Przejdź do treści
Od 2008 roku
+48 517 056 831
   
   

Powiększanie ust

Modelowanie
                 
 
Bezpieczne modelowanie czerwienie wargowej – ze względu na pozytywne rekomendacje, opinie, zabieg stał się złotym standardem w poprawianiu wyglądu twarzy kobiet i mężczyzn. Forum, blog. Wybierz Gabinet bądź Klinikę.

  

Cennik:

od 680 PLN / 1ml
    
    
    
    
    
    
    
Spis treści
           
        
  
  

Małe usta powiększanie

       
Zabieg modelowania i powiększania czerwieni wargowej służy zwiększeniu objętości ust, korekcie asymetrii, nawilżeniu, podkreślenia konturu, uwydatnieniu czerwieni wargowej a nawet zmianie kształtu. Zabieg najczęściej wykonywany jest kwasem hialuronowym. Zbyt małe usta często są przyczyną, iż twarz wydaje się mało wyrazista, pozbawiona ekspresji, „charakteru”. Jeżeli do tego osoba jest hipomimiczna czy sprawia wrażenia zakompleksionej, mającej słabe poczucie własnej wartości wtedy powstaje „wybuchowa mieszanka” wpływająca na ogólnie pojętą atrakcyjność. Z pomocą może przyjść Medycyna Estetyczna, mi.in w zakresie wyeliminowania wstydliwych niuansów wyglądu co może pozytywnie odblokować Kobietę bądź Mężczyznę na wielu innych płaszczyznach. Najczęściej dzieje się to poprzez chęć większego przebywania wśród ludzi, prowadzenia z nimi konwersacji, uśmiechania się co wytwarza bardzo pozytywny mechanizm budowania zwiększonego poczucia własnej atrakcyjności, „przydatności społecznej”. Zabieg powiększania ust u każdej Pani czy też coraz częściej Pana jest inny. Każda osoba wymaga indywidualnego podejścia przede wszystkim estetycznego jak i całościowego. Nie można opierać się do wyrobionym schemacie i bezdusznie jak na taśmociągu powiększać usta u każdej osoby, która tego oczekuje, gdyż wtedy mało kto będzie zadowolony. Na etapie konsultacji należy ustalić jakie są oczekiwania Klienta i czy w ogóle jesteśmy wstanie zabiegiem estetycznym spełnić te oczekiwania, zważywszy, iż zabieg nie kosztuje kilkanaście złotych. Sposoby na powiększenie ust. W tym miejscu zaczyna się prawdziwa rola Medycyny Estetycznej. Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju wypełniacze tkankowe, najbardziej popularne z nich to wypełniacze tkankowe na bazie kwasu hialuronowego o odpowiedniej gęstości, czyli uzyskanym na etapie produkcji odpowiednim usieciowaniu preparatu. Istnieje także wiele innych preparatów, które są o wiele mniej popularne i przebadane klinicznie. W Polsce zdecydowanie bryluje kwas hialuronowy, zważywszy, iż istnieje hialuronidaza czyli enzym który w razie „awarii” rozpuszcza w/w kwas.
 
 
Dla kogo przeznaczony jest zabieg
       
Zabieg przeznaczony jest dla Pań oraz Panów, którzy chcieliby podkreślić lub zmienić wygląd swoich ust. Usta również się starzeją, z biegiem czasu czerwień wargowa jest mniej uwydatniona, zatraca się kontur i zmniejsza się jej objętość. Delikatne dodanie objętości pozwala przywrócić im młodzieńczy wygląd. Procedura jest wykonywana przez lekarzy, mi.in. w LabocaClinic w Katowicach, a sam zabieg jest bezpieczny oraz skuteczny. Zabieg dostępny także dla mieszkańców innych miast, zwłaszcza Opola, Kędzierzyna, Zabrza. Zapraszamy do kontaktu także osoby z innych miast - prosimy o e-mail bądź kontakt telefoniczny.
    
 
    
ABC:
> CZAS ZABIEGU: do 60_minut
> LICZBA POWTÓRZEŃ: 1raz/4-7mc. Efekt utrzymuje się około 4-6 miesięcy, jest uwarunkowany indywidualnie.
> ZNIECZULENIE: miejscowe
> EFEKTY ZABIEGU: powiększenie ust
> SPECJ. WYKONUJĄCY ZABIEG: dr n. med. Agnieszka Ledniowska, lekarz
> OPIEKA POZABIEGOWA: TAK, 24 godziny na dobę, wsparcie farmakologiczne
> ZWOLNIENIE LEKARSKIE: TAK, jeżeli zachodzi medyczna potrzeba /ICD10/, ZUS-ZLA /L4/.
> WIZYTA KONTROLNA PO ZABIEGU: bezpłatnie
> DODATKOWE ZABIEGI: makijaż permanentny
> POZOSTAŁE INFORMACJE: w przypadku potrzeby wymagane badania - morfologia, glikemia, układ krzepnięcia.
> ZDJĘCIE SZWÓW: nie dotyczy.
> ZMIANA OPATRUNKÓW: nie dotyczy.
> REKONWALESCENCJA: rutynowo 1-3 dni.
  

Rodzaje wypełniaczy używanych do zabiegów
 • kwas hialuronowy
 • algi
 
 
 

Sprawdź także (klik):

 
 
 
Zalecenia pozabiegowe:
 • Należy unikać wahań termicznych otoczenia, a więc szczególnie przez pierwsze 48h (do 2 tyg.)
 • Nie korzystać z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna przez 2 tygodnie
 • Niewskazane jest również dłuższe przebywanie w temp. poniżej 0 st. C oraz opalanie się
 • Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości (np. nie dotykać)
 • Przez 48h po zabiegu unikamy nadmiernej mimiki
 • Przez 2-4 dni po zabiegu nie należy pływać ani podejmować forsownych ćwiczeń.
 • Przez 12 godzin po iniekcji nie należy nakładać makijażu
 • Palenie papierosów, korzystanie z solarium oraz opalanie się skracają efekt zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego.
 
 
Czy zabieg jest bolesny?
 • Zabieg nie jest bolesny, ponieważ na skórę stosuje się krem anestetyczny. Znieczulenie miejscowe.
 
 
Jak wygląda zabieg?
   • przed zabiegiem odbywa się rozmowa kwalifikacyjna i podpisywana jest zgoda na zabieg.
   • skóra przed zabiegiem jest znieczulana tak aby zabieg był dla Państwa jak najmniej uciążliwy.
   • kwas hialuronowy podawany jest igłą bądź kaniulą w czerwień wargową.
   • efekt zabiegu jest natychmiastowy.
    
   Zabieg wykonuje się w 99% przypadków w znieczuleniu miejscowym – jest to najbezpieczniejsza forma znieczulenia, bez ryzyka np. na uczulenie na środek znieczulający podany w iniekcji. Poza wrażeniem, że ktoś coś „wykonuje” wokół naszych ust to innymi niedogodnościami może być fakt niewielkiego podkrwawienia z punktów po iniekcji, po zabiegu mogę pozostać przejściowe, czyli kilkudniowe krwiaczki – nie da się wyeliminować, tak aby zagwarantować wykonanie zabiegu bez ryzyka „krwiaczka”. Jeżeli planujemy powiększyć usta na planowaną uroczystość gorąco polecamy wykonać zabieg cztery tygodnie wcześniej – mamy wtedy czas na ewentualną dodatkową korekcję po pierwszym zabiegu. Zawsze wykonuje się dokumentacje zdjęciową.
       
       

      Kwalifikacja + badanie lekarskie
      Dla kogo jest przeznaczony zabieg?

      \/
      Wskazania

      • powiększenie ust
      • korekta kształtu ust
      • korekta asymetrii
      • podkreślenie czerwieni wargowej
      • uniesienie kącików ust
      • likwidacja zmarszczek palacza      Ile trwa rekonwalescencja?
      • 1-3 dni, szczególna rekonwalescencja nie jest wymagana


      X
      Przeciwwskazania:

      • ciąża i okres karmienia
      • choroba nowotworowa
      • zmiany chorobowe skóry
      • rany i owrzodzenia
      • zaburzenia krzepliwości i leczenie przeciwzakrzepowe
      • choroby autoimmunologiczne
      • infekcje w miejscach wstrzyknięć
      • alergia na kwas hialuronowy
        
        
         
           
        
         

      Tanio

              
      Zawsze sprawdź proponowane koszty w innych niezależnych gabinetach - przede wszystkim nigdy nie uważamy i nie zachęcamy, że w Estei jest najtaniej. Cena, podane koszty nigdy nie mogą decydować o Państwa decyzji, wyborze! Najtaniej często równa się temu, że zabieg może być przeprowadzany nieprofesjonalnie, niechlujnie. Zapraszamy zdecydowane osoby, które konkretnie wiedzą czego oczekują, ewentualna konsultacja rozstrzygnie wszystkie niejasności. Informacja: w pakietach zabiegowych wychodzi tanio w stosunku do pojedynczych zabiegów, gdyż istnieje możliwość redukcji ceny o 50% i wynika to wyłącznie z tzw. Optymalizacji usługi bez uszczerbku na jakości i ilości zastosowanego preparatu. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Pamiętaj, że dobre i niskie koszty możliwe przy optymalnie dobranym zestawie zabiegów we wszystkich gabinetach dostępnych na rynku. Dokładne kwoty Estei znajdziesz na witrynie internetowej - więcej informacji w cenniku.
        
        


       

      Czas zabiegu
              
      Zabieg trwa około 60 minut. Po zabiegu przez 2 dni może utrzymywać się obrzęk ust. Zabieg jest krótki, wręcz weekendowy, wystarczy zaplanować maksymalnie trzy dni wolnego czasu, mając na uwadze rekonwalescencję
       
       
       
       
       
      Jak sie przygotować
             
      Przez 14 dni poprzedzających terapię nie powinno się przyjmować leków zawierających kwas acetylosalicylowy (aspiryna, polopiryna), które zaburzają krzepliwość krwi.
        
        


       

      Ilość powtórzeń
              
      Ilość powtórzeń zależy od wielu czynników: wielkości ust które chcemy osiągnąć, wyglądu ust przed zabiegiem, nawadniania się, palenia papierosów, opalania się i stosowania do zaleceń lekarskich. Pełny efekt pojedynczego zabiegu utrzymuje się około 7-8 miesięcy, jest uwarunkowany indywidualnie.
        
        

       
       

      Efekty zabiegu
              
      Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Pełny efekt osiąga się po 2 tygodniach. Po zabiegu najczęściej nic niepokojącego się nie dzieje, zabieg nie wymaga specjalnego czasu rekonwalescencji, ślady po nakłuciach możemy zakryć szminką, jedynie większe krwiaczki mogą być widoczne. Jak pisaliśmy, nie warto zostawiać zabiegu na tzw. „ostatnią chwilę”. Po zabiegu możemy normalnie wyjść z gabinetu, jeść, spać, pić. Nie polecamy masowania tej okolicy czy wygrzewania, a także długich kąpieli gdziekolwiek. W przypadku pojawienia się obrzęku zawsze prosimy o pilny kontakt celem oceny czy coś poważnego się dzieje. Zabiegi Medycyny Estetycznej z natury nie dają trwałych efektów i jest to bardzo logiczny cel – co by się działo, gdyby efekty były trwałe, a z biegiem upływających lat to co ładnie wyglądało, zaczęło by nas szpecić i nie można by było tego usunąć… WAŻNE jednak jest, aby też efekt nie był zbyt krótki, gdyż wtedy narośnie frustracja, że wydaliśmy tyle pieniędzy, a efekt zniknął po kilku miesiącach... czasami zdarza się, że efekt utrzymuje się krótko u osoby, która wyjątkowo szybko metabolizuję podany wypełniacz tkankowy – wtedy u takiej osoby poszukuje się preparatu, który utrzymuje się jak najdłużej.
        
        


       

      Opieka całodobowa, zwolnienie lekarskie
              
      Zapewniamy pełne wsparcie pozabiegowe w razie wątpliwości, niepokojących objawów, powikłań. Opieka całodobowa, zwolnienie lekarskie.
        
        
       
         
       
        
      Zabiegi uzupełniające, dodatkowe, alternatywne
              
      Czy jest alternatywa dla kwasu hialuronowego? Tak - dermowypełniacz Algeness. Jeżeli kwas hialuronowym nie utrzymuje się zbyt długo w Twoich ustach, mamy na ten problem rozwiązanie – dermowypełniacz Algeness ®. Algeness jest biomateriałem składającym się z oczyszczonego żelu agarozowego (polisacharyd), pozyskiwanego z naturalnych czerwonych alg z rodzaju gelidium. Opatentowany proces produkcji zapewnia preparatowi najwyższą jakość i gwarantuje bezpieczeństwo jego użytkownikom. Nie posiada BBDE, nie wymaga nawadniania po zabiegu, nie daje reakcji alergicznych i utrzymuje się 7-14 miesięcy.
        
        
       
       
       
       
      Komentarz eksperta, pozostałe informacje
              
      Powiększając usta warto również wypełnieć kąciki ust, zmarszczki palacza lub bruzdy nosowo-wargowe. Czasami mogą wytworzyć się grudki - wtedy nie nalezy nic robic tylko zglosić się na wizytę kontrolną. W dniu zabiegu alkohol nie jest wskazany.
           
       
       
       
      Stylowe powiększanie i modelowanie warg – Katowice, Opole oraz inne dostępne miasta.

      Modelowanie bądź powiększanie ust pozwala zwiększyć poziom naszej atrakcyjności, poczuć się pewniej, zwłaszcza kobietom, ale także coraz częściej także mężczyznom. Usta są centralnym punktem twarzy, maja kluczowe znaczenie w postrzeganiu twarzy. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej umożliwiają ich powiększenie, nawilżenie czy korekcję kształtu. Usługa powiększania ust zajmuje najczęściej mniej niż 30 minut, efekt w zależności od osoby utrzymuje się do 12 miesięcy, później należy wykonać zabieg przypominający. Gwarantujemy poza ogromnym doświadczeniem niezmiernie korzystne ceny. Zapraszamy.

       
      Kwas hialuronowy

      Najczęściej używanym wypełniaczem jest kwas hialuronowy ze względu na udowodnione bezpieczeństwo stosowania jak i możliwość odwrócenia efektu zabiegu poprzez rozpuszczenie kwasu hialuronowego za pomocą hialuronidazy. Ponadto ma właściwości nawilżające, gdyż ma działanie higroskopijne, czyli wiąże cząsteczki wody w miejscu podania potęgując efekt wypełnienia. Stosowany od wielu lat z sukcesami w medycynie estetycznej. Powiększanie ust z użyciem kwasu hialuronowego odbywa się bez bólu w znieczuleniu miejscowym, dedykowane jest osobom, które mają zbyt małe usta, bądź niesymetryczne, przesuszone. W wyniku przeprowadzonej procedury uzyskujemy efekt widoczny zaraz po zabiegu, nie wymagana jest rekonwalescencja. Inne zabiegi jakie możemy wykonać w okolicy ust w gabinetach współpracujących z ESTEI „Doktor” Sp.p Lekarzy A. Ledniowska & G. Ledniowski to: russian lips, subtelna korekcja, skorygować zmarszczki wokół ust, np. zmarszczki palacza, uwydatnić kontur ust, unieść opadające kąciki. Wszystkie wyżej wymienione zabiegi wykonujemy w sterylnych warunkach z zachowaniem szczególnej staranności mając na uwadze, że mamy do czynienia z twarzą, a nie inną okolicą ciała mniej widoczną przez inne osoby.                                    
       
                         
      Cena i opinie.

      Cena ma związek z opiniami, gdyż zazwyczaj aby końcowy efekt był zadowalający i ktoś wystawił pozytywną opinię to cena za zabieg jest zazwyczaj wyższa niż u konkurencji. Myślimy, że opinie o nas są wyważone, a efekty udokumentowaliśmy zdjęciami Przed i Po na naszej witrynie internetowej. Cennik znajdą Państwo w odpowiedniej zakładce. Jeżeli Państwo oczekują spersonalizowanej oferty uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny, bądź poprzez formularz kontaktowy pozostawić swój numer telefonu, wtedy na pewno oddzwonimy. Ceny za zabieg potrafią być skrajnie różne, gdyż pod ceną najczęściej ukryta jest ilość wstrzykiwanego preparatu, może to być 0,5ml, 1ml, 2ml – stąd ceny są różne za ten sam zabieg. Czasami jest tak, że ze względu na budowę anatomiczną ust, bądź oczekiwania należy podać dużo preparatu wypełniającego, powyżej 2ml, wtedy cena będzie jeszcze większa. Uważamy, że realny i ostateczny koszt można określić jedynie po konsultacji przed planowanym zabiegiem i ustaleniu jakie są oczekiwania kobiety czy mężczyzny w tym zakresie.
       
       
      Tanio na promocji. Realny koszt.

      Przestrzegamy przed wyjątkowo korzystnymi ofertami na Olx czy Groupon – warto dokładnie wyjaśnić za jaką objętość preparatu podana jest cena i co to za preparat w sensie czy jest znany i bezpieczny – pamiętajmy, w końcu to nasze usta, centralna część twarzy, każde powikłanie może trwale oszpecić, a przecież nie o to chodziło od samego początku. Jeżeli oferta jest realna to Państwo ostatecznie decydują gdzie i do kogo pójdą na zabieg. Warto też wyjaśnić, kto wykonuje zabieg powiększania ust.
       
       
      Informacje na forum, gdzie najlepiej.

       Na forach znajdą Państwo wiele interesujących opinii oraz doświadczeń kobiet związanych z powiększaniem ust. Mężczyźni są bardziej powściągliwi w kwestii wyrażania swoich opinii. Gdzie najlepiej wykonać zabieg? – to pytanie dość często pada w kontekście mierzenia się z wieloma ofertami dostępnymi na rynku. Najważniejsze jest zaufanie do osoby, która ma nam powiększyć usta, dostępność po zabiegu, wsparcie, możliwość wizyt kontrolnych w razie pojawienia się niepokojących objawów. Na drugim miejscu jest cena, nie warto przepłacać za usługę, pod warunkiem spełnienia powyższych kwestii. Czasami liczy się miejsce w sensie prestiżowej lokalizacji czy pięknego wystroju gabinetu czy kliniki.
         
       
      Metody. Modelowanie kwasem hialuronowym i inne metody - osoczem, falami, laserem, kieliszkiem.

      Najpopularniejszy jest niewątpliwie kwas hialuronowy, gdyż jest uznanym wypełniaczem tkankowym na świecie, jest z sukcesami stosowany od wielu lat i istnieje hialuronidaza, która w razie potrzeby rozpuści podany kwas. W zależności od usieciowania kwasu hialuronowego uzyskujemy preparat miękki bądź bardziej twardy. Miękki jest plastyczny, ale szybciej się metabolizuje, twardy natomiast na odwrót. Istnieją także inne wypełniacze tkankowe, mniej popularne, ale zyskujące coraz większe uznanie, takim preparatem jest innowacja oparta na algach. Powiększanie ust algami potrafi dać znakomity ostateczny efekt z bardzo dobrymi odległymi skutkami i trwałością utrzymywania się wstrzykniętego preparatu. W sieci „krążą” opinie, że usta można powiększać osoczem bogatopłytkowym, kieliszkiem, falami radiowymi czy laserem – tego typu metody nie sprawdzają się.
       
       
      Ingerencja tłuszczem.

      Poza w/w informacjami istnieje możliwość powiększenia warg za pomocą własnego tłuszczu. Metoda od początku wydawała się bardzo obiecująca, gdyż tłuszcz jest pobierany od nas samych, czyli jest to autoprzeszczep i oczekiwano, że efekt zabiegu będzie długotrwały i ryzyko powikłań czy uczuleń będzie znikoma. Praktyka jednak okazała się troszkę inna w kwestii oczekiwań, gdyż efekt utrzymuje się do około 8 – 9 miesięcy, koszt jest ponad czterokrotnie większy niż przy użyciu kwasu hialuronowego.
       
       
      Techniki - (indywidualna, angielska, rosyjska – Garunowa, domowe sposoby).

      Uważamy, iż technika powiększania ust powinna być dobrana indywidulanie w odniesieniu się do oczekiwań Kobiety czy Mężczyzny. Każde usta są inne, a i oczekiwania także. W tym miejscu chcemy podkreślić, jak ważna jest wstępna dokładna rozmowa i kwalifikacja. Technika nie ma znaczenia. Znaczenie ma uzyskany efekt i czy w związku z tym klient jest zadowolony i powróci do nas na ponowny zabieg. Każdą osobę traktujemy niezmiernie indywidulanie, czasami korygujemy oczekiwania mając na uwadze nasze doświadczenie zawodowe.
       
       
      Na ile starcza? Co ile trzeba powtarzać? Jak długo utrzymuje się efekt?

      Jak często należy powtarzać zabieg, na jaki czas starcza – to bardzo popularne pytania w medycynie estetycznej, jeżeli chodzi o powiększanie ust. Efekt zabiegu najdłużej utrzymuje się do 12 miesięcy, najczęściej jest to przedział 6 – 8 miesięcy, ale zdarzają się osoby, które bardzo szybko metabolizują kwas hialuronowy i wtedy efekt utrzyma się 3 miesiące. Przy użyciu alg to około 8 miesięcy, własnym tłuszczem 9 miesięcy. Dla wielu osób długość utrzymywania się efektu jest problemem, jednak proszę pamiętać, że długofalowe posiadanie zaimplementowanego wypełniacza tkankowego /tego samego, w sensie wstrzykniętego podczas jednego zabiegu/ może być problematyczna, co pokazało doświadczenie z powiększaniem piersi.
       
       
      Implant - efekt na stałe.

      Istnieją implanty do powiększania ust. Efekt jest trwały, jednak po kilku latach może pojawić się problem z przemieszczaniem się implantu, opóźnionym odczynem alergicznym, zmianą skóry, tkanek na tle starzenia się organizmu. Usunięcie implantu jest wyłącznie zabiegiem inwazyjnym pozostawiającym ślady. Część kobiet zgłasza, że czują implant w wargach i przez to może się gorzej mówić, mowa staje się męcząca, usta są jakby sztuczne, „nie nasze”.
       
       
      Jedzenie, okres, opryszczka (Heviran), dentysta, wizyta stomatologiczna.

      Spożywanie posiłków nie jest jakimkolwiek problem, pod warunkiem, że nie zastosujemy jakiegoś maksymalnie dużego i nienaturalnego wypełnienia warg ust. Prawidłowo podany preparat praktycznie jest niewyczuwalny, kilka dni po zabiegu zapominamy, że mamy powiększone usta, jedynie lustro przypomina nam jak to jest. W trakcie okresu nie jest wskazane wykonanie zabiegu ze względu na procesy biochemiczne zachodzące w organizmie kobiety – zabieg wykonany podczas okresu może nieść ze sobą większe ryzyko reakcji alergicznej, pojawienia się stanu zapalnego, szybszego metabolizowania wstrzykniętego preparatu. Jeżeli korzystamy z okresowych wizyt u dentysty w tak lubianych gabinetach stomatologicznych to samo powiększenie ust nie jest w tym zakresie żadnym problemem, jeżeli wizyty nie pokrywają się w ciągu 7 dni. Po poważnej ekstrakcji zęba należy odczekać około 3 tygodni. U kobiet, ale także u mężczyzn często występuje opryszczka. Jeżeli tego typu problem występuje to bezwzględnie należy w pierwszej kolejności zastosować lek Heviran i dopiero po ustąpieniu objawów podjąć się kwalifikacji i wykonania zabiegu.
       
       
      Używki - papierosy, alkohol. Ciąża (estetyka w ciąży). Siłownia. Lot samolotem.

      Papierosy, alkohol czy inne używki zawsze źle wpływają na nasze zdrowie. Tu rozważymy jak używki korelują z  powiększaniem ust. Palenie tytoniu nie wpływa negatywnie na podany preparat wypełniający, poza tym pod wpływem trzymania papierosa w wargach wstrzyknięty środek nie przemieści się, więc palenie papierosów nie zniekształca powiększonych warg /ust/. Spożywanie alkoholu także szczególnie nie wpływa na zaimplementowany środek wypełniający. Ciąża jest stanem, gdzie nikt nie testował ma kobietach w ciąży, jak metabolizowanie wypełniacza może wpłynąć na płód ludzki, więc chyba nie wato ryzykować, aby poprzez brak tego typu wiedzy podjąć świadome ryzyko w kwestii dzieci. Systematyczne korzystanie z siłowni na pewno przyspiesza metabolizm, a co za tym idzie metabolizowanie i szybsze znikanie preparatu podanego w usta, cóż takie życie, dlatego osoby uprawiające systematycznie jakikolwiek sport powinny być poinformowane przed zabiegiem jak to wpływa na wypełniacze tkankowe, tego typu informacja sprawi, że po czasie unikamy nieprozumień. Lot samolotem, nurkowanie, jazda samochodem, płynięcie statkiem nie jest żadnym przeciwskazaniem do wykonania zabiegu – nie ma to logicznego uzasadnienia!
       

      Po jakim czasie efekt? Po jakim czasie schodzi opuchlizna? Co po zabiegu? Zalecenia po.

      Efekt jest widoczny natychmiast, jednak nie zalecamy, aby w piątek powiększać usta przed planowaną uroczystością w sobotę – warto zabieg wykonać 7-14 dni wcześniej, tak aby ewentualna opuchlizna zeszła do czasu kiedy mamy pięknie wyglądać. Co po zabiegu? – zalecenia nie są jakieś szczególne, gdyż mają one główny związek z nienarażaniem się na patogeny, promienie słoneczne, nadmierny wysiłek i wszystko to, co potęguje metabolizm. Warto indywidulanie omówić ten temat na wizycie kwalifikacyjnej, gdyż każdy z nas prowadzi nieco odmienny tryb życia i czasami niuanse odgrywają ważną rolę.
       
       
      Dzień po, efekt końcowy, efekt po tygodniu, czym trzeba smarować, jak dbać po zabiegu?

      Dzień po zabiegu może utrzymywać się lekki obrzęk, mogą być widoczne mikroskopijne krwiaczki, usta mogą być nieco obolałe, obrzmiałe. Po tygodniu w 99% przypadków cieszymy się pięknie powiększonymi ustami, skutki uboczne powstały w dniu zabiegu powinny być już niewidoczne po takim czasie. Po zabiegu nie trzeba ust smarować niczym specjalnym, myślimy, że dodatkowa ingerencja może ewentualnie tylko podrażnić tą okolicę, a tego nikt nie chce. Po zabiegu dbanie o powiększone usta nie jest jakieś szczególne, nie mamy większego wpływu na ewentualną długość utrzymywania się preparatu, ale o jednej ważnej rzeczy należy pamiętać, mianowicie, jeżeli do zabiegu był użyty kwas hialuronowy, to ze względu na jego higroskopijne właściwości warto przez trzy tygodnie od zabiegu pić znacznie więcej wody niż normalnie.
       
        
      Ile trwa? Czy Boli? Ile schodzi opuchlizna? Siniaki, uczulenie. Znieczulenie dentystyczne
      Zabieg nie trwa długo, jednak aby dokładnie wykonać procedurę to warto na zabieg przeznaczyć 30 do 60 minut. Ważna jest symetria, odpowiednie wypełnienie, a to wymaga powolnego wypełniania, tak aby na bieżąco oceniać efekty, by finalnie usta były takie, jakie zaplanowaliśmy na wizycie kwalifikacyjnej. Pamiętajmy, że ewentualna opuchlizna schodzi kilka dni, więc warto zabieg zaplanować odpowiednio wcześniej. Siniaki także  w kilka dni znikają. Uczulenia na podany wypełniacz pojawiają się niezmiernie kazuistycznie, ale tylko wtedy, gdy używamy niesprawdzonych i nieoryginalnych preparatów, stąd tak ważne jest, aby nie skusić się na oferty w wyjątkowo niskiej cenie. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a dla osób szczególnie wrażliwych w naszych gabinetach proponujemy farmakologiczną premedykację okołozabiegową, bądź nawet pełne znieczulenie dentystyczne, jakie stosuje się w gabinetach stomatologicznych.
          
         
      Grudki, gojenie się, guzki, igła czy kaniula?

      Gojenie się po zabiegu nie jest skomplikowane, gdyż powstały „uraz” około zabiegowy nie jest duży. Wybroczyny, obrzęk, tkliwość, lekki ból – to wszystko znika w kilka dni. Jeżeli tak się nie stanie to powinniśmy zgłosić się na bezpłatną wizytę pozabiegową, celem oceny, czy coś niepokojącego się nie dzieje. Wiele osób skarży się na grudki powstałe po powiększaniu warg – ma to związek z techniką wykonania oraz jakością i twardością użytego preparatu. Osoba niedoświadczona, bądź osoba, która chce szybko wykonać zabieg może niestety spowodować powstanie grudek, tak irytujących, zwłaszcza, że usta są bardzo czułe, czyli mocno unerwione. Im twardszy preparat tym większe ryzyko powstania zbryleń, grudek, guzków. Czasami powstałe guzki należy rozpuścić przy pomocy iniekcji z Hialuronidazy, czyli enzymu rozpuszczającego kwas hialuronowy. Często zadawane jest pytanie czy do zabiegu stosuje się igłę czy kaniulę. Kaniule mają to do siebie, że powinny być atraumatyczne, czyli nie powodować tak dużego urazu jak iniekcja przy pomocy igły. Kaniule są bezpieczniejsze jeżeli chodzi o ryzyko nakłucia naczynia i podania wypełniacza do naczynia krwionośnego, co może spowodować miejscową martwicę. Uważamy, że jeżeli ktoś ma doświadczenie, dokładnie wie co robi, cechuje go profesjonalizm, to do zabiegu najlepiej użyć igieł, gdyż uraz wcale nie jest większy przy ich użyciu, doświadczony lekarz uniknie nakłucia naczyń i ewentualnej martwicy tkanek z tym związanej, nie uszkodzi nerwów, a igła ma jedną kluczową przewagę nad kaniulą, mianowicie precyzja podania wypełniacza jest zdecydowanie większa niż przy użyciu kaniuli i w naszym odczucie to finalnie decyduje o wyborze do zabiegu powiększania ust.
         
         
      Przed i po zdjęcia, powikłania, skutki uboczne.

      W naszym portfolio posiadamy szereg realnych zdjęć zabiegowych z gabinetu medycyny estetycznej PRZED i PO. Zapraszamy do odwiedzin zakładek witryny internetowej z naszymi zdjęciami, czasami zdjęcia mogą ładować się długo przy słabym łączu internetowym, gdyż są one w wyjątkowej i spektakularnej jakości nawet na skale światową co potwierdzają lekarze z innych krajów. Posiadamy też zdjęcia z możliwych powikłań (na szczęście nie naszych, choć medycyna każdego uczy pokory). Powikłania czy skutki uboczne jakie mogą pojawić się po zabiegu powiększania ust są nieczęste i do mało istotnych zaliczmy niewielki obrzęk, drobne przejściowe krwiaczki czy wybroczyny krwawe, lekki ból. Do powikłań należą infekcyjne, ropne stany zapalne do których dochodzi, jeżeli procedurę wykonuje ktoś nieodpowiedzialny, bez elementarnej wiedzy na temat aseptyki.
         
         
      W domu?

      Na Śląsku w samym centrum Katowic zapraszamy do Kliniki na legendarnej ulicy Stawowej 150 metrów od dworca PKP, gdzie każdy zabieg wykonywany jest w wyjątkowej i kameralnej atmosferze z zachowaniem szczególnego profesjonalizmu. Niektórzy pytają się, czy można powiększać usta w domu – myślimy, że w tym zakresie nie ma jakiś bezwzględnych przeciwskazań pod warunkiem zachowania zasad aseptyki, jednak zawsze gorąco zachęcamy do korzystania z profesjonalnych gabinetów zabiegowych, gdzie można zapewnić bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.
         
         
      Kurs, filmy na youtube.

      Dr n. med. Agnieszka Ledniowska szkoli lekarzy na kierunku Medycyna Estetyczna dla Lekarzy w Katowicach. Poza pracą na uczelni SWSM jest Adiunktem na Katedrze Anatomii Opolskiego Uniwersytetu Medycznego. Dodatkowo prowadzi indywidulane kursy m.in. z powiększania ust. Na portalu youtube są dostępne nasze filmy z powiększania ust.
         
         
      Lekarz czy u kosmetyczki?

      Na koniec chcielibyśmy poruszyć ważny temat kto może zgodnie z prawem wykonać taki zabieg. Iniekcja wypełniacza jest iniekcją podskórną i formalnie zachodzi tutaj przerwanie ciągłości skóry na tzw. „całej jej grubości, czyli pełne przerwanie w wyniku iniekcji”. Uprawnienia do tego typu zabiegów ma wyłącznie lekarz, a na zlecenie lekarza może tego dokonywać pielęgniarka czy ratownik medyczny, nikt inny. Dlaczego tego typu zabiegi wykonuje ktoś inny wynika chyba z błędnej interpretacji, że jest to zabieg natury kosmetycznej. Jesteśmy dostępnie w wielu miastach, warto sprawdzić z jakimi gabinetami współpracujemy, oczywiście serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług, uważamy, że wyróżnia nas dokładność, otwartość, precyzja oraz zmysł estetyczny. Ostateczny werdykt i wystawiona ocena zależy od Państwa.
         
         
      Tanio, szybko i skutecznie. Gwarancja udanego zabiegu

      U nas przygoda z medycyną estetyczną zaczyna się od skrupulatnego wywiadu lekarskiego, tak aby wychwycić ewentualne przeciwskazania do zabiegu, gdyż celem jest, aby klient był zadowolony i czuł się bezpiecznie w naszych rękach. Ustalamy także konkretne wskazania z bardzo dokładnym zrozumieniem oczekiwań osoby, która chce poddać usta zabiegowi. Lekarze Estei zabiegi przeprowadzają profesjonalnie i cechuje ich wieloletnie doświadczenie, tak aby zapewnić usługę na najwyższym z możliwych poziomów. Z propozycji tej korzystają mieszkańcy miast takich jak Katowice czy Opole, ale także z innych, które Państwo znajdą w zakładce „gabinety”.
       
       
      Zmarszczki wokół czerwieni wargowej

      Zmarszczki wokół ust powstają na skutek działania silnego mięśnia okrężnego ust. Popularnie zwane zmarszczkami palacza nie zawsze związane są z tym przykrym nałogiem. Mięsień okrężny ust „zagniata” skórę podczas artykulacji dźwięków, podczas jedzenia, picia, całowania, cmokania… Ponadto z wiekiem dochodzi do spadku elastyczności i napięcia skóry przez co zmarszczki utrwalają się. Ze zmarszczkami wokół ust należy walczyć systematycznie. Aby osłabić działanie mięśnia na skórę podajemy niewielkie ilości botuliny. Z drugiej strony należy wzmocnić i zregenerować skórę górnej i dolnej wargi. Najczęściej do tych celów używamy kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego i lasera frakcyjnego CO2 oraz najnowszych głębokich medycznych peelingów.
       

      Jędrność skóry

      Starzenie się powoduje utratę jędrności ust. Skóra ust staje się cienka, ulega wysuszeniu, nadając ustom starszy wygląd. Dzięki kwasowi hialuronowemu możemy przywrócić ustom prawidłowy poziom nawilżenia, zwiększyć ich objętość, podkreślić kontur i nawilżyć. Kwas hialuronowy zapewnia natychmiastowy i bardzo naturalny rezultat. U osób chorujących na opryszczkę po zabiegu zaleca się zażywanie preparatu p/wirusowego (np. Heviran) przez 5 dni.
       
       
      Co możemy skorygować kwasem hiauronowym?

      -modelować kontur ust
      -zwiększyć objętości czerwieni wargowej
      -korygować asymetrię
      -podnieść kąciki ust
      -nawilżyć usta
      -wygładzić ruzdy nosowo-wargowe
      -zniwelować opadające kąciki us
      -wypełnić zmarszczki palacza
       

      Likwidacja zmarszczek pionowych wokół ust

      Zmarszczki promieniście układające się wokół ust niesłusznie zwane są „zmarszczkami palacza”, ponieważ powstają w wyniku starzenia skóry nie tylko u osób palących papierosy. O ich tworzeniu decyduje wiotczenie skóry, zanik tkanki podskórnej, mięśniowej i kostnej szczęki oraz żuchwy. Dodatkowo praca mięśnia okrężnego ust odpowiedzialnego za ich mimikę przyspiesza i nasila proces utrwalania się zmarszczek. Widać je najwyraźniej podczas „sznurowania” ust, gdy robimy tzw. „dziubek”, gdy pijemy przez słomkę i gdy pociągamy dym z papierosa. Z biegiem czasu zmarszczki te stają się coraz wyraźniejsze i widać je również w spoczynku, czyli gdy mięsień okrężny ust jest całkowicie rozluźniony. Wtedy też widać, że zmarszczki wchodzą również na kontur ust i powodują rozpływanie się się makijażu. Wtedy jest to najodpowiedniejszy moment na ich korektę.
       
      Preparaty

      Głównie Restylane, Juvederm, Succeev, Stylage, Teosyal. Również w ofercie każdej marki wybierać można spośród wielu rodzajów i konsystencji kwasu hialuronowego, np. Restylane Vital o lekkiej konsystencji i Restylane Perlane o bogatej konsystencji. Preparaty zawierające naturalny kwas hialuronowy nieusieciowany (nieutrwalony) służą głównie do mezoterapii skóry, zapewniając przede wszystkim szybki efekt nawilżenia i rewitalizacji (np. Juvederm Hydrate). Niektóre preparaty zawierające kwas hialuronowy nieusieciowany zawierają dodatkowo glicerynę, glicerol lub mannitol, co dodatkowo zwiększa właściwości nawilżające i trwałość produktu. Preparaty służące do wypełnień i uwypuklania pewnych rejonów twarzy muszą zawierać kwas hialuronowy w formie usieciowanej (utrwalonej) wewnętrznymi wiązaniami międzycząsteczkowymi. Gwarantuje to odpowiednią formę i trwałość produktu. Preparaty mogą się różnić stopniem usieciowania cząsteczek kwasu hialuronowego i jego stężeniem. Produkty o mniejszym stężeniu, a tym samym delikatnej konsystencji służą wypełnianiu drobnych zmarszczek, produkty o dużym stężeniu, a tym samym bardziej gęstej konsystencji – zwiększaniu objętości obszarów zapadniętej skóry.
       
        
      Czy zabieg wymaga znieczulenia

      Zawsze przed zabiegiem znieczulamy skórę, smarując ją na 30-40 minut kremem znieczulającym Emla. Dodatkowo miejsca wprowadzenia kaniuli możemy znieczulić zastrzykiem ze środkiem znieczulającym stosowanym w znieczuleniach stomatologicznych. Pacjent powinien poinformować lekarza o ewentualnej alergii na znieczulenie stomatologiczne lub krem Emla.
       

      Rezultaty zabiegu

      Po zabiegu zmarszczki wokół ust ulegają wyraźnemu spłyceniu. Poprawia się również jędrność i nawilżenie skóry wokół ust. Kontur ust jest uwypuklony i wyraźnie podkreślony, bez zmarszczek. Znacznie lepiej prezentuje się wtedy makijaż ust. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Finalnie uzyskujemy więc zagęszczenie i odmłodzenie skóry w tym rejonie.
       
                
      Ile zabiegów należy wykonać?

      Osoby przed 40 rokiem życia zazwyczaj są usatysfakcjonowane po pierwszym zabiegu, podczas którego podano od 0,5 do 1 ml kwasu hialuronowego. W starszym wieku, po 55 -60 roku życia, efekt satysfakcjonujący uzyskiwany jest po drugim zabiegu, wykonanym po upływie 3-4 tygodni po pierwszym zabiegu.
       
       
      KWAS HIALURONOWY - usta, jak się wygląda bezpośrednio po zabiegu

      Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii jest zaczerwieniona, lekko opuchnięta i bolesna przy ucisku. Widoczne są również punkty wkłucia igły w skórę. Czasami dotykając tego obszaru, odczuwamy stwardnienie skóry, z powodu obecności świeżo podanego preparatu i obrzęku skóry. Bezpośrednio w trakcie zabiegu i dnia następnego mogą pojawić się krwiaki w miejscu wkłucia igły. Wszystkie te dolegliwości stopniowo ustępują w ciągu kilku dni. Najdłużej, bo do 10-14 dni widoczne są siniaki, które stopniowo zmieniają swój kolor i znikają bez śladu, nie mając żadnego negatywnego wpływu na końcowy rezultat.
         
         
      Co robić, by jak najdłużej utrzymał się efekt zabiegu

      Bardzo ważna jest profilaktyka przeciwstarzeniowa, czyli stosowanie na dzień kremów ochronnych z wysokim filtrami przeciwsłonecznymi oraz produktów pielęgnacyjnych z antyoksydantami, takimi jak witamina C, witamina E, flawonoidy, kwas ferulowy, floretyna. Warto stosować również preparaty doustne zawierające witaminę C, witaminę E, koenzym Q10 i flawonoidy z pestek winogron. Bardzo ważne jest unikanie palenia papierosów, bo przez nie znacząco przyspiesza się proces starzenia i utrata uzyskanych rezultatów odmładzających. Warto również zaplanować zabiegi rewitalizujące skórę, takie jak pilingi medyczne i mezoterapia.

        
       
        

       
       
      Zabiegi Estei "Doktor" Sp. P. Lek. są wykonywane przez lekarzy. Zabiegi przeznaczone są szczególnie dla mieszkańców takich miast jak Katowice, Kędzierzyn, Opole, Zabrze, ale także innych miast:
      Nysa, Rybnik, Racibórz, Tarnowskie Góry, Chorzów, Oświęcim, Tychy, Żory, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Ruda Śląska, Olkusz, Lubliniec, Częstochowa, Zawiercie, Siewierz, Pyskowice, Wodzisław Śląski, Żory, Przyszowice, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Jaworzno, Mikołów, Orzesze, Pszczyna, Czechowice Dziedzice, Cieszyn, Ustroń, Bielsko Biała, Żywiec, Nowy Sącz, Krynica Zdrój, Limanowa, Piwniczna, Brzesko, Bochnia, Tarnów, Nowy Targ, Kraków, Wadowice, Skoczów.
          
          

        
      Wróć do spisu treści