okrężnego oka - nazywane kurzymi łapkami
- zmarszczki wynikające z pracy mięśnia nosowego - nazywane nosem króliczym
 
 
Jak podejść do zmarszczek mimicznych? Profilaktyka zmarszczek twarzy

Do nazewnictwa zmarszczek należy podejść z dużym dystansem i pomyśleć, że czasami mamy sobie coś z lwa :) W przypadku powstania zmarszczek mimicznych  ważna jest PROFILAKTYKA ZMARSZCZEK. Zabiegi z toxyną botulinową należy wykonywać dużo wcześniej – zanim zmarszczki mimiczne przejdą w zmarszczki statyczne. Alternatywą jest stosowani mniejszych dawek toxyny botulinowej tzw. baby botox aby tylko częściowo osłabić mięśnie.

 
Atrakcyjność

Twarz odbieramy jako piękną i młodą, gdy ma odpowiednie proporcje. Już w starożytnej Grecji podejmowano próby obliczenia idealnych proporcji twarzy i ciała. Matematyczne próby takich wyliczeń podejmuje się do dziś, choć nie zawsze to, co jest idealne, okazuje się najbardziej atrakcyjne w badaniach empirycznych.

Odległość między oczami, pomiędzy oczami i ustami
W postrzeganiu twarzy jako atrakcyjnej kluczowe są dwie odległości: odległość pomiędzy oczami, która powinna wynosić 46% szerokości twarzy, i odległość pomiędzy oczami a ustami , która z kolei powinna wynosić 36% jej długości. W uproszczeniu można stwierdzić, że atrakcyjną twarz cechują takie same odległości między: nasadą włosów i łukiem brwiowym, łukiem brwiowym i końcem nosa oraz końcem nosa i końcem brody.
U dojrzałych osób proporcje twarzy przez cały czas się zmieniają w wyniku przebudowy kości twarzoczaszki, ścieńczenia tkanki mięśniowej, tkanki podskórnej i samej skóry, która dodatkowo wskutek grawitacji opada w dół.

Wypukłości, zaokrąglenia twarzy
O młodym i zdrowym wyglądzie świadczą wypukłości i zaokrąglenia kobiecej twarzy. Pełne policzki, usta, napięta skóra, miękko zarysowane linie twarzy są typowe dla osób młodych i zwiększają naszą atrakcyjność. Warto również zwrócić uwagę na aspekt estetyki czoła. Wypukłość czoła jest jedną z ważniejszych cech determinujących młody wygląd. Zapadnięte czoło to cecha osób w dojrzałym lub podeszłym wieku, dlatego przywrócenie wypukłości czoła za pomocą wypełniaczy lub autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej przynosi silny efekt odmłodzenia całej twarzy.
 
 
Odwrócony trójkąt

Innym sposobem oceny i postrzegania twarzy jako młodej jest zasada odwróconego trójkąta. W młodym wieku podstawa trójkąta znajduje się u góry i zwęża się w kierunku brody. Z biegiem lat proporcje te się zmieniają i w wieku starczym podstawę trójkąta tworzą „chomiki” oraz broda, skierowane w dół. O odwracaniu się trójkąta decydują zmiany w tkance tłuszczowej oraz tkancekostnej zachodzące z wiekiem. Tkanka tłuszczowa zanika niemal całkowicie w okolicy skroni, bardzo zmienia się jej ilość pod oczami i na policzkach. To w połączeniu z przebudową kości twarzoczaszki i ich wypłaszczeniem powoduje, że skóra nie dość, że jest coraz cieńsza, to dodatkowo traci rusztowanie.

Świadomość estetycznych proporcji twarzy ma ogromne znaczenie podczas planowania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W trakcie zabiegów należy zadbać nie tylko o zlikwidowanie zmarszczek i poprawienie jakości skóry, lecz także o przywrócenie twarzy właściwych proporcji. Korygując efekty starzenia się, warto korygować asymetrię, gdyż im bardziej twarz jest symetryczna, tym bardziej staje się atrakcyjna. Zmarszczki są objawem starzenia się skóry, w której z wiekiem zanika naturalnie produkowany kwas hialuronowy. Skóra traci swą sprężystość, natomiast degradacji ulegają włókna kolagenowe i elastynowe tkanki łącznej. Ciągła praca i wzmożone napięcie mięśni mimicznych twarzy prowadzą do powstania drobnych linii i zmarszczek. Początkowo są to zmarszczki czynnościowe, niewidoczne po naciągnięciu skóry, jednak z czasem się utrwalają i odtąd są stale widoczne.


Suchość skóry

Innym objawem starzenia się skóry jest jej suchość. Może ona pojawić się w każdym wieku, jednak najczęściej występuje u osób starszych. Przyjmuje się, że problem ten, w mniejszym lub większym stopniu, dotyczy prawie 100% osób po 60. roku życia.
 

Starzenie się twarzy - czoło

Górna część twarzy rozciąga się od linii owłosionej skóry głowy do obszaru gładzizny. Zmiany w obrębie skóry w tej części twarzy są pierwotnie związane z uszkadzającym działaniem promieniowania ultrafioletowego, a także utratą elastyczności tkanek wynikającą z działania sił grawitacji oraz osłabienia mięśni mimicznych tej okolicy twarzy. Najczęstszą zmianą w górnej części twarzy jest uwidocznienie zmarszczek hiperdynamicznych, takich jak poziome zmarszczki czoła.

 
Oczy, nos, policzki
Najważniejsze zmiany zachodzące w środkowej części twarzy to:
•  zaniki tłuszczowe pod okiem i w okolicy oczodołowej, podoczodołowej oraz jarzmowej,
•  zanik mięśnia okrężnego oka,
•  pogłębianie bruzdy nosowo-wargowej,
•  opadanie czubka nosa.


Środkowa część twarzy rozciąga się od obszaru gładzizny do linii podnosowej. Zmiany związane ze starzeniem się tej części twarzy obejmują okolice oczu, policzków i nosa. Związane są ze spadkiem grubości tkanki podskórnej, osłabieniem elastyczności skóry oraz procesami przebudowy leżących głębiej struktur chrzęstnych i kostnych. Zwiotczenie skóry okolicy oczu związane jest z utratą jej elastyczności oraz upośledzenia pola widzenia. Utrzymanie prawidłowego napięcia skóry powiek zapewniają struktury ścięgniste oka oraz tarczki powiekowe.
 
Utrata elastyczności tych struktur prowadzi do obniżenia napięcia powiek, zaburzeń stabilności, a niekiedy również do wywinięcia lub podwinięcia powiek. Zmniejszenie ilości podoczodołowej tkanki podskórnej powoduje „szkieletowaty” wygląd okolicy oczodołów i całej twarzy. Starzenie się policzków związane jest ze zmniejszeniem objętości tkanki tłuszczowej, umiejscowionej w przestrzeni pomiędzy mięśniami: żwaczem a mięśniem policzkowym. Poduszeczka tłuszczowa, która zapewnia utrzymanie pełnych policzków, z wiekiem ulega zanikowi, w następstwie czego uwidaczniają się kości policzkowe. Dochodzi również do powstawania w obrębie policzków wielu zagłębień. Proces starzenia się nosa prowadzi zarówno do zmian strukturalnych, jak i powierzchniowych. Chrzęstne struktury podtrzymujące koniuszek nosa tracą swą elastyczność, w wyniku czego dochodzi do jego opadnięcia. Na skutek utraty tkanki podskórnej osłabieniu ulega sklepienie nosa, następuje rotacja skrzydełek oraz uwypuklenie garbu nosa.
 
 
Żuchwa, bródka, usta, skóra wokół ust


Najważniejsze zmiany zachodzące w dolnej części twarzy:
•     opadanie skóry na dolny brzeg żuchwy,
•      zanik kości żuchwy,
•      zmarszczki marionetki,
•      tworzenie podgardla,
•      zanik czerwieni wargowej,
•      opadanie kącika ust,
•      wydłużenie poziome wargi górnej.


Dolna część twarzy to obszar od linii podnosowej do wierzchołka brody. Zmiany związane ze starzeniem się obejmują wargi, podbródek oraz szyję. Przebudowa i resorpcja tkanki kostnej szczęki i żuchwy oraz zmiany w uzębieniu prowadzą do zmniejszenia wysokości i objętości dolnej części twarzy. Podbródek wysuwa się ku przodowi, a jego rysy zaostrzają się. Działanie siły grawitacji w połączeniu z osłabieniem elastyczności tkanek doprowadza do obwisania nadmiaru zwiotczałej skóry w okolicy żuchwy. Podobne zjawisko obserwuje się w obrębie szyi.

Zmarszczki zlokalizowane wokół ust powstają w wyniku pracy mięśnia okrężnego ust i ciągłego pociągania przez niego skóry górnej i dolnej wargi. Utrata elastyczności skóry w tej okolicy przyczynia się do powstawania zmarszczek kątowych, promienistych i pionowych. Opadanie kącików ust prowadzi do przybierania smutnego lub zmęczonego wyrazu twarzy. Nadmiar skóry w obrębie warg wywołuje efekt poziomego ich wydłużenia i opadania. W miarę postępowania zaniku mięśnia okrężnego ust oraz ubytku tkanki podskórnej dochodzi do spłaszczenia i utraty pełności warg, często z zatarciem linii czerwieni wargowej. Spłaszczeniu ulega również tzw. łuk Kupidyna, znajdujący się w centralnej części wargi górnej.
 
  
Polecany
Jakie kryteria powinno spełniać bezpieczne i polecane miejsce? Medycyna estetyczna w gabinecie zabiegowym - podstawową rolą tych zabiegów jest poprawa jędrności, koloru skóry, jej wygładzenie, odmłodzenie. Efekty wykonanych zabiegów utrzymują się od kilku do kilkudziesięciu miesięcy, następnie należy wykonać zabieg przypominający. Polecany to taki, który spełnia rygorystyczne standardy sterylności, jakości obsługi, profesjonalności. W województwie śląskim znajdą Państwo wiele tego typu placówek.
 

 


 
   
Redukcja zmarszczek, odmładzanie, anti-aging
Utrata proporcji twarzy

 
Miękki lifting kwasem hialuronowym
Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego przeprowadza lekarz, gdyż jest to pełne przerwanie ciągłości skóry. Przy pomocy cienkiej igły lub kaniuli lekarz podaje preparat. Mogą to być delikatne zmarszczki powierzchniowe, głębsze liniowe zmarszczki, bruzdy, głębokie fałdy lub ubytki objętościowe. Najczęstszymi wskazaniami są: Utrata jędrności i napięcia skóry twarzy i ciała. Powiększenie i korekta kształtu ust, ich nawilżenie. Poprawa jakości skóry (problemy skóry dojrzałej), uszkodzenia posłoneczne skóry, leczenie blizn potrądzikowych i innych. Wspomaganie leczenia zmarszczek mimicznych. Poprawa wyglądu dłoni, kształtu nosa, płatków uszu. Wygładzenie zmarszczek, bruzd i fał skórnych takich jak: bruzda nosowo-wargowa, zmarszczka „palacza” oraz tzw. „linia marionetki”, „dolina łez”, „lwia bruzda”. Kształtowanie konturów twarzy, wypełnianie ubytków wolumetrycznych m.in. modelowanie kości policzkowych, owalu twarzy, brody, nosa, płatków uszu. Soft Lifting zwany też miękkim liftingiem jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Soft Lifting to nowoczesne koncepcje rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni przy użyciu kwasu hialuronowego. Wykorzystywana substancja gwarantuje właściwy poziom nawodnienia skóry, elastyczności i napięcia jak również decyduje o świeżości jej wyglądu i witalności. Najważniejszą zaletą Soft Liftingu jest uzyskanie w pełni naturalnego odmłodzenia, bez „efektu maski”. Technika Soft Lifting umożliwia naturalną poprawę wyglądu całej twarzy (a nie tylko jej jednego elementu) w czasie jednego zabiegu. W Soft Liftingu pokrywamy duży obszar skóry twarzy kwasem hialuronowym. Dzięki temu uzyskujemy działanie dwufazowe: modelowanie owalu twarzy i zwiększone napięcie skóry, a z drugiej strony intensywne nawilżenie i stymulację odbudowy kolagenu. Skóra twarzy zyskuje dodatkowe rusztowanie, siatkę, która ją odżywia, podtrzymuje i modeluje

 

Powiększanie, modelowanie, odmładzanie ust

W miarę starzenia się dochodzi do wysychania i zwężenia czerwieni wargowej, opadnięcia kącików ust, zwiotczenia i utraty jędrności warg, które pokrywają się zmarszczkami. Zmiany częściowo można odwrócić nawilżając usta małą ilością kwasu hialuronowego. Stosując większą ilość preparatu możemy modelować i powiększać usta wg naszych oczekiwań. Celem zabiegu powiększenia i modelowania ust jest przywrócenie lub nadanie ustom objętości oraz ich głębokie nawilżenie i odmłodzenie. Jest to jeden z najbardziej popularnych i najczęściej wykonywanych na świecie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wynika to z faktu, że jest prawie nieinwazyjny a umiejętnie przeprowadzony wyraźnie poprawia atrakcyjność twarzy. Pełne, zmysłowe usta to jeden z wielu atutów zarówno kobiet jak i mężczyzn i jest to bez wątpienia jeden z elementów wyglądu, który przyciąga uwagę płci przeciwnej. Zabieg wykonywany jest w każdym wieku, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Zabieg wypełnienia ust doskonale modeluje i poprawia nawilżenie ust. Zabieg jest w pełni bezpieczny, nie niesie ryzyka uczulenia, ponieważ kwas hialuronowy jest składnikiem tkanki człowieka odpowiedzialnym za magazynowanie wody.
 
 

Botox - Toksyna botulinowa

Zbiegiem upływających lat u każdej osoby zaczynają się tworzyć zmarszczki. Początek tego problemu jest nieco osobniczo zmienny, jednak zaczyna się w wieku dwudziestu paru lat i postępuje z czasem. Procesowi starzenia towarzyszy powstawanie dwóch typów zmarszczek: zmarszczek dynamicznych (mimicznych), spowodowanych nadmierną aktywnością mięśni. Do nich należą m.in. tzw. „zmarszczki lwie” lub glabelarne/ międzybrwiowe, tzw. „kurze łapki” – zmarszczki wokół oczu, czy tzw. „linie palacza” – zmarszczki wokół ust. Drugi rodzaj zmarszczek to zmarszczki statyczne, związane z utratą pierwotnej objętości skóry, jej wiotczeniem, często spotęgowane siłą grawitacji. Należą do nich bruzdy nosowo-wargowe, opadające kąciki ust, zmarszczki okolicy dolnej części twarzy, szyi i dekoltu, w okolicy uszu, łokci, kolan, pępka, grzbietu dłoni.   
 
 

Wolumetria twarzy - owal

Wolumetria twarzy (poprawa konturów twarzy) przywraca młodzieńczy kształt twarzy poprzez wypełnienie zapadniętych policzków. Dodatkowo dochodzi do spłycenia zmarszczek, nawilżenia skóry. Generalnie zabiegiem uzyskujemy efekt unoszenia obwisłych policzków tzw. „chomików”. Jest to bardzo popularny zabieg wśród celebrytów, teraz także dostępny w Kędzierzynie. Procedurę warto systematycznie ponawiać, mniej więcej jeden raz na 12 miesięcy.
 • modelowanie policzków
 • wypełnienie „doliny łez”
 • konturowanie zarysu żuchwy
 • wyrównanie ubytków objętości twarzy
  
 

Starzenie się dłoni

Z biegiem lat, skóra rąk podlega intensywnemu procesowi starzenia się - traci swoją elastyczność, skóra dłoni staje się bardziej wiotka, zanikają mięśnie i podskórna tkanka tłuszczowa, co powoduje, że przez skórę prześwitywać zaczynają naczynia krwionośne, ścięgna i zarysy kości śródręcza. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego nawilża, wtórnie napręża skórą dłoni. Zabieg jest szybki do wykonania, bardzo bezpieczny, można powtarzać go wielokrotnie przez wiele lat. Efekt jest natychmiastowy.
    
 

Co cechuje profesjonalne miejsce
Idąc do gabinetu medycyny estetycznej musimy wiedzieć, kto wykonuje zabieg, znać jego personalia, mieć możliwość zaczerpnięcia opinii. Co ponadto ma znaczenie:
 • wygląd budynku, wnętrz– kluczem jest czystość i estetyka.
 • zakres działalności – im szerszy tym lepiej, pod warunkiem, że jest wystarczająca ilość personelu.
 • witryna internetowa – ukazuje nam ofertę, jest źródłem informacji o danym miejscu, zabiegach, pracującym personelu.
 • sprzęt – jak najnowszy, certyfikowany.
 • dbałość o dobro i komfort pacjenta – od momentu przekroczenia progu budynku po opuszczenie gabinetu.

Profesjonalizm wynika także z faktu, że kilka dni po zabiegu ktoś do nas dzwoni i pyta się czy jest wszystko w porządku, jak się czujemy, czy jesteśmy zadowoleni, czy mamy jakieś uwagi, czy coś zasługuje na zmianę. Ważne jest, czy odnosimy wrażenie, że chcemy w to samo miejsce powrócić drugi raz, czy była to raczej jednorazowa wycieczka.
     
        

Nadpotliwość dłoni, pach, stóp - botox

Czy wstydzisz się podać dłoń na przywitanie, gdyż jest mokra od potu? Na nadpotliwość dłoni /rąk/ - Medycyna Estetyczna zna skuteczne sposoby na poradzenie sobie z tymi przykrymi dolegliwościami. Odczuwać wstyd – nadpotliwość, zapach. Nadmiernej potliwości zwykle towarzyszy poczucie wstydu. Stresujemy się przed publicznym wystąpieniem albo zebraniem w pracy, a potem pod wpływem właśnie tych emocji pocimy się bardziej obficie. Poczucie, że nie mamy wpływu na pojawiające się w nas emocje, a co gorsza, nie potrafimy nad nimi zapanować, sprawia, że nasze poczucie własnej wartości mocno spada. Zalecam skontaktować się z lekarzem medycyny estetycznej, który najpierw będzie chciał sprawdzić, czy przypadkiem przyczyną nadmiernej potliwości nie jest: cukrzyca, nadczynność tarczycy, otyłość lub menopauza. A kiedy to wszystko wykluczy, zaleci jeden z bardzo skutecznych zabiegów. I tu mamy dobrą wiadomość: jeden zabieg wystarczy, byś zapomniał/a o nadmiernej potliwości.
  
Znane, domowe sposoby na nadpotliwość
Pospolite sposoby mogą pomóc niwelować nieco ten kłopot. Możesz pić regularnie napary z szałwii, pokrzywy, skrzypu polnego i melisy. Do tego unikać bardzo pikantnych i gorących potraw. Koniecznie noś tylko przewiewne buty i skarpetki z możliwie najbardziej naturalnych materiałów. Istnieją specjalne antyperspiranty do stóp oraz tzw. blokery potu, które zwykle zawierają większe stężenia chlorku glinu. Ten rodzaj dezodorantu jest bardzo wygodny, bo stosuje się go na czystą skórę wieczorem po kąpieli, zaledwie dwa razy w tygodniu. Nie trzeba nawet potem stosować zwykłych dezodorantów na co dzień.
   
Medycyna Estetyczna – pomoc w nadpotliwości przy użyciu BOTOXU
Do zwalczania nadpotliwości stosuje się dziś w gabinecie lekarza medycyny estetycznej przede wszystkim – botoks. To jest taki sam zabieg, którym wygładza się zmarszczki na twarzy z użyciem toksyny botulinowej. Polega on na punktowym i niemal bezbolesnym ostrzykiwaniu niewielką ilością botoksu fragmentów ciała o zwiększonej potliwości (dołów pachowych, dłoni i stóp). Substancję wstrzykuje się bardzo cienką igłą, dzięki czemu wszystko przebiega bezboleśnie. "Botoks jest bardzo skutecznym zabiegiem, w 80 % procentach niweluje kłopot.
    
   

Migrena

Wiele osób cierpi na przewlekłe migrenowe bóle głowy. Chodzimy od lekarza do lekarza, ostatecznie po wielkim wysiłku mamy komplet „wszystkich” badań i dalej nic, jak boli tak boli i pozostają jedynie tabletki przeciwbólowe, dobrze, jak żołądek to wytrzymuje. Mało kto wie, że ratunkiem może być niedoceniana medycyna estetyczna. Migrenowy ból głowy- lekarstwem jest toksyna botulinowa (BOTOX,BOTOKS). Bóle głowy. Leczenie bólu głowy. Migrena jest chorobą przewleką charakteryzującą się nawracającymi uciążliwymi bólami głowy. Szacuje się, że choroba dotyka ok. 20 % populacji. Symtomatyka choroby jak i uciążliwość bólu mogą znacznie pogarszaj jakość życia, powodować absencję zawodową czy wykluczać z życia rodzinnego. Na migrenę częściej chorują kobiety. Odsetek chorujących mężczyzn jest znacznie mniejszy. Zwykle chorują osoby w średnim wieku: ból ma charakter napadowy /tętniący/, zwykle zaczyna się jednostronnie, napad bólu głowy może trwać do 72 godzin, ból słabo ustępuje po podaniu leków przeciwbólowych, ma charakter nawracający.
      
      

dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz

Gabinet Klinika Medycyny Estetycznej
Lekarz Medycyny Estetycznej, Specjalista Położnictwa i Ginekologii
Ginekologia Estetyczna, Seksuologia Kliniczna
Zarządzanie Jednostkami Ochrony Zdrowia
Specjalista Urolog, Febu
&
Estei Doktor Sp.P. Lekarzy

 
         
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2020  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
 
 
         
Wróć do spisu treści