+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
    

Sculptra

stymulacja kolagenu

         

Cena, Gojenie, Opinie, Zdjęcia, Forum, Blog, Cennik.
 
 
 

Sculptra


 
Sculptra to zabieg estetyczny, który ma za zadanie pobudzenie komórek skóry i tkanki podskórnej do produkcji kolagenu, który daje efekt ujędrnienia. Dodatkowymi korzyściami płynącymi z terapii jest większa elastyczność skóry. Całokształt ma zadanie hamować proces starzenia się. Głównym składnikiem preparatu jest kwas polimlekowy, który także przywraca objętość tkanek tak jak klasyczne wypełniacze.
  
    
 
 
 
 

Stymulacja kolagenu


 
Sculptra to preparat stymulujący produkcję kolagenu. W wyniku stymulacji powstaje nowa tkanka, która poprawia jędrność i sprężystość skóry. Z biegiem lat ilość pierwotnego kolagenu w skórze maleje, przez co staje się ona wiotka i pomarszczona. Najczęściej z tego typu zabiegu korzystają osoby po 40 roku życia, jednak czasami warto rozważyć terapię po 30 roku życia. Stres, palenie papierosów, zbyt mała ilość snu niestety predysponuje to utraty kolagenu.
 
Preparat jest stosowany od 1999 roku, zastosowany u kilkudziesięciu tysięcy ludzi z bardzo dobrymi efektami. W zależności od wieku kobiety czy mężczyzny i związaną z tym ilością zmarszczek, cieni, nierówności i oczekiwanych efektów ilość wykonywanych zabiegów wynosi od jednego do maksymalnie trzech. Im starsza osoba tym zazwyczaj większą ilość powtórzeń należy wykonać. Ogólnie terapia działa na zasadzie liftingu niechirurgicznego twarzy, częściowo powoduje uniesienie opadających partii twarzy, także wypełnia zmarszczki, fałdy nosowo-wargowe. Końcowym efektem jest wypełniona, naciągnięta i ujędrniona skóra. Pożądane efekty narastają po każdym kolejnym zabiegu, proponowane odstępy pomiędzy zabiegami to 4-6 tygodni. Rezultaty utrzymują się około dwa lata i jest to potwierdzone badaniami klinicznymi. Po tym czasie wskazane są zabiegi podtrzymujące zazwyczaj w ilości jeden, max dwa zabiegi.
 

Sculptra

 
 
Wskazania
 • zmniejszona objętość tkanek dolnej części twarzy z cechami wiotkości skóry,
 • bruzdy nosowo-wargowe,
 • zwis policzków i ich opadnięcie,
 • płaska okolica kości jarzmowej,
 • wklęsła okolica skroniowa,
 • zwis skóry okolicy żuchwy,
 • wiotka skóra okolicy szyi,
 
 
 
Przeciwskazania
 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • ostre i przewlekłe stany zapalne skóry,
 • ciąża i karmienie piersią,


  
Przebieg zabiegu:

 
Preparat jest wstrzykiwany głęboko podskórnie. Zabieg nie jest bolesny, wykonywany cieniutkimi igłami, na życzenie  przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Po wprowadzeniu implantu rozprowadza się go poprzez delikatny masaż. Ważne jest, aby także w domu systematycznie rozmasowywać wstrzyknięty preparat, tak aby wykorzystać maksymalną skuteczność terapii.
   
 
 
Efekty

 
Dla uzyskania najlepszego efektu potrzebne są 2 - 3 zabiegi w odstępach 1 - 6 miesięcy. Po zastosowaniu preparatu zauważymy pełniejszy kształt twarzy oraz naturalnie gładszą oraz młodszą skórę wraz z redukcją zmarszczek, bruzd i cieni. Rezultaty zabiegu utrzymują się 2 maksymalnie 3 lata.
  
   
   
Zalecenia po zabiegu

 
Bardzo ważny jest odpowiedni masaż okolic twarzy gdzie zaimplementowano preparat. Po zabiegu czasami pojawia się subtelny obrzęk wraz z towarzyszącym zaczerwienieniem, warto wtedy jest się skonsultować z lekarzem, jednak najczęściej mija samoistnie po kilku dniach.
   
   
 
 
 
   
        
Cellulit - niwelowanie
Plastyka Warg Sromowych.
Powiększanie warg Sromowych
Odmłodzenie Twarzy
Bruzdy - wypełnianie
   
 
 
Inne osoby także przeczytały:


 
  
Leczenie Łysienia
Bruzdy nosowo-wargowe
Wypełnianie
Kurze Łapki
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
Mezoterapia
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści