Biostymulatory tkankowe - Katowice
Ujędrnienie, poprawa napięcia skóry, stymulacja produkcji kolagenu i elastyny
Ze względu na pozytywne rekomendacje, opinie, zabieg stał się złotym standardem w poprawianiu wyglądu twarzy kobiet i mężczyzn. Forum, blog - google.pl. Wybierz Gabinet bądź Klinikę - Gdzie i do kogo?
Biostymulatory tkankowe na twarz – co to?
Biostymulatory to induktory tkankowe mające zastosowanie w medycynie estetycznej – regeneracyjnej. Dzięki stymulacji do wytwarzania kolagenu i elastyny odbudowują skórę i tkankę podskórną – następuje poprawa ujędrnienia, napięcia, gęstości skóry. Działają w sposób naturalny do 24 mc.
Biostymulatory tkankowe to gama preparatów na twarz, gdzie wskazaniem z zakresu medycyny estetycznej jest działanie przeciwstarzeniowe. W zależności od preparatu, substancję regeneracyjną podajemy drogą iniekcji, mezoterapii bądź kaniulą. Zabieg jest bezbolesny.
Zabiegi za pomocą biostymulatorów to jedne z najnowocześniejszych terapii anti-aging w medycynie estetycznej, które opóźniają procesy starzenia się skóry. Dedykowane także osobom, które zauważyły u siebie niekorzystną zmianę owalu twarzy, utratę nawilżenia i napięcia skóry.
Biostymulatory tkankowe to substancje, które mają za zadanie biogenerację skóry – odnowa zniszczonych tkanek, przywrócenie blasku oraz nawilżenia skóry. Biostymulatory to induktory tkankowe mające swoje miejsce pomiędzy zabiegami mezoterapii a wypełniaczami tkankowymi.
Biostymulator tkankowy to preparat stosowany w medycynie estetycznej od kilkunastu lat, aby aktywować skórę do naturalnego, prawidłowego procesu regeneracyjnego - dają naturalny efekt odmładzania skóry, jednak zachowując przy tym naturalne rysy twarzy.
Można go wykonywać wielokrotnie, najczęściej zwiększa elastyczność skóry wokół oczu, na policzkach, w kącie żuchwy, w okolicy skroni. Ogólnie co zauważamy to zmniejszenie widoczności zmarszczek, poprawę ogólnego wyglądu skóry, przywrócenie proporcji twarzy.
Biostymulatory tkankowe działają na trzech poziomach
- działanie liftingujące
- działanie antyoksydacyjne
- silne nawilżenie i nawodnienie skóry
Jakie są główne korzyści stosowania biostymulatorów tkankowych?
- poprawa jakości i wyglądu skóry
- redukcja zmarszczek
- przywrócenie jędrności skóry
- modelowanie konturów twarzy
- stymulacja produkcji kolagenu i elastyny
Na czym polega zabieg?
W zależności od wybranego preparatu induktora tkankowego procedura zabiegowa polega na podaniu substancji przez lekarza metodą iniekcji, mezoterapii lub przy pomocy kaniuli. Najczęściej terapia zabiegowa polega na zastosowaniu kilku zabiegów w określonych odstępach czasowych – ich konkretną ilość ustala lekarza na wstępnej konsultacji i uzależnione to jest od zaawansowania zmian na twarzy.
Dlaczego zabiegi w seriach?
Biostymulacja wymaga czasu – odbywa się stopniowo w ciągu kilkunastu tygodni. Poprawa wyglądu będzie w 100% widoczna po pierwszym zabiegu, jednak celem osiągnięcia maksymalnych efektów w zależności od preparatu stosuje się serię zabiegów. Biostymulatory stosuje się w taki sposób, aby osiągnąć jak najlepsze efekty, ale bez działań niepożądanych.
„First treatment”
Biostymulatory to świetne rozwiązanie dla osób dwudziestoletnich, trzydziestoletnich, które mają świadomość zmian degeneracyjnych zachodzących w skórze i chcą zadziałać profilaktycznie na pierwsze oznaki starzenia się. Preparaty biostymulatorów tkankowych to preparaty wielozadaniowe w profilaktyce anti-aging.
Jak długo utrzymują się efekty?
Efekty utrzymują się różnie w zależności od wieku pacjenta, zaawansowania zmian skóry, rodzaju użytego preparatu.
- Polinukleotydy – ilość zabiegów minimum 3 wykonywane co miesiąc. Czas działania do 12 miesięcy. Pierwsze efekty po 6-8 tygodniach.
- Hydroksyapaptyt – ilość zabiegów – 1. Pierwsze efekty po 6-8 tygodniach. Czas działania do 18 miesięcy.
- Kwas polimlekowy – ilość zabiegów to 1 do 3. Pierwsze efekty po 6-8 tygodniach. Czas działania do 24 miesięcy.
Jaka jest różnica pomiędzy biostymulatorami a wypełniaczami tkankowymi?
Podczas mezoterapii preparat podaje się płytko. Biostymulatory są implementowane głęboko pod skórę. Metoda wykorzystywana w biostymulacji wymaga mniejszej ilości nakłuć niż w mezoterapii. Mezoterapia i biostymulacja uzupełniają się. Kwas hialuronowy stosuje się zazwyczaj w formie usieciowanej, w biostymulatorach tkankowych znajdujemy najczęściej formę nieusieciowaną.
Substancje aktywne w preparatach
- Kwas hialuronowy nieusieciowany, usieciowany
- Aminokwasy
- Hydroksyapatyt wapnia (CaHA)
- Kolagen
- Polinukleotydy
- Polikaprolakton
Biostymulatory tkankowe pod oczy
Biostymulatory zagęszczają skórę w okolicy oczu, poprawiają jędrność, likwidują drobne zmarszczki, natomiast głębsze zmarszczki częściowo niwelują - skóra staje się gładsza. Likwidują cienie pod oczami, wypełniają dolinę łez, poprawiają nawilżenie skóry wokół oczu.
Czy warto
Zabieg jest skuteczny u praktycznie każdej osoby, która jest prawidłowo zakwalifikowana do zabiegu. Jest to nowoczesna metoda, uznana na świecie w terapii anti-aging. W połączeniu z botoksem, nićmi liftingującymi jesteśmy w stanie osiągnąć niesamowite rezultaty na twarzy.
Kto wykonuje zabieg, jakie preparaty?
Zabiegi z biostymulatorami wykonuje dr n. med. Agnieszka Ledniowska. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych, oryginalnych i certyfikowanych preparatów od polskich dystrybutorów.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg
Zabieg przeznaczony jest dla Kobiet i Mężczyzn już od 25 roku życia. Zabieg może mieć działanie profilaktyczne (młodsze osoby) jak i lecznicze u osób, u których objawy starzenia się są zaawansowane. Zabieg odmładza twarz, poprawia jej rysy, usuwa czy częściowo niweluje zmarszczki.
Zabieg daje naturalne efekty, twarz nie jest sztucznie przerysowana. Biostymulatory są rekomendowane w szczególności tym osobom, które chcą w widoczny sposób odmłodzić skórę, nie ingerując w naturalne rysy twarzy, chcą spowolnić proces starzenia się skóry na twarzy.

Biostymulatory tkankowe Katowice - cena
Biostymulatory tkankowe Katowice – cena od 550 złotych za zabieg głębokiej odnowy i biorestrukturyzacji skóry na twarzy. Zabiegi te pozwalają na zwiększenie elastyczności skóry wokół oczu, zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz poprawę ogólnego wyglądu skóry.
- PhilArt eye 850 PLN - mezoterapia igłowa okolicy oczu - stymulacja produkcji kolagenu, działa antyoksydacyjnie, poprawia nawodnienie tkanek
- Juvenus medium, strong 850 PLN - mezoterapia igłowa - polinukleotydy - stymulują produkcie kolagenu, działają antyoksydacyjnie i poprawia nawodnienie tkanek twarzy, szyi i dekoltu
- Sculptra 1600 PLN - kwas polimlekowy - intensywna stymulacja skóry
- Fragnyx onyx 550 PLN - mezoterapia igłowa - kwas hialuronowy, aminokwasy i witamina C - odmłodzenie skóry, redukcja przebarwień
- Juvelook 800 PLN – stymulacja skóry okolicy oczu, kwas polimlekowy rozjaśnia cienie od oczami, ujędrnia skórę okolicy oczu
- Lenisna 2200 PLN – stymulacja skóry twarzy, kwas polimlekowy i kwas hialuronowy, ujędrnienie skóry, poprawa gęstości skóry, nawilżenie skóry
- Electri 600 PLN – kwas hialuronowy i kwas bursztynowy, poprawa wyglądu skóry okolicy oczy, nawilżenie skóry okolicy oczu, ujędrnienie
- Karisma 950 PLN - kolagen i kwas hialuronowy, stymulator tkankowy, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, nawilża skórę
- Nithya 900 PLN - kolagen typu I, dedykowany do regeneracji i odbudowy skóry, spowolnienie procesu starzenia skóry
Cena za podanie biostymulatora tkankowego zawiera konsultację wstępną, zabieg, zakup wszystkich materiałów związanych z zabiegiem, wszystkie wizyty kontrolne po zabiegu. W przypadku serii zabiegów koszt jest ustalany indywidualnie. Zabieg wykonuje dr n. med. Agnieszka Ledniowska.
ABC:> CZAS ZABIEGU: do 60_minut> LICZBA POWTÓRZEŃ: 1raz/12-24mc. Efekt utrzymuje się około 12-24 miesięcy, jest uwarunkowany indywidualnie.> ZNIECZULENIE: miejscowe> EFEKTY ZABIEGU: wygładzenie bruzd na twarzy, „odświeżenie” wyglądu twarzy, wygładzenie zmarszczek, nawilżenie skóry.> SPECJ. WYKONUJĄCY ZABIEG: dr n. med. Agnieszka Ledniowska, lekarz> OPIEKA POZABIEGOWA: TAK, 24 godziny na dobę, wsparcie farmakologiczne> ZWOLNIENIE LEKARSKIE: TAK, jeżeli zachodzi medyczna potrzeba /ICD10/, ZUS-ZLA /L4/.> WIZYTA KONTROLNA PO ZABIEGU: bezpłatnie> DODATKOWE ZABIEGI: dermapen, botoks, wolumetria kwasem hialuronowym, Radiofrekwencja, mezoterapia, Hifu.> POZOSTAŁE INFORMACJE: w przypadku potrzeby wymagane badania - morfologia, glikemia, układ krzepnięcia.> ZDJĘCIE SZWÓW: nie dotyczy.> ZMIANA OPATRUNKÓW: nie dotyczy.> REKONWALESCENCJA: rutynowo 1-3 dni.
Zalecenia pozabiegowe:
- nie korzystać z basenów i saun przez okres kilku dni
- stosować antybiotyk miejscowo – w miejscu ingerencji w skórę
- ograniczyć gwałtowne ruchy mimiczne
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg nie jest bolesny, ponieważ przed wprowadzeniem biostymulatora pod skórę stosuje się krem anestetyczny. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i w naszej praktyce nie zdarzyło się, aby zabieg należało przerwać, gdyż komuś coś sprawia ból, bądź dzieje się coś innego niemiłego. Dodatkowo jeżeli zabieg przebiega w miłej atmosferze to czas ucieka szybciej i nie skupiamy się tak na tym, że ktoś coś robi przy naszej twarzy.
Jak wygląda zabieg?
Przed zabiegiem przeprowadzany jest standardowy wywiad lekarski, którego celem jest zapewnienie Pacjentowi pełnego bezpieczeństwa podczas procedury medycznej. Skóra pacjenta jest miejscowo znieczulana, tak żeby zabieg był dla Państwa jak najmniej uciążliwy. W ciągu kolejnych kilkudziesięciu minut lekarz medycyny estetycznej podaje biostymulator tkankowy w odpowiednie miejsca na twarzy.
Wskazania
- Profilaktyka anti-aging
- Skóra z utraconą jędrnością i napięciem, pozbawiona „blasku”
- Zmarszczki, blizny, rozstępy okolicy twarzy
- Sucha skóra
- Modelowanie policzków
- Korekta linii żuchwy
- Korekcja fałdów nosowo-wargowych
- Korekta okolicy podjarzmowej, skroniowej
- Opadające kąciki ust
Ważne planowanie zabiegu przy użyciu biostymulatorów
Należy bezwzględnie teoretycznie znać i praktycznie rozumieć anatomię twarzy, jej topografię, aby mieć jakikolwiek sensowny punkt zaczepienia w kwestii planowania tego rodzaju zabiegu. Osobiście nie wyobrażamy sobie, aby ktoś mógł przystąpić do tego rodzaju zabiegu bez merytorycznego i praktycznego przygotowania – należy pamiętać, że zabieg wykonujemy w szczególnym miejscu, na twarzy. Każda twarz jest inna, pewne odstępstwa od książkowej anatomii nie są kazuistyką, więc fakt odmienności anatomicznej należy także brać pod uwagę.
Dobór preparatu
Dobór biostymulatora do zabiegu na twarzy zależy od zmian skóry oraz efektów jakie chcemy osiągnąć. Dobór preparatu odbywa się po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej. Ilość preparatu jest ustalana zgodnie ze wskazaniami podczas konsultacji.
Dobór preparatu dodatkowo jest uzależniony od obszaru zabiegowego, rejestracji produktu, a także doświadczenia lekarza wykonującego zabieg. Autologiczny jak i syntetyczny biostymulator ma za zadanie uzyskać jak najbardziej zadowalający efekt i zapewnienie bezpieczeństwa.
Ile trwa rekonwalescencja?
1-3 dni, szczególna rekonwalescencja nie jest wymagana. Dość często może pojawić się obrzęk okolicy kości jarzmowych, policzków czy żuchwy, okolicy oczu – wtedy należy bezwzględnie zgłosić się na kontrolną wizytę lekarską. Należy ocenić, czy jest to stan przejściowy i całkowicie niegroźny, czy należy zainicjować jakieś dodatkowe postępowanie.
Zabiegi przypominające są dużo krótsze i prostsze, gdyż szkielet „kolagenowy” wytworzony podczas poprzedniego zabiegu pozostaje na całe życie, więc zabieg przypominający wygląda jak lekka korekta. Zabieg można wykonywać wielokrotnie przez całe życie i nie daje jakichkolwiek odległych powikłań.
Przeciwwskazania:
- stany zapalne skóry
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- aktywne ogólnoustrojowe infekcje
- ciąża
- laktacja
- choroby nowotworowe
Działania niepożądane, powikłania
Biostymulatory to substancje biokompatybilne, które cechują się małą inwazyjnością i niskim odsetkiem działań niepożądanych. Jednakże czasami, tak jak po każdej procedurze medycznej, mogą pojawić się skutki uboczne.
- tkliwość
- uczucie ciepła
- podrażnienia
- stany zapalne skóry w miejscu
- swędzenie
- zasinienie
- krwiaki
- ból
- obrzęk
Najczęstsze powikłania ustępują w krótkim czasie po zabiegu, od kilku do kilkudziesięciu godzin. Prawidłowo dobrany i wykonany zabieg biostymulatorami to mniejsze ryzyko niepożądanych objawów, dlatego zdecydowanie warto wybrać doświadczonego lekarza.
Cena a ilość powtórzeń
Cena uzależniona jest od wyboru preparatu biostymulatora. Niektóre zabiegi należy wykonywać w serii trzech zabiegów, są też biostymulatory, gdzie wystarczy jeden zabieg. Ostatecznie to Państwo decydują się jaką strategie obrać i jak daleko idące efekty chcemy uzyskać. Warto pamiętać, że jeżeli zmienimy zdanie podczas terapii w temacie ilości zabiegów, to zabieg ten można wykonywać wielokrotnie.
Czas zabiegu
Zabieg trwa około 30-60 minut. Zabieg jest krótki, weekendowy, wystarczy zaplanować maksymalnie dwa, trzy dni wolnego czasu, mając na uwadze rekonwalescencję.
Jak się przygotować
Przez 14 dni poprzedzających terapię nie powinno się przyjmować leków zawierających kwas acetylosalicylowy (aspiryna, polopiryna), które zaburzają krzepliwość krwi.
Ilość powtórzeń
W zależności na jaki preparat biostymulatora się zdecydujemy. Jedne preparaty wymagają serii trzech zabiegów, inne można wykonać raz. Zabieg przypominający powinno się powtarzać w cyklach 12-24 miesiące.
Opinie
Zabiegi przy użyciu biostymulatorów posiadają pozytywne opinie przy zachowaniu prawidłowej kwalifikacji. Biostymulatory tkankowe cieszą się bardzo dużą popularnością wśród kobiet w wieku 30-60 lat. Z naszej praktyki wynika, iż 100% osób, które wykonały tego typu zabieg jest bardzo zadowolona. 50% osób wraca na zabiegi przypominające.
Biostymulatory naprawdę działają. Biotymulatory tkankowe uważa się za preparaty bezpieczne. W odróżnieniu od wypełniaczy nie zmienią naszych rysów twarzy, nie zwiększają objętości tkanek na twarzy. Są to preparaty polecane zarówno dla osób zauważających pierwsze oznaki starzenia, jak i dla tych, którzy pragną zintensyfikować efekty wcześniejszych zabiegów. Przy zaawansowanych zmianach na twarzy także znalazły swoje miejsce.
Zastosowanie biostymulatorów tkankowych powoduje, że skórze zostaje przywrócona dawna elastyczność, gładkość i blask. Stymulatory tkankowe zyskują coraz większą popularność dzięki efektom, jakie dają. Zabieg jest dosyć nieinwazyjny, natomiast rezultat niezwykle naturalny, ponieważ stymulatory nie wpływają na rysy twarzy.
Zabieg jest w pełni bezpieczny i nie wymaga długiej rekonwalescencji, dzięki czemu można wrócić do codziennych czynności już po kilku dniach. Zabieg przy użyciu biostymulatorów stał się złotą procedurą medycyny estetycznej. Przy prawidłowej kwalifikacji zabieg cieszy się dobrymi opiniami wśród wielu Pań.
Forum
Opinie na forach są zróżnicowane. Część osób twierdzi, że nie działają pomimo serii zabiegów, jednak zdecydowanie większa grupa osób jest zadowolonych. Dają świetne efekty pod kilkoma warunkami - są dobrze dobrane do problemu skóry i wykonywane są z odpowiednią kwalifikacją.
Efekty zabiegu
Efekty nie pojawiają się od razu – to nie jest wypełniacz czy nici liftingujące. Efekty pojawiają się stopniowo, są naturalne i długotrwałe. Pełny efekt widoczny jest po 2-3 miesiącach. Cały proces zależy od indywidualnych reakcji organizmu, każda osoba inaczej reaguje na biostymulację. Rodzaj użytego biostymulatora tkankowego ma wpływ na szybkość pojawiania się efektów. Wyjściowy stan skóry, styl życia, dieta, nawodnienie, ekspozycja na słońce, mogą dodatkowo wpływać na czas potrzebny do zauważenia rezultatów. Efekty:
- redukcja zmarszczek i fałdów
- naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości skóry
- podkreślenie owalu twarzy
- redukcja zmarszczek
- odżywienie skóry - stymulacja naturalnego kolagenu
Efekty nie są na „już” – jeżeli potrzebujemy zabiegu, który od razu da efekt to jest to zły wybór. Także osoby, które chcą osiągnąć efekt „metamorfozy” powinny skorzystać z innych zabiegów medycyny estetycznej. Efekt też osłabia gruba i mocno napięta skóra, brak objętości na twarzy, albo znaczna ilość obwiśniętej skóry. Co wyróżnia biostymulatory:
- Bezpieczeństwo: kompleksowe odmłodzenie twarzy bez konieczności przeprowadzania zabiegu chirurgii plastycznej twarzy, a zatem bez nacięć, ryzyka blizn i powikłań – to podstawowy atut biostymulatorów
- Naturalność i biokompatybilność: biostymulatory charakteryzują się doskonałą tolerancją biologiczną, co oznacza, że organizm błyskawicznie preparat przyswaja.
Opieka całodobowa, zwolnienie lekarskie
Zapewniamy pełne wsparcie pozabiegowe w razie wątpliwości, niepokojących objawów, powikłań. Opieka całodobowa, zwolnienie lekarskie.
Zabiegi uzupełniające, dodatkowe, alternatywne
Zabiegami uzupełniającymi mogą być:
- dermapen
- botoks
- Radiofrekwencja mikroigłowa bądź ablacyjna twarzy
- wolumetria kwasem hialuronowym
- mezoterapia
- Hifu
Komentarz eksperta, pozostałe informacje
I Dlaczego skóra traci jędrność i się starzeje?
Proces starzenia skóry zaczyna się po 25 roku życia - organizm stopniowo traci zdolność do syntezy kolagenu i elastyny. Niebagatelną rolę odgrywają też inne czynniki jak promieniowanie UV, niezdrowy styl życia, używki, środowisko w jakim żyjemy, długość snu, stres, odżywianie się.
I Który biostymulator będzie dla mnie najlepszy?
Wybór biostymulatorów jest ogromny, dlatego tak ważne jest korzystanie z zabiegów u doświadczonego, zaufanego lekarza, który pomoże wybrać odpowiedni preparat. Warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia, aby cieszyć się efektami wykonanych zabiegów.I Nie tylko dla odmłodzenia
Biostymulator tkankowy może być również wykorzystywany jako metoda uzupełniająca w leczeniu cellulitu, rozstępów, wszelakiego rodzaju blizn, w tym blizn potrądzikowych.
I W jakim wieku, jaki najczęstszy biostymulator?
Osoby 30+
- najczęściej polinukleotydy - większość osób nie potrzebuje bardzo silnej stymulacji w tym wieku.
- hydroksyapatyt wapnia
- kwas polimlekowy
Osoby 40+
- najczęściej hydroksyapatyt wapnia
- kwas polimlekowy
- polinukleotydy
Osoby 50+
- najczęściej kwas polimlekowy
- hydroksyapatyt wapnia
I Kolagen
Kolagen - wyróżniamy 28 rodzajów kolagenu. Kolagen typu I jest wykorzystywany w biostymulatorach. Kolagen to białko, znajdujące się w macierzy pozakomórkowej, gdzie twarzy swoiste „rusztowanie” – poprawa napięcia skóry.
I Hydroksyapatyt wapnia
Hydroksyapatyt wapnia (CaHA) – Jedna z najbardziej popularnych substancji stosowana od wielu lat w medycynie estetycznej. Nieorganiczny składnik. CaHA wykorzystuje się do redukcji zmarszczek i bruzd w modelowaniu owalu twarzy. Preparat pozwala odbudować strukturę skóry i tkanki podskórnej. Stosowany też przy zaniku tkanki tłuszczowej – leczenie lipodystrofii.
I Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy nieusieciowany - zatrzymuje się w macierzy międzykomórkowej, jest mocno higroskopijny – następuje stymulacja fibroblastów do tworzenia własnego kwasu hialuronowego.
I Polinukleotydy
Polinukleotydy - małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA. Polinukleotydy mają zdolność przyłączania znacznej ilości cząstek wody – poprawa nawilżenia skóry.
I Polikaprolakton
Polikaprolakton - polimer biodegradowalny, należący do grupy poliestrów alifatycznych. Powstaje w wyniku polimeryzacji kaprolaktonu. Efekty uzyskiwane utrzymują się do 2 lat – tyle trwa rozkład preparatu w naszym organizmie. Zastosowanie jako element pobudzający skórę do produkcji kolagenu. Jeden z najsilniejszych stymulatorów tkankowych.
I Biostymulatory tkankowe – Katowice – cena
Biostymulatory tkankowe na twarz implantujemy w naszym gabinecie zabiegowym w Katowicach. Gorąco zachęcamy do skorzystania z konsultacji przedzabiegowej, wtedy ocenimy czy koszt poniesiony za zabieg ma sens - nie u każdej Kobiety, nie u każdego Mężczyzny zabieg przyniesie pożądany efekt. Ceny biostymulatorów zaczynają się od 550 złotych.