Przejdź do treści
Od 2008 roku
+48 517 056 831
   
   

Wargi sromowe - Labioplastyka

Zabieg - plastyka warg sromowych
                 
Katowice (Śląsk) LabocaClinic
dr n. med. A. Ledniowska
Pomniejszanie sromu /warg mniejszych/ - cięcie falami RF- zanim się zdecydujesz na zabieg koniecznie zgłoś się do specjalisty Ginekologii i Położnictwa celem konsultacji. Wycięcie, usunięcie sromu jest zabiegiem nieodwracalnym.

 
 
  

Cennik:

Zabieg nie jest refundowany przez NFZ. Koszt zabiegu nożem radiofrekwencyjnym to 2450 PLN.
 
 
 
    
Spis treści
           
        
  
  

Labioplastyka laserowa, nożem RF

        
Wargi sromowe - zabiegi, pomniejszanie warg sromowych. Jak powinny wygladać?
 
 

Za duże wargi sromowe mniejsze, operacja?

Operacja - zabieg zmniejszania wykonywany jest przy pomocy specjalnej końcówki wykorzytyjącej fale radiofrekwencyjne. Nóż 💕 radiofrekwencyjny bezpośrednio oddziałuje na wargi sromowe mniejsze, obcinając zbędną część tkanki. Zabieg przy użyciu fali RF ma wiele zalet w stosunku do tradycyjnej techniki chirurgicznej. Wywołują koagulację tkanek – dzięki temu nie występuje krwawienie, co pociąga ze sobą zmniejszone ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, mniejszy obrzęk oraz skrócony czas powrotu do zdrowia. Metoda ta wydaje się być metodą z wyboru, uwzględniając nie tylko doskonałe efekty, ale zwłaszcza dzisiejszą cenę zabiegu.
 
 
Dla kogo przeznaczony jest zabieg
        
Korygowanie wyglądu zewnętrznych narządów płciowych przeznaczone jest dla 🌸 Kobiet, które borykają się z problemem zniekształconych, przerośniętych warg sromowych. Innym problemem są znaczne przebarwienia, asymetria sromu, czy też infekcje okolicy intymnej. Jeżeli Kobieta podczas stosunku seksualnego odczuwa dyskomfort, za który odpowiedzialny jest 🕶 zbyt duży srom – koniecznie zgłoś się do jakiegokolwiek specjalisty Ginekologii i Położnictwa celem konsultacji.
 
 

Katowice i inne miasta

Procedura jest wykonywana m. in. przez lekarzy w 🔥 LabocaClinic, a sam zabieg jest bezpieczny oraz skuteczny. Labioplastyka wiązką RF dostępna jest także dla mieszkańców innych miast, zwłaszcza Opola, Kędzierzyna, Zabrza.
 
   
    
ABC:
> CZAS ZABIEGU: do 60_minut
> LICZBA POWTÓRZEŃ: zabieg jednorazowy
> ZNIECZULENIE: miejscowe
> EFEKTY ZABIEGU: zmniejszenie warg sromowych mniejszych
> SPECJ. WYKONUJĄCY ZABIEG: dr n. med. Agnieszka Ledniowska, lekarz
> OPIEKA POZABIEGOWA: TAK, 24 godziny na dobę, wsparcie farmakologiczne
> ZWOLNIENIE LEKARSKIE: TAK, jeżeli zachodzi medyczna potrzeba /ICD10/, ZUS-ZLA /L4/.
> WIZYTA KONTROLNA PO ZABIEGU: bezpłatnie
> DODATKOWE ZABIEGI: brak wskazań, chyba, że medyczne zgodnie z klasyfikacją ICD10
> POZOSTAŁE INFORMACJE: w przypadku potrzeby wymagane badania - morfologia, glikemia, układ krzepnięcia.
> ZDJĘCIE SZWÓW: nie dotyczy.
> ZMIANA OPATRUNKÓW: nie dotyczy.
> REKONWALESCENCJA: rutynowo 1-3 dni. Pełne wygojenie do 4 tygodni
  

Zalecenia pozabiegowe:
 • Indywidulane zalecenia lekarskie zgodnie z kartą pozabiegową. Rutynowo nie jest wskazane jakiekolwiek drażnienie okolicy operowanej. Zwłaszcza długie kąpiele, basen, sauna, seks nie są wskazane. Nie zaleca się noszenie obcisłej, syntetycznej bielizny do czasu pełnego wygojenia. Zalecamy bieliznę bawełnianą.
 
 
Czy zabieg jest bolesny?
 • Zabieg nie jest bolesny, ponieważ stosuje się krem anestetyczny. Znieczulenie miejscowe.
 
 
Jak wygląda zabieg?
   • Najkorzystniejszym terminem do wykonania zabiegu Labioplastyki jest 7 – 15 dzień cyklu. Zabiegu nie powinno wykonywać się w czasie trwania miesiączki, jakiejkolwiek infekcji, zwłaszcza układu moczowego, okolicy intymnej.
   • Czas obserwacji pooperacyjnej to około 2 godzin w przypadku braku przeciwwskazań do opuszczenia gabinetu. „Zimny nóż chirurgiczny”, korekcja warg sromowych za pomocą fal radiowych, lasera nie wymaga znieczulenia ogólnego, wystarczy miejscowe – pacjentka po zabiegu jest zdolna funkcjonować praktycznie zaraz po opuszczeniu kliniki.
   • Zabieg wykonuje się w 99% przypadków w znieczuleniu miejscowym – jest to najbezpieczniejsza forma znieczulenia, bez ryzyka np. na uczulenie na środek znieczulający podany w iniekcji.
       
       

      Kwalifikacja + badanie lekarskie
      Dla kogo jest przeznaczony zabieg?

      \/
      Wskazania

      • 👉 zniekształcenie,
      • powiększenie,
      • przebarwienie,
      • deformacja,
      • częste infekcje w obrębie warg sromowych,
      • zdeformowane wargi sromowe po porodzie,
      • niezadowolenie z rozmiaru warg sromowych mniejszych i związanym z tym doznań seksualnych
                 

      Ile trwa rekonwalescencja?
      • Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie dolegliwości związane z obrzękiem i gojeniem się rany, które ustępują po około 1 do 2 tygodniach. Rana pooperacyjna goi się z reguły bez powikłań, nie powodując widocznych blizn. Maksymalny czas gojenia to 4 tygodnie.


      X
      Przeciwwskazania:

      • zakażenia i infekcje okolicy zabiegowej,
      • choroba nowotworowa,
      • zaburzenia odporności,
      • cukrzyca,
      • zaburzenia krzepliwości krwi,
      • miesiączka,
      • ciąża,
      • karmienie piersią,
      • niezdiagnozowane krwawienie z dróg rodnych,
        
        
         
           
        
         

      Tanio

              
      Zabiegi komercyjne nigdy nie są tanie. Alternatywą jest klasyczny zabieg w ośrodku mającym kontrakt na tego typu zabiegi z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zawsze sprawdź proponowane koszty w innych niezależnych gabinetach, klinikach - przede wszystkim nigdy nie uważamy i nie zachęcamy, że w Estei jest najtaniej. Cena, podane koszty nigdy nie mogą decydować o Państwa decyzji, wyborze! Najtaniej często równa się temu, że zabieg może być przeprowadzany nieprofesjonalnie, niechlujnie.
        
        


       

      Czas zabiegu
              
      Czas trwania zabiegu to około 30 – 60 minut
       
       
       
       
       
      Jak sie przygotować
             
      Przez 14 dni poprzedzających terapię nie powinno się przyjmować leków zawierających kwas acetylosalicylowy (aspiryna, polopiryna), które zaburzają krzepliwość krwi. Inne kwestie sa ustalane na konsultacji lekarskiej.
        
        


       

      Ilość powtórzeń
              
      Zabieg jednorazowy.
        
        

       
       

      Efekty zabiegu
              
      • poprawa wyglądu warg sromowych mniejszych
      • ochrona przed częstymi infekcjami intymnymi
      • wzrost komfortu życia pacjentki i samopoczucia
      • poprawa jakości 💛 życia seksualnego
           
        
        


       

      Opieka całodobowa, zwolnienie lekarskie
              
      Zapewniamy pełne wsparcie pozabiegowe w razie wątpliwości, niepokojących objawów, powikłań. Opieka całodobowa, zwolnienie lekarskie.
        
        
       
         
       
        
      Zabiegi uzupełniające, dodatkowe, alternatywne
              
      Brak.
        
        
       
       
       
       
      Komentarz eksperta, pozostałe informacje
              
      Metoda TRIM
       
      Zabieg techniką TRIM uznawany jest za najłatwiejszy w wykonaniu. Tą metodę stosuje największa liczba chirurgów specjalizujących się w Labioplastyce. Często jest to jedyna metoda jaką stosują przy korekcji warg sromowych. Wysoka popularność tej metody związana jest z częstością podobnych problemów i oczekiwań pacjentek. Z reguły problem dotyczy dużego rozmiaru warg sromowych mniejszych oraz ich ciemnych brzegów. Metoda TRIM polega właśnie na ścięciu oraz wyrównaniu brzegów warg sromowych mniejszych do żądanego poziomu a przez to nadanie im młodszego wyglądu.
       
      Zaletą wykorzystania tej metody jest możliwość dowolnego kształtowania wielkości wargi, natomiast jej dużą wadą jest pozostawienie blizny na całej długości wargi sromowej mniejszej, która poza nieestetycznym wyglądem może czasem być nadmiernie wrażliwa. Wiele pacjentek poddanych temu zabiegowi jest zdania, że metoda ta nadmiernie zmienia naturalny wygląd żeńskich genitaliów – zatem problem dotyczący niezadowolenia z wyglądu narządów płciowych pozostaje. Zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym, przewodowym lub ogólnym.
       
       
       
        
       
      Metoda Wedge
       
      Zabieg tą techniką polega na klinowej resekcji warg sromowych mniejszych. Technika WEDGE posiada wiele modyfikacji i pozostawia naturalny brzeg i naturalne zabarwienie warg. Metoda ta czasem nazywana jest też „techniką klinową” lub „techniką V” z uwagi na fakt, iż długość i rozmiar warg sromowych mniejszych redukowana jest poprzez wycięcie tzw. „klina” w kształcie litery „V”, którego brzegi są następnie starannie zszywane.
       
      Podstawową zaletą tego rozwiązania jest brak widocznej blizny oraz wyeliminowanie ryzyka nadmiernej wrażliwości w okresie gojenia się rany. Dodatkowo w metodzie WEDGE można zmniejszyć rozmiar warg sromowych bez usuwania ich naturalnych brzegów. Wargi sromowe mniejsze zachowują całkowicie naturalny wygląd. Metoda ta nie jest dobrym wyborem w przypadku pacjentek oczekujących usunięcia ciemniejszych brzegów i odmłodzenia wyglądu sromu.
       
        

       
       
      Zabiegi Estei "Doktor" Sp. P. Lek. są wykonywane przez lekarzy. Zabiegi przeznaczone są szczególnie dla mieszkańców takich miast jak Katowice, Kędzierzyn, Opole, Zabrze, ale także innych miast:
      Nysa, Rybnik, Racibórz, Tarnowskie Góry, Chorzów, Oświęcim, Tychy, Żory, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Ruda Śląska, Olkusz, Lubliniec, Częstochowa, Zawiercie, Siewierz, Pyskowice, Wodzisław Śląski, Żory, Przyszowice, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Jaworzno, Mikołów, Orzesze, Pszczyna, Czechowice Dziedzice, Cieszyn, Ustroń, Bielsko Biała, Żywiec, Nowy Sącz, Krynica Zdrój, Limanowa, Piwniczna, Brzesko, Bochnia, Tarnów, Nowy Targ, Kraków, Wadowice, Skoczów.
          
          

        
              
      Wróć do spisu treści