Przejdź do treści
Od 2008 roku
+48 517 056 831
  
 

Ginekologia Estetyczna

Katowice i inne miasta
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cennik

 
 
&       
Ginekologia Estetyczna:

 • Przywracanie objętości warg sromowych większych - 2ml  1600PLN, kolejna ampułka 1ml 600PLN
 • Lifting krocza tylnego nici - 1nitka  2000PLN
 • Lipoliza wzgórka łonowego - Aqualyx 1amp / Fostatydylocholina 2amp 350PLN
 • Powiększanie punktu G - 1200PLN
 • Zabieg O-shot /Orgasm-Shot/ - 1200PLN
 • Ujędrnienie skóry, pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, odbudowa skóry okolicy intymnej osocze bogatopłytkowe - 800PLN
 • Głebokie nawilżenie okolicy intymnej - 500-700PLN
 • Wizyty kontrolne: bezpłatnie

                                             
        
&
Seksuologia Kliniczna
 • Konsultacja (pierwsza wizyta / 90 minut) -  350_PLN
 • Kolejne wizyty lekarskie (60 minut) – 250_PLN
 
 
   

Okolica kroczaOkolica krocza, podobnie jak skóra na całym ciele, podlega ciągłym procesom starzenia. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, elastyny, obniża się stężenie estrogenów - kobiecych hormonów, co powoduje, że skóra traci elastyczność, staje się wiotka, dochodzi do powolnej atrofii.

Ginekologia estetyczna jest to zespół procedur mających na celu poprawę wyglądu i atrakcyjności żeńskich zewnętrznych narządów płciowych oraz polepszenie ich funkcji seksualnych. Zabiegi ginekologii estetycznej prowadzą do poprawy poczucia własnej atrakcyjności i komfortu psychicznego leczonych Pacjentek. Działania te mają również znaczenie dla poprawy wizerunku kobiety w oczach jej partnera.

Kobieta XXI - wieku to kobieta pewna siebie, realizująca swoje pasje i cele, świadoma swojego ciała i wyglądu okolic intymnych, które poza funkcją ochronną narządu rodnego odpowiedzialne są za satysfakcję seksualną.   

 
   
 
 
 
 
     
   
Kobieta XXI wieku

 • Powiększanie warg sromowych większych
 • Korekcja wzgórka łonowego – lipoliza, liposukcja
 • Laserowe odmładzanie pochwy – laserowe obkurczanie pochwy
 • Zwężanie pochwy – np nici
 • Laserowe leczenie nietrzymania moczu
 • Labioplastyka laserowa – laserowe zmniejszanie warg sromowych mniejszych

 
     
 
Dzięki zastosowaniu zabiegów ginekologii estetycznej, możemy:


 • skorygować niedoskonałości okolicy intymnej, powiększyć wargi sromowe, zniwelować bolesne współżycie oraz zwiększyć satysfakcję seksualną (powiększanie /augmentację punktu G)  - zabieg z użyciem kwasu hialuronowego
 • ujędrnić, odbudować skórę okolicy krocza - zabieg z osoczem bogatopłytkowym
 • skorygować okolicę sklepienia tylnego krocza, zlikwidować uczucie „luźnego krocza” poprawić satysfakcję seksualną oraz podnieść  jakość życia pacjentek - implantacja nici ginekologicznej Vaginal Narrover
 • pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej okolicy wzgórka łonowego - lipoliza
 • ujędrnić, „napiąć” pochwę, zlikwidować łagodną postać wysiłkowego nietrzymania moczu - zabiegi laserowe pochwy


   
 
 
 
 
 
   
Dla kogo?


Wiele pacjentek gabinetów ginekologii estetycznej to kobiety w wieku okołomenopauzalnym i pomenopauzalnym. Borykają się one z wieloma problemami związanymi ze zmianą profilu hormonalnego, nie są zadowolone ze zmian jakie zachodzą w ich ciałach.  

Atrofia okolic intymnych i pochwy niesie za sobą zcieńczenie skóry i śluzówek, ubytek tkanki podskórnej co powoduje:

 • dyskomfort
 • suchość
 • nawracające zapalenia
 • podrażnienia
 • problemy ze współżyciem
 • krwawienia kontaktowe
 • nietrzymanie moczu /każda postać/
 
 
Niezadowolenie z wyglądu zewnętrznych narządów płciowych nie jest domeną wyłącznie pacjentek w dojrzałym wieku i nie musi być związane tylko z procesem starzenia. Problem dotyczy także młodych kobiet.


W każdym wieku:

 • przebarwienia
 • zmiany typu kłykcin kończystych
 • znamiona skóry okolic intymnych
 • przerost warg sromowych
 • małe wargi sromowe
 • asymetria warg sromowych
 
 
    
Po ciąży zdarzają się żylaki warg sromowych. Niektóre z nich wywołują dyskomfort nie tylko ze względów estetycznych – mogą powodować tendencję do nawracających stanów zapalnych czy fizyczną niewygodę i podrażnienia podczas uprawiania sportu, noszenia obcisłej bielizny, a także w trakcie współżycia seksualnego. Skuteczną metodą leczenia jest skleroterapia.
 
 

 
 
 
 


    
Intymność, poufność, kameralność


Zapraszam do rozmowy na temat strefy intymnej  podczas miłej, rzeczowej i kulturalnej rozmowy. W gabinecie nie ma tematów tabu, pytań bez odpowiedzi, krępacji i dystansu. Wizyta odbywa się z zachowaniem najwyższego szacunku i poczuciu bezpieczeństwa kobiety. Przed każdym zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej niezbędne jest przedstawienie badania cytologicznego oraz  badania ultrasonograficznego narządów rodnych gdyż zdrowie stanowi wartość nadrzędną.
   
 
   
 
 
 
 

 
    
Pozostałe Informacje

 
Problemy z okolicami intymnymi to problem wielu kobiet. Nie warto ich ignorować, nawet jeżeli dotyczą wyłącznie sfery estetycznej. Funkcjonowanie i wygląd narządów płciowych ma bowiem ogromny wpływ na zdrowie pacjentek, nie tylko fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne. Mankamenty związane z płciowością często owocują odczuwaniem poważnego dyskomfortu, są przyczyną obniżenia poczucia własnej wartości oraz jakości życia seksualnego.
 
Kobieta niezadowolona z wyglądu swoich genitaliów, to zwykle kobieta niedowartościowana, czuje się ona mniej atrakcyjna, wstydzi się własnego ciała. Wszystko to sprawia, że trudniej wchodzi w związki intymne, a jej satysfakcja ze współżycia jest obniżona. Kobiety często skarżą się na brak akceptacji własnego ciała, a co za tym idzie, barierę psychiczną uniemożliwiającą udane współżycie.
 

 
 
 
 
 
 
 
    

Zwężanie pochwy nićmi


 
Nici dają bardzo dobre efekty odmładzania oraz zwężania pochwy. Zabieg jest małoinwazyjny. Nici stymulują wydzielanie kolagenu, dzięki temu zabieg przynosi długotrwałe efekty. Nici Aptos Spring dają doskonałe rezultaty zwiększania objętości warg sromowych większych przy zachowanej ruchomości i sprężystości.
 

   
 
 
 
 
  
    
Laserowe odmładzanie pochwy

 
Procesy starzenia się organizmu dotykają nie tylko skóry, ale także innych narządów. Przykładem jest tutaj narząd rodny. Pod wpływem obniżenia się liczby włókien kolagenowych i elastynowych w ścianie pochwy, jest ona dużo bardziej podatna na rozciąganie. Jest to szczególnie zauważane i dotkliwe u kobiet, które przeszły poród. Im więcej ich miało miejsce, tym większe rozciągnięcie ścian pochwy. Ponadto dochodzi do zmniejszenia aktywności gruczołowej błony śluzowej, czego efektem jest nadmierna suchość w pochwie.
 
Życie seksualne
Przekłada się to bezpośrednio na jakość życia seksualnego, ponieważ wpływa na obniżenie intensywności odczuwania bodźców dla obojga partnerów. Niejednokrotnie może prowadzić nawet do rozpadu związku.
 
 
 
Laser - działanie
Promieniowanie laserowe jest falą elektromagnetyczną emitowaną przez specjalne urządzenie, wykorzystujące tak zwane zjawisko emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego. Charakteryzuje się ono silnym skupieniem wiązki, jej spójnością i bardzo małym jej odchyleniem od równoległości. Wykazuje również dużą moc promieniowania oraz gęstość energii. Laser wykorzystywany w medycynie estetycznej charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień. Znajduje on zastosowanie w wielu wskazaniach. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia.
 
Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.
  
 
 
Bezpieczeństwo
Zabieg z wykorzystaniem lasera charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.
 
 
 
Laser Frakcyjny w Ginekologii Estetycznej
Laser frakcyjny charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień. We współczesnej medycynie estetycznej laser frakcyjny CO2 wykorzystywany jest w wielu wskazaniach. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia. Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.

  
 
 CO2
Urządzenie emituje również strumień dwutlenku węgla. Gaz ten powoduje poprawienie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie jej odżywienia. Dzięki tym właściwościom dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne tkanek.
 
  
      
 
 
 
 
   
   
 
Jak wygląda zabieg laserowego odmładzania pochwy?

 
Zabieg laserowego odmładzania pochwy jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą poprawić nawilżenie, a także ścieśnić pochwę. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie intensyfikacji odczuć bodźców odczuwanych podczas aktu seksualnego, co wpływa bezpośrednio na poprawę jakości życia erotycznego. Lekarz, przy pomocy specjalnej głowicy, nakierowuje wiązkę promieniowania laserowego do pochwy. Głowica używana w tym celu niż ta stosowana w celu oddziaływania lasera na skórę. Jest ona przystosowana specjalnie do oddziaływania na błony śluzowe.
 
Zaaplikowana wiązka promieniowania laserowego powoduje wywołanie mikrouszkodzeń w ścianie pochwy, na skutek czego dochodzi do wzrostu syntezy włókien kolagenowych i elastynowych w ramach procesów regeneracyjnych tkanki. Dzięki temu dochodzi do zwiększenie napięcia ścian pochwy, czego rezultatem jest jej obkurczenie oraz pobudzenie aktywności błony śluzowej, efektem czego jest poprawa nawilżenia pochwy. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny. Jedynym doznaniem odczuwanym przez pacjentki jest ciepło. Czas trwania zabiegu zazwyczaj nie przekracza 15 minut.
 
Do uzyskania pełnego rezultatu zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, a jego efekt utrzymuje się zazwyczaj przez 12 miesiecy. Przez dwie do trzy doby po zabiegu należy powstrzymać się od współżycia seksualnego. W przypadku regeneracji ścianek pochwy wykonujemy jeden zabieg. W przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu zwykle należy powtórzyć procedurę po miesiącu.
 
 
 
 
 
 
 
   
  
   
Labioplastyka – korekcja warg sromowych

 
Labioplastyka laserowa
We współczesnej medycynie estetycznej laser frakcyjny wykorzystywany jest w wielu wskazaniach. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia. Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.
 
 
  
Czym jest i na czym polega?
Labioplastyka jest zabiegiem, który ma na celu modyfikację kształtu i wielkości warg sromowych, czego rezultatem jest poprawa wyglądu kobiecych narządów płciowych zewnętrznych. Jest to istotne zagadnienie, ponieważ często wpływa na poczucie własnej atrakcyjności, a także pewności siebie. Jest to metoda adresowana przede wszystkim do kobiet, które posiadają zbyt duże, asymetryczne lub też wiotkie wargi sromowe. Istotą labioplastyki jest usunięcie nadmiaru tkanki, dzięki czemu dochodzi do zmniejszenia i wymodelowania warg sromowych mniejszych. Obecnie w tym celu wykorzystuje się najczęściej laser CO2. Jest to doskonała alternatywa dla klasycznej metody chirurgicznej. Charakteryzuje się dużo wyższym poziomem bezpieczeństwa z uwagi na dużo mniejszą inwazyjność. W związku z powyższym ryzyko powikłań pozabiegowych ulega znacznemu zmniejszeniu. Ponadto, dzięki działaniu koagulacyjnemu, istotnie spada ryzyko krwawień związanych z przeprowadzoną procedurą.
 
 
 
Jak wygląda zabieg labioplastyki laserowej?
Przed przeprowadzeniem zabiegu labioplastyki konieczne jest zebranie wnikliwego wywiadu, w który wpisany jest wywiad ginekologiczny. Ma to na celu ustalenie wskazań, a także ewentualnych przeciwwskazań do wykonania procedury. Niezbędne jest również przeprowadzenie dokładnego badania ginekologicznego celem ustalenia warunków anatomicznych, stanu pierwotnego, a także oczekiwanego efektu. Istotne jest także wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych obejmujących oznaczenie grupy krwi, morfologii, parametrów krzepnięcia, poziomu glukozy, wydolności nerek, elektrolitów oraz badanie ogólne moczu. Zabieg labioplastyki jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Zazwyczaj w tym celu wykorzystuje się kremy zawierające środki anestetyczne, lub miejscowe ostrzyknięcie lignokainą. Następnie przy pomocy specjalnej głowicy laserowej usuwany jest nadmiar tkanki.
 

 
Efekty
Efektem powyższych działań jest nie tylko istotna poprawa estetyki wyglądu kobiecych narządów płciowych zewnętrznych wpływająca znacząco na poczucie własnej atrakcyjności, ale również intensyfikacja odczuwania doznań, co w dużym stopniu poprawia jakość życia seksualnego. Zabieg z wykorzystaniem lasera chirurgicznego CO2 charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie oraz niewielkie obrzmienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki.
 

   
Dla kogo jest przewidziany?
Zabieg labioplastyki laserowej adresowany jest przede wszystkim do kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swoich zewnętrznych narządów płciowych. Przerost warg sromowych czy też ich asymetria to kwestia, która stanowi istotny problem, gdyż wywiera negatywny wpływ na swobodę kobiety w sferze życia seksualnego, a także jej poczucie własnej wartości. Mogą powodować uczucie dyskomfortu, jak również poczucie wstydu co powoduje istotne pogorszenie jakości życia erotycznego. Jednakże te niedoskonałości mogą się również wiązać z nieprzyjemnymi i bolesnymi podrażnieniami w obrębie okolic intymnych, występującymi podczas codziennych aktywności, a szczególnie podczas uprawiania niektórych sportów takich jak jazda konna, bieganie, czy też jazda na rowerze. Zabieg labioplastyki jest dedykowany dla kobiet w różnym wieku, zarówno młodym jak i dojrzalszym. Pozwala na poprawę jakości oraz komfortu życia seksualnego, a także zwiększenie poczucia własnej wartości oraz pewności siebie.
 

   
Typowe przeciwskazania:
 
 • okres ciąży i karmienia piersią
 • choroby nowotworowe
 • miesiączka
 • infekcyje narządu rodnego   
   
  Zabiegi Estei "Doktor" Sp. P. Lek. są wykonywane przez lekarzy. Zabiegi przeznaczone są szczególnie dla mieszkańców takich miast jak Katowice, Kędzierzyn, Opole, Zabrze, ale także innych miast:
  Nysa, Rybnik, Racibórz, Tarnowskie Góry, Chorzów, Oświęcim, Tychy, Żory, Jastrzębie Zdrój, Knurów, Ruda Śląska, Olkusz, Lubliniec, Częstochowa, Zawiercie, Siewierz, Pyskowice, Wodzisław Śląski, Żory, Przyszowice, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Jaworzno, Mikołów, Orzesze, Pszczyna, Czechowice Dziedzice, Cieszyn, Ustroń, Bielsko Biała, Żywiec, Nowy Sącz, Krynica Zdrój, Limanowa, Piwniczna, Brzesko, Bochnia, Tarnów, Nowy Targ, Kraków, Wadowice, Skoczów.
 
 
 
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz

Lekarz Medycyny Estetycznej, Specjalista Położnictwa i Ginekologii
Ginekologia Estetyczna, Seksuologia Kliniczna
Gabinet Medycyny Estetycznej
Zarządzanie Jednostkami Ochrony Zdrowia
Specjalista Urolog, Febu
&
Estei Doktor Sp.P. Lekarzy
 
 
 
 
 
Wróć do spisu treści