Gabinet Medycyny Estetycznej od 2008r.

 
+48 517 056 831
Przejdź do treści
 
INDEX zabiegów

Zmarszczki palacza
poprawa jakości skóry u palaczy tytoniu

zmarszczki cena zabieg gdzie
 
 
Zmarszczki palacza  BOTOX nici kwas Mezoterapia Osocze Zmarszczki palacza poprawa wyglądu skóry palaczy tytoniu Skuteczne usuwanie nierówności skóry Zabieg Cena zabiegu Efekty Opinie Tanio Cennik Korekcja Gabinet Klinika Gdzie Leczenie Do Kogo Gojenie Przeciwskazania Forum Blog Polecane - Katowice Śląsk Gliwice Chorzów Bytom Zabrze Rybnik Opole Opolskie Bielsko Biała Żywiec Olkusz Chrzanów Tychy Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Siemianowice Śląskie Czeladź Siewierz Ustroń Wisła Żory Częstochowa Nowy Sącz Krynica Zdrój.
 


 Pozbycie się zmarszczek, likwidacja zmarszczek, wygładzenie zmarszczek palacza
Leczenie zmarszczek palacza
 

Zmarszczki palacza

 
Zmarszczki palacza – nazywany jest też przez pacjentki kodem kreskowym, są to drobne zmarszczki wokół ust
Palenie tytoniu jest jednym z najpopularniejszych nałogów dzisiejszych czasów. Często dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Wiązane jest często z przyjemnością i relaksem. Niektórzy palacze są uzależnieni, inni palą okazjonalnie.
 Fakt, że palenie tytoniu jest niezdrowe jest powszechnie znany. Jego niekorzystny wpływ na zdrowie jest oczywisty. Powoduje liczne nowotwory, schorzenia układu oddechowego takie jak na przykład przewlekła obturacyjna choroba płuc. Jednakże nałóg ten również przyspiesza procesy starzenia się skóry.
 Zmarszczki wokół ust u palaczy tytoniu


Charakterystycznymi zmianami w obrębie skóry, które są związane z paleniem tytoniu są tak zwane zmarszczki palacza. Są to zmarszczki powstające wokół ust wynikające z często powtarzającego się ich ruchu podczas obejmowania papierosa. Z czasem te zmarszczki się utrwalają. Sprzyjają temu po pierwsze powtarzalność ruchu, po drugie przyspieszeniem procesu starzenia się skóry związanego z zanikiem włókien kolagenowych i elastynowych, a także utratą kwasu hialuronowego odpowiedzialnego za prawidłowe nawilżenie skóry.
   
 
 
 Sieć zmarszczek wokółł ust

Nawet po rzuceniu palenia tytoniu, zniszczenia jakiego dokonało ono w skórze pozostają. Jest też wiele Pań, które nigdy nie paliły a również mają sieć zmarszczek wokółł ust, które wizualnie bardzo dodają im lat.


 
   

Nici liftingujące na zmarszczki palacza

 
Nici Aptos inicjują wytwarzanie kolagenu typu I oraz kwasu hialuronowego. Jest to związek występujący praktycznie w całym organizmie, szczególnie w skórze, a zwłaszcza młodej. Dzięki zwiększaniu jego zawartości w skórze dochodzi do poprawienia jej nawilżenia. Efektem wyżej wymienionych procesów jest poprawa napięcia i jędrności skóry, a w rezultacie eliminacja zmarszczek palacza.
 
 
 
  

Kwas hialuronowy na zmarszczki palacza


Bardzo skutecznym sposobem eliminowania zmarszczek palacza jest zastosowanie zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jest to związek należący do grupy proteoglikanów, czyli wielocukrów zbudowanych z powtarzających się jednostek disacharydowych. Składa się z ułożonych na przemian reszt D-glukuronianu i N-acetylo-D-glukozaminy. Jego występowanie w organizmie człowieka jest bardzo szerokie. Przede wszystkim znajduje się w skórze właściwej. Posiada zdolność wiązania dużych ilości wody (cząsteczka kwasu hialuronowego może związać nawet 250 cząsteczek wody). Dzięki tej właściwości odgrywa ogromną rolę w utrzymaniu prawidłowego napięcia skóry oraz zapewnia jej jędrność i zachowanie młodego wyglądu.
 
Największa jego ilość znajduje się w młodej skórze, i z wiekiem zmniejsza się. Zabieg powiększenia ust z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest bardzo mało inwazyjny i bezpieczny. Substancja jest wprowadzana w okolicę poddawaną zabiegowi bardzo precyzyjnie, na przykład w drodze mezoterapii igłowej. Należy pamiętać, żeby na tydzień przed zabiegiem odstawić preparaty hamujące krzepnięcie krwi, a także niesteroidowe leki przeciwzapalne i środki zawierające ekstrakt z miłorzębu.
 
Z kolei w dniu procedury należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego oraz wahań termicznych (np. solarium czy sauna). Nie zaleca sie również wykonywania makijażu ani żadnych innych czynności mogących potencjalnie powodować ryzyko infekcji. Przeprowadzenie zabiegu polegającego na wypełnieniu zmarszczek palacza kwasem hialuronowym powoduje poprawę nawilżenia skory, a co za tym idzie zwiększenie jej jędrności i napięcia, czego rezultatem jest eliminacja zmarszczek.

 
 
  
Radiofrekwencja mikroigłowa na zmarszczki palacza
 
Jedną z najpowszechniej i najczęściej stosowanych metod usuwania zmarszczek palacza jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej. Jest to procedura łącząca w sobie dwupłaszczyznowe działanie. Pierwszą komponentą tego mechanizmu jest pobudzanie procesów regeneracyjnych skóry poprzez wywoływanie uszkodzeń mechanicznych. Aparat do radiofrekwencji mikroigłowej, na przykład Infini RF, wyposażony jest w głowicę uzbrojoną w kilkadziesiąt igieł o średnicy kilku mikrometrów, które pokryte są warstwą złota i silikonu.
 
Wprowadzane są w skórę w sposób pulsacyjny z bardzo dużą częstotliwością. Głębokość ich wnikania mieści się w przedziale między 0,5, a 3,5mm. Powodują one mikrouszkodzenia skóry, co prowadzi do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych, a w efekcie do zwiększenia napięcia i jędrności skóry. Drugi element mechanizmu działania radiofrekwencji mikroigłowej opiera się generowaniu bodźca termicznego. Igły wprowadzane w skórę emitują impuls o częstotliwości fali radiowej, która powoduje uszkodzenie skóry pod wpływem podwyższonej temperatury.
 
Dzięki temu, że skóra nakłuwana jest na różnych głębokościach dochodzi do przestrzennego, trójwymiarowego przegrzania skóry. Działanie to także prowadzi do pobudzenia procesów regeneracyjnych. Obydwa mechanizmy działają na zasadzie synergii, dzięki czemu ich efektywność jest dużo większa. Pobudzając syntezę włókien kolagenowych, zwiększają napięcie i jędrność skóry, co przyczynia się do jej wygładzenia i eliminacji zmarszczek palacza. Zabieg jest małoinwazyjny i bardzo bezpieczny.
   
 
 
 

Zmarszczki palacza a Botoks

 
Zabiegiem, który jest również bardzo popularny w usuwaniu zmarszczek palacza jest procedura z wykorzystaniem botoksu, czyli toksyny botulinowej. Jest to substancja, zwana inaczej jadem kiełbasianym, wytwarzana przez bakterie Clostridium botulinum. Mechanizm jej działania polega na blokowaniu przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego. Jad kiełbasiany jest silną toksyną i po dostaniu się do krążenia może powodować niebezpieczne zatrucia, często śmiertelne.
 
Jednakże zabieg z użyciem botoksu jest bardzo bezpieczny, ponieważ substancja przy pomocy strzykawki z cienką igłą wprowadzana jest precyzyjnie w pożądany obszar. Ponadto dawka toksyny stosowana podczas zabiegu jest zbyt mała, aby mogła stanowić jakiekolwiek zagrożenie. Jest to procedura ciesząca się dużą popularnością. Jej efektem jest wygładzenie skóry, a także eliminacja zmarszczek palacza.
   
 
 
 
 
   


Inne osoby przeczytały:


a.d. 2020
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2020  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści