+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
             
   
  
 
🌼🌼🌼
„Laboca Clinic”
lekarz

Ginekolog (gabinet ginekologiczny) - Katowice, Śląsk

Katowice, ul. Stawowa 10
centrum
+48 517 056 831
biuro@estei.pl
  
  

 
  

I Gabinet Ginekologiczny

Szanowni Państwo, nazywam się dr n. med. Agnieszka Ledniowska. Od wielu lat wykonuję zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz ginekologii. Łącząc te dwie profesje wypracowałam sobie skuteczne metody zabiegowe z zakresu ginekologii estetycznej. Dodatkowo prowadzę pracę dydaktyczną na SWSM Katowice, do roku 2020 byłam adiunktem Zakładu Anatomii Uniwersytetu Opolskiego wydziału lekarskiego Collegium Medicum w Opolu.
   
   
Jako kobieta i specjalista ginekologii mam świadomość, że problemy ginekologiczne dotykają bardzo delikatnej i krępującej strefy, dlatego w gabinecie staram się zbudować przyjazną atmosferę, aby w poszanowaniu, kulturze i otwartości porozmawiać o problemie - najważniejsze jest zaufanie. Bez wspólnego znalezienia przyczyny, nie można wdrożyć skutecznego rozwiązania. Rozmowa i otwartość są tutaj kluczowe.
 
Pracę zawodową w ✨dziedzinie ginekologii rozpoczęłam w 2008 roku w oddziale ginekologiczno-położniczym gdzie wykonywano:
 
 • operacie laparoskopowe
 • operacje z dostępu brzusznego i pochwowego
 • operacje onkologiczne
 • oraz trudne i skomplikowane operacje takie jak : operacje przetok pochwowo-odbytniczych, przetok pęcherzowo-pochwowych czy wytrzeźwienie przednie.

Dziennie wykonywanych było kilka operacji, do których asystowałam a później byłam ich operatorem. Moje szczególne zainteresowanie od samego początku budziły operacje z dostępu pochwowego, operacje plastyki pochwy i krocza oraz  operacje naprawcze.
 
W trakcie szkolenia specjalizacyjnego ciągle poszerzałam swoją wiedzę i umiejętności  uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i zjazdach ginekologicznych. W ciągu dwóch i pół roku ukończyłam studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach pod opieką naukową dr hab. n. med. Stanisława Horáka. Temat rozprawy doktorskiej dotyczył immunologicznych przyczyn niepłodności oraz predykcji niepowodzeń położniczych.
 
Aby pogłębić swoją wiedzę medyczną ukończyłam studia podyplomowe z 📌seksuologii klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym, wydziale zamiejscowym w Katowicach. Chętnie dzielę się swoją wiedza i doświadczeniem medycznym dlatego pracowałam jako adiunkt w Zakładzie Anatomii Wydziału lekarskiego, Collegium Medicum Uniwersytetu Opolskiego. Od kilku lat  szkolę lekarzy na studiach podyplomowych z wykonywania zabiegów medycyny estetycznej w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach.
 
W chirurgii jednego dnia w gabinecie zabiegowym wykonuję również zabiegi ginekologii estetycznej, które cieszą się z roku na rok rosnącym zainteresowaniem. Mimo, iż świadomość kobiet rośnie, wiele Pań ciągle nie zdaje sobie sprawy z tego, że zabiegi ginekologii estetycznej mogą znacznie poprawić komfort życia, zwiększyć satysfakcję seksualną i zlikwidować dolegliwości takie jak nietrzymanie moczu czy uczucie luźności pochwy. Wykonuję następujące zabiegi w chirurgii jednego dnia:
 
 • implantacja nici vaginalnych,
 • chirurgiczna korektę warg sromowych mniejszych - labioplastykę,
 • korektę /powiększanie warg sromowych większych,
 • zabieg „G-shot”,
 • zabieg O-shot”,
 • rewitalizacja pochwy osoczem bogatopłytkowym i kwasem hialuronowym,
 • implantacja nici haczykowych w wargi sromowe większe,
 • rewitalizacja pochwy z użyciem radiofrekwencji mikroigłowej.
 
Wszystkie zabiegi dobierane są indywidualnie w oparciu o potrzeby i oczekiwania Pań.
 
I Labioplastyka, czyli chirurgiczna korekta warg sromowych mniejszych, jest obecnie bardzo popularnym i często wykonywanym zabiegiem. Przerośnięte wargi sromowe mniejsze mogą powodować bolesne otarcia, nawracające infekcje, ból, ograniczyć uprawianie sportów takich jak: jeździectwo czy jazda na rowerze, być przyczyną krępacji w sypialni. Młode kobiety często wstydzą się tego problemu, a w skrajnych przypadkach unikają kontaktów seksualnych. 🍀Godzinny zabieg korekty jest w stanie nadać wargom sromowym prawidłowy kształt i wielkość. Taka korekta dodaje kobiecie pewności siebie i poprawia samoocenę. Jest to zabieg na miarę XXI wieku, o którym nasze mamy i babcie mogły tylko pomarzyć. Do wszystkich problemów kobiecych podchodzę kompleksowo. Ciągle poszerzam swoją wiedzę i umiejętności, aby móc zaoferować jak najlepsze i najefektywniejsze rozwiązanie w oparciu o najnowsze osiągnięcia medycyny. Medycyna daje dużo możliwości, ważne aby dopasować je do potrzeb współczesnych kobiet.
Zapraszam na konsultację ginekologiczną :)
 
 
 
 

Ginekolog – Katowice

         
Pani Agnieszka jako lekarz specjalista ginekolog i położnictwa w mieście Katowice przyjmuje na ulicy Stawowej 10. Specjalizuje się w profilaktyce i zwalczaniu schorzeń tyczących się życia na płaszczyźnie sfery intymnej u kobiet. Część schorzeń ginekologicznych powoduje zaburzenia seksualne natury somatycznej, ale także na płaszczyźnie psychicznej. Skończone studia na SWPS Katowice w zakresie seksuologii pozwalają na bardziej precyzyjną i szeroko rozumianą pomoc lekarską.
 
 
Jako ginekolog stara się zachować maksimum delikatności, poszanowania, zrozumienia. Problemy ginekologiczne dość często są wstydliwymi tematami i wiele osób ma zwyczajny lęk, strach poczucie wstydu przed opowiadaniem tego typu kwestii obcej osobie. Nawiązanie prawidłowego kontaktu, więzi terapeutycznej jest w początkowej fazie najważniejsze. Bez takiego postępowania praktycznie nie można postawić prawidłowej diagnozy, wcześniej zbierając wywiad lekarski, badając fizykalnie, wykonując badania dodatkowe.
 
 
Katowice to miasto gdzie jest wielu świetnych lekarzy, pani Agnieszka jako ginekolog stara się współpracować z lekarzami innych specjalności, jeżeli zaistniały problem medyczny przekracza jej zakres wiedzy, starając się z własnej inicjatywy wskazać lekarza, który dodatkowo pomoże pacjentowi. Tylko kompleksowe działanie może sprawić, że chorobę skutecznie i trwale wyleczymy.
 
 
Bycie lekarzem oraz doktorem nauk medycznym obliguje do ciągłego kształcenia się, zapoznawania się z najnowszymi standardami leczniczymi, gdyż wiedza medyczna non stop rozwija się, a leczenie poprawia się. Leczenie zabiegowe, czy to zachowawcze, badania profilaktyczne non stop ulegają ewolucji. Szczególną grupa pacjentek są pacjentki oczekujące nowoczesnej antykoncepcji, wymagające profilaktyki, diagnostyki, leczenia niepłodności. Jednym z najważniejszych badań w pracy ginekologa jest badanie USG diagnostyczne przez pochwowe, screeningowe. Endokrynologia ginekologiczna wymaga szczególnej dokładności i zazwyczaj działania na kilku płaszczyznach specjalistycznych.
 
 
Nie unikamy też tematu związanego z kosztami leczenia. Zawsze w pierwszej kolejności proponujemy leczenie w związku posiadanym ubezpieczeniem zdrowotnym, tj. Narodowy Fundusz Zdrowia. Zdecydowana większość procedur zabiegowych jakich wymaga pacjentka są dostępne na NFZ. W przypadku rozwiązań komercyjnych staramy się bardzo ściśle wyliczyć koszty, tak aby pacjent miał pełną świadomość swojego wyboru, zwłaszcza, że chodzi o zdrowie, a niejednokrotnie życie ludzkie.
 
 
Uważamy, że wizyta u ginekologa w gabinecie ginekologicznym celem porady lekarskiej, konsultacji nie może kończyć się z momentem przekroczenia progu gabinetu. Pacjent powinien mieć świadomość, że zawsze może telefonicznie się skontaktować z lekarzem jeżeli sytuacja by tego wymagała, stąd opieka całodobowa jest czymś bardzo istotnym
 
 
Pamiętajmy, że ginekolog to lekarz, który ma skutecznie rozwiązywać problemy medyczne. Jednak taki lekarz powinien szczegółowo wszystko pacjentce wytłumaczyć, odpowiedzieć na każde zadane pytanie, wyjaśnić wątpliwości, wskazać najlepszą metodę leczniczą, ale także alternatywne metody. Jeżeli kobieta wymaga leczenia zabiegowego to należy poinformować o kwalifikacji do znieczulenia, typowych i nietypowych możliwych powikłaniach, tak aby dana osoba miała pełną świadomość przy wyborze.
 
 
Informacje na temat samego zabiegu także są ważne, ile procedura trwa, pobyt na sali pooperacyjnej itp. Ważny jest temat długości rekonwalescencji pozabiegowej, dbania o ranę pooperacyjną, świadomość potrzeby zdjęcia szwów. Ważną wiedzą jest także czego unikać w okresie pooperacyjnym, w przypadku charakteru pracy uniemożliwiającej bezpieczny powrót do zdrowia ważne jest uzyskanie zwolnienia lekarskiego ZUS ZLA, potocznie „L4”.
 
 
Reasumując wszystko co powyżej, na Śląsku, zwłaszcza w centrum Katowice jest wielu świetnych specjalistów, ważne aby kierować się zdrowym rozsądkiem, doświadczeniem danego lekarza, łatwym kontaktem i co najważniejsze aby uzyskać efektywną pomoc, czyli aby zostać skutecznie wyleczonym. Zawsze wybierajmy lekarza, któremu będziemy ufać – bez zaufania nie da się stworzyć prawidłowej linii terapeutycznej.
 
 
   
             
             
   

 

Bardzo dobry na forum czy najlepszy w praktyce

        
Z definicji i oczekiwań pacjentek wynika, iż najlepszy ginekolog koniecznie musi charakteryzować się unikatowymi cechami. Na pierwszym miejscu taki lekarz musi mieć aktualną wiedzę medyczną, posiadać umiejętność analizy praktycznej w oparciu o wiedzę specjalistyczną, aktualne doniesienia, praktykę lekarską. Na drugim miejscu najlepszy lekarz musi mieć ogromne doświadczenie w wykonywanej pracy – to doświadczenie uczy pokory i szacunku do wykonywanego zawodu. 🟢 Każda pacjentka jest inna, stąd indywidualne podejście jest kluczem do sukcesu. Dla każdej osoby należy poświęcić odpowiednią ilość czasu, czasami wystarcza 5 minut, w innym przypadku jest to nawet 90 minut. Działanie lekarskie do samego początku musi być ukierunkowane na jak najszybsze, efektywne wyleczenie, a nie na leczenie bez skutku. Spełnienie powyższych bezwzględnych warunków spowoduje, że ostatecznie będziemy zadowoleni z opieki lekarskiej. Na śląsku, w samym mieście Katowice jest wielu bardzo dobrych, jak nie najlepszych ginekologów. Warto też jest sugerować się opiniami innych pacjentek z przebiegu wizyt konsultacyjnych, leczenia. 💦 Forum internetowe to skarbnica wiedzy na wiele tematów, w tym ginekologicznych. Zazwyczaj warto poczytać opinie o różnych lekarzach, zastanowić się i przeanalizować historie różnych pacjentek, jednak ostatecznie sami musimy podjąć decyzję z wiedzy i porad jakiego lekarza skorzystamy.
 
 
   
             
             
   

 

Lekarz prywatnie czy na NFZ

        
Prywatny gabinet nie ma podpisanego kontraktu z NFZ – Narodowy Fundusz Zdrowia. W mieście Katowice, w centrum jest kilka renomowanych prywatnych ginekologów w cenach mieszczących się w średniej statystycznej naszego kraju. Na NFZ aby uzyskać poradę ginekologiczną można zgłosić się samodzielnie, czyli nie musimy mieć skierowania do poradni od lekarza rodzinnego. Terminy na NFZ zazwyczaj nikogo nie satysfakcjonują, więc kobiety szukają płatnych konsultacji ginekologicznych. Prywatnie ginekolog jest dużo łatwiej dostępny, zazwyczaj w tym samym dniu można uzyskać pomoc, czasami nawet natychmiast. ✔️ Jakość konsultacji na ubezpieczenie jak i tych płatnych powinna być zawsze taka sama.
 
 
 
 
   
             
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści