+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści

Tłuszcz redukcja tkanki tłuszczowej cellulitu odchudzanie

Pozbycie się nadmiaru tłuszczu

Zabiegi na pozbycie się nadmiaru tłuszczu cena zabieg gdzie
 
 
 
 
 
 
Tłuszcz redukcja tkanki tłuszczowej cellulitu odchudzanie Pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej opinie cennik tanio Wyszczuplanie ciała poprawa modelowanie sylwetki Zwalczanie nadmiaru tłuszczu otyłości Pozbycie się tłuszczu Gabinet Klinika Gdzie Do Kogo Gojenie Blog Polecane - Katowice Śląsk Gliwice Chorzów Bytom Zabrze Rybnik Opole Opolskie Bielsko Biała Żywiec Olkusz Chrzanów Tychy Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Siemianowice Śląskie Czeladź Siewierz Ustroń Wisła Żory Częstochowa Nowy Sącz Krynica Zdrój.
  

Zabiegi na pozbycie się nadmiaru tłuszczuREDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJTkanka tłuszczowa zlokalizowana jest najczęściej w warstwie podskórnej Na tkankę tłuszczową składają się przede wszystkim komórki tłuszczowe – ADIPOCYTY, ale również: preadipocyty, makrofagi, fibroblasty i komórki zrębowe. Po urodzeniu organizm posiada ok.30 mln komórek tłuszczowych, których celem jest gromadzenie tłuszczów pod postacią trójglicerydów.Komórki tłuszczowe - jak się ich pozbyć?

Liczba komórek tłuszczowych zwiększa się jedynie do okresu dojrzewania, później komórki mogą zwiększać
lub zmniejszać swoją objętość, nie ulęgają podziałom. Organizm kobiety zawiera 20-25% tkanki tłuszczowej, organizm mężczyzny nieco mniej 15-20%.

Nadmiar tkanki tłuszczowej zaburza gospodarkę hormonalną, zwiększa ryzyko chorób cywilizacyjnych takich jak:
 • nadciśnienie tętnicze
 • cukrzycy t.2
 • zespołu polimetabolicznego
 • upośledza prawidłowe funkcjonowanie organizmu
 • pogarsza jakość życia


Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają pozbyć się nadmiaru lokalnie zgromadzonej tkanki tłuszczowej
i cellulitu. Nie są to metody odchudzania lecz modelowania sylwetki.

Połączenie zabiegów medycyny estetycznej z prawidłowym odżywianiem i aktywnością fizyczna pozwolą uzyskać upragniona sylwetkę.


  
 
 
 
 


LIPOLIZALipoliza jest nowoczesną nieinwazyjną metodą redukcji tkanki tłuszczowej. Polega na podskórnym podaniu preparatu likwidującego nagromadzony miejscowo tłuszcz. Pozwala na eliminację małych, miejscowych nagromadzeń tłuszczu na twarzy i w innych rejonach ciała (brzuch, pośladki, uda, biodra, okolica pleców, podbródek, ramiona, wewnętrzna strona kolan). Lipoliza jest metodą modelowania sylwetki.

Lipoliza - wskazania do zabiegu
miejscowo nagromadzony tłuszcz w okolicach:

 • brzucha
 • pośladków
 • ud
 • bioder
 • pleców
 • podbródka
 • ramion
 • wewnętrznej stronie kolan


Lipoliza - przeciwwskazania do zabiegu:

 • ostre choroby nerek i wątroby
 • cukrzyca
 • choroby tarczycy,
 • choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem
 • ciąża i okres laktacji
 • przeciwwskazaniem względnym są choroby autoimmunologiczne w tym zapalenie tarczycy
 • ostre infekcje
 • znaczna otyłość (BMI>30)
 • nadwrażliwość na jeden ze składników preparatu do lipolizy


Lipoliza - jak wygląda zabieg?

Zabieg jest bezbolesny. Ilość preparatu stosowanego w czasie jednego zabiegu jest różna i zależy od kilku czynników – tolerancji, ilości tkanki tłuszczowej oraz oczekiwań po zabiegu.  

Najczęściej konieczne jest wykonanie od 2 do 4 zabiegów z przerwą między zabiegami około 8 tygodni.


Lipoliza - kiedy pojawią się efekty zabiegu?

Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować w czasie około trzech tygodni po każdym zabiegu. Na ogół jest to utrata od dwóch do czterech centymetrów w obwodzie, w miejscu w którym zastosowano preparat. Skóra po zabiegu jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację cellulitu. Lipolizę zawsze przeprowadza się etapami. Podyktowane jest to tym, iż w czasie jednego zabiegu nie można podać pacjentowi zbyt dużej ilości preparatu.


Postępowanie po zabiegu lipolizy Agualyx/ Fosfatydylocholina

Po zabiegu od razu można wracać do codziennych czynności, odczuwa się są lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi. Są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kolejne kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqualyx-em/Fosfatydylocholią mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.
Po zabiegu lipolizy należy wykonywać masaż ręczny okolicy poddanej zabiegowi aby preparat równo rozprowadził się w tkankach.


 
 
 
 
 


CELLULIT MezoterapiaMezoterapia cellulitu polega na podawaniu niewielkich dawek substancji bezpośrednio do podskórnej tkanki tłuszczowej na obszarze dotkniętym cellulitem. Aplikujemy je metodą iniekcji punktowych co kilka centymetrów. Najważniejszym elementem terapii jest odpowiedni dobór koktajlu.


Mezoterapia cellulit - wskazania do zabiegu:

 • cellulit w każdej fazie
 • cellulit na każdym obszarze: uda, biodra, pośladki


Mezoterapia cellulit - efekty terapii

Terapia osłabia objawy cellulitu oraz poprawia wygląd skóry, nie oczekujemy jednak całkowitego wyleczenia. Przy mało zaawansowanym cellulicie w większości przypadków udaje się osiągnąć całkowicie gładką skórę. Przy większym stopniu zaawansowania zmian uzyskujemy osłabienie „skórki pomarańczowej˝ oraz wyraźnie gładszą powierzchnię skóry. Uzyskujemy także istotną poprawę budowy wewnętrznej tkanki tłuszczowej, w tym odblokowanie naturalnych procesów metabolicznych.


Mezoterapia cellulit - jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonujemy w postaci niewielkich, punktowych iniekcji cienką igłą. Następnie wykonujemy masaż skóry w celu równomiernego rozprowadzenia substancji. Znieczulenie najczęściej nie jest potrzebne i większość pacjentów z niego nie korzysta. Dla większego komfortu można jednak zastosować krem znieczulającą (krem Emla), który wcieramy w skórę na  godzinę przed zabiegiem.
Skóra po zabiegu pokryta jest siatką niewielkich nakłuć, które znikają w ciągu 3-7 dni.
 

Mezoterapia cellulit - ile należy wykonać zabiegów?

Leczenie prowadzimy w cyklu 2-6 zabiegów, które wykonujemy w odstępach kilku tygodni. Terapia taka zachowuje skuteczność przez kilka miesięcy. Raz w roku zalecamy stosowanie terapii podtrzymującej, która pomoże zachować osiągnięte efekty.


Mezoterapia cellulit - powikłania po zabiegu

Powikłania mają charakter łagodny i szybko ustępują.
Są one typowe dla zastrzyków - może wystąpić lekki obrzęk oraz krwiak. Mezoterapia cellulitu różni się od tradycyjnej tym, że leki podawane są głębiej, do warstwy podskórnej tkanki tłuszczowej.
 
 
   
 
 
   


Inne osoby także przeczytały:


 
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści