+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
  

Peeling laserowy

Laserowe złuszczanie naskórka

 
 
Peeling laserowy. Kontrolowane złuszczanie naskórka skóry zrogowaciałej chropowatej Zabieg Przeciwskazania Sposób Do Kogo Cena Gojenie Opinie Forum Blog Cennik Tanio Polecane Katowice Śląsk Opolskie Opole Rybnik Zabrze Gliwice Bytom Chorzów Bielsko Kędzierzyn Olkusz Sosnowiec Racibórz Dąbrowa Nysa Częstochowa Kraków Gabinet Klinika Gdzie Do Kogo.
 
 
 

Peeling laserowy – oczyszczanie skóry laserem.

Złuszczanie skóry.

 
 
 
 
Czym jest laser i skąd się bierze promieniowanie laserowe?
 
Laser jest to wysoce specjalistyczne urządzenie emitujące promieniowanie laserowe. Jest to fala elektromagnetyczna powstała dzięki zaistnieniu tak zwanego zjawiska emisji wymuszonej. Zjawisko to polega na emisji cząstek elementarnych świetlnych, tak zwanych fotonów pod wpływem zadziałania fotonu inicjującego, który musi posiadać odpowiedni poziom energetyczny.
 
Długość fali elektromagnetycznej lasera może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego. Wykazuje dużą moc promieniowania oraz gęstość energii. Ponadto wykazuje silne skupienie i spójność wiązki, a także niewielkie jej odchylenie od równoległości. Istnieją różne rodzaje laserów,  a także różnorodne ich klasyfikacje. Dzieli się je więc ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi
w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.
 
 
 
Czym jest i jak działa laser frakcyjny?
 
Laser frakcyjny charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.
 
We współczesnej medycynie estetycznej laser frakcyjny wykorzystywany jest w wielu wskazaniach. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia. Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.
 
Bolesność zabiegu jest niewielka i zazwyczaj nie wymaga on zastosowania żadnego znieczulenia. U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować kremy anestetyczne (na przykład EMLA). Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.
 
Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.
 
 
 
 
Peeling laserowy – Jak wygląda zabieg ?
 
Zabieg peelingu laserowego przeprowadzany jest przez lekarza przy wykorzystaniu specjalnej głowicy emitującej promieniowanie lasera frakcyjnego. Czas trwania zabiegu zazwyczaj mieści się w przedziale od 15 do 30 minut. Wszystko zależy od okolicy, która jest poddawana zabiegowi. Procedura ta charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. W czasie jej trwania, pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort pod postacią szczypania skóry.
 
Jednakże na życzenie można wyeliminować to uczucie stosując kremy i żele do znieczulenia miejscowego, zawierające środki anestetyczne, takie jak na przykład lignokaina. Bezpośrednio po zabiegu mogą się pojawić obrzęk i zaczerwienienie skóry, które ustępują samoistnie maksymalnie po dwóch do trzech dniach. Często towarzyszy im złuszczanie się naskórka. Jednakże objawy te w żadnym stopniu nie utrudniają powrotu do codziennych aktywności, w tym do pracy zawodowej.
 
Po około 3 do 4 tygodniach od przeprowadzenia zabiegu dobiega końca proces złuszczania i pełnej regeneracji naskórka. Po tym czasie widoczny jest pełny rezultat zabiegu. Umożliwia to pełną ocenę stanu skóry, a także określenie, czy jest konieczność do powtórnego przeprowadzenia procedury. Bardzo często pełny efekt uzyskiwany jest już po pierwszym zabiegu. Poprawie ulega kolor, stan oraz tekstura naskórka. Redukcji ulegają defekty skórne takie jak trądzik czy pajączki naczyniowe.
 
Przez dwa dni po przeprowadzonym zabiegu należy powstrzymać się przed stosowaniem preparatów zawierających alkohol, retinol oraz kwas glikolowy. Z kolei przez następne 3 miesiące należy zadbać o skuteczną ochronę skóry przed promieniowaniem słonecznym, wykorzystując w tym celu filtry o sile co najmniej SPF 50.
 
 
 
 
Wskazania do peelingu laserowego?
 
Zabieg złuszczania naskórka z wykorzystaniem lasera frakcyjnego dedykowany jest osobom uskarżającym się na problemy wynikające z nadmiernego rozszerzania się ujść gruczołów łojowych. Doskonale sprawdza się u pacjentów leczonych z powodu trądziku, którzy chcą pozbyć się przebarwień i innych niedoskonałości skórnych. Peeling laserowy jest również wskazany u osób, które chcą wspomóc procesy regeneracyjne naskórka celem odmłodzenia wyglądu.
 
 
 
 
U kogo peeling laserowy jest przeciwwskazany?
 
Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, złuszczanie naskórka z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nie jest wskazane u niektórych pacjentów. Pierwszą ich grupę stanowią standardowe przeciwwskazania, jakimi są ciąża, laktacja, cukrzyca, ciężkie przewlekłe choroby układu krążenia, czynne stany zapalne czy aktywne choroby nowotworowe. Drugą grupę stanowią przeciwwskazania dedykowane konkretnie temu zabiegowi, i wpisuje się w nie przyjmowanie niektórych leków (fotouczulaczy, sterydów czy doustnych retinoidów).
   
 
 
 
 
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Nietrzymanie Moczu
pupuszczanie mikcja
Plastyka Warg Sromowych. Ile to kosztuje, ceny.
wargi sromowe plastyka dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Odmłodzenie Twarzy
Odmłodzenie Twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy - wypełnianie
bruzdy nosowo wargowe dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:

 
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści