+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
  

Makijaż permanentny

Usta, brwi, wargi

 
 
Makijaż permanentny - usta brwi wargi makijaż permanentny jako dodatek do dużych ust Zabieg Przeciwskazania Sposób Do Kogo Cena Gojenie Opinie Forum Blog Cennik Tanio Polecane Katowice Śląsk Opolskie Opole Rybnik Zabrze Gliwice Bytom Chorzów Bielsko Kędzierzyn Olkusz Sosnowiec Racibórz Dąbrowa Nysa Częstochowa Kraków Gabinet Klinika Gdzie Do Kogo.

Makijaż permanentny
 
Makijaż permanentny to doskonały sposób na trwałą poprawę wyglądu brwi lub ust.
 
Odkąd ludzkość istnieje, towarzyszą jej różnego rodzaju modyfikacje wyglądu ciała. Powody tej potrzeby są i były różne. W plemionach, różnego rodzaju ozdoby czy malunki lub tatuaże na ciele służyły do oznaczania pozycji w hierarchii, wykonywanej pracy, czy też osiągnięć np. na polowaniach.
 
Niektóre z wykonywanych tatuaży miały znaczenia religijne lub rytualne. Inne natomiast służyły i służą nadal wyłącznie do upiększenia wyglądu, co pozwala w rezultacie na zaspokojenie potrzeby poczucia własnej atrakcyjności.
 
 
 
Makijaż permanentny – czyli stały makijaż, polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich pigmentów, stosowany jest głównie w okolicy ust, brwi i oczu. Jest to forma tatuażu, wykonywana płycej (w warstwie jasnej naskórka, tatuaż natomiast w warstwie brodawkowatej skóry właściwej).
 
Stąd rozróżniamy kilka rodzajów makijażu:
 
makijaż permanentny brwi
 

makijaż permanentny ust

 

kreska górna i dolna oczu

 
 
 
Czym jest i na czym polega makijaż permanentny?
 
Od zarania dziejów gatunkowi ludzkiemu towarzyszy potrzeba atrakcyjności. Odkąd sięgnąć pamięcią, ludzie sięgali po różne zabiegi mające na celu poprawę atrakcyjności wyglądu. Różnego rodzaju modyfikacje ciała, takie jak tatuaże czy piercing towarzyszyły ludzkości już w czasach plemiennych. Dla przykładu, za prekursorów tatuażu uważa się Chińczyków, którzy go stosowali już przed dwoma tysiącami lat.
 
Wbrew temu co mogłoby się wydawać, te tendencje i zabiegi położyły podwaliny pod współczesny makijaż permanentny. Jego istotą jest zastosowanie naturalnych barwników i substancji, które mają na celu trwałe podkreślenie urody, a także maskowanie niedoskonałości wyglądu takich jak zmarszczki, przebarwienia skóry czy też pajączki naczyniowe.
 
Barwniki te są wprowadzamy pod skórę przy pomocy specjalnej igły, na zasadzie trochę podobnej do tej stosowanej przy wykonywanym tatuażu. Substancje te są naturalne a ich koloryt odpowiada fizjologicznemu kolorowi skóry.
 
Zabieg wykonania makijażu permanentnego przeprowadza kosmetyczka linergistka. Odbywa się on w kilku etapach. Dzięki zabarwieniu wykorzystywanych substancji, makijaż wykonany tą metodą wygląda zupełnie naturalnie. Z kolei ich naturalne pochodzenie zabezpiecza przed ewentualnością pojawienia się reakcji alergicznych lub zapalnych.
 
Oczywiście igły, które wykorzystujemy do wykonania makijażu permanentnego są jednorazowe. Wszystkie wyżej opisane fakty składają się w rezultacie na wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu wykonania makijażu permanentnego.
 
Dodatkową, wydającą się być oczywistą zaletą makijażu permanentnego jest fakt, że nie ulega on niespodziewanemu rozmazaniu, dzięki czemu nie są straszne już nieoczekiwane deszcze czy kontakt z wodą, a pożądany wygląd może być zachowany niezależnie od sytuacji.
 
 
 
 
Jak wygląda zabieg?
 
Zabieg wykonania makijażu permanentnego charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Oczywiście na samym początku drogi prowadzącej do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu, konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznej konsultacji.
 
W jej trakcie oceniamy pierwotny stan skóry, a także, przy czynnym udziale pacjentki, określamy oczekiwany rezultat końcowy. Na podstawie powyższych informacji, ustalamy zakresu zabiegu, techniki jego przeprowadzenia, a także barwniki optymalne do zastosowania u konkretnej pacjentki.
 
Przed zabiegiem warto odpowiednio przygotować skórę.  Niezbędne jest należyte zadbanie o jej higienę i prawidłowe nawilżenie.  Pomocne jest również stosowanie preparatów zawierających arnikę, co powoduje dodatkowe odżywienie skóry.
 
Konieczne jest usunięcie protez zębowych na czas zabiegu. W przypadku, kiedy wykonanie makijażu permanentnego obejmuje okolicę oczu, warto zadbać o porządne wyspanie się. Dzięki temu unika się obrzęku okolicy oczu, który jest charakterystyczny dla niewyspania i zmęczenia.
 
Sam zabieg przeprowadzany jest w kilku etapach. Do jego wykonania wykorzystuje się specjalny aparat igłowy oraz zestaw uprzednio dobranych, naturalnych barwników. Procedura ta jest praktycznie bezbolesna.
 
Jednakże w newralgicznych lokalizacjach, takich jak okolice oczu czy ust, gdzie sieć unerwienia jest gęsta, a co za tym idzie większa jest wrażliwość na bodźce bólowe, stosuje się specjalne kremy zawierające środek znieczulający (na przykład lignokainę). Przy pomocy aparatu igłowego, pigmenty wprowadzane są pod naskórek.
 
Po wykonaniu makijażu permanentnego, stosuje się na skórę specjalne kompresy, które mają na celu złagodzenie podrażnienia skóry i jej zrelaksowanie. Istotne jest to, że zabieg powinien być powtórzony po 3 – 4 tygodniach z naniesieniem ewentualnych korekt.
 
Wynika to z faktu okresowego złuszczania się naskórka, co może prowadzić do eliminacji części zaaplikowanych pigmentów. W dalszym etapie, istotne jest uzupełnianie pigmentu przynajmniej raz w roku. Trzymając się tych wytycznych, można doprowadzić do utrzymywania się tego efektu nawet do pięciu lat.
 
Po zabiegu należy kremować miejsce poddane zabiegowi – (Bepanthen, Alantan)
 
 
 
 
Do kogo adresowany?
 
Podstawowym zadaniem makijażu permanentnego jest maskowanie wszelkiego rodzaju niedoskonałości skóry głównie w obrębie twarzy. W odróżnieniu od klasycznego makijażu, nie sprowadza się on do malowania twarzy, ale polega na eksponowaniu naturalnych walorów kobiecej urody i podkreślaniu naturalnego piękna na przykład ust czy oczu, zarazem delikatnie je korygując. Ponadto skutecznie ukrywa różnego rodzaju defekty skóry i jej niedoskonałości, takie jak znamiona barwnikowe, przebarwienia, a niejednokrotnie nawet pajączki naczyniowe.
 
Makijaż permanentny wykonujemy u każdej kobiety, która wyrazi ku temu chęć, jest jednak szczególnie adresujemy do kilku grup osób. Pierwsza z nich może wydawać się dość prozaiczna, gdyż są to kobiety zapracowane, zabiegane, które nie mają czasu na to, by każdego dnia rano zadbać o pieczołowite, dokładne umalowanie się.
 
Makijaż permanentny pozwala im zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu i pracy. Drugą grupę stanowią kobiety, które mają stały kontakt z wodą (uprawiające sporty wodne, ratowniczki wodne, kobiety pracujące w środowiskach o dużej wilgotności).
 
Nie jest tajemnicą, że klasyczny makijaż, w przeciwieństwie do permanentnego, pod wpływem wody ulega bardzo szybkiemu rozmazaniu, przez co jego zamierzony efekt jest niwelowany.
 
Kolejną grupę stanowią kobiety, które czeka długotrwałe utrudnienie w codziennym dbaniu o wykonanie makijażu (pobyt w szpitalu, podróż, itp.). Ponadto, co często jest zapominane z uwagi na swoją nie oczywistość, jest to idealne rozwiązane dla kobiet, których wygląd zewnętrzny i poczucie atrakcyjności ucierpiało wskutek choroby lub efektów leczenia.
 
Doskonały przykład stanowić tutaj mogą kobiety cierpiące na chorobę nowotworową, poddawane chemioterapii. Niejednokrotnie tracą one wskutek leczenia włosy, brwi i rzęsy, a ich skóra jest pozbawiona naturalnego blasku, koloru czy też elastyczności.
 
Dzięki możliwościom oferowanym przez gabinety wykonujące makijaż permanentny, możliwe jest przynajmniej częściowe zamaskowanie wyżej wymienionych objawów, co w rezultacie pozwala odzyskać poczucie atrakcyjności pomimo ciężkiej choroby.
 
 
 
 
 
Techniki makijażu permanentnego
 
Technikę pigmentacji brwi dobiera się tak, by jak najlepiej sprostać oczekiwaniom klientek. Panie, które mają rzadkie brwi, lub gdy te nie rosną w odpowiednim miejscu poleca się metodę zwaną microblendingiem.
 
Inaczej określana metodą włoskową albo piórkową. Polega ona na „dorysowaniu włosków”.
 
Linergistka za pomocą specjalnego piórka umoczonego w barwniku nacina skórę tworząc zarys włosa. Pozwala uzyskać to bardzo naturalny efekt, nawet w miejscach, w których naturalnie brwi nie rosną, lub jest ich bardzo mało.
 
Makijaż permanentny wykonuje linergistka. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa line – kreska, linia.
 
 
 
Technika ombre brows zwana także „puder” lub „metoda cienia”.
 
Technika ta polega na wykonaniu nakładających się małych kropeczek / pikseli, których ilość decyduje o intensywności efektu. Najczęściej makijaż wykonany jest tak, aby przód i granica górna były jaśniejsze a końcówka i dolna linia łuku brwiowego ciemniejsze.
 
Metoda ta nadaje się dla każdego rodzaju skóry. Pozwala uzyskać naturalny efekt lekkiego podkreślenia. Technika jest mało inwazyjna dla skóry, co minimalizuje dyskomfort podczas zabiegu.
 
 
 
 
Efekty zabiegu
 
 
makijaż permanentny
 
 
makijaż permanentny
 


 
 
 
Jak wygląda się bezpośrednio po makijażu permanentnym ?
 
Bezpośrednio po zabiegu skóra wokół brwi może być delikatnie opuchnięta, zaczerwieniona i cieplejsza niż zwykle. Jest to naturalna reakcja organizmu i może się utrzymywać do następnego dnia. Same brwi będą ciemniejsze niż w zamierzonym efekcie, mogą też się pojawić strupki.
 
Po jakim czasie od zabiegu makijażu permanentnego  można zrobić makijaż?
 
Jeśli to możliwe, najlepiej nie malować się w dniu zabiegu. Następnego dnia można zrobić delikatny makijaż, w miarę możliwości omijając okolicę brwi. Po 2-3 dniach od zabiegu można robić pełen makijaż wyłączając brwi.
 
Czy makijaż permanentny jest bolesny?
 
Makijaż permanentny brwi polega na umieszczeniu barwnika w głębszych warstwach skóry co wiąże się z delikatnym bólem. Jednak przed zabiegiem można nałożyć na skórę krem znieczulający, który zdecydowanie zmniejszy nieprzyjemne doznania.
 
Zabieg polega na wprowadzeniu pigmentu poprzez naruszenie struktury skóry z czym może wiązać się lekki dyskomfort. Każdy z nas inaczej znosi ból, dla jednych zabieg będzie odczuwalny łagodniej dla innych mocniej. W trosce o komfort podczas zabiegu stosuje się preparat znieczulający na bazie lignokainy.
 
Jak długo trwa zabieg makijażu permanentnego?
 
Zabieg trwa najczęściej do 2 godzin.
 
Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu makijażu permanentnego brwi?
 
Tak, przeciwwskazaniami są:
 
ciąża oraz karmienie piersią
 
cukrzyca
 
choroby nowotworowe w trakcie leczenia
 
leki: sterydy, antybiotyki, przeciwzakrzepowe, przeciwdepresyjne, retinoidy
 
skłonność do powstawania bliznowców
 
choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze
 
epilepsja
 
problem z krzepliwością krwi
 
choroby skóry: bielactwo, łuszczyca
 
świeża opalenizna
 
Jak wygląda pielęgnacja po zabiegu?
 
Proces gojenia trwa ok. 7-14 dni w tym czasie nie należy dotykać, pocierać, moczyć brwi. Należy unikać kontaktu z mydłem oraz kosmetykami innymi niż zalecane ( w tym makijaż). Nie stosować peelingów. Unikać basenu, sauny, ekspozycji na słońce oraz opalania w solarium.
 
Przez najbliższe dni po zabiegu staramy się nic nie robić z brwiami. Jeśli z okolicy zabiegowej będzie sączyć się krew lub osocze należy przyłożyć delikatnie gazik zwilżony wodą przegotowaną. Natomiast w sytuacji kiedy będziemy czuli ściąganie skóry można nałożyć cienką warstwę np. bepantenolu. Należy stosować tylko i wyłącznie preparat zalecony przez osobę wykonującą zabieg.
 
Jak długo utrzymuje się efekt?
 
Efekt zabiegu utrzymuje się około 1 -1,5 roku. Trwałość jednak zależy od rodzaju skóry, wieku, pielęgnacji pozabiegowej, chorób oraz przyjmowanych leków tak więc długość efektu jest cechą indywidualną.
 
Kiedy trzeba odnowić pigmentację ?
 
Po około miesiącu od pierwszego zabiegu należy zgłosić się na konsultację, kiedy brwi się wyłuszczą i wygoją. Wtedy najlepiej widać efekt zabiegu,czy pigment rozłożył się równomiernie. Jeśli widzimy małe ubytki w pigmencie, bądź jego nierównomierne rozmieszczenie wykonujemy poprawkę. Po około 1,5 roku lub gdy efekt bardzo zblednie można całkowicie powtórzyć zabieg.
 
Jak przygotować się do zabiegu?
 
Warto dobrze nawilżyć cerę przed zabiegiem stosując np. kremy z kwasem hialuronowy, wit. E, masłem shea. Przed zabiegiem nie depilować brwi, wtedy osoba wykonująca zabieg będzie mogła dobrać odpowiedni kształt brwi. Nie należy opalać się na minimum 14 dni przed zabiegiem aby dobrać odpowiedni kolor pigmentu do karnacji. W dniu zabiegu nie zażywać substancji rozrzedzających krew : kofeina, alkohol, aspiryna, ibuprofen.
 
Makijaż permanentny
 
Jeśli masz stary makijaż permanentny lub źle wykonany, przed wykonaniem nowego warto zastosować laserowe usuwanie tatuażu
 
 
 
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Nietrzymanie Moczu
pupuszczanie mikcja
Plastyka Warg Sromowych. Ile to kosztuje, ceny.
wargi sromowe plastyka dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Odmłodzenie Twarzy
Odmłodzenie Twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy - wypełnianie
bruzdy nosowo wargowe dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:

 
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści