+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
  

Uda odchudzanie wyszczuplanie

Odchudzanie zbyt grubych ud.

 
 
Uda odchudzanie wyszczuplanie ud Grube uda Redukcja tkanki tłuszczowej na udach Nadmiar tkanki tłuszczowej na udach Cena Opinie Tanio Gdzie Cennik Sposoby na szczupłe uda. Jak osiągnąć szczupłe uda? Zmniejszenie ilości tanki tłuszczowej uda. Uda zabiegi.

 
 

Wyszczuplanie ud

 
Wyszczuplanie ud – usuwanie bryczesów czy nadmiernie rozwiniętej tkanki tłuszczowej po wewnętrznej stronie ud. Tkanka ta powoduje wycieranie spodni, czasami także odparzenia (szczególnie latem).
 
Uda to jeden z tych obszarów, w których najtrudniej jest zredukować tkankę tłuszczową w procesie odchudzania. Nawet jeżeli ogólnie jest on udany – w niektórych partiach ciała efekt może okazać się niezadowalający.
 
Często, aby skutecznie wymodelować sylwetkę, nie wystarczą standardowe sposoby, takie jak dieta i aktywność fizyczna. W tego typu sytuacjach warto zasięgnąć porady lekarza medycyny estetycznej, który z pewnością zna wiele prostych, mało inwazyjnych sposobów na efektywne pozbywanie się zbędnego tłuszczu w opornych rejonach, takich jak uda.


 
 

Najbardziej skuteczne metody wyszczuplania ud to:

 
 
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
 
Zabieg liposukcji to usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranej okolicy ciała np. brzucha czy ud. Pobrany tłuszcz można wykorzystać do wypełnienia zmarszczek na twarzy lub powiększenia biustu. Wtedy zabieg nosi nazwę przeszczep tłuszczu.
 
Odessanie tłuszczu jest najbardziej skuteczną i trwałą metodą wyszczuplania ud. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym, ogólnym lub zewnątrzoponowym.
 
 
 


 
Karboskyterapia
 
Lipoliza a wyszczuplanie ud
 
Jedną ze skutecznych i prostych metod wyszczuplania ud jest lipoliza iniekcyjna, laserowa lub ultradźwiękowa. Stosuje się ją na wielu różnych partiach ciała, w tym bardzo często właśnie udach, w celu wymodelowania ich, usunięcia zbędnej tkanki tłuszczowej, gdy okazuje się to niemożliwe za pomocą standardowych sposobów oraz redukcji tzw. bryczesów.
 
Lipoliza to naturalny proces chemiczny występujący w ludzkim organizmie, polegający na rozkładzie trójglicerydu w tkance tłuszczowej, co prowadzi do powstawania kwasów tłuszczowych oraz glicerolu, które następnie uwalniane są do krwiobiegu i wychwytywane przez tkanki, gdzie ulegają utlenieniu do dwutlenku węgla oraz wody. Powstające w ten sposób lipazy tkanki tłuszczowej są aktywowane przez hormony: adrenalinę, noradrenalinę, glukagon i adrenokortykotropinę, czego efektem jest kineza białkowa.
 
Obecnie stosowane są trzy główne rodzaje zabiegów lipolizy medycznej: lipoliza iniekcyjna, laserowa i ultradźwiękowa. Wszystkie one opierają się na wykorzystaniu tego samego naturalnego procesu, ale do uzyskania jego efektu dochodzą różnymi środkami.
 
 
 
Jak wygląda zabieg
 
Lipoliza iniekcyjna to zabieg miejscowego modelowania sylwetki poprzez wstrzyknięcie cienką igłą w otłuszczone partie ciała odpowiedniej substancji aktywnej – Aqualyx. Tkanka tłuszczowa wewnątrz ciała rozpuszcza się i jest zastępowana tkanką włóknistą. Następnie zbędny tłuszcz jest transportowany do wątroby, skąd zostaje usunięty w procesach metabolicznych.
 
Lipoliza laserowa jest formą najmniej inwazyjną, przeznaczoną do usuwania drobnych otłuszczeń i nierówności na niewielkich partiach ciała. Polega na selektywnym działaniu promieniowania laserowego na komórki tłuszczowe, natomiast najbardziej innowacyjna lipoliza ultradźwiękowa wykorzystuje w tym samym celu specjalną aparaturę emitująca ultradźwięki.
 
Inną metodą poradzenia sobie z utrzymującym się na udach tłuszczem może być skorzystanie z zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej przy użyciu odpowiedniego preparatu. Preparat ten to roztwór mikrożelatynowy o działaniu adipocytolitycznym – co oznacza rozkład komórek tłuszczowych, preparat nie zawiera fosfatydylocholiny. Jest on wprowadzany techniką intralipopterapii – całkowicie bezpieczną i bezbolesną, polegającą na ostrzykiwaniu otłuszczonej okolicy specjalną igłą za pomocą jednego lub dwóch miejscowych wkłuć. Aqualyx można stosować zarówno po wewnętrznej stronie ud, jak i do redukcji „bryczesów”.
 
Karboksyterapia – zabieg polegający na podawaniu przezskórnym medycznego dwutlenku węgła. Zabieg ten poprawia ukrwienie leczonej okolicy, powoduje redukcje tkanki tłuszczowej, doskonale sprawdza się w połączeniu z lipolizą. Karboksyterapia wymaga serii zabiegów.
 
 
 
 
Wyszczuplanie ud
 
Nadwaga i otyłość klasyfikujemy w dzisiejszych czasach jako choroby cywilizacyjne. Są efektem wzrastającej tendencji do niezdrowego odżywiania się oraz prowadzenia siedzącego trybu życia. Poza oczywistym negatywnym wpływem na zdrowie człowieka, wpływają one również na wygląd zewnętrzny oraz zdrowie psychiczne związane z poczuciem atrakcyjności. Nadmiar tkanki tłuszczowej często powoduje, że źle czujemy się w swoim ciele.
 
Jak więc temu zaradzić? Oczywiście najskuteczniejsze jest dbanie o siebie i prowadzenie zdrowego trybu życia. Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków, eliminacja z diety cukrów prostych oraz łączenia węglowodanów z tłuszczami, nieobjadanie się przed snem, oraz zapewnienie odpowiedniej podaży białka są kluczowe dla zachowania atrakcyjnego wyglądu. Poza tym nieodzowna jest właściwa podaż wody (30-40ml/kg masy ciała/dobę), regularna aktywność fizyczna oraz unikanie używek.
 
Jednak często pomimo prawidłowego odchudzania, niejednokrotnie nie udaje nam się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc, np. wewnętrznych stron ud.
W takich przypadkach z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.
 
 
 
Dwutlenek węgla a wyszczuplanie ud?
 
Jedną z metod redukcji tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie wyszczuplania ud jest karboksyterapia. Jest to procedura wykorzystująca powszechnie występujący gaz, jakim jest dwutlenek węgla. Jego wykorzystanie terapeutyczne znane jest już od ponad 80 lat.
 
Zabieg karboksyterapii charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem. Gaz wprowadzany jest śródskórnie i podskórnie metodą mezoterapii igłowej. Dzięki specjalnemu urządzeniu gwarantującemu precyzję i powtarzalność, a także dużą częstotliwość wkłuć, zabieg jest praktycznie całkowicie bezbolesny. Ponadto niektóre kliniki medycyny estetycznej stosują podgrzany dwutlenek węgla co dodatkowo gwarantuje brak bodźców bólowych.
 
Mechanizm działania dwutlenku węgla jest wielopłaszczyznowy. Przede wszystkim powoduje on zwiększenie ukrwienia tkanek i rozszerzenie naczyń krwionośnych, co w rezultacie prowadzi do poprawy odżywienia tkanek. Ponadto, dzięki temu zjawisku zwiększa się również dostarczanie tlenu do tkanek.
 
Zachodzi zjawisko zwane efektem Bohra, które polega na zwiększonego oddawania tlenu przez hemoglobinę w przypadku zwiększonego stężenia dwutlenku węgla. Dochodzi również do stymulacji syntezy kolagenu i elastyny, czego efektem jest zwiększenie napięcia skóry.
 
Rezultatem powyższych problemów jest zwiększenie intensywności procesów metabolicznych tkanki tłuszczowej. Ponadto dwutlenek węgla powoduje mechaniczne uszkodzenie tkanki tłuszczowej. Dzięki redukcji jej ilości dochodzi do wyszczuplenia ud.
 
Efekt zabiegu jest czasowy i musi być on okresowo powtarzany. W ciągu 24 godzin po jego zakończeniu należy powstrzymać się od ćwiczeń fizycznych, a do tygodnia nie zaleca się z korzystania z sauny, solarium, basenu, gorących kąpieli i łaźni.
 
 
 
 
Wspomaganie naturalnych procesów metabolicznych w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej
 
Fizjologiczny proces rozkładu tkanki tłuszczowej w organizmie nosi nazwę lipolizy. Jest to proces pobudzany przez różne hormony (adrenalinę, noradrenalinę, glukagon i adrenokortykotropinę). Pod ich wpływem trójglicerydy, które stanowią główną masę tłuszczu są rozbijane na wolne kwasy tłuszczowe oraz glicerol. Wyżej wymienione kwasy stają się substratem energetycznym dla organizmu na drodze procesu tak zwanej kinezy białkowej.
 
Proces ten wykorzystujemy w medycynie estetycznej między innymi jako metoda wyszczuplania ud. Istnieją trzy zasadnicze metody wywoływania lipolizy stosowane w medycynie estetycznej, których cel jest taki sam. Zabieg ten jest praktycznie całkowicie bezinwazyjny.
 
Najczęściej i najchętniej stosujemy lipolizę injekcyjną. Polega na wprowadzeniu w tkankę przy pomocy cienkiej igły specjalnej substancji aktywnej. Najczęściej jest to mieszanina wyciągu z soi oraz soli żółciowej (substancji, która w warunkach fizjologicznych odpowiada za emulgację tłuszczów, co umożliwia ich trawienie). Dzięki działaniu wstrzykiwanego preparatu, tkanka tłuszczowa ulega rozłożeniu i jest zastępowana przez tkankę włóknistą. Następnie produkty rozkładu tkanki tłuszczowej są transportowane do wątroby, gdzie ulegają eliminacji.
 
Drugą metodą jest rozbijanie tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem lasera. Ta metoda jest najmniej inwazyjna spośród wszystkich. Polega na precyzyjnym oddziaływaniu promieni lasera na tkankę tłuszczową powodując jej rozkład. Dodatkową zaletą tej metody jest to, że powoduje ona ujędrnienie skóry.
 
Trzeci rodzaj lipolizy wykorzystuje oddziaływanie ultradźwięków. Jest to najbardziej innowacyjna metoda, w której fale ultradźwiękowe stosujemy do rozbijania tkanki tłuszczowej.
 
 
 
 
Liposukcja
 
Najpopularniejszą metodą mającą na celu pozbycia się niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej, oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną jest liposukcja. Jest to zabieg polegający na mechanicznym usunięciu nadmiaru tłuszczu. Podstawowa metoda polega na zastosowaniu próżni do wyeliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej.
 
Jest to jednak metoda wymagająca znieczulenia ogólnego i związanej z tym hospitalizacji. Współczesna medycyna estetyczna oferuje innowacyjne modyfikacje tego zabiegu, dzięki którym możliwe jest bezurazowe i bezbolesne oddzielenie tkanki tłuszczowej od struktur otaczających, bez uszkodzenia naczyń i nerwów oraz innych narządów.
 
Przykładem jest liposukcja infradźwiękowa N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture), która wykorzystuje zjawisko ruchów nutacyjnych wykonywanych przez kaniulę wprowadzaną w tkanki. Generują one powstawanie fal akustycznych o częstotliwości infradźwięków, co powoduje atraumatyczną separację tłuszczu.
 
Inną metodą jest zabieg z zastosowaniem aparatu Body Jet. To innowacyjne uszkodzenie wykorzystuje technologię WAL (Water-jet Assisted Liposuction). Polega ona na zastosowaniu strumienia płynu pod ciśnieniem, który bezurazowo oddziela tkankę tłuszczową od otoczenia. Roztwór zawiera również adrenalinę, której zadaniem jest skurcz włosowatych naczyń krwionośnych. Tododatkowo zmniejsza ryzyko ewentualnych krwawień, a także środek znieczulający co zmniejsza bolesność zabiegu.
 
Powyższe metody mają tę przewagę nad klasyczną liposukcją, że po pierwsze są praktycznie bezbolesne, tak więc nie wymagają znieczulenia ogólnego ani opieki anestezjologicznej, zupełnie wystarczające jest znieczulenie miejscowe. Zmniejsza to zatem ryzyko powikłań zabiegu związanych ze znieczuleniem.
 
Ponadto, tkanka tłuszczowa uzyskana drogą wyżej opisanych metod, w przeciwieństwie do klasycznej liposukcji, jest nieuszkodzona. Wiąże się to z możliwością jej zastosowana do zabiegu lipomodelingu, wykorzystywanego na przykład do modelowania piersi czy pośladków. Procedury te można wykonywać jednoczasowo.
 
Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej liposukcja posiada określone przeciwwskazania. Nie zaleca się wykonywania jej u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią, u chorych na przewlekłe choroby układu krążenia, cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, a także u osób z aktywnymi procesami zapalnymi, zwłaszcza w obrębie skóry.
   
 
 
 
 
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Nietrzymanie Moczu
pupuszczanie mikcja
Plastyka Warg Sromowych. Ile to kosztuje, ceny.
wargi sromowe plastyka dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Odmłodzenie Twarzy
Odmłodzenie Twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy - wypełnianie
bruzdy nosowo wargowe dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:

 
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści