+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
  

Laser Frakcyjny

Zastosowanie w Medycynie Estetycznej

 
 
Laser Frakcyjny. Laserowe odmładzanie skóry twarzy Cena Gojenie Przeciwskazania Przed i Po Skutki Uboczne Efekty Twarz Szyja Dekolt Dłonie Ręce Opinie Zdjęcia Forum Blog Cennik Tanio Polecane Zdjęcia Działanie Lasera na skórę Gabinet Klinika Gdzie Do Kogo.


 
Laser frakcyjny CO2 jest stosowany do resurfacingu (laserowe odmładzanie skóry), leczenia i redukcji powierzchownych niedoskonałości. Skuteczne odmładzanie laserem frakcyjnym CO2, który jest sprawdzony i bezpieczny, posiada certyfikat FDA potwierdzający redukcję zmarszczek wokół oczu, tzw. kurzych łapek, redukcję blizn, w tym blizn potrądzikowych, rozstępów i przebarwień.
 

Efekty zabiegu, wskazania

 
Niewielka bolesność zabiegu
 
Skutecznie usuwa przebarwienia
 
 
 
 

Zabiegi wykonywane laserem frakcyjnym:

 
odmładzają skórę
 
redukują przebarwienia
 
wygładzają zmarszczki
 
likwidują bruzdy
 
poprawiają jędrność skóry
 
Madonna lift – plastyka powiek bez skalpela – uwaga do zabiegu należy przyjść bez soczewek !! – przy zaawansowanym opadaniu powiek wskazana jest plastyka powiek
 
redukują blizny, w tym potrądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne, pourazowe
 
leczą rozstępy
 
zmniejszają cellulit
 
zamykają rozszerzone naczynka
 
odmładzają grzbietowe powierzchnie dłoni, likwidują przebarwienia i wygładzają wiotką skórę
 
 
 
Laser frakcyjny i osocze bogatopłytkowe
 
Doświadczenia wynikające z łączenia osocza bogatopłytkowego z  resurfacingiem laserem CO2 potwierdzają znaczne zwiększenie efektywności zabiegu  laserem frakcyjnym oraz istotne skrócenie czasu rekonwalescencji.
 
Łączne zastosowanie obu tych metod zapewnia gwarancję znacznie szybszego gojenia, skrócenie okresu rekonwalescencji, zmniejszenie ryzyka powikłań, zwiększenie zagęszczenia skóry oraz jej napięcia a także zwiększoną redukcję zmarszczek, przebarwień, blizn i porów.
 
 
 
 
Na czym polega ta metoda?
 
Laser frakcyjny  wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej.
 
Naturalny proces gojenia się skóry sprawia, że uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez odnowioną, zdrową tkankę. Efektem tego jest zdrowsza i wyglądająca młodo skóra.
 
Zabieg nie wymaga stosowania znieczulenia miejscowego. Po oczyszczeniu skóry głowica przykładana jest bezpośrednio do skóry pacjenta i po jej uruchomieniu w skórę wprowadzane są skupione wiązki światła, które wnikają w skórę na głębokość powyżej 1,5 mm.
 
Im głębiej dociera światło lasera, tym większa jest wytwarzana ilość nowej tkanki. Skoagulowane złogi tkankowe są zastępowane zregenerowanymi komórkami. W zależności od stanu zdrowotnego skóry, zaleca się stosowanie serii 3-6 zabiegów dla uzyskania najlepszych efektów.
 
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się przez kilka godzin. Po zabiegu, na naskórku, mogą być widoczne drobne zmiany, które w krótkim czasie znikną. W kilka dni po zabiegu będzie odbywało się złuszczanie naskórka.
Do wykonania zabiegu nie są konieczne żadne badania.
 
 
Laserowe odmładzanie twarzy jest bardzo skuteczne
 
 
 
Laser frakcyjny – Zastosowanie
 
Laserowe usuwanie blizn po trądziku jest jednym z częstszych zastosowań lasera frakcyjnego. Doskonale sprawdza się także w likwidacji drobnych zmarszczek, szczególnie wokół oczu. Przy użyciu tego urządzenia przeprowadza się wiele zabiegów medycyny estetycznej.
 
Jednak likwidacja zmarszczek i rozstępów, laserowe usuwanie blizn, redukcja przebarwień, odmładzanie skóry to tylko kilka z wielu zastosowań lasera frakcyjnego, który wykorzystywany jest również jako pomoc w walce z migreną.
 
 
 
 
Laser frakcyjny plus osocze bogatopłytkowe
 
Połączenie laserowego odmładzania skóry z osoczem bogatopłytkowym wiąże się z lepszymi i szybszymi rezultatami odmładzania. W technice łączy się stymulację skóry do produkcji i obkurczania włókien kolagenu za pomocą wiązki i ciepła lasera oraz pobudzenie tkanek do regeneracji za pomocą czynników wzrostu, które zwarte są w osoczu.
 
Same zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, szczególnie u starszych osób, dają słabo widoczne klinicznie efekty wygładzania zmarszczek. U osób w późniejszym wieku, kiedy skóra jest „leniwa” to procesy stymulacji skóry za pomocą osocza są czasem niewystarczające.
 
Bardziej spektakularne i trwałe rezultaty odmładzania obserwuje się po laserze frakcyjnym CO2 w łączonych technikach zabiegowych z osoczem.
 
Dlatego od niedawna wykorzystuje się z rewelacyjnym skutkiem kojarzenie różnych zabiegów dla uzyskania naturalnych i długotrwałych efektów odmładzania.
 
Dzięki stosowaniu podczas jednego zabiegu jednocześnie osocza bogatopłytkowego i lasera frakcyjnego skóra szybciej się goi oraz skuteczniej odmładza poprzez podwójne wspomaganie do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastycznych.
 
Bezpośrednio po zabiegu laserem frakcyjnym nakładamy osocze na skórę w postaci okładów lub podajemy igiełką śródskórnie.
 
Dzięki laserowemu odmładzaniu nasza skóra staje się gładka, pozbawiona rozszerzonych porów, przebarwień posłonecznych typu plamy soczewicowe.
 
Dzięki obkurczeniu włókien kolagenowych ujędrniamy skórę, a efekty możemy porównywać do liftingu.
 
 
 
 
Bezpieczeństwo lasera frakcyjnego?
 
Laser frakcyjny jest urządzeniem w pełni bezpiecznym. Zabiegi kosmetyczne przy użyciu tego urządzenia nie niosą za sobą potrzeby kilkutygodniowej rekonwalescencji pacjenta. Obszary skóry, które zostały poddane zabiegowi mogą być lekko zaczerwienione. Zazwyczaj ten stan utrzymuje się przez zaledwie kilka godzin.
 
W leczeniu poważnych schorzeń może dojść do miejscowego powstania drobnych strupków, które do dwóch tygodni złuszczają się. Ewentualne zaczerwienie można z powodzeniem ukryć pod makijażem, dlatego już po paru godzinach od zabiegu pacjent może powrócić do normalnego funkcjonowania. Zastosowanie lasera frakcyjnego przynosi efekty porównywalne do zabiegów chirurgicznych, ale rekonwalescencja jest zdecydowanie krótsza.
 

 
Laser frakcyjny jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które oczekują zadowalających efektów, a nie chcą korzystać z innych ingerujących w organizm metod leczenia. Zabiegi przeprowadzane tym urządzeniem są prawie bezbolesne, dlatego szczególnie bardzo polecamy je osobom, które mają niski prób odczuwania bólu lub po prostu chcą korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej bez żadnych wyrzeczeń i uczucia dyskomfortu.
 
Metoda ta pojawiła się niespełna kilka lat temu i nazywana jest metodą frakcyjną. Lasery wykorzystują nową koncepcję określaną mianem fototermolizy frakcyjnej (FP, fractional phototermolysis). Fototermoliza frakcyjna (fractional, z ang. częściowy) polega na tym, że naświetlamy laserem tylko część skóry, a nie całą powierzchnię. W skórze właściwej wytwarzają się mikroskopijne, nieprzylegające do siebie, miejsca uszkodzeń termicznych, otoczonych przez obszar żywej, nie uszkodzonej tkanki.
 
Dzięki temu, że miejsca uszkodzeń pozostają otoczone przez zdrową tkankę, proces gojenia skóry z żywych komórek naskórka i skóry właściwej przebiega bardzo szybko, w porównaniu z tradycyjną metodą laserowego odmładzania skóry. Frakcyjna metoda staje się coraz bardziej popularna ze względu na swoją skuteczność oraz mniejszą bolesność zabiegu.
 
 
 
 
Przeciwwskazania
 
Z dobrodziejstw tej metody leczenia nie mogą korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby o obniżonej odporności, cierpiące na cukrzycę, chore na nowotwory. Pacjenci przyjmujący leki i zioła światłouczulające, sterydy, przyjmujące doustną terapię retinoidową oraz te, które aktualnie chorują na zakażenia wirusowe i bakteryjne powinny wstrzymać się z wykonaniem zabiegu do momentu wyleczenia i zaprzestania przyjmowania wyżej wymienionych leków. Dla bezpieczeństwa każdego z pacjentów, to lekarz podejmuje decyzję o zakwalifikowaniu danej osoby do zabiegu.
 
 
 
 
Laser frakcyjny CO2
 
Nierozłączną cechą życia większości ludzi jest potrzeba atrakcyjnego wyglądu. Niestety, większe lub mniejsze niedoskonałości urody dotyczą każdego. Wynikają one zarówno z pewnych wrodzonych cech, jak i z nieoszczędzającego nikogo procesu starzenia się skóry. Efektem tego jest powstawanie między innymi zmarszczek, bruzd, rozstępów, nawisów skórnych, czy też szpecących przebarwień. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna wychodzi na przeciwko potrzebie poczucia atrakcyjności.
 
 
 
 
Skąd się bierze promieniowanie laserowe?
 
Promieniowanie laserowe jest falą elektromagnetyczną emitowaną przez specjalne urządzenie, wykorzystujące tak zwane zjawisko emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego. Charakteryzuje się ono silnym skupieniem wiązki, jej spójnością i bardzo małym jej odchyleniem od równoległości. Wykazuje również dużą moc promieniowania oraz gęstość energii.
 
Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje. Istnieje więc podział ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.
 
 
 
 
Czym jest i jak działa laser frakcyjny CO2?
 
Laser frakcyjny charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.
 
We współczesnej medycynie estetycznej laser frakcyjny CO2 wykorzystywany jest w wielu wskazaniach. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia.
 
Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry.
 
Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową. Dodatkowo, urządzenie emituje również strumień dwutlenku węgla. Gaz ten powoduje poprawienie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie jej odżywienia. Dzięki tym właściwościom dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne skóry.
 
Bolesność zabiegu jest niewielka i zazwyczaj nie wymaga on zastosowania żadnego znieczulenia. U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować kremy anestetyczne. Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.
 
Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.
 
 
 
 
Czym jest Flaming FRAX?
 
Flaming FRAX jest innowacyjnym urządzeniem generującym promieniowanie laserowe. Jego specyfika polega na tym, iż jest to laser ablacyjny. Właściwość ta jest możliwa dzięki temu, iż aparat posiada specjalny skaner, za pomocą którego są wykrywane i usuwane gorące fragmenty uszkodzonej tkanki.
 
Lasery nieablacyjne nie posiadają tej funkcji, w efekcie czego wymienione wyżej struktury pozostają w skórze, powodując ból, a także spowolnienie procesów regeneracyjnych. Zdolność lasera Flaming FRAX do ablacji pozwala na znaczne zmniejszenie dolegliwości pozabiegowych, oraz optymalizacji czasu gojenia się.
 
Ponadto powoduje on pobudzenie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, co dodatkowo ułatwia powyższe procesy. Uszkodzenia dokonywane są poprzez precyzyjne uderzenie wiązki laserowej w pożądany punkt. Mogą być one pojedyncze lub wielokrotne, zarówno w trybie standardowym (z zachowaniem kolejności) jak i randomizacyjnym (losowym).
 
Urządzenie Flaming FRAX uzbrojone jest w głowicę roboczą. Długość ogniskowej może być różna i jest dobierana w zależności od celu, do którego ma być użyty dany aparat, bowiem potencjalne spektrum zastosowania jest szerokie.
 
Urządzenie może być wykorzystywane zarówno w medycynie estetycznej i dermatochirurgii, jak i ginekologii estetycznej, a nawet laryngologii. Możliwe jest sprzężenie urządzenia z inną aparaturą medyczną, jak na przykład kolposkopem (przyrząd używany do szczegółowego badania części pochwowej szyjki macicy), czy też mikroskopem operacyjnym.
 
Głowica lasera Flaming FRAX może być zarówno metalowa, jak i ceramiczna. Przewaga tej drugiej polega na zdolności do pracy w trybie ULTRAPULSE, który polega na emisji z bardzo dużą częstotliwością krótkich impulsów. Mogą być one różne i są dobierane automatycznie przez specjalny procesor. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie optymalnego rezultatu zabiegu z zachowaniem jego wysokiego bezpieczeństwa i znacznym zmniejszeniem ryzyka niekontrolowanego uszkodzenia skóry.
 
 
 
 
Kto może skorzystać z zabiegu?
 
Spektrum wskazań do zastosowania zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 jest bardzo szerokie. Obejmują one przeciwdziałanie objawom starzenia się skóry i powodują jej odmłodzenie. W działanie to wpisują się między innymi szeroko pojęte poprawianie jędrności skóry, a także usuwanie zmarszczek, bruzd oraz przebarwień związanych z wiekiem. Drugą dużą grupą wskazań do przeprowadzenia tej procedury jest usuwanie blizn różnego rodzaju.
 
Laser frakcyjny CO2 nadaje się do eliminacji zarówno blizn pourazowych, pooparzeniowych, pooperacyjnych, jak i potrądzikowych. Ponadto, jest on również skuteczny w likwidacji niedoskonałości związanych z nadmiernym przyborem masy ciała, jak np. cellulitu czy rozstępów.
 
 
 
 
U kogo przeciwwskazany?
 
Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, terapia wykorzystująca laser frakcyjny CO2 nie jest wskazana u niektórych pacjentów. Pierwszą ich grupę stanowią standardowe przeciwwskazania, jakimi są ciąża, laktacja, cukrzyca, ciężkie przewlekłe choroby układu krążenia, czynne stany zapalne czy aktywne choroby nowotworowe.
 
Drugą grupę stanowią przeciwwskazania dedykowane konkretnie temu zabiegowi, i wpisuje się w nie przyjmowanie niektórych leków (fotouczulaczy, sterydów czy doustnych retinoidów). Tym pacjentom, jako alternatywa, może być zaproponowany zabieg z wykorzystaniem Dermapenu.
 

 
Laser frakcyjny
 
Laser frakcyjny jest urządzeniem emitującym fale elektromagnetyczne o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody stanowiącej większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.
 
 
 
Mechanizm działania
 
Wiązka promieniowania laserowego emitowana przez laser frakcyjny charakteryzuje się dużym skupieniem. Pozwala to na bardzo precyzyjne oddziaływanie w obrębie skóry. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia. Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry.
 
Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową, zdrową, o młodszym wyglądzie. Dodatkowo, urządzenie emituje również strumień dwutlenku węgla. Gaz ten powoduje poprawienie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie jej odżywienia. Dzięki tym właściwościom dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. W rezultacie skóra wygląda na zdrowszą i zdecydowanie młodszą.
 
 
 
 
Przebieg zabiegu
 
Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować krem znieczulający. Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.
 
Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.
 
 
 
 
Wskazania
 
odmładzanie skóry
 
poprawa jędrności i napięcia skóry
 
wygładzanie zmarszczek
 
usuwanie blizn (pourazowych, pooparzeniowych, potrądzikowych, pooperacyjnych)
 
leczenie rozstępów
 
leczenie trądziku
 
likwidacja przebarwień
 
redukcja i usuwanie bruzd
 
zmniejszanie cellulitu
 
zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych w obrębie skóry
 
laserowa plastyka powiek
 
 
 
 
Przeciwwskazania
 
okres ciąży i laktacji
 
zaburzenia odporności
 
cukrzyca
 
aktywne choroby nowotworowe
 
przyjmowanie ziół i leków fotouczulających
 
przyjmowanie sterydów i retinoidów
 
zakażenia wirusowe i bakteryjne
 
choroby układu sercowo-naczyniowego
 
 
 

 
 
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Nietrzymanie Moczu
pupuszczanie mikcja
Plastyka Warg Sromowych. Ile to kosztuje, ceny.
wargi sromowe plastyka dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Odmłodzenie Twarzy
Odmłodzenie Twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy - wypełnianie
bruzdy nosowo wargowe dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:

 
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści