+48 517 056 831
Od 2008 roku
Przejdź do treści
  

Dermatolog Specjalista

Dermatologia estetyczna

 
 
Dermatolog, Dermatologia Estetyczna Gabinet Klinika Dermatologii I Medycyny Estetycznej Kosmetologii Leczenie Zabieg Sposób Do Kogo Cena Gojenie Przeciwskazania Opinie Forum Blog Cennik Tanio Polecane Opinie cennik polecane. Gabinet Klinika Gdzie Do Kogo.
 
 
  
Dermatolog – specjalista zajmujący się chorobami skóry, włosów i paznokci.
 
 
 
 
 

Najczęściej wykonywane zabiegi dermatologii estetycznej to:

 
mezoterapia,
 
powiększanie ust
 
mikrodermabrazja,
 
peelingi chemiczne i enzymatyczne,
 
mezolifting,
 
usuwanie blizn,
 
redukowanie cellulitu,
 
redukowanie rozstępów,
 
depilacja laserowa,
 
usuwanie zmian skórnych,
 
wypełnianie zmarszczek
 
likwidacja przebarwień,
 
usuwanie znamion,
 
zamykanie naczynek krwionośnych,
 
zamykanie porów,
 
poprawa kolorytu skóry,
 
leczenie nadpotliwości,
 
zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego,
 
zabiegi przy użyciu dermapenu,
 
różnorodne formy terapii pomagające zniwelować przyczyny i efekty starzenia się skóry.
 
 
 
 
 

Do najczęstszych problemów, którymi zajmuje się dermatolog należą:

 
Trądzik (młodzieńczy, różowaty)
 
Choroby alergiczne (atopowe zapalenie skóry, kontaktowe zapalenie skóry)
 
Infekcje skóry, włosów i paznokci (bakteryjne, grzybicze i wirusowe)
 
Zmiany wywołane długotrwałym działaniem słońca (rogowacenie słoneczne, przebarwienia, plamy starcze)
 
Wypadanie włosów
 
Łuszczyca
 
Diagnostyka zmian skórnych (znamiona, brodawki łojotokowe, włókniaki)
 
Leczenie dermatologiczne wymaga odpowiedniej diagnostyki. Urządzeniem, którym często posługują się dermatolodzy jest dermatoskop lub jego elektroniczna wersja – videodermatoskop.
 
Dermatoskopia to całkowicie bezpieczne, nieinwazyjne i bezbolesne badanie, pozwalające oceniać zmiany skórne też pod kątem ich złośliwego rozrostu (raki skóry, czerniak)
 
Badanie dermatoskopowe wykonuje lekarz dermatolog w swoim gabinecie przy użyciu dermatoskopu.
 
Dermatoskop to rodzaj mikroskopu, który przyłożony do skóry pozwala na dokładne obejrzenie zmian pod dziesięciokrotnym powiększeniem.
 
 
 
 
Czym zajmuje się dermatolog?
 
Dermatolog to ogólnie rzecz ujmując lekarz zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób skóry i jej przydatków. Aby zostać dermatologiem należy ukończyć studia na wydziale lekarskim, zaliczyć staż podyplomowy, oraz ukończyć 5-letnią specjalizację z zakresu dermatologii i wenerologii, która jest zakończona egzaminem. Do niedawna, do dermatologa można było dostać się bez skierowania. Obecnie jednak wymagane jest pisemne skierowanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej bądź też innego lekarza, który lecząc pacjenta w zakresie swojej specjalizacji, uzna za konieczne by skierować chorego na konsultację dermatologiczną.
 
Dermatologia jest szeroką specjalizacją obejmującą obszerne spektrum chorób o różnej etiologii oraz stopniu ciężkości i niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia, który łączy wspólny mianownik, którym są objawy w zakresie skóry i jej przydatków.
 
 
 
 
Dermatologia chirurgiczna
 
Tak jak wśród większości specjalizacji lekarskich, także w obrębie dermatologii można wyodrębnić jej część zabiegową oraz zachowawczą. W dermatologii nie ma miejsca na duże operacje, wymagające długotrwałej hospitalizacji, czy też znieczulenia ogólnego. W tej dziedzinie medycyny mamy do czynienia z drobnymi zabiegami, do przeprowadzenia których w zupełności wystarcza znieczulenie miejscowe.
 
Procedury te obejmują wszelkiego rodzaju wymrażanie czy przyżeganie różnego rodzaju zmian skórnych, ale także ich chirurgiczne usuwanie. Jest to szczególnie istotne u osób z tendencją do powstawania znamion, oraz u tych, u których zmiany skórne wykazują cechy budzące podejrzenie ich złośliwego charakteru. Jest to istotne z dwóch przyczyn. Pierwszą z nich jest aspekt terapeutyczny, w którym zmiana jest usuwana, przez co pacjent jest wyleczony (na przykład w przypadku raka podstawnokomórkowego skóry) lub też eliminowane jest ryzyko jej zezłośliwienia. Drugim aspektem tego zagadnienia jest rola diagnostyczna, ponieważ podczas takiego zabiegu pobierany jest materiał, który może być oceniony w badaniu histopatologicznym, co z kolei pozwala na stuprocentowe ustalenie precyzyjnej diagnozy.
 
 
 
 
Dermatologia zachowawcza
 
Dermatologia zachowawcza stanowi zasadniczą część tej dziedziny medycyny. Zajmuje się nieinwazyjną diagnostyką i leczeniem chorób skóry. Jest to bardzo różnorodna
i heterogenna grupa schorzeń o bardzo różnych przyczynach, skali niebezpieczeństwa, oraz sposobach leczenia.
 
 
 
 
Choroby infekcyjne, Wenerologia:
 
Pierwszą, bardzo obszerną i heterogenną grupą schorzeń dotyczących skóry i jej przydatków są wszelkiego rodzaju infekcje. Jest to grupa bardzo zróżnicowana ponieważ obejmuje zarówno zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybicze, a także pasożytnicze (zarówno pasożytami wewnętrznymi jak to ma miejsce w przypadku świerzbu, jak i zewnętrznymi w przypadku wszawicy). Również bardzo zróżnicowane są zakresy rozległości i potencjalne zagrożenia wynikające z chorób.
 
Spotyka się tutaj zupełnie niegroźne brodawki wirusowe, ale również ciężkie zakażenia bakteryjne skóry mogące powodować sepsę i doprowadzić do zgonu pacjenta. Patrząc na to zagadnienie z innej strony, wśród zakażeń skóry można wyodrębnić zarówno pierwotne, wynikające z bezpośredniego zainfekowania skóry, jak i wtórne, powstałe jako powikłanie w wyniku innych schorzeń, bądź też działania leków.
 
 
 
 
Zmiany na tle alergicznym
 
W spektrum kompetencji dermatologa wchodzi cała gama schorzeń o charakterze alergicznym. Należą do nich różnego rodzaju wypryski, zmiany rumieniowe, czy też atopowe zapalenie skóry. Są to schorzenia, które również charakteryzują się złożoną etiologią, zróżnicowanym leczeniem i sposobem terapii. Niektóre z nich są krótkotrwałe i bardzo łatwo ustępujące po prostym leczeniu, inne charakteryzują się długotrwałym, często nawrotowym przebiegiem.
 
 
 
 
Choroby autoimmunologiczne
 
Również wiele spośród chorób autoimmunologicznych albo bezpośrednio dotyczy skóry, albo jedną z grup ich objawów są objawy skórne. Należą do nich na przykład twardzina układowa, czy też toczeń rumieniowaty układowy. Są to choroby związane z nadmierną reaktywnością układu immunologicznego, który własne tkanki organizmu rozpoznaje jako obce i je atakuje.
 
 
 
 
Choroby pęcherzowe
 
Do tej grupy należą przede wszystkim różnego rodzaju pęcherzyce oraz pemfigoid, czyli choroby charakteryzujące się tworzeniem licznych i rozległych pęcherzy z następowym ich pękaniem skutkującym masywnym złuszczaniem się naskórka.
 
 
 
Objawy skórne chorób ogólnoustrojowych
 
Dermatologia jest specjalizacją, w której kluczowe jest współpracowanie z lekarzami reprezentującymi inne dziedziny medycyny. Wynika to poniekąd stąd, iż wiele chorób ogólnoustrojowych z zakresu innych dziedzin medycyny (chorób wewnętrznych, endokrynologii, czy onkologii) może manifestować się objawami skórnymi. W tych przypadkach zadaniem dermatologa jest wspomaganie leczenia choroby poprzez niwelowanie objawów skórnych.
 
 
 
 
Dermatologia estetyczna
 
Dermatologia estetyczna rozwija się bardzo dynamicznie ponieważ skóra to niezwykle ważny narząd. Pełni ważne funkcje ogólnoustrojowe, osłania narządy wewnętrzne przed wpływami zewnętrznymi i utrzymuje równowagę organizmu z otoczeniem.
 
Jej wygląd oraz cechy morfologiczne różnią w zależności od warunków środowiska, płci i wieku. Skóra składa się z naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej.
 
Poza tym zawiera przydatki (gruczoły łojowe, potowe, mieszki włosowe oraz paznokcie), naczynia chłonne i krwionośne oraz zakończenia nerwowe. Kondycja wszystkich tych elementów wpływa na zdrowie, a także urodę – dwie rzeczy będące dla większości ludzi podstawowymi, niezwykle istotnymi wartościami.
 
 
Dbanie o kondycję skóry obejmuje zarówno troskę o jej zdrowie, jak i wynikający z niego wygląd. Nie da się tego osiągnąć bez korzystania profesjonalnej pomocy i szerokiej wiedzy medycznej. Piękna skóra, to skóra przede wszystkim zdrowa, dlatego najlepiej zadba o nią nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się, rozbudowana gałąź medycyny – dermatologia estetyczna. Oferuje ona szeroką gamę zabiegów skupionych wokół zmagań z wszelkiego rodzaju problemami skórnymi.
 
 
 
Dermatologia estetyczna – zadania
 
zajmuje się kompleksowo kondycją skóry, a formy leczenia dobierane są indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Zabiegi wykonywane są przez profesjonalnych lekarzy przy wykorzystaniu nowoczesnego i w pełni bezpiecznego sprzętu medycznego oraz innowacyjnych technologii jak np. laser frakcyjny czy dermapen.
 
Można stwierdzić, że dermatologia estetyczna wypełnia lukę powstałą miedzy kosmetyką, a chirurgią plastyczną. Dzięki niej jesteśmy w stanie zapewnić naszej skórę w dobrą kondycję, a tym samym atrakcyjny wygląd.
 
 
 
Dermatologia estetyczna oferuje wiele zabiegów, które walczą z konsekwencjami upływających lat, powstrzymując procesy starzenia skóry.
 
Zabiegi takie jak powiększanie ust, wygładzanie zmarszczek, usuwanie blizn i rozstępów cieszą się największym zainteresowaniem wśród pacjentek.
   
 
 
 
 
   
        
RF a cellulit
RF dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Cellulit - niwelowanie
cellulit dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
Nietrzymanie Moczu
pupuszczanie mikcja
Plastyka Warg Sromowych. Ile to kosztuje, ceny.
wargi sromowe plastyka dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Powiększanie warg Sromowych
wargi sromowe korekta A. Ledniowska
Odmłodzenie Twarzy
Odmłodzenie Twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy - wypełnianie
bruzdy nosowo wargowe dr n. med.  Agnieszka Ledniowska
   


Inne osoby także przeczytały:

 
Kurze Łapki
skóra na twarzy zmarsczki koło oczu dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Korygowanie
Zagęszczanie skóry
skóra twarzy zabieg mezoterapii dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Mezoterapia
Leczenie Łysienia
łysienie zabieg dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy na twarzy dr n. med. Agnieszka Ledniowska
a.d. 2021
              
dr n. med. AGNIESZKA LEDNIOWSKA, lekarz
GRZEGORZ LEDNIOWSKI, lekarz
              
EMAIL: biuro@estei.pl
TEL: +48 517 056 831

czynne 08.00-22.00
              
"Doktor" Sp.P. Lekarzy - Estei
KRS: 0000754277
NIP: 7492102996
Regon: 381627880
              
©Copyright 2007 - 2021  dr n. med. Agnieszka Ledniowska Grzegorz Ledniowski | All Rights Reserved
Wróć do spisu treści