Przejdź do treści
Od 2008 roku
+48 517 056 831
   
   

Powiększanie ust (Katowice)

        
i inne miasta
 
    
    
    
    
    
    

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

       
Małe usta - zabieg powiększania czerwieni wargowej służy zwiększeniu objętości ust, korekcie asymetrii, nawilżeniu, podkreślenia konturu, uwydatnieniu czerwieni wargowej, zmianie kształtu. Zabieg najczęściej wykonywany jest kwasem hialuronowym.
 
 
Zbyt małe usta często są przyczyną mało wyrazistego wyglądu twarzy. Twarz pozbawiona ekspresji, „charakteru” jest nieatrakcyjna. Jeżeli dodatkowo osoba jest hipomimiczna, mająca obniżone poczucie własnej wartości wtedy problem znacznie nasila się. Zabieg powiększania ust 🌹 u każdej Pani czy też coraz częściej Pana jest inny. Każda osoba wymaga indywidualnego podejścia przede wszystkim estetycznego jak i całościowego. Nie można opierać się do wyrobionym schemacie, każde usta są inne, stąd indywidualne podejście jest tutaj wyjątkowo ważne. Na etapie konsultacji należy ustalić jakie są oczekiwania Klienta.
   
 

Kwas hialuronowy

      
Najczęściej używanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy ✔️ ze względu na udowodnione bezpieczeństwo stosowania jak i możliwość odwrócenia efektu zabiegu poprzez rozpuszczenie kwasu hialuronowego za pomocą hialuronidazy. Ponadto ma właściwości nawilżające, gdyż ma działanie higroskopijne, czyli wiąże cząsteczki wody w miejscu podania, potęgując efekt wypełnienia, zabieg wykonujemy w sterylnych warunkach z zachowaniem szczególnej staranności.
 
 
Dla kogo przeznaczony jest zabieg
      
Zabieg przeznaczony jest dla Pań oraz Panów, którzy chcieliby podkreślić lub zmienić wygląd swoich ust. Usta również się starzeją, z biegiem czasu czerwień wargowa jest mniej uwydatniona, zatraca się kontur i zmniejsza się jej objętość. Delikatne dodanie objętości 🌼pozwala przywrócić im młodzieńczy wygląd. Procedura jest wykonywana przez lekarzy.
    
    
 
 
     

Cennik

od 600PLN 1ml kwas hialuronowy (gab. "estei.pl" w zestawie)
od 680PLN 1ml kwas hialuronowyl (gab. "estei.pl" pojedynczy zabieg

 
 
 
 
 
    
    
    
    
    
    
    
    
    
  
  
 
Kto wykonuje?
        
Zabieg powiększenia czerwieni wargowej jest wykonywany przez dr n. med. Agnieszkę Ledniowską – lekarz, wieloletni wykładowca na kierunku „Medycyna Estetyczna dla Lekarzy” w Śląska Wyższa Szkoła Medyczna - Katowice. Były adiunkt Katedry Anatomii w Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
    
    
ABC:
> CZAS ZABIEGU: do 60_minut
> LICZBA POWTÓRZEŃ: 1raz/4-7mc. Efekt utrzymuje się około 4-6 miesięcy, jest uwarunkowany indywidualnie.
> ZNIECZULENIE: miejscowe
> EFEKTY ZABIEGU: powiększenie ust
> SPECJ. WYKONUJĄCY ZABIEG: dr n. med. Agnieszka Ledniowska, lekarz
> OPIEKA POZABIEGOWA: TAK, 24 godziny na dobę, wsparcie farmakologiczne
> ZWOLNIENIE LEKARSKIE: TAK, jeżeli zachodzi medyczna potrzeba /ICD10/, ZUS-ZLA /L4/.
> WIZYTA KONTROLNA PO ZABIEGU: bezpłatnie
> DODATKOWE ZABIEGI: makijaż permanentny
> POZOSTAŁE INFORMACJE: w przypadku potrzeby wymagane badania - morfologia, glikemia, układ krzepnięcia.
> ZDJĘCIE SZWÓW: nie dotyczy.
> ZMIANA OPATRUNKÓW: nie dotyczy.
> REKONWALESCENCJA: rutynowo 1-3 dni.
  

 
 

Efekty, Przed i po

        
Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Pełny efekt osiąga się po 2 tygodniach. Dzień po, efekt końcowy, efekt po tygodniu, czym trzeba smarować, jak dbać po zabiegu? Dzień po zabiegu może utrzymywać się lekki obrzęk, mogą być widoczne mikroskopijne krwiaczki, usta mogą być nieco obolałe, obrzmiałe. Po tygodniu w 99% przypadków cieszymy się pięknie powiększonymi ustami, skutki uboczne powstały w dniu zabiegu powinny być już niewidoczne po takim czasie. Po zabiegu nie trzeba ust smarować niczym specjalnym, myślimy, że dodatkowa ingerencja może ewentualnie tylko podrażnić tą okolicę, a tego nikt nie chce. Po zabiegu dbanie o powiększone usta nie jest jakieś szczególne, nie mamy większego wpływu na ewentualną długość utrzymywania się preparatu, ale o jednej ważnej rzeczy należy pamiętać, mianowicie, jeżeli do zabiegu był użyty kwas hialuronowy, to ze względu na jego higroskopijne właściwości warto przez trzy tygodnie od zabiegu pić znacznie więcej wody niż normalnie.
  
  
 
     
   
      
Jak przebiega zabieg, czy boli i inne informacje zabiegowe:
 
 
 
 

 

Warto przeczytać:

 
   
   
   
 
Zalecenia pozabiegowe:
 • Przez pierwsze dwa dni powinniśmy unikać nadmiernej ekspresji twarzy (bardzo bogata mimika), dużej różnicy temperatur otoczenia
 • W pierwszej dobie nie nakładać jakiegokolwiek makijażu
 • Zaraz po zabiegu odradzamy palenia tytoniu, najlepiej przez kilka dni. Jednak warto wiedzieć, że palenie tytoniu, solarium oraz opalanie się skracają efekt zabiegu
 • Miejsca po wkłuciach muszą być przez pierwsze kilkadziesiąt godzin zachowane w szczególnej czystości
 • Przez kilka dni po zabiegu nie podejmować się znacznego, forsownego wysiłku fizycznego
 • Przez pierwsze 14 dni unikać opalania, sauny, solarium, komór zimna
 • Po zabiegu możemy normalnie wyjść z gabinetu, jeść, spać, pić. Nie polecamy masowania tej okolicy czy wygrzewania, a także długich kąpieli gdziekolwiek. W przypadku pojawienia się obrzęku zawsze prosimy o pilny kontakt celem oceny czy coś poważnego się nie dzieje.
           
   
   
   
   
Czy zabieg jest bolesny? / Inne pytania
Najczęstsze Wasze pytania: Ile trwa? Czy Boli? Ile schodzi opuchlizna? Siniaki, uczulenie. Znieczulenie dentystyczne?
 • Zawsze przed zabiegiem znieczulamy skórę, smarując ją na 30-60 minut kremem znieczulającym Emla. Dodatkowo miejsca wprowadzenia kaniuli możemy znieczulić zastrzykiem ze środkiem znieczulającym stosowanym w znieczuleniach stomatologicznych. Pacjent powinien poinformować lekarza o ewentualnej alergii na znieczulenie stomatologiczne lub krem Emla.
 • Zabieg nie trwa długo, jednak aby dokładnie wykonaćprocedurę to warto na zabieg przeznaczyć 30 do 60 minut. Ważna jest symetria, odpowiednie wypełnienie, a to wymaga powolnego wypełniania, tak aby na bieżąco oceniać efekty, by finalnie usta były takie, jakie zaplanowaliśmy na wizycie kwalifikacyjnej.
 • Ewentualna opuchlizna schodzi kilka dni, więc warto zabieg zaplanować odpowiednio wcześniej.
 • Siniaki także  w kilka dni znikają.
 • Uczulenia na podany wypełniacz pojawiają się niezmiernie kazuistycznie, ale tylko wtedy, gdy używamy niesprawdzonych i nieoryginalnych preparatów, stąd tak ważne jest, aby nie skusić się na nieodpowiednie oferty.
 • Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a dla osób szczególnie wrażliwych w naszych gabinetach proponujemy farmakologiczną premedykację okołozabiegową, bądź nawet pełne znieczulenie dentystyczne, jakie stosuje się w gabinetach stomatologicznych.
 
 
 
 
 
Jak wygląda zabieg?
   • Po kwalifikacji, podpisaniu zgody na zabieg i znieczuleniu przystępujemy do podania kwasu hialuronowego igłą bądź kaniulą.
   • Zabieg wykonuje się w 99% przypadków w znieczuleniu miejscowym – jest to najbezpieczniejsza forma znieczulenia, bez ryzyka np. na uczulenie na środek znieczulający podany w iniekcji.
   • Poza wrażeniem, że ktoś coś „wykonuje” wokół naszych ust to innymi niedogodnościami może być fakt niewielkiego pokrwawienia z punktów po iniekcji
   • po zabiegu mogą pozostać przejściowe, czyli kilkudniowe krwiaczki – nie da się wyeliminować tego problemu, tak aby zagwarantować wykonanie zabiegu bez ryzyka „krwiaczka”. Jeżeli planujemy powiększyć usta na planowaną uroczystość gorąco polecamy wykonać zabieg cztery tygodnie wcześniej – mamy wtedy czas na ewentualną dodatkową korekcję po pierwszym zabiegu.
   • Zawsze wykonuje się dokumentacje zdjęciową.
       
       


       
      \/
      Wskazania
      • powiększanie ust
      • korekta kształtu ust
      • korekta asymetrii
      • podkreślenie czerwieni wargowej
      • uniesienie kącików ust
      • likwidacja zmarszczek palacza       
       
      Ile trwa rekonwalescencja?
      • 1-3 dni, szczególna rekonwalescencja nie jest wymagana


       
      X
      Przeciwwskazania:
      • Zmiany zapalne w obrębie skóry twarzy, szyi, karku, czerwieni wargowej, owłosionej skóry głowy
      • Spadki odporności
      • Niewyrównana cukrzyca
      • Choroby nowotworowe
      • Ciąża, karmienie piersią
      • Zaburzenia krzepnięcia krwi
      • Niezdiagnozowane uczulenia, Choroby autoimmunologiczne
      • Uczulenie na kwas hialuronowy             
        
        
         
           
        
         

      Cena za powiększanie ust 1ml - Katowice

              
      Tanio - nigdy nie warto. Zawsze sprawdź proponowane koszty w innych niezależnych gabinetach. Cena, promocje, podane koszty nigdy nie mogą decydować o Państwa decyzji, wyborze! Najtaniej często równa się temu, że zabieg może być przeprowadzany nieprofesjonalnie, niechlujnie. Informacja: w pakietach zabiegowych wychodzi tanio w stosunku do pojedynczych zabiegów, gdyż istnieje możliwość redukcji ceny i wynika to wyłącznie z tzw. optymalizacji usługi bez uszczerbku na jakości i ilości zastosowanego preparatu. Dobre i niskie koszty możliwe przy optymalnie dobranym zestawie zabiegów we wszystkich gabinetach dostępnych na rynku - wygogluj, znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie, niekoniecznie u nas.
       
      obszar zabiegowy I cena za zabieg: powiększanie ust 1ml - Katowice

      czerwień wargowa I od 800 zł
        
        


       

      Czas zabiegu
              
      30-60 minut
       
       
       
       
       
      Jak się przygotować
             
      Zapozna się z przeciwskazaniami do zabiegu. Dodatkowo przez 14 dni poprzedzających terapię nie powinno się przyjmować leków zawierających kwas acetylosalicylowy (aspiryna, polopiryna).
        
        


       

      Ilość powtórzeń
              
      Ilość powtórzeń zależy od wielu czynników: wielkości ust które chcemy osiągnąć, wyglądu ust przed zabiegiem, nawadniania się, palenia papierosów, opalania się i stosowania do zaleceń lekarskich. Pełny efekt pojedynczego zabiegu utrzymuje się około 7-8 miesięcy, jednak jest uwarunkowany indywidualnie. Na ile starcza? Co ile trzeba powtarzać? Jak długo utrzymuje się efekt? Jak często należy powtarzać zabieg, na jaki czas starcza – to bardzo popularne pytania w medycynie estetycznej, jeżeli chodzi o powiększanie ust. Efekt zabiegu najdłużej utrzymuje się do 12 miesięcy, najczęściej jest to przedział 6 – 8 miesięcy, ale zdarzają się osoby, które bardzo szybko metabolizują kwas hialuronowy i wtedy efekt utrzyma się 3 miesiące. Przy użyciu alg to około 8 miesięcy, własnym tłuszczem 9 miesięcy. Dla wielu osób długość utrzymywania się efektu jest problemem, jednak proszę pamiętać, że długofalowe posiadanie zaimplementowanego wypełniacza tkankowego /tego samego, w sensie wstrzykniętego podczas jednego zabiegu/ może być problematyczna, co pokazało doświadczenie z powiększaniem piersi.
        
        


       

      Opieka całodobowa, zwolnienie lekarskie
              
      Zapewniamy pełne wsparcie pozabiegowe w razie wątpliwości, niepokojących objawów, powikłań. Opieka całodobowa, zwolnienie lekarskie.
        
        
       
         
       
        
      Zabiegi uzupełniające, alternatywne
              
      Uzupełnieniem może być makijaż permanentny ust. Alternatywa to: Dermowypełniacz Algeness ® / Powiększanie ust własnym tłuszczem.
        
        
       
       
       
       
      Komentarz eksperta, pozostałe informacje
              
      Powiększając usta warto również wypełnieć kąciki ust, zmarszczki palacza lub bruzdy nosowo-wargowe. Czasami mogą wytworzyć się grudki - wtedy nie należy nic robić tylko zgłosić się na wizytę kontrolną. Powiększanie ust pozwala zwiększyć poziom naszej atrakcyjności, poczuć się pewniej, zwłaszcza kobietom, ale także coraz częściej także mężczyznom. Usta są centralnym punktem twarzy, maja kluczowe znaczenie w postrzeganiu twarzy.
       
       
       
       
       

      Opinie

            
      Opinie o zabiegu są bardzo pozytywne i jest to jedna z najbardziej pożądanych procedur w medycynie estetycznej. Cena ma związek z opiniami, gdyż zazwyczaj aby końcowy efekt był zadowalający to zadowolenie z zabiegu jest wypadkową tych dwóch kwestii. Koszt zabiegu potrafi być skrajnie różny, gdyż pod ceną najczęściej ukryta jest ilość wstrzykiwanego preparatu, może to być 0,5ml, 1ml, 2ml. Czasami jest tak, że ze względu na budowę anatomiczną ust, bądź oczekiwania należy podać dużo preparatu wypełniającego, powyżej 2ml, wtedy cena będzie większa. Uważamy, że realny i ostateczny koszt można określić jedynie po konsultacji przed planowanym zabiegiem i ustaleniu jakie są oczekiwania kobiety czy mężczyzny w tym zakresie.
       
       
       
       
             
      OLX, Groupon, Moment
      Przestrzegamy przed wyjątkowo korzystnymi ofertami na Olx czy Groupon czy Moment – warto dokładnie wyjaśnić za jaką objętość preparatu podana jest cena i co to za preparat w sensie czy jest znany i bezpieczny. Warto też wyjaśnić, kto wykonuje zabieg powiększania ust.
       

       
       
        

      Forum, gdzie najlepiej.

               
      Na forach znajdą Państwo wiele interesujących opinii oraz doświadczeń kobiet związanych z powiększaniem ust. Mężczyźni są bardziej powściągliwi w kwestii wyrażania swoich opinii. Gdzie najlepiej wykonać zabieg? – to pytanie dość często pada w kontekście mierzenia się z wieloma ofertami dostępnymi na rynku. Najważniejsze jest zaufanie do osoby, która ma nam powiększyć usta, dostępność po zabiegu, wsparcie, możliwość wizyt kontrolnych w razie pojawienia się niepokojących objawów. Na drugim miejscu jest cena, nie warto przepłacać za usługę, pod warunkiem spełnienia powyższych kwestii. Czasami liczy się miejsce w sensie prestiżowej lokalizacji czy pięknego wystroju gabinetu czy kliniki.
        
      5.0 / 5
      1 recenzja
      1
      0
      0
      0
      0
      Podaj swoją ocenę:
      Wróć do spisu treści