+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
 
INDEX zabiegów

Dolina łez zabiegi

sposoby medycyny estetycznej...
dolina łez cena zabieg gdzie
 
 
Dolina łez zabiegi opinie cennik efekt zabiegu Usuwanie pozbycie się Doliny Łez efekty masaż Przed i Po Zabieg Cena zabiegu Efekty Opinie Tanio Cennik Korekcja Gabinet Klinika Gdzie Leczenie Do Kogo Gojenie Przeciwskazania Forum Blog Polecane - Katowice Śląsk Gliwice Chorzów Bytom Zabrze Rybnik Opole Opolskie Bielsko Biała Żywiec Olkusz Chrzanów Tychy Dąbrowa Górnicza Sosnowiec Siemianowice Śląskie Czeladź Siewierz Ustroń Wisła Żory Częstochowa Nowy Sącz Krynica Zdrój.
 
®

"Dolina Łez"CENA OD: prosimy o kontakt e-mail bądź telefoniczny
CZAS ZABIEGU: 60_minut
LICZBA POWTÓRZEŃ: 1_RAZ/12_MC
ZNIECZULENIE: miejscowe
EFEKTY ZABIEGU: poprawa wyglądu wokół oczu, likwidacja doliny łez
SPECJ. WYKONUJĄCY ZABIEG: dr n. med. Agnieszka Ledniowska, lekarz
OPIEKA POZABIEGOWA: TAK
ZWOLNIENIE LEKARSKIE: TAK
WIZYTA KONTROLNA PO ZABIEGU: bezpłatnie
Okolica pod oczodołemOkolica oczodołu niezmiernie jest narażona na  proces starzenia się skóry. Po trzydziestym roku życia problem zaznacza się u coraz to więcej osób, nie tylko kobiet. W wyniku procesu starzenia organizmu znacznie wolniej m. in. produkowany jest  kwas hialuronowy. Proces ten zaczyna zwalniać po 25 roku życia – od tego czasu zaczynają powstawać zmarszczki a skóra systematycznie wiotczeje.
Przyczyny powstawania doliny łezPrzyczyną doliny łez jest nie tylko naturalny proces starzenia organizmu. Duże znacznie w nasileniu jej występowania mają jakość, tryb życia, kształt kości twarzoczaszki. W wyniku starzenia skóry u wielu osób następuje zapadnięcie skóry pod okiem, przechodzące skośnie na policzek. Zagłębienie to prowadzi od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka, tak jak płyną łzy. Jego dolna część czasami biegnie równolegle do fałdu nosowo-wargowego. Razem te dwa linijne zagłębienia nadają twarzy bardzo smutny wyraz twarzy.
DOLINA ŁEZ REDENSITY II

Użyty w preparacie kwas hialuronowy posiada niskie właściwości higroskopijne, dzięki czemu kłada się w jednorodną formę płaszcza. Nie ma więc ryzyka powikłań w postaci grudek i nierówności. Teosyal Redensity II prawie w ogóle nie wywiera nacisku na tkanki limfatyczne, co chroni przed pojawieniem się obrzęku w tej okolicy. Zapewnia długotrwałą korekcję, przy jednoczesnej doskonałej tolerancji, potwierdzonej badaniami klinicznymi.
 
 
 
 

DOLINA ŁEZ REDENSITY II - wskazania do zabiegu


  • dolina łez
  • fałd powiekowo – policzkowy

Ogólnie zabieg zalecany jest każdej kobiecie i mężczyźnie, którym zarysowują się „doliny łez” pod oczami. Zazwyczaj pierwszy raz zwracamy na nie uwagę po 40 roku życia, ale nie zawsze już wtedy wymagają one korekty. Każdy z nas w różnym wieku zauważy, że są one zbyt widoczne i zaczynają decydować o smutnym i starzejącym się wyrazie naszej twarzy. Ten moment jest najlepszy na podjęcie decyzji o ich korygowaniu.DOLINA ŁEZ REDENSITY II - zawartość prepratu


Kwas hialuronowy [HA] 15mg/g – połączenie delikatnie usieciowanego Kwasu Hialuronowego z nieusieciowanym HA; 3 przeciwutleniacze: Kwas Liponowy, Glutation i N-Acetylo-L-Cysteina; 8 aminokwasów: Glicyna, Lizyna, Treonina, Prolina, Leucyna, Izoleuzyna, Arginina, Walina; minerały: Miedź i Cynk; witaminę B6
  
 
 

DOLINA ŁEZ REDENSITY II - jak długo utrzymują się efektyEfekt widoczny jest natychmiast po zabiegu i utrzymuje się średnio przez 8-12 miesięcy.
W miejscu iniekcji możliwe zaczerwienienia oraz lekki obrzęk, które ustępują po przyłożeniu chłodzącego opatrunku.
 
 


DOLINA ŁEZ REDENSITY II - na czym polega zabieg

 
Zabieg polega na wstrzykiwaniu pod skórę preparatu kwasu hialuronowego w miejscu, gdzie tworzy się linijne zagłębienie stanowiące typową „dolinę łez”.
Wstrzyknięcie może być wykonane za pomocą igły, w liczbie kilku nakłuć skóry, bądź w systemie mezoterapii . Można też zastosować technikę kaniuli, czyli podania preparatu z jednego wkłucia za pomocą specjalnej elastycznej cieniutkiej kaniuli. Po zakończeniu iniekcji preparat zawsze musi być przez lekarza odpowiednio ułożony i rozmasowany w skórze.
DOLINA ŁEZ REDENSITY II - znieczulenie do zabiegu

 
Zawsze przed zabiegiem znieczulamy skórę, smarując ją na 30-40 minut kremem znieczulającym Emla. Dodatkowo miejsca wprowadzenia kaniuli możemy znieczulić zastrzykiem ze środkiem znieczulającym.
 DOLINA ŁEZ REDENSITY II - rezultaty zabiegu


 
Bezpośrednio po zabiegu skośne zagłębienia, jakie tworzą się pod oczami i na policzkach, spłycają się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy się w obrębie oczodołu i policzka. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy.
 DOLINA ŁEZ REDENSITY II - ostateczne efekty zabiegu


Ostateczny efekt oceniony powinien zostać
po upływie 3-4 tygodni od zabiegu. Dolinę łez warto korygować etapami, czyli po 3-4 tygodniach dodać brakującą objętość, niż za jednym razem starać się spłycać je, podając dużą objętość preparatu. Po zabiegu dodatkowym powinno upłynąć 3-4 tygodnie, by ocenić efekt ostateczny.

Efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu i utrzymuje się średnio przez 8-12 miesięcy.

Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu (trwalsze są preparaty o większym stopniu usieciowania) oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.
DOLINA ŁEZ REDENSITY II - jak często należy zabieg powtarzać


 
Zabieg należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu co 12 - 18 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, gdyż na znacznie dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji skóry, uzyskany dzięki zwiększeniu ilości kolagenu w skórze poddanej terapii. Często nazywamy więc kolejne zabiegi „ zabiegami podtrzymującymi”.
DOLINA ŁEZ REDENSITY II - jak wygląda skóra zaraz po zabiegu

 
Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii jest zaczerwieniona, lekko opuchnięta i bolesna przy ucisku. Widoczne są również punkty wkłucia igły w skórę. Czasami dotykając tego obszaru, odczuwamy stwardnienie skóry, z powodu obecności świeżo podanego preparatu i obrzęku skóry. Bezpośrednio w trakcie zabiegu i dnia następnego mogą pojawić się krwiaki w miejscu wkłucia igły. Wszystkie te dolegliwości stopniowo ustępują w ciągu kilku dni. Najdłużej, bo do 10-14 dni, widoczne są siniaki, które stopniowo zmieniają swój kolor i znikają bez śladu, nie mając żadnego negatywnego wpływu na końcowy rezultat.
DOLINA ŁEZ REDENSITY II - zalecenia przed zabiegiem

 
Nie ma potrzeby wykonywania żadnych zabiegów przygotowujących poza ogolnymi wytycznymi
DOLINA ŁEZ REDENSITY II - zalecenia po zabiegu

 
Brak jakiś swoistych, kluczowych zaleceń pozabiegowych, można powrócić do pracy na następny dzień, ale najlepiej zabieg wykonać przed weekendem.


 

DOLINA ŁEZ REDENSITY II - co robić, by jak najdłużej utrzymał się efekt zabieguBardzo ważna jest profilaktyka przeciwstarzeniowa, czyli stosowanie na dzień kremów ochronnych z wysokim filtrami przeciwsłonecznymi (współczynnik SPF 30 - 50+) oraz produktów pielęgnacyjnych z antyoksydantami, takimi jak witamina C, witamina E, flawonoidy, kwas ferulowy, floretyna. Warto stosować również preparaty doustne zawierające witaminę C, witaminę E, koenzym Q10 i flawonoidy z pestek winogron. Bardzo ważne jest unikanie palenia papierosów, bo przez nie znacząco przyspiesza się proces starzenia i utrata uzyskanych rezultatów odmładzających.
DOLINA ŁEZ REDENSITY II - przeciwwskazania do zabiegu

 
  • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie kwas hialuronowy
  • Choroba autoimmunologiczna w wywiadzie
  • Skłonność do tworzenia przerośniętych blizn
  • Obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami
  • Aktywna infekcja wirusem opryszczki
  • Kobiety w ciąży lub karmiące piersią
  • Młodzież poniżej 18 roku życia
  • Przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze
   
  
 
 
 
   


Inne osoby przeczytały:


a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści