+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
  

Przebarwienia usuwanie i korygowanie.

 
 
Przebarwienia usuwanie i korygowanie Jak skutecznie trwale pozbyć się przebarwień skóry na skórze Leczenie Dermatologiczne Zabieg  Sposób Do Kogo Cena Gojenie Opinie Forum Blog Cennik Tanio Polecane Katowice Śląsk Opolskie Opole Rybnik Zabrze Gliwice Bytom Chorzów Bielsko Kędzierzyn Sosnowiec Racibórz Dąbrowa Nysa Częstochowa Kraków Gabinet Klinika Gdzie Do Kogo.
 
 

 
Co to jest przebarwienie?
 
 
Przebarwienia to zmiany na naszej twarzy i ciele pojawiające się na skutek ekspozycji na słońce. Przybierają one kształt plamek, plam różnego kształtu, wyraźnie odróżniające się od skóry i dające nieestetyczny wygląd. Tendencja powstawania plam nasila się z wiekiem, ale może być też objawem wielu chorób.
 
Przyczyny powstania:
 
- nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV
 
- częste opalanie się
 
-przebarwienia pozapalne /np. po trądziku/
 
- zaburzenia hormonalne
 
- ciąża, stosowanie antykoncepcji hormonalnej DTA
 
- choroby endokrynologiczne
 
- polekowe
 
 
Rodzaje przebarwień:
 
-plamy pigmentacje –powstające na skutek nadmiernej ekspozycji skóry na słońce, występują na skórze twarzy, dłoniach i innych odsłoniętych częściach ciała
 
-melasma / chloasma (ostuda) –powstają pod wpływem hormonów,  pojawiają się w trakcie ciąży oraz stosowania  doustnej tabletki antykoncepcyjnej, są dość duże, mają nieregularny kształt, występują najczęściej na twarzy
 
-przebarwienia pozapalne –powstają gdy skóra się goi po uszkodzeniu czy urazie i jest eksponowana na słońce
 
-piegi
 
 
Czy jest przebarwienie?
 
Przebarwienie jest miejscowym nagromadzeniem barwnika skóry czyli melaniny lub melanocytów.
 
 
 
Do kogo przeznaczony jest zabieg?
 
Zabieg przeznaczony jest dla osób chcących się pozbyć przebarwień.
 
 
Podstawowe informacje – jak wygląda zabieg, kwalifikacja, wskazania, p_wskazania, zalecenia pozabiegowe
 
 
 
Wskazania do zabiegu:
 
-Przebarwienia posłoneczne
 
-melasma
 
-chloasma
 
-przebarwienia pozapalne
 
-piegi
 
 
 
Leczeni przebarwień kuracja Dermamelanem
 
Dermamelan to zestaw do leczenia przebarwień posłonecznych, melasy. Przed zabiegiem skóra oczyszczana jest i nakładana maska. Z maską Pacjent udaje się do domu. Po kilku godzinach maskę się zmywa i stosuje odpowiedni krem. Terapia trwa do 3 miesięcy, zaleca się wykonać terapię w okresie jesienno- zimowym.
 
 
Retix C
 
Peeling o działaniu odmładzającym, rozświetlającym i wyrównującym koloryt skóry. W składzie zawiera retinol, witaminę C oraz antyoksydanty. Przeciwwskazania do zabiegu: ciąża, karmienie piersią, alergie skórne, zakażenie skóry, skłonność do bliznowców, terapia retinoidami.  Jak wygląda zabieg? na twarz nakłada się maskę, którą zmywa się po 4-6 godzinach. Przez okres kuracji należy stosować fotoprotekcję.
 
 
 
DERMAHEAL SB
 
Dermaheal SB to innowacyjny koktajl do mezoterapii o działaniu rozjaśniającym i wygładzającym. Poprawia kondycję skóry oraz hamuje syntezę melaniny- substancji odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień. Dermaheal SB w składzie zawiera: -biomimetryczny kompleks peptydowy, -kwas askorbinowy, -arbutyne, które wyrównają koloryt, redukują przebarwienia oraz poprawiają jakość skóry.
 
Wskazania do zabiegu: nadmierna pigmentacja skóry, melasma, chloasma, miejscowe plamy starcze, zmiany posłoneczne i pozapalne, piegi
 
Zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów. Terapia ustalana jest indywidualnie, w zależności od nasilenia zmian.
 
 
AQUASHINE
 
Aquashine jest preparatem do mezoterapii łączącym w sobie nieusieciowany kwas hialuronowy i kompleks peptydowy - którego celem jest nawilżenie i rozjaśnienie skóry. Efekty rozświetlenia skóry są widoczne już po pierwszym zabiegu!
AQUASHINE w  składzie zawiera: nieusieciowany kwas hialuronowy, kompleks peptydowy, 14 witamin, 24aminokwasy, 8minerałów i koenzymów, 5 kwasów nukleinowych
 
Zaleca się wykonanie 3 zabiegów co 1 miesiąc.

 
 
PQ AGE PEELING
 
PQ AGE to peeling o właściwościach liftingujących, głęboko odżywiający skórę i stymulujący ją do wewnętrznej odnowy. Daje podobne efekty co zabieg mezoterapii, skóra staje się młodsza i gładsza.
 
 
PQ AGE w składzie zawiera:
 
-34%  Kwas trójchlorooctowy - który widocznie rozjaśnia i wygładza skórę, zmniejsza wielkość porów, usuwa przebarwienia i drobne blizny
 
-nadtlenek mocznika – który ma właściwości silnie rozjaśniające i nawilżające
 
-kwas kojowy – który jest uznawany za jedną z najskuteczniejszych substancji przy leczeniu plam pigmentacyjnych i ostudy(melasma / chloasma), hamuje aktywności tyrozynazy – enzymu uczestniczącego w procesie syntezy melaniny. Znany jest również ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwutleniających
 
-koenzym Q10 – zwany  eliksirem młodości. Koenzym Q10 odpowiada za wytwarzanie i magazynowanie energii w komórkach oraz ich dotlenienie, wyłapuje wolne rodniki uszkadzające komórki
 
 
Zalecania pozabiegowe:
 
-należy ograniczyć ekspozycje na słońce w trakcie terapii
 
- należy stosować kremy z wysokim filtrem w trakcie i miesiąc po terapii
 
 
 
Cena
 
200-1500pln
 
 
Czas zabiegu
 
Ok. 40 minut
 
 
Ilość powtórzeń
 
Ilość powtórzeń uzależniona jest od rodzaju terapii.
 
 
Efekty
 
Efekty uzależnione sa od natężenia problemu i ilości wykonanych zabiegów.
 
 
Opieka całodobowa
 
Jestem dostępna 24h/dobę
 
 
Zabiegi uzupełniające, dodatkowe, alternatywne
 
Walkę z przebarwieniami należy rozpocząć od profilaktyki. Zaleca się stosować kremy z wysokim filtrem  od wiosny do jesieni, ograniczyć ekspozycję na promieniowanie słoneczne, osłaniać miejsca, w których występuje problem /odzież, kapelusz/.
 
 
Pozostałe informacje
 

Redukcja przebarwień, usuwanie przebarwień to zabieg bardzo często wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej.
 
Przebarwienia skóry są to widoczne gołym okiem, plamki lub plamy, ciemniejsze od otaczającej je  skóry zdrowej. Przebarwienia bardzo często powstają pod wpływem światła słonecznego i są efektem nagromadzeniem melaniny – naturalnego barwnika skóry nadmiernie produkowanego w odpowiedzi na promienie ultrafioletowe.
 
Zdarza się, ze jednak niewielka plamka na skórze jest efektem zwiększenia ilości nie tylko samego barwnika, ale także wytwarzających go komórek – melanocytów.
Przebarwienie mogą być zlokalizowane w rożnych okolicach: na czole, policzkach, nosie, dłoniach i dekolcie, na dłoniach. Bywa że dochodzi do przebarwień w formie pasów w środkowej części twarzy. Dotyczą ponad 30% kobiet po trzydziestym roku życia i nawet 90% po pięćdziesiątym.
 
 
 

Redukcja przebarwień – metody

 
peelingi chemiczne
 
laser frakcyjny
 
laser Q-switched
 

dermapen

 
 
 
 
 
Jak się pozbyć przebarwień?
 
Przebarwienia są to wyraźnie widoczne punkty na skórze, które swym wyglądem znacznie odbiegają od reszty skóry. Mogą mieć postać białych lub bardzo ciemnych plam, lub piegów. Zmiany w postaci piegów najczęściej występują u osób, które w swoim życiu przesadziły z ekspozycją skóry na promienie słoneczne oraz u tych, które posiadają je od urodzenia.
 
Inne przebarwienia są zazwyczaj pozostałością po leczeniu dermatologicznym, niedoczynności tarczycy lub chorób wątroby. Równie często pojawiają się u osób z zaburzoną gospodarką hormonalną lub u tych, które przyjmowały specjalistyczne leki światłouczulające i wystawiały skórę na oddziaływanie promieni słonecznych.
 
 
 
Redukcja przebarwień – sposoby
 
Przebarwienia mają różną postać, ale większość z nich jest trudna do zakamuflowania nawet pod ciężkim makijażem. Przebarwienia są to najczęściej skupiska melaniny w naskórku, w związku z tym można je poddać leczeniu. Pomocna tutaj będzie medycyna estetyczna.
 
Peelingi chemiczne oraz laser frakcyjny to jedne z najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych metod redukcji przebarwień.
 
 
 
 
Redukcja przebarwień – peelingi chemiczne
 
Skutecznym zabiegiem w walce z przebarwieniami są peelingi chemiczne. Kwasy takie jak:
 
trójchlorooctowy – działa silnie złuszczająco,
 
mlekowy – działa wybielająco poprzez hamowanie procesu melanogenezy,
 
kojowy – jest inhibitorem tyrozynazy biorącej udział w tworzeniu melaniny,
 
peelingi efektywnie rozjaśniają przebarwienia posłoneczne, pozapalne, melasmy, zmiany barwnikowe zarówno te powierzchniowe jak i te naskórkowe.
 
Dzięki peelingom chemicznym złożonym z kompleksów kilku kwasów o różnym mechanizmie działania ich możliwości niwelowania przebarwień są bardzo skuteczne i całkowicie bezbolesne.
 
Do całkowitego pozbycia się przebarwień wystarczy od 1 do 5 zabiegów, które są całkowicie bezbolesne. Wymagają jedynie ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym.
 
 

 
Usuwanie przebarwień laserem frakcyjnym
 
Przebarwienia można usunąć przy pomocy nowoczesnego urządzenia, jakim jest laser frakcyjny. Jego największą zaletą jest to, że umożliwia miejscowe leczenie bez konieczności poddawania zabiegowi całej skóry. Podczas leczenia przebarwień tym laserem nie dochodzi do powstania ran, które w przypadku innych laserów powstają w miejscach poddawanych zabiegowi. Leczenie tą metodą postępuje bardzo szybko, a pacjent w krótkim czasie od zabiegu może powrócić do zwykłego funkcjonowania.
 
 
 
 
Mezoterapia a usuwanie przebarwień
 
Mezoterapia jest doskonałym wyborem w walce z trudnymi do usunięcia przebarwieniami występującymi zarówno na twarzy, jak i na innych częściach ciała. Zabieg mezoterapii oddziałuje nie tylko na ilość melanocytów, ale również na proces produkcji melaniny zachodzący w skórze. Dzięki temu uzyskujemy szybkie i długotrwałe efekty.
 
Lekarz wstrzykuje pod skórę odpowiedni koktajl substancji rozjaśniających, które stymulują organizm do odbudowy skóry. Zabiegi mezoterapii można wzbogacić o peelingi chemiczne lub stosowanie specjalistycznych kosmetyków w celu uzyskania jeszcze lepszych rezultatów. Tutaj bardzo dobre efekty przynosi dermapen
 
 
 
 
 
Dodatkowe sposoby usuwania przebarwień
 
Podczas leczenia przebarwień mezoterapią lub laserem frakcyjnym można zdecydować się na zakup dodatkowych kosmetyków, które wspomogą proces leczenia i przyspieszą go. Najlepiej do tego celu wybrać kosmetyki zawierające w swym składzie takie substancje jak: kwas kojowy, arbutyna. blokujący produkcję melaniny hydrochinon, kwas azelainowy, witaminę C.
 
Są to substancje rozjaśniające i zapobiegające powstawaniu nowych zmian barwnikowych. Stosowanie ich należy skonsultować z lekarzem przeprowadzającym zabieg, który oceni czy dany kosmetyk można stosować równocześnie z leczeniem, czy po jego zakończeniu. Może również przepisać preparat na receptę zawierający tretinoinę. Takie kompleksowe podejście do kwestii leczenia przebarwień daje szybkie i zadowalające efekty.
 
 
 
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Nietrzymanie Moczu
pupuszczanie mikcja
Plastyka Warg Sromowych. Ile to kosztuje, ceny.
wargi sromowe plastyka dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Odmłodzenie Twarzy
Odmłodzenie Twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy - wypełnianie
bruzdy nosowo wargowe dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:

 
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści