+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
 
 

Szkolenia praktyczne - wykłady Medycyna Estetyczna

                                           
Blok teoretyczny i praktyczny z medycyny estetycznej
 
 

Zastosowanie nici w tematyce „zabiegi estetyczne”, „zabiegi wolumetryczne”


 Nici PDO są alternatywą do klasycznego operacyjnego liftingu twarzy. Operacyjny lifting twarzy wymaga klasycznych procedur medycznych jak na każdym oddziale zabiegowym w szpitalu, z tym bezpośrednio związany jest fakt rekonwalescencji pozabiegowej. Zastosowanie nici PDO nie wymaga rekonwalescencji pozabiegowej.
  
   
  
Blok teoretyczny z medycyny estetycznej
Blok teoretyczny – obejmuje przedstawienie zagadnień teoretycznych, wyjaśnienie wiedzy w  sposób zrozumiały, zadajemy tyle pytań aby wyczerpać wszystkie niejasności, sporne kwestie.
  
   
   

Blok praktyczny szkolenia z medycyny estetycznej

Blok praktyczny – szkolona osoba wykonuje zabiegi na modelach pod nadzorem lekarza prowadzącego. Zasadą jest aby każdy minimum jeden raz wykonał całą procedurę od momentu wejścia pacjenta do gabinetu do momentu opuszczenia kliniki.
  
   
 
Plan szkolenia z nici PDO część I
Zagadnienia szkolenia z nici PDO: czym są nici liftingujące, rys historyczny, zastosowanie nici PDO w zabiegach estetycznych w ogólnym rozumieniu liftingu twarzy, rodzaje nici PDO i haczykowych, miejsca zastosowania zabiegowego na różne okolice twarzy i ciała, wskazania i przeciwwskazania do zastosowania nici PDO i haczyków.
  
   
   
Plan szkolenia z nici PDO część II
Zalety i efekty zabiegu z użyciem nici PDO i haczyków, wpływ działania nici PDO na tkankę skórną, zagadnienia prawne wraz z pisemną zgodą na zabieg, techniki zabiegowe, zastosowanie nici PDO i nici haczykowych, przygotowanie pacjenta do zabiegu, możliwe powikłania mogące wystąpić podczas zabiegów.  
  
   
   
Blok praktyczny szkolenia z medycyny estetycznej
Prowadzi lekarz, dr n. med. - zawiera techniki wprowadzania nici PDO i haczyków. Lekarz prowadzący szkolenie prezentuje na kilku pacjentach techniki wprowadzania nici na okolicę twarzy i inne części ciała. Następnie uczestnicy szkolenia pod nadzorem sami wykonują zabiegi. Zakres: wszystkie okolice zabiegowe twarzy (policzki, bruzdy, linia żuchwy, czoło, okolice oczu, podbródek), szyi, dekoltu.
  
   
   

Łączenie nici PDO z wypełniaczami podczas jednej sesji zabiegowej

Nie zalecamy łączenia nici PDO jednoczasowo z kwasem hialuronowym czy też innym wypełniaczem. Nie ma możliwości aby obiektywnie profesjonalnie ocenić zakres poszczególnych zabiegów wykonując dwie procedury w jednej okolicy topograficznej. Zabiegi można łączyć ale z minimum 3 tygodniowa przerwą pomiędzy nimi.
     
   
   
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści