+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
 
 
 

Modelowanie ust - Katowice

i inne miasta
 
 
 
 
 
 
 
 

Modelowanie ust kwasem hialuronowym - Katowice, cena

         
Modelowanie ust to szersze pojęcie niż tylko sam zabieg powiększania.
 
 
 
 
 
 
Grudki, gojenie się, guzki, igła czy kaniula?
Gojenie się po zabiegu nie jest skomplikowane, gdyż powstały „uraz” około zabiegowy nie jest duży. Wybroczyny, obrzęk, tkliwość, lekki ból – to wszystko znika w kilka dni. Jeżeli tak się nie stanie to powinniśmy zgłosić się na bezpłatną wizytę pozabiegową, celem oceny, czy coś niepokojącego się nie dzieje. Wiele osób skarży się na grudki powstałe po powiększaniu warg – ma to związek z techniką wykonania oraz jakością i twardością użytego preparatu. Osoba niedoświadczona, bądź osoba, która chce szybko wykonać zabieg może niestety spowodować powstanie grudek, tak irytujących, zwłaszcza, że usta są bardzo czułe, czyli mocno unerwione. Im twardszy preparat tym większe ryzyko powstania zbryleń, grudek, guzków. Czasami powstałe guzki należy rozpuścić przy pomocy iniekcji z Hialuronidazy, czyli enzymu rozpuszczającego kwas hialuronowy. Często zadawane jest pytanie czy do zabiegu stosuje się igłę czy kaniulę. Kaniule mają to do siebie, że powinny być atraumatyczne, czyli nie powodować tak dużego urazu jak iniekcja przy pomocy igły. Kaniule są bezpieczniejsze jeżeli chodzi o ryzyko nakłucia naczynia i podania wypełniacza do naczynia krwionośnego, co może spowodować miejscową martwicę. Uważamy, że jeżeli ktoś ma doświadczenie, dokładnie wie co robi, cechuje go profesjonalizm, to do zabiegu najlepiej użyć igieł, gdyż uraz wcale nie jest większy przy ich użyciu, doświadczony lekarz uniknie nakłucia naczyń i ewentualnej martwicy tkanek z tym związanej, nie uszkodzi nerwów, a igła ma jedną kluczową przewagę nad kaniulą, mianowicie precyzja podania wypełniacza jest zdecydowanie większa niż przy użyciu kaniuli i w naszym odczucie to finalnie decyduje o wyborze do zabiegu powiększania ust.  
 
 
 
 
 
 
Używki - papierosy, alkohol. Ciąża (estetyka w ciąży). Siłownia. Lot samolotem.
  • Palenie tytoniu nie wpływa negatywnie na podany preparat wypełniający, poza tym pod wpływem trzymania papierosa w wargach wstrzyknięty środek nie przemieści się, więc palenie papierosów nie zniekształca powiększonych warg /ust/.
  • Spożywanie alkoholu także szczególnie nie wpływa na zaimplementowany środek wypełniający.
  • Ciąża jest stanem, gdzie nikt nie testował ma kobietach w ciąży, jak metabolizowanie wypełniacza może wpłynąć na płód ludzki, więc chyba nie wato ryzykować, aby poprzez brak tego typu wiedzy podjąć świadome ryzyko w kwestii dzieci.
  • Systematyczne korzystanie z siłowni na pewno przyspiesza metabolizm, a co za tym idzie metabolizowanie i szybsze znikanie preparatu podanego w usta, cóż takie życie, dlatego osoby uprawiające systematycznie jakikolwiek sport powinny być poinformowane przed zabiegiem jak to wpływa na wypełniacze tkankowe, tego typu informacja sprawi, że po czasie unikamy nieprozumień.
  • Lot samolotem, nurkowanie, jazda samochodem, płynięcie statkiem nie jest żadnym przeciwskazaniem do wykonania zabiegu – nie ma to logicznego uzasadnienia.
 
 
 
 
 
 
Jedzenie, okres, opryszczka (Heviran), dentysta, wizyta stomatologiczna.
Spożywanie posiłków nie jest jakimkolwiek problem, pod warunkiem, że nie zastosujemy jakiegoś maksymalnie dużego i nienaturalnego wypełnienia warg ust. Prawidłowo podany preparat praktycznie jest niewyczuwalny, kilka dni po zabiegu zapominamy, że mamy powiększone usta, jedynie lustro przypomina nam jak to jest. W trakcie okresu nie jest wskazane wykonanie zabiegu ze względu na procesy biochemiczne zachodzące w organizmie kobiety – zabieg wykonany podczas okresu może nieść ze sobą większe ryzyko reakcji alergicznej, pojawienia się stanu zapalnego, szybszego metabolizowania wstrzykniętego preparatu. Jeżeli korzystamy z okresowych wizyt u dentysty w tak lubianych gabinetach stomatologicznych to samo powiększenie ust nie jest w tym zakresie żadnym problemem, jeżeli wizyty nie pokrywają się w ciągu 7 dni. Po poważnej ekstrakcji zęba należy odczekać około 3 tygodni. U kobiet, ale także u mężczyzn często występuje opryszczka. Jeżeli tego typu problem występuje to bezwzględnie należy w pierwszej kolejności zastosować lek Heviran i dopiero po ustąpieniu objawów podjąć się kwalifikacji i wykonania zabiegu.
 
 
 
 
 
 
Modelowanie kwasem hialuronowym i inne metody - osoczem, falami, laserem, kieliszkiem.
Najpopularniejszy jest niewątpliwie kwas hialuronowy, gdyż jest uznanym wypełniaczem tkankowym na świecie, jest z sukcesami stosowany od wielu lat i istnieje hialuronidaza, która w razie potrzeby rozpuści podany kwas. W zależności od usieciowania kwasu hialuronowego uzyskujemy preparat miękki bądź bardziej twardy. Miękki jest plastyczny, ale szybciej się metabolizuje, twardy natomiast na odwrót. Istnieją także inne wypełniacze tkankowe, mniej popularne, ale zyskujące coraz większe uznanie, takim preparatem jest innowacja oparta na algach. Powiększanie ust algami potrafi dać znakomity ostateczny efekt z bardzo dobrymi odległymi skutkami i trwałością utrzymywania się wstrzykniętego preparatu. W sieci „krążą” opinie, że usta można powiększać osoczem bogatopłytkowym, kieliszkiem, falami radiowymi czy laserem – tego typu metody nie sprawdzają się.

 
Ingerencja tłuszczem.
Poza w/w informacjami istnieje możliwość powiększenia warg za pomocą własnego tłuszczu. Metoda od początku wydawała się bardzo obiecująca, gdyż tłuszcz jest pobierany od nas samych, czyli jest to autoprzeszczep i oczekiwano, że efekt zabiegu będzie długotrwały i ryzyko powikłań czy uczuleń będzie znikoma. Praktyka jednak okazała się troszkę inna w kwestii oczekiwań, gdyż efekt utrzymuje się do około 8 – 9 miesięcy, koszt jest ponad czterokrotnie większy niż przy użyciu kwasu hialuronowego.
 
 
Implant - efekt na stałe.
Istnieją implanty do powiększania ust. Efekt jest trwały, jednak po kilku latach może pojawić się problem z przemieszczaniem się implantu, opóźnionym odczynem alergicznym, zmianą skóry, tkanek na tle starzenia się organizmu. Usunięcie implantu jest wyłącznie zabiegiem inwazyjnym pozostawiającym ślady. Część kobiet zgłasza, że czują implant w wargach i przez to może się gorzej mówić, mowa staje się męcząca, usta są jakby sztuczne, „nie nasze”.
 
 
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści