Gabinet Medycyny Estetycznej od 2008r.

 
+48 517 056 831
Przejdź do treści
Powikłania po zabiegach medycyny estetycznej
Dlaczego to jest temat TABU?
zdjęcia prezentują nieprawidłowe rozmieszczenie kwasu hialuronowego po zabiegu modelowania/powiększania/ ust
Powiększanie ust powiklania
Niebezpieczne groźne zagrożenie życia  Bezpieczeństwo Trudne przypadki w Medycynie Estetycznej Powikłania Bezpieczeństwo Trudne przypadki w Medycynie Estetycznej Czy w Medycynie Estetycznej są groźne niebezpieczne powikłania Powikłania Bezpieczeństwo.
 
 
 

Powikłania Medycyny Estetycznej niebezpieczne groźne zagrożenie życia

Medycyna estetyczna, powikłania po zabiegach estetycznych

 
 Medycyna estetyczna przeżywa obecnie ogromny rozkwit. Na każdym rogu można spotkać gabinety świadczące tego typu usługi. Oferta usług jest zwykle szeroka, że ciężko nam wybrać odpowiedni zabieg. Zwykle dajemy się na zdanie i wybór specjalisty. Ale czy jesteśmy bezpieczni??
 
 
 
 

Bezpieczeństwo zbiegów  medycyny estetycznej


 
 W związku  lawinowo rosnącą liczbą wykonywanych zabiegów estetycznych niestety rośnie liczba powikłań.  Zanim wybierzemy ośrodek w którym poddamy się zabiegowi warto dowiedzieć się kto wykona nam zabieg. Czy jest to osoba z dużym doświadczeniem- czy dopiero ukończyła szkołę medycyny estetycznej czy ukończyła kilka kursów? Czy jest to kosmetolog czy lekarz?  
 
 
 
Z punktu widzenia naszej urody i wizerunku, który powierzamy takiej osobie ,wybór powinien być przemyślany i odpowiedzialny. Należy dopytać o powikłania po zabiegach estetycznych? Co jeśli takie się przydarzy? Czy będziemy musieli szukać samemu lekarza który nam pomoże ? A co w sytuacji gdy konieczna jest pilna interwencja? Nie warto tych problemów pomijać w rozmowie. Profesjonalista nie boi się tych pytań i rzetelnie udzieli odpowiedzi.
 
 
 
 

Co się może wydarzyć? Zakażenie, ropień, czyrak, zatok, zakrzep, reakcja alergiczna, uczulenie na produkt


 
Zakażenie, ropień, czyrak, zatok, zakrzep, reakcja alergiczna, uczulenie na produkt… lista powikłań jest bardzo długa. Bądźmy świadomi, że medycyna estetyczna to jest MEDYCYNA. Nie należy rezygnować z zabiegu myśląc o powikłaniach ale należy uczciwie i rzetelnie wytłumaczyć, że takie zdarzenie może wystąpić i osoba wykonująca zabieg z należytą starannością i ogromnym zaangażowaniem nam pomoże. Bezpieczeństwo jest kluczem w medycynie estetycznej.
 
 
 

Jaki produkt wybrać ? Oryginalne produkty


 
 Firmy mające w swojej ofercie produkty medycyny estetycznej toczą walkę o „ osobę wykonującą zabieg” i z ogromnym przekonaniem sprzedają produkty które „rzekomo” są bezpieczne. Niestety zwykle nie mają certyfikatów do podania Pacjentowi i nie wiadomo jaka bedzie reakcja po podaniu takiego preparatu.
  
Produkty /zamienniki chińskie itp. / cechuje jedna istotna rzecz- niska CENA. Produkty te są znacznie tańsze niż oryginalne produkty, co powoduje paradoksalnie, że można wykonać zabieg w cenie produktu oryginalnego.
  
 
 
 
Oryginalne produkty, bezpieczeństwo

 
 Tylko oryginalne produkty gwarantują bezpieczeństwo po podaniu pacjentowi.
 Przed zabiegiem należy dopytać się jakim produktem jest wykonany zabieg, czy produkt jest bezpieczny i ma certyfikat?
 
 
 
 
Wykonać zabieg czy nie

 
 Oczywiście, że wykonać!!  Należy udać się do osoby która uczciwie poinformuje nas o możliwych powikłaniach,  przedstawi nam produkt którego użyje podczas zabiegu, poinformuje o jego trwałości i czasie utrzymywania się zabiegu.
  
Zabiegi medycyny estetycznej  daję wspaniałe efekty odmłodzenia ale należy pamiętać o osobie której powierzamy tak odpowiedzialne stanowisko (swoje zdrowie i wizerunek).
 
 
 
Powikłania
Powikłania niestety zdarzają się i potrafi je leczyć tylko i wyłącznie lekarz, nikt inny. Na szczęście występują one kazuistycznie. Lekarz nie ma obowiązku podjęcia się leczenia powikłań zabiegów wykonanych przez kosmetologów z wyjątkiem stanów zagrożenia życia, bądź grożących trwałym uszczerbkiem zdrowia. Prawo nie zabrania wykonywać zabiegów komukolwiek, jednak mało kto ma poczucie odpowiedzialności cywilnej za wyrządzone szkody.
Komu zdarzają się powikłania?
Powikłania zdarzają się wszystkim. Lekarzom, Kosmetyczkom/Kosmetologom. Proszę się kierować intuicją, gdzie i do kogo pójdziecie, nie ma jednej naczelnej rady w tym zakresie.
Reasumując:
W teorii/praktyce zabieg może wykonać kosmetyczka/kosmetolog lepiej niż lekarz, taniej, skuteczniej, bardziej profesjonalnie, w milszej atmosferze. W przypadku jakichkolwiek problemów w praktyce od osoby wykonującej zabieg nie uzyskacie Państwo żadnego dalszego wsparcia.
W teorii/praktyce zabieg może wykonać lekarz lepiej niż kosmetyczka/kosmetolog, w tej samej cenie bądź wyższej [zazwyczaj wyższej], skuteczniej, bardziej profesjonalnie, w milszej atmosferze. W przypadku jakichkolwiek problemów tylko od lekarza uzyskają Państwo dalsze wsparcie. Każdy lekarz bez względu na specjalność bądź jej brak przewyższa inne osoby doświadczeniem praktycznym w kwestii przerywania ciągłości tkanki skórnej po 6 letnich studiach medycznych i rocznym ogólnolekarskim stażu na oddziałach zabiegowych i niezabiegowych.
 
Wykształcenie lekarzy
Wykształcenie lekarzy jest dłuższe niż 6 lat studiów medycznych plus 1 rok stażu podyplomowego. Lekarze powyżej wymienionych 7 latach podejmują kolejne studia celem uzyskania specjalizacji lekarskich – takie studia specjalizacyjne przeciętnie trwają 5-6 lat, gdzie lekarz zdobywa dalszą wiedzę. Każda specjalizacja zabiegowa pogłębia wiedzę z zakresu skóry, przerywania jej ciągłości, zszywania, leczenia powikłań z tym związanych, najczęściej zakażeń. Prawie każda specjalizacja niezabiegowa, czyli zachowawcza w pewnym zakresie daje przewagę nad pozostałymi mając na uwadze medycynę estetyczną. Lekarze, którzy zajmują się estetyką, ponadto co opisano powyżej, kończą dodatkowe studia podyplomowe w tym zakresie oraz szereg jednostkowych kursów, szkoleń.
 

zdjęcia prezentują nieprawidłowe rozmieszczenie kwasu hialuronowego po zabiegu modelowania/powiększania/ ust
zdjęcia precentują osobę, która miała wykonywany zabieg w mieście "X" przez osobę "Y"
  
należy pamiętać, iż przedstawiony efekt może tyczyć się działalności kosmetologa jak i lekarza
w niniejszym artykule przedstawiono podstawowe informacje, jak zminimalizować ryzyko tego typu efektu
 
 

 
 
Inne osoby interesowały się także:
Czy Botoks ma sens?

a.d. 2020
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2020  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści