Gabinet Medycyny Estetycznej od 2008r.

 
+48 517 056 831
Przejdź do treści
 
INDEX zabiegów

Nos Korekcja kształtu krzywego nierównego nosa - bez operacji

krzywy nos cena zabieg gdzie
 
 
Korekcja kształtu krzywego nierównego nosa Zabieg Cena zabiegu Efekty Opinie Tanio Cennik Korekcja Gabinet Klinika Gdzie Leczenie Do Kogo Gojenie Przeciwskazania Forum Blog Polecane - Katowice Śląsk Gliwice Chorzów Bytom Zabrze Rybnik Opole Opolskie Bielsko Biała Żywiec Olkusz Chrzanów Tychy Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Siemianowice Śląskie Czeladź Siewierz Ustroń Wisła Żory Częstochowa.
 
 
®

NOS - zmiana kształtu bez operacji
CENA OD: 800_PLN
CZAS ZABIEGU: 50_minut
LICZBA POWTÓRZEŃ: 1_RAZ/12_MC
ZNIECZULENIE: niewymagane lub miejscowe
EFEKTY ZABIEGU: korekta kształtu nosa
SPECJ. WYKONUJĄCY ZABIEG: dr n. med. Agnieszka Ledniowska, lekarz
OPIEKA POZABIEGOWA: TAK
ZWOLNIENIE LEKARSKIE: TAK
WIZYTA KONTROLNA PO ZABIEGU: bezpłatnie
Nieoperacyjna, niechirurgiczna korekta kształtu nosa


 Twarz jest najbardziej charakterystyczną częścią i wizytówką człowieka! Centralną częścią twarzy jest nos. Ładny nos to taki, który będzie odpowiadał proporcjom twarzy, harmonijnie zagra z naszymi rysami i mimiką.


Korekcja nosa – w jaki sposób, technika, preparaty

Podczas zabiegu niechirurgicznej korekty kształtu nosa wykorzystuje się wypełniacze zawierające kwas hialuronowy.  Preparat jest całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu. Od wielu lat wykorzystuje się go w gabinetach medycyny estetycznej jako wypełniacz wielu struktur twarzy. Dodatkowo możemy zastosować BOTOX.
Korekta niechirurgiczna nosa – Kwas Hialuronowy


 
Korekcja niechirurgiczna nosa – przebieg zabiegu
 
Zabieg dla osób, które boją się nieodwracalnych zmian. Pacjent ma wpływ na przebieg zabiegu, nie jest pod narkozą, sam może na bieżąco ocenić efekt, ewentualnie poprosić o dalszą korekcję. Zabieg jest krótki, maksymalnie 30 minut, a okres rekonwalescencji praktycznie nie istnieje.
 
 
Korekcja nosa – technika wykonania zabiegu, jak to wygląda?
 
Lekarz wstrzykuje preparat w miejsca wymagające interwencji, następnie modeluje substancję, ugniatając ją tak, by przybrała pożądany kształt. Zabieg nie jest bolesny, gdyż standardowo stosuje się krem znieczulający Emla. Następuje nieoperacyjna korekta nosa.
 


 

Korekta niechirurgiczna nosa – efekty po zabiegu, postępowanie


Pozwala wymodelować i zawęzić noc, można też zlikwidować lub zmniejszyć garb, zniwelować „siodełko”, unieść czubek. Korekta kształtu nosa kwasem hialuronowym stanowi alternatywę dla tradycyjnej operacji nosa dla osób które nie chcą się poddać operacji chirurgicznej narażając się na proces gojenia i rekonwalescencji.
 
 
Korekta niechirurgiczna nosa –  Postępowanie po zabiegu:
 
Po zabiegu nos może być tkliwy i lekko zaczerwieniony, jednak następnego dnia większość osób może wrócić do codziennych aktywności i nałożyć makijaż. Bezpośrednio po zabiegu nie ma śladów, następnego dnia nos może być nieznacznie powiększony. Rzadko pojawiające się maleńkie krwiaki mogą wystąpić u osób wrażliwych na iniekcję. Wchłoną się mniej więcej po 7 dniach.
 
 

 

Korekta niechirurgiczna nosa –  trwałość efektów zabiegu, czy warto?


Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu, ale na rezultat końcowy należy czekać około dwóch tygodni. Efekt zabiegu bezoperacyjnej korekty nosa utrzymuje się przez około 12 miesięcy. Po tym czasie można ponowić zabieg i tym samym utrzymać pożądany kształt nosa. Mniej więcej po takim czasie na wizycie kontrolnej lekarz określa, kiedy i w jakiej ilości należy uzupełnić preparat, aby utrzymać pożądany efekt.
 
 

 

Korekta niechirurgiczna nosa – przeciwwskazania do zabiegu


 
 • ciąża i okres karmienia,
 • aktywne stany zapalne skóry,
 • choroby autoimmunologiczne w okresie zaostrzenia,
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • czynna infekcja uogólniona,
 • leki przeciwzakrzepowe, sterydy systemowe,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • epilepsja,


 
Po zabiegu korekcji nosa przez 2-3 dni należy unikać opalania, korzystania z basenu czy sauny.


 
 
===============
 
 
 
 

Korekta niechirurgiczna nosa – BOTOX


 
Przy użyciu BOTOXU jesteśmy w stanie skorygować spiczasty  nos ( „ostry” nos) oraz uśmiech dziąsłowy. Zabieg jest krótki, nie wymaga znieczulenia.
 
 
Korekta nosa - przeciwwskazania do zabiegu przy użyciu Botoksu:
 
 • choroby z zaburzeniem przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
 • stosowanie leków powodujących relaksacje mięśni
 • miejscowe infekcje skóry
 • ciąża i okres laktacji
 Korekta nosa -  kiedy pojawi się efekt zabiegu? Jak długo?


 
-efekty zabiegu występują o 2-3 dniach po zabiegu. Pełny efekt zabiegu osiąga się po 2 tygodniach od zabiegu. Efekty zabiegu utrzymują się 4-6 miesięcy
 
 Korekta nosa - operacja plastyczna – kiedy? Czy warto?

 
Defekty kształtu nosa mogą być wrodzone oraz nabyte w wyniku urazu. Operacja plastyczna może dokonać poprawy kształtu nosa, ale również jakości oddychania. Zabieg korekcji chirurgicznej przeprowadza się poprzez cięcia wewnątrz przewodów nosowych, stąd po operacji blizny są niewidoczne. Jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym podczas hospitalizacji. Po operacji na nos zostaje założony gips, a do przewodów nosowych włożone tampony, które zostaną usunięte po dwóch dniach. Do tego czasu pacjent oddycha ustami. Gips należy nosić przez 14 dni, nie usuwać go i nie zamaczać. Po dwóch tygodniach gips zostaje usunięty a nos może zostać umyty. Gips można zakładać jeszcze na noc przez okres jednego tygodnia, aby w czasie snu zabezpieczyć przed przypadkowym zranieniem. Po zdjęciu gipsu pacjent wykonuje masaże nosa w ten sposób, że dwoma palcami jednej ręki uchwyci czubek nosa i uciska przez 30 sekund, następnie uwolni i masuje ponownie nos w innym miejscu w kierunku nasady. Masaż uciskowy całego nosa od czubka do nasady należy wykonywać 10-15 razy dziennie przez cały miesiąc. Masaż zapobiega tworzeniu się blizn i rozluźnia skórę. Wynik operacji można ocenić dopiero po kilku miesiącach. Po operacji przez tydzień zaleca się odpoczynek. Po tygodniu pacjent może wykonywać pracę biurową, ale musi uwzględniać obecność gipsu na nosie. Większy wysiłek fizyczny i uprawianie sportu można podjąć po 3 tygodniach po operacji.
 
 
  
 
 
 
   
a.d. 2020
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2020  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści