+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści

Karboksyterapia

Dwutlenek węgla - CO2

 
 
Karboksyterapia - Co2 w Medycynie Estetycznej pomocny  Leczenie Zabieg Sposób Do Kogo Cena Gojenie Przeciwskazania Opinie Forum Blog Cennik Tanio Polecane Katowice Śląsk Opolskie Opole Rybnik Zabrze Gliwice Bytom Chorzów Bielsko Kędzierzyn Olkusz Sosnowiec Racibórz Dąbrowa Nysa Częstochowa Kraków Nowy Sącz Gabinet Klinika Gdzie Do Kogo.
 
 

Dwutlenek węgla

Karboksyterapia – leczenie dwutlenkiem węgla, zwanym ze względu na swoje dobroczynne działanie „cudownym gazem”  – doskonałe efekty, bez działań niepożądanych – stało się prawdziwym przełomem w dermatologii i ginekologii estetycznej.
 
Karboksyterapia to przełom w medycynie estetycznej, zabieg ten znajduje bardzo szerokie zastosowanie, ma udowodnione działanie w wielu wskazaniach np. likwidacja cieni pod oczami, wypadanie włosów itd. Spektakularne efekty, brak działań niepożądanych, bezbolesna – tym się cechuje ta metoda.
 
 
 
 
Karboksyterapia polega na kontrolowanej aplikacji medycznego CO2 drogą iniekcji – mezoterapia  igłowa dwutlenkiem węgla. Karboksyterapia bywa alternatywą dla lasera frakcyjnego, lub może być stosowana w połączeniu z nim. Dwutlenek węgla podaje się w miejscach zmian takich jak blizny, rozstępy czy cellulit.
 
Celem leczenia jest wywołanie silnego dotlenienia oraz poprawy mikrokrążenia i odżywienia okolic poddanych leczeniu, co skutkuje silną regeneracją, ujędrnieniem, a także  zwiększeniem elastyczności i napięcia tkanek.
 
Zabiegi karboksyterapią wspomagają gojenie ran i blizn oraz usuwanie cellulitu.
 
 
 
 

Wskazania:

 
cellulit, lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej – zwłaszcza w połączeniu z Venus Legacy
 
rozstępy, blizny, blizny po trądziku
 
starzenie się skóry
 
wiotkość skóry twarzy, szyi i drugiego podbródka
 
cienie pod oczami
 
worki i opuchnięcia pod oczami
 
odmładzanie skóry dłoni
 
zwiotczenie skóry po ciąży lub odchudzaniu
 
problemy skóry głowy
 
trudno gojące się rany
 
wypadanie włosów, łysienie plackowate
 
 
 

Przeciwwskazania:

 
ciąża,
 
choroby serca,
 
ciężka niewydolność płuc,
 
aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe,
 
stany zapalne skóry, zakażenia grzybicze,
 
opryszczka.
 
 
 
Zastosowanie odpowiedniego programu sprawia, że za  pomocą tej metody można także likwidować nadmierne otłuszczenia w okolicy wzgórka łonowego.
 
W stosowanym w naszym gabinecie medycyny estetycznej aparacie CO2 jest ogrzewany, w związku z czym zabieg jest prawie bezbolesny.
 
Kontrolowana jest szybkość przepływu i ilość podanego gazu , co czyni procedurę bardzo bezpieczną.
 
 
 
 
Czy ta metoda leczy?
 
Od blisko osiemdziesięciu lat wiadomo, że dwutlenek węgla przynosi korzystne działanie. Niedawno okazało się, że CO2 poprawia także stan skóry. Stosuje się go w eliminowaniu cellulitu, rozstępów, blizn, łuszczycy i wielu innych problemów.
 
Po zabiegu wracamy do normalnej aktywności, można się opalać, korzystać z sauny i basenu.
 
Dla uzyskania pożądanego efektu leczenia należy wykonać 1 zabieg tygodniowo, 8 – 12 zabiegów w sesji.
 
Zabieg  jest wykonywany według określonych schematów.
 
Mechanizm działania karboksyterapii
 
rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe w miejscu ich nadmiernego odłożenia.
 
rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi do obszaru, który stymuluje metabolizm tłuszczu.
 
nasila produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry oraz poprawia drenaż limfatyczny.
 
Karboksyterapia przywraca i pobudza mikrokrążenie, dzięki temu dociera więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry.
 
 
 
Skuteczność  jest udowodniona, dodatkowo ta metoda jest bardzo bezpieczna.
 
 
 
 
Carboxytherapy – O metodzie w skrócie
 
Terapia medycznym dwutlenkiem węgla jest uznawana za jeden z większych przełomów w medycynie estetycznej.
 
Terapia „cudownym gazem” jest stosowana z powodzeniem już od 1932 roku, obecnie zyskuje popularność w leczeniu wielu chorób, jak również w dziedzinie dermatologii estetycznej.
 
Procedura polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla poprzez wkłucia igłą.
 
Zabieg jest bardzo skuteczny, bezpieczny oraz mało inwazyjny, nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji jest wyjątkowo krótki.
 
Istotne jest, że terapia nie pozostawia żadnych śladów i pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności.
 
Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z samego deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie, jednak ustępuje on po kilku minutach.
 
Przez pewnie czas po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie i obrzęk.
 
Jednak te niewielkie nieprzyjemne doznania wynagradzają rezultaty jakie przynosi ta metoda.
 
 
 
 
Przeciwwskazania do stosowania karboksyterapii to:
 
ciężka niewydolność płuc, serca oraz nerek
 
ciąża i karmienie piersią.
 
 
 
Efekty działania:
 
Wzrost dopływu tlenu do leczonego obszaru 40%,
 
Zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny 36%,
 
Redukcja rozstępów do 70 %,
 
Redukcja tkanki tłuszczowej do 29%,
 
Zmniejszenie wypadania włosów 43%.
 
 
 
Na czym polega
 
Karboksyterapia to zabieg polegający na kontrolowanym podawaniu medycznego dwutlenku węgla śródskórnie i podskórnie, przy pomocy urządzenia odpowiednio dawkującego ilość gazu. W urządzeniu Dual-mc2 gaz podawany jest pistoletem w ściśle określonych objętościach i ciśnieniu na właściwą głębokość.
 
Pistolet zmniejsza dyskomfort związany z nakłuwaniem skóry ze względu na szybkość, precyzję i powtarzalność wkłuć. W ciągu 7 dni po zabiegu karboksyterapii utrzymuje się wzmożone ukrwienie i dotlenienie tkanek w miejscach aplikacji – jest to następstwo tzw. efektu Bohra. Mikrokrążenie znacznie się usprawnia, poprawia odpływ krwi i limfy, a tym samym lepsze oczyszczanie tkanek.
 
Dwutlenek węgla występuje naturalnie w organizmie w znacznych ilościach, a ten podany w trakcie zabiegu karboksyterapii wędruje do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny, jako produkt wymiany gazowej.
 
Działanie dwutlenku węgla po podskórnym podaniu obejmuje mechaniczne rozbicie złogów tłuszczowych, silną stymulację rozpadu tłuszczu oraz stymulację produkcji elastyny i kolagenu odpowiedzialnych za elastyczność i napięcie skóry.
 
Jednocześnie zwiększa się drenaż limfatyczny, ustępują obrzęki. To wielokierunkowe działanie dwutlenku węgla decyduje o licznych wskazaniach klinicznych do jego stosowania, jak cellulit, rozbijanie i usuwanie tkanki tłuszczowej, likwidowanie worków pod oczami, korekcja miejscowych otłuszczeń itd.
 
Poprawiając ukrwienie i utlenowanie tkanek, zabieg ten stosuje się szczególnie do skóry niedokrwionej, bladej, szarej, ziemistej, a więc typowej na przykład dla palaczy.
 
 
 
 
Wazodylatacja
 
Pierwszym efektem następującym po iniekcji Co2 jest silna wazodylatacja (rozszerzenie naczyń), zwiększenie przepływu krwi i wyższe stężenie pO2 w okolicy poddanej zabiegowi.
 
 
 
Efekt Bohra
 
W miejscu podania CO2 następuje lokalne uwolnienie tlenu na skutek tzw. efektu Bohra. Efekt Bohra to skłonność hemoglobiny do wzmożonego uwalniania tlenu w obecności podwyższonej koncentracji CO2. Skutkuje to lepszym dotlenieniem tkanek podskórnych i mięśni.
 
Podwyższony CO2 jest przekształcany do dwuwęglanów i H+ w obecności efektywnego enzymu anhydrazy węglanowej.
 
 
medyczny dwutlenek węgla po podskórnym podaniu rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe i silnie rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi do obszaru, co w efekcie stymuluje metabolizm tłuszczu,
 
następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, co przekłada się na jędrność skóry oraz zwiększenie drenażu, co daje oczyszczenie tkanek z toksyn,
 
mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, co w efekcie przynosi więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry w leczonym obszarze.
 
 
 
Zalecenia pozabiegowe
 
W trakcie serii zabiegów nie należy skorzystać z: opalania i solarium (minimum 7 dni od zabiegu), sauny, łaźni, gorących kąpieli, jaccuzi, basenu. W ciągu 24 h należy ograniczyć wysiłek fizyczny.
 
 
 
 
Historia karboksyterapii
 
Od blisko 80 lat wiadomo, że na pierwszy rzut oka niepozorny dwutlenek węgla, posiada właściwości terapeutyczne. Szeroko wykorzystywany w przemyśle spożywczym i chemicznym, znalazł również zastosowanie w medycynie. To właśnie dzięki korzystnym dla ustroju właściwościom CO2 narodziła się karboksyterapia.
 
Karboskyterapia, to ciesząca się coraz większą popularnością metoda, wykorzystująca lecznicze właściwości wspomnianego wyżej gazu. Jest procedurą mało inwazyjną i w pełni bezpieczną, a potwierdzona klinicznie skuteczność powoduje, że szybko zyskuje dużą liczbę zwolenników.
 
Nie bez przyczyny dwutlenek węgla uzyskał miano „cudownego gazu”, za czym przemawia duża ilość zastosowań, połączona z imponującymi efektami terapeutycznymi.
 
Jego dobroczynne działanie w środowisku medycznym zostało odkryte po raz pierwszy w 1930 roku we Francji, kiedy zauważono, że kąpiel w wodzie bogatej w CO2 znacznie przyśpiesza gojenie ran. Z czasem zaobserwowano również pozytywny wpływ dwutlenku węgla na wygląd skóry i zaczęto wykorzystywać karboksyterapię w medycynie estetycznej.
 
 
 
 
Na czym polega opisywana metoda?
 
Karboksyterapia polega na podskórnym wstrzyknięciu dwutlenku węgla do tkanek wymagających regeneracji, przy pomocy specjalnego urządzenia, które dawkuje ilość wprowadzanego gazu. CO2 bez problemu przenika do okolicznych tkanek i powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, zwiększając tym samym dopływ tlenu oraz składników odżywczych do zaopatrywanego obszaru.
 
Poprawie ulega więc mikrokrążenie, a komórki zostają odnowione. W odpowiedzi na CO2 zwiększa się też produkcja kolagenu oraz elastyny, czego konsekwencją jest polepszenie jędrności oraz kondycji skóry.
 
Ponadto, wzrost ilości dwutlenku węgla powoduje zmniejszenie zdolności hemoglobiny do wiązania tlenu, dzięki czemu łatwiej zostawia ona w tkankach przyniesiony ze sobą gaz. Dochodzi również do powstawania nowych naczyń krwionośnych i związanego z tym lepszego ukrwienia oraz dotlenienia tkanek.
 
Wzmożeniu ulega także drenaż limfatyczny, a ściany komórek magazynujących lipidy zostają zniszczone, redukując ilość tkanki tłuszczowej i polepszając odżywienie skóry.
 
 
 
 
Jakie są wskazania do karboksyterapii ?
 
Karboksyterapia jest metodą terapeutyczną o wielokierunkowym działaniu. Doskonale sprawdza się w modelowaniu ciała, wygładzeniu blizn i zmarszczek oraz redukcji rozstępów, a także w znacznym stopniu poprawia napięcie skóry różnych obszarów ciała. Z tego też względu zabieg ten stosowany jest szeroko w medycynie estetycznej, w przypadku:
 
cellulitu
 
lokalnego nagromadzenia tkanki tłuszczowej
 
zwiotczenia piersi oraz skóry po spadku wagi ciała czy przebytej ciąży
 
opadających powiek
 
braku elastyczności twarzy, dekoltu, szyi
 
występowania blizn, w tym potrądzikowych oraz rozstępów
 
 
 
 
Karboksyterapia – Udowodnione korzyści
 
Co więcej, przeprowadzone badania potwierdziły korzystne efekty działania dwutlenku węgla w leczeniu łuszczycy typu plackowatego i łuszczycy owłosionej skóry głowy. Terapeutyczne wskazania do karboksyterapii obejmują również:
 
przewlekłą niewydolność żylną
 
zespół Raynauda
 
trudno gojące się rany np. w przebiegu cukrzycy
 
owrzodzenia żylakowe
 
pajączki naczyniowe
 
łysienie, wypadanie włosów
 
Warto w tym miejscu nadmienić, że od przeprowadzenia opisywanego zabiegu należy odstąpić w przypadku ciąży i laktacji, ciężkiej niewydolności płuc oraz nerek, choroby nowotworowej, cukrzycy, a także aktywnych zakażeń bakteryjnych, grzybiczych oraz wirusowych.
 
 
 
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Nietrzymanie Moczu
pupuszczanie mikcja
Plastyka Warg Sromowych. Ile to kosztuje, ceny.
wargi sromowe plastyka dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Odmłodzenie Twarzy
Odmłodzenie Twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy - wypełnianie
bruzdy nosowo wargowe dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:

 
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści