+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
  

Cellulit - Venus Legacy

Cellulit usuwanie

 
 
Cellulit usuwanie Venus Legacy najskuteczniejszy zabieg Skutecznie trwale usunąć cellulit gładka skóra Najskuteczniejsze Metody Zabiegi na Cellulit Nadmiar Tłuszczu Tkanki Tłuszczowej Kobieta Mężczyzna Gojenie Przeciwskazania Polecane Bezpieczne Trwałe Zabiegi Cena Opinie Tanio Gdzie Forum Cennik Śląsk Gabinet Klinika Gdzie Do Kogo.
 
 
 
Venus Legacy
Venus Legacy – poprawianie sylwetki, redukcja cellulitu, redukcja chomików i podwójnego podbródka, łagodny lifting piersi. Zabieg całkowicie bezbolesny,w opinii pacjentek wręcz przyjemny.
 
 
 

Venus Legacy stosujemy w sytuacji:

worki i cienie pod oczami
konturowanie ciała
cellulit
redukcja obwodu – np. wyszczuplanie ud, chomiki, drobne fałdki
rozstępy
wiotkość skóry (np. na brzuchu po porodzie, ramiona)
likwidacja drugiego podbródka
spłycanie zmarszczek
zmniejszania nierówności tkankowych (np. po liposukcji),
redukcji obrzęków,
 
 
 
Któż z nas nie chce zachować młodego, pięknego wyglądu i zgrabnej sylwetki przez długie lata? Któż nie marzy o tym, aby wyglądać jak gwiazda filmowa i mimo upływu czasu nie musieć przejmować się zmarszczkami, cellulitem, czy też innymi niedoskonałościami skóry pojawiającymi się wraz z wiekiem? Oczywistym jest, iż istnieją czynniki wiążące się z większym, bądź mniejszym ryzykiem szybkiego postępu objawów starzenia się skóry oraz występowania jej defektów.
 
 
Generalnie rzecz ujmując można je podzielić na dwie zasadnicze grupy. Pierwszą z nich stanowią te, na które nie mamy wpływu. Pod tym pojęciem kryją się szeroko pojęte czynniki biologiczne. Należą do nich przede wszystkim czynniki genetyczne, uwarunkowania rodzinne, a także niektóre nieuleczalne, przewlekłe choroby oraz ich leczenie.
 
 
Druga grupa to czynniki modyfikowalne, takie jak na przykład narażenie zawodowe (niektóre substancje chemiczne oraz ich opary mogą przyspieszać starzenie się skóry), nadmierna ekspozycja na słońce (nie tylko predysponuje do przyspieszenia wyżej wspomnianych procesów, ale i zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworów skóry np. czerniaka), a także tryb życia. Zrozumiałym jest, że w modzie jest piękna, brązowa opalenizna i nikt jadąc na wakacje do ciepłych krajów nie chce rezygnować z kąpieli słonecznych.
 
 
Warto jednak pamiętać, iż może to nieść ze sobą określone ryzyko. Dlatego powinno się zadbać o właściwą ochronę skóry zarówno poprzez stosowanie odpowiednich kremów z filtrem, jak i odzieży. Kwestią podstawową dla długotrwałego zachowania młodego i świeżego wyglądu skóry jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Niestety obecna rzeczywistość temu nie sprzyja. Żyjemy w czasach, gdzie wszechobecny pęd za karierą, pracą i pieniędzmi powoduje chroniczny brak czasu.
 
 
Tryb życia
Zniechęca nas to do dbania regularność posiłków, jak również zapewnienia sobie zdrowego i prawidłowo zbilansowanego pożywienia. Zamiast tego sięgamy po łatwo i szybko dostępne niezdrowe, pełne kalorii i toksyn posiłki typu fast food. Duże ilości kawy oraz słodzonych napojów gazowanych zastępują właściwe źródło płynów jakim jest woda.
Niejednokrotnie ciężko także wygospodarować chociaż kilka godzin w tygodniu, które warto by poświęcić na aktywność fizyczną. Zamiast tego wolimy wypoczywać biernie, na kanapie przed telewizorem. Ponadto wszystko kolejnym istotnym problemem jest coraz większe przewlekłe narażenie na stres.
Indukowane nim zaburzenia hormonalno-metaboliczne również powodują przyspieszenie procesów starzenia się. Czy oznacza to, że współczesny człowiek, który chce coś osiągnąć w życiu zawodowym nie ma co marzyć o długotrwałym zachowaniu młodego wyglądu? Na szczęście współczesna medycyna oferuje rozwiązanie tego problemu.
 
 
 
=====

Czym jest Venus Legacy?

Venus Legacy jest innowacyjną technologią opartą na wielozadaniowym systemie opartym na połączeniu oddziaływania wielobiegunowych fal radiowych oraz pulsacyjnego pola magnetycznego. Wykorzystuje ono najnowszej generacji technologię MP2, dzięki której możliwe jest oddziaływanie w głębszych warstwach skóry, powodując poprawę miejscowej cyrkulacji krwi w naczyniach włosowatych.
Efektem tego jest spulchnienie i ujędrnienie skóry, a także zmniejszenie bądź wręcz eliminacja cellulitu. Zabieg z wykorzystaniem tej technologii charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Procedura nie wymaga rekonwalescencji, i praktycznie od razu możliwy jest powrót do codziennych aktywności.
 
 
 
Jak działa Venus Legacy?
Mechanizm działania urządzenia Venus Legacy jest wielopłaszczyznowy. Opiera się na innowacyjnej, opatentowanej technologii MP2, dzięki której wytwarza specyficzną matrycę cieplną na skórze powodującą w rezultacie ujędrnienie skóry, redukcję, a nawet usunięcie zmarszczek, a także cellulitu. Dochodzi do tego dzięki oddziaływaniu opartemu na czterech filarach.
 
 
 
Mechanizm działania Venus Legacy opiera się na 4 filarach:

1.Pierwszym z nich jest działanie wielobiegunowych fal radiowych. Ich oddziaływanie na tkanki opiera się na reakcji termicznej. Polega ona na bardzo precyzyjnym i punktowym wywołaniu mikrouszkodzeń tkanek, co pobudza zachodzenie procesów naprawczych i regeneracyjnych. Polegają one na wytwarzaniu włókien kolagenowych i elastynowych, czego rezultatem jest zwiększenie napięcia i jędrności skóry, a w efekcie zredukowaniem cellulitu.
 
   2. Drugim filarem jest działanie impulsowego pola magnetycznego, które oprócz pobudzania syntezy kolagenu samej w sobie, powoduje zwiększanie powstawania fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej wytwarzających te włókna. Ponadto, dzięki oddziaływaniu pola magnetycznego, dochodzi do poprawy ukrwienia tkanek poddawanych zabiegowi, co dodatkowo wpływa pozytywnie na ich wygląd.
  3. Trzecim filarem wchodzącym w skład działania urządzenia Venus Legacy jest tak zwana technologia podciśnieniowa Vari Pulse TM, która umożliwia precyzyjną regulację głębokości penetracji w tkankę. Dzięki temu możliwe jest bardzo dokładne oddziaływanie na konkretnych warstwach skóry i tkanki podskórnej. Ponadto biorą udział w drenażu limfatycznym tkanek oraz poprawie ich ukrwienia.
 
  4. Ostatnim filarem mechanizmu działania urządzenia Venus Legacy jest technologia podniesienia temperatury tkanki w czasie rzeczywistym. Dzięki utrzymywaniu ciągłego kontaktu głowicy urządzenia wyposażonej we wbudowany termometr z tkanką, możliwy jest pomiar bieżącej temperatury tkanki z jej graficzną prezentacją, a w efekcie bardzo precyzyjnej jej kontroli oraz zwiększania jej w sposób bezpieczny.
Współdziałanie wyżej opisanych mechanizmów gwarantuję technologię 4D funkcjonowania urządzenia Venus Legacy, czym zapewnia możliwość osiągnięcia optymalnego efektu dla pacjentki przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa zabiegu.
 
 
 
Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem Venus Legacy?
Jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, na początku konieczne jest odbycie konsultacji lekarskiej obejmującej dokładny wywiad (szczególnie dotyczący chorób współistniejących, przyjmowanych leków, czy też przebytych zabiegów) oraz badanie fizykalne.
Postępowanie to ma na celu określenie zakresu ciała, na którym ma być przeprowadzony zabieg, a także ustalenie, czy u pacjentki występują jakieś ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury z wykorzystaniem urządzenia Venus Legacy. Następnie lekarz wykonujący zabieg przykłada do skóry specjalną głowicę, za pomocą której urządzenie oddziaływuje na tkanki. Sama procedura jest bezbolesna i nieinwazyjna.
Pacjentki porównują odczucia zabiegu do masażu gorącymi kamieniami lub masażu próżniowego. Charakterystyczne podczas zabiegu jest odczuwanie zwiększonej temperatury skóry, ponieważ jest ona podgrzewana nawet do 43 stopni Celsjusza. Skóra po zabiegu często jest zaczerwieniona, podobnie do tego jak ma to miejsce po opalaniu.
Zastosowanie technologii Venus Legacy nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji. Nie wiąże się też z ryzykiem jakichkolwiek powikłań. Po wykonaniu zabiegu należy jednak przestrzegać kilku zaleceń dla osiągnięcia optymalnego rezultatu. W dniu samego zabiegu nie zaleca się nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, a także przemęczania się.
 
 
 
=======
Postępowanie po zabiegu
Nie powinno się również stosować mydła, środków drażniących, a także różnego rodzaju balsamów do ciała. Pomimo tego, że niewskazane jest przeforsowywania się, zwykła codzienna aktywność jest jak najbardziej zalecana. Z kolei pierwszego dnia po zabiegu aktywność fizyczna jest wskazana, jednakże nie należy korzystać z basenu ani sauny.
Po przeprowadzeniu zabiegu wskazane jest stosowane preparatów przeciwcellulitowych. Istotne jest, by przez cały okres terapii stosować lekkostrawną oraz prawidłowo zbilansowaną dietę z zapewnieniem dużej podaży wody.
Ilość zabiegów koniecznych do osiągnięcia optymalnego i oczekiwanego efektu jest indywidualnie ustalana dla danej pacjentki w zależności od preferencji, a także okolicy ciała poddawanej zabiegowi. Przykładowo w celu ujędrnienia skóry pośladków i ud oraz pozbycia się cellulitu zazwyczaj konieczne jest przeprowadzenie od sześciu do dziesięciu zabiegów.
 
 
 
Zaleca się szczególnie:
picie około 2 litrów wody
aktywność fizyczna zaraz po zabiegu np. spacer 30 minut
dieta lekkostrawna, uruchomiony tłuszcz w czasie zabiegu musi zostać zmetabolizowany w wątrobie
kremy anty cellulitowe
 
 
 
Do kogo jest adresowany zabieg?
Wskazania do przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Venus Legacy obejmują bardzo szerokie spektrum. Jest doskonałą metodą pozwalającą na korekcję sylwetki ciała poprzez redukcję cellulitu i poprawę jędrności zwiotczałej skóry. Dzięki zwiększeniu jej elastyczności, powoduje usunięcie i redukcję zmarszczek.
Zastosowanie technologii zabiegowej LiftFX umożliwia do dotarcia nawet w trudno dostępne i delikatne okolice skóry, takich jak twarz czy okolice oczu i usunięcie zmarszczek nawet w tych lokalizacjach. Istotne jest to, iż tak naprawdę wszystkie okolice ciała mogą być poddane zabiegowi wykorzystującemu technologię Venus Legacy. Różnica polega na ilości powtórzeń zabiegu.
Zabieg ten jest metodą z wyboru w usuwaniu cellulitu.
 
 
 
Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?
Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, zabieg wykorzystujący technologię Venus Legacy. Pierwszym przeciwwskazaniem jest obecność stanów zapalnych (zarówno wirusowych, bakteryjnych jak i grzybiczych). Przeprowadzenie zabiegu u takiego Pacjenta mogłoby się wiązać z ryzykiem rozprzestrzenienia infekcji, a także dużo większym prawdopodobieństwem powikłań po zabiegu pod postacią zakażenia rany.
Nie należy go przeprowadzać także u ludzi z tendencją do tworzenia się blizn przerostowych (keloidów). Przeciwwskazany jest również u pacjentów cierpiących na choroby związane ze znaczącymi zaburzeniami metabolicznymi organizmu, takimi jak cukrzyca czy też choroby nowotworowe. Nie wykonuje się go także u osób z zaburzeniami krzepnięcia jak i leczonych przeciwkrzepliwie z uwagi na zwiększone ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych lub też krwawień.
Do innych przeciwwskazań należą między innymi ciąża czy obecność wszczepionych urządzeń elektrycznych (na przykład rozrusznik serca czy kardiowerter-defibrylator), padaczka, miesiączka, laktacja, niektóre zaburzenia neurologiczne, antybiotykoterapia, niektóre choroby autoimmunologiczne.
 
 
 
 
 
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Nietrzymanie Moczu
pupuszczanie mikcja
Plastyka Warg Sromowych. Ile to kosztuje, ceny.
wargi sromowe plastyka dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Odmłodzenie Twarzy
Odmłodzenie Twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy - wypełnianie
bruzdy nosowo wargowe dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:

 
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści