Tłuszcz redukcja tkanki tłuszczowej cellulitu odchudzanie
Pozbycie się nadmiaru tłuszczu
Tłuszcz redukcja tkanki tłuszczowej cellulitu odchudzanie
Pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej opinie cennik tanio Wyszczuplanie
ciała poprawa modelowanie sylwetki Zwalczanie nadmiaru tłuszczu otyłości
Pozbycie się tłuszczu Gabinet Klinika Gdzie Do Kogo Gojenie Blog Polecane - Katowice Śląsk Gliwice Chorzów Bytom Zabrze Rybnik Opole Opolskie
Bielsko Biała Żywiec Olkusz Chrzanów Tychy Dąbrowa Górnicza Sosnowiec
Siemianowice Śląskie Czeladź Siewierz Ustroń Wisła Żory Częstochowa Nowy Sącz
Krynica Zdrój.
Zabiegi na pozbycie się nadmiaru tłuszczu
REDUKCJA TKANKI TŁUSZCZOWEJ
Tkanka tłuszczowa zlokalizowana jest najczęściej w warstwie podskórnej Na tkankę tłuszczową składają się przede wszystkim komórki tłuszczowe – ADIPOCYTY, ale również: preadipocyty, makrofagi, fibroblasty i komórki zrębowe. Po urodzeniu organizm posiada ok.30 mln komórek tłuszczowych, których celem jest gromadzenie tłuszczów pod postacią trójglicerydów.
Komórki tłuszczowe - jak się ich pozbyć?
Liczba komórek tłuszczowych zwiększa się jedynie do okresu dojrzewania, później komórki mogą zwiększać
lub zmniejszać swoją objętość, nie ulęgają podziałom. Organizm kobiety zawiera 20-25% tkanki tłuszczowej, organizm mężczyzny nieco mniej 15-20%.
Nadmiar tkanki tłuszczowej zaburza gospodarkę hormonalną, zwiększa ryzyko chorób cywilizacyjnych takich jak:
- nadciśnienie tętnicze
- cukrzycy t.2
- zespołu polimetabolicznego
- upośledza prawidłowe funkcjonowanie organizmu
- pogarsza jakość życia
Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają pozbyć się nadmiaru lokalnie zgromadzonej tkanki tłuszczowej
i cellulitu. Nie są to metody odchudzania lecz modelowania sylwetki.
Połączenie zabiegów medycyny estetycznej z prawidłowym odżywianiem i aktywnością fizyczna pozwolą uzyskać upragniona sylwetkę.
LIPOLIZA
Lipoliza jest nowoczesną nieinwazyjną metodą redukcji tkanki tłuszczowej. Polega na podskórnym podaniu preparatu likwidującego nagromadzony miejscowo tłuszcz. Pozwala na eliminację małych, miejscowych nagromadzeń tłuszczu na twarzy i w innych rejonach ciała (brzuch, pośladki, uda, biodra, okolica pleców, podbródek, ramiona, wewnętrzna strona kolan). Lipoliza jest metodą modelowania sylwetki.
Lipoliza - wskazania do zabiegu
miejscowo nagromadzony tłuszcz w okolicach:
- brzucha
- pośladków
- ud
- bioder
- pleców
- podbródka
- ramion
- wewnętrznej stronie kolan
Lipoliza - przeciwwskazania do zabiegu:
- ostre choroby nerek i wątroby
- cukrzyca
- choroby tarczycy,
- choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem
- ciąża i okres laktacji
- przeciwwskazaniem względnym są choroby autoimmunologiczne w tym zapalenie tarczycy
- ostre infekcje
- znaczna otyłość (BMI>30)
- nadwrażliwość na jeden ze składników preparatu do lipolizy
Lipoliza - jak wygląda zabieg?
Zabieg jest bezbolesny. Ilość preparatu stosowanego w czasie jednego zabiegu jest różna i zależy od kilku czynników – tolerancji, ilości tkanki tłuszczowej oraz oczekiwań po zabiegu.
Najczęściej konieczne jest wykonanie od 2 do 4 zabiegów z przerwą między zabiegami około 8 tygodni.
Lipoliza - kiedy pojawią się efekty zabiegu?
Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować w czasie około trzech tygodni po każdym zabiegu. Na ogół jest to utrata od dwóch do czterech centymetrów w obwodzie, w miejscu w którym zastosowano preparat. Skóra po zabiegu jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację cellulitu. Lipolizę zawsze przeprowadza się etapami. Podyktowane jest to tym, iż w czasie jednego zabiegu nie można podać pacjentowi zbyt dużej ilości preparatu.
Postępowanie po zabiegu lipolizy Agualyx/ Fosfatydylocholina
Po zabiegu od razu można wracać do codziennych czynności, odczuwa się są lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi. Są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kolejne kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqualyx-em/Fosfatydylocholią mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.
Po zabiegu lipolizy należy wykonywać masaż ręczny okolicy poddanej zabiegowi aby preparat równo rozprowadził się w tkankach.
CELLULIT Mezoterapia
Mezoterapia cellulitu polega na podawaniu niewielkich dawek substancji bezpośrednio do podskórnej tkanki tłuszczowej na obszarze dotkniętym cellulitem. Aplikujemy je metodą iniekcji punktowych co kilka centymetrów. Najważniejszym elementem terapii jest odpowiedni dobór koktajlu.
Mezoterapia cellulit - wskazania do zabiegu:
- cellulit w każdej fazie
- cellulit na każdym obszarze: uda, biodra, pośladki
Mezoterapia cellulit - efekty terapii
Terapia osłabia objawy cellulitu oraz poprawia wygląd skóry, nie oczekujemy jednak całkowitego wyleczenia. Przy mało zaawansowanym cellulicie w większości przypadków udaje się osiągnąć całkowicie gładką skórę. Przy większym stopniu zaawansowania zmian uzyskujemy osłabienie „skórki pomarańczowej˝ oraz wyraźnie gładszą powierzchnię skóry. Uzyskujemy także istotną poprawę budowy wewnętrznej tkanki tłuszczowej, w tym odblokowanie naturalnych procesów metabolicznych.
Mezoterapia cellulit - jak wygląda zabieg?
Zabieg wykonujemy w postaci niewielkich, punktowych iniekcji cienką igłą. Następnie wykonujemy masaż skóry w celu równomiernego rozprowadzenia substancji. Znieczulenie najczęściej nie jest potrzebne i większość pacjentów z niego nie korzysta. Dla większego komfortu można jednak zastosować krem znieczulającą (krem Emla), który wcieramy w skórę na godzinę przed zabiegiem.
Skóra po zabiegu pokryta jest siatką niewielkich nakłuć, które znikają w ciągu 3-7 dni.
Mezoterapia cellulit - ile należy wykonać zabiegów?
Leczenie prowadzimy w cyklu 2-6 zabiegów, które wykonujemy w odstępach kilku tygodni. Terapia taka zachowuje skuteczność przez kilka miesięcy. Raz w roku zalecamy stosowanie terapii podtrzymującej, która pomoże zachować osiągnięte efekty.
Mezoterapia cellulit - powikłania po zabiegu
Powikłania mają charakter łagodny i szybko ustępują.
Są one typowe dla zastrzyków - może wystąpić lekki obrzęk oraz krwiak. Mezoterapia cellulitu różni się od tradycyjnej tym, że leki podawane są głębiej, do warstwy podskórnej tkanki tłuszczowej.
Kurze Łapki
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
Mezoterapia